Forum Forum emerytalneInne

"Zarobki rolników zbyt niskie, by reformować KRUS"

"Zarobki rolników zbyt niskie, by reformować KRUS"

Wyświetlaj:
looker's / 81.190.51.* / 2009-12-02 11:33
Z chwilą wejścia Polski do 'UE' , najlepiej na tym skorzystali tylko i wyłącznie rolnicy !
Dzisiaj żaden rolnik do miasta nie jedzie furmanką. Dzisiaj pod każdą stodoła stoi Audi lub BMW , albo jedno i drugie razem. Zaś na wioskach nowe chałupy rosną jak grzyby po deszczu ! - Tego nie było w latach 80 i 90-tych !
0012 / 195.189.88.* / 2010-01-29 23:46
JESTEŚ Gościu głupim debil......em . bo nawet byś miesiąca nie przeżył na małym gospodarstwie a twoja żona jeżeli ją masz nie miała by nawet na podpaski jesteś głupim i niemądrym człowiekiem....
kkuiuuppp / 84.193.141.* / 2009-11-30 14:31
Oddam mieszkanie w mieście za gospodarstwo 20h + budynki i maszyny.Pracę musisz znależć sobie sam.
man13 / 2009-11-24 22:04 / Tysiącznik na forum
To się nazywa "pieprzenie"!
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-24 08:05
panie sawicki !
prowadzę działalnośc gospodarczą i w zeszłym miesiącu nie osiągnąłem żadnego dochodu - dlaczego więc musiałem odprowadzić do ZUS-u 839 zł ?
marian p. / 79.186.28.* / 2009-11-24 05:26
Nic łatwiejszego jak zreformować krus.Sejm przyjmuje ustawę,że krus od 01.01.xy ulega likwidacji.Rolnicy którzy chcą i mogą ubezpieczają się na ogólnych zasadach w zusie,a reszta która nie chce lub nie może się ubezpieczyć idzie do opieki społecznej na takiej zasadzie jak bezrobotni i bezdomni.I raz na zawsze spokój.
mrówka123 / 83.28.202.* / 2009-11-24 10:05
I wszyscy polecieliby jako bezrobotni. I tak bys na nich płacił. hehehe
Adam Polo / 2009-11-23 23:04
"Wolność jest najlepszą, najskuteczniejszą i najtańszą sztuką rządzenia i gospodarowania" - Ferdynand Zweig
AP
Pilsener / 2009-11-23 22:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Nawet jakby NIC nie zarabiali, to nie jest to powód, by ktoś miał być uprzywilejowany
2. Rolnicy zarabiają nieźle, dochody w rodzinach rolniczych są wyższe niż w robotniczych, w dodatku spora część ich dochodów jest nieujawniona
3. Nie mylmy rolników z producentami żywności, rolników jest 1,5 miliona a producentów żywności kilkanaście tysięcy (i zapewniają oni około 60% wszystkich plonów). Rolnik ma najczęściej niecały hektar "gruntów ornych" i jest to najczęściej rolnik-robotnik najemny, rolnik-taksówkarz, rolnik-przedsiębiorca (jak mój wujek, 3 sklepy z ciuchami), rolnik-działkowiec lub rolnik polski, który nie robi kompletnie nic a żyje jedynie z dotacji i socjalu. W dodatku rolników ciągle przybywa a przeciętny obszar "gospodarstwa" ciągle maleje - świat nie zna podobnej patologii.
4. Z budżetu w tym roku na rolnictwo przeznaczono około 50 MILIARDÓW złotych, resort ten jako jeden z nielicznych nie dotknęły żadne cięcia. Oznacza to w dużym uproszczeniu, że każdy podatnik około 1/6 swoich dochodów przeznacza na rolnictwo, a zauważcie, że polacy i tak są w światowej czołówce jeśli chodzi o odsetek wydatków przeznaczanych na żywność! Ale weź przekonaj polaka, że "rolnikowi", górnikowi, stoczniowcowi itp. itd. się nie należy. Chcecie, by inni Was terroryzowali i żyli z Waszej pracy - Wasz wybór.
@@@ / 89.76.141.* / 2010-01-31 01:17

....dochody w rodzinach rolniczych są wyższe niż w robotniczych...

Juz ci kiedys napisalem ze piszac to pleciesz bzdury.
Kolejny raz ne bede ci tego tlumaczyl.
klaudiaiwo@op.pl / 195.189.88.* / 2010-01-30 00:18
jesteś głupim c***** i nie zrozumiesz nigdy rolnika a tak na marginesie nikt ci nie odejmował od twojego zasranego wynagrodzenia szmalu ..A rolnik musi z czegoś żyć i dlatego pracuje i uprawia to zasrane pole.....i nie w********* sie w budżet bo to nie twoja sprawa ....i nikt nie żyje z twojej pracy ...to ty w********** marchew kapuste seler itp .
AEE / 89.174.238.* / 2009-11-27 20:51
To zostań rolnikiem "Pilsener" a nie siedź na portalu money.pl jako klakier, bo w życiu nie czytałem większych bzdur niż twoje.
To rolnik dopłaca do Ciebie a nie ty do niego, gdyż każdy rolnik coś wnosi do gospodarki w postaci owoców swojej pracy a ty jak narazie g... wnosisz i jeszcze sie tym szczycisz
wolny człowiek / 83.27.7.* / 2009-11-24 16:51
Daleki jestem od obrony KRUS. Ale z częścią pkt. 4 się nie zgadzam. Chodzi o wydatki na żywność. Zgoda są wysokie w stosunku do płac, ale lwią część zgarniają pośrednicy, a nie rolnicy. Zapoznaj się z cenami skupu: mleka, zboża, żywca, owoców i porównaj z cenami które płacisz w sklepie. Trzymaj się za szczękę bo gwarantuję że Ci do podłogi opadnie.
Poza tym pełna zgoda. Przedsiębiorcy z innej branży nikt nie pyta czy ma zysk. ZUS ma płacić.
Pilsener / 2009-11-24 18:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To kupuj bezpośrednio od rolnika! A kto ograniczył konkurencję sklepów, przez co mogą windować marżę i wykorzystywać pracowników oraz dostawców? Czyja to jest wina? A widziałeś, ile trzeba zapłacić podatków bezpośrednich i pośrednich, by prowadzić firmę transportową? A niesprzedane owoce, warzywa czy mleko? Trzeba wyrzucić - normalne jest, że na żywności będzie zawsze wysoka marża. Spróbuj ją ustawowo zmniejszyć, to nikomu nie będzie opłacało się handlować np. mlekiem i wrócą stare i dobre puste półki.
waldek844 / 2009-11-23 22:25
mhh moze 1/3 rolnikow zle zarabia ale co z reszta co maja autka bmw i volvo zarabiaja 10 x tyle co ja ale na lewo a jeszcze placa krus oby trybunał wkoncu cos z tym zrobił bo ja niema juz zamiaru płacic zanich składek
Pilsener / 2009-11-23 23:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Musisz. A co więcej, coraz częściej słychać głosy, by podnieść wiek emerytalny! Bo brakuje na emerytury 35-letnich mundurowych czy 40-letnich górników albo rolników, którzy nigdy nie płacili ZUS'u. Musisz bracie pracować na nich aż do śmierci, pomimo tego, że statystycznie będziesz pobierał emeryturę 4 lata wiek emerytalny podnieść! Najlepiej do 100 lat, by żaden spoza partii się nie załapał.
zxvcasef / 79.173.28.* / 2009-11-23 22:24
Dramat, prowadząc własny biznes, zorientowałem się, że nikt nie dba o to czy zarabiam wystarczająco żeby płacić ZUS, trzeba kupić ziemię i wejść do elity.
paulbociek / 2009-11-24 17:49 / Bywalec forum
Sprawdź najpierw czy w Twojej sytuacji coś to da. Jeśli przepisy się znowu nie zmieniły to zakup ziemi kiedy już masz działalność gospodarczą nic nie da. Ale może znowu coś się zmieniło....
Pilsener / 2009-11-23 22:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polecam - gospodarstwa poniżej 1ha to już około 20%, liczba ubezpieczonych w KRUS rośnie lawinowo, zainteresuj się kupnem paru arów ziemi zanim nie będzie za późno, masz najwyżej dwa-trzy lata (bo takie jest średnie tempo pracy polskich rządów na ważnymi kwestiami).
-s / 85.89.162.* / 2009-11-23 21:29
A moje może są na tyle wysokie, że z podatków muszę tyle kasy do KRUSu dopłacać?
mrówka123 / 83.28.106.* / 2009-11-23 21:52
Jeśli jesteś urzednikiem to do nikogo nie dopłacasz a już na pewno nie do rolników. ;-)
Adam Polo / 2009-11-23 20:39
"Państwo socjalne przewyższa bolszewizm w degradacji człowieczeństwa" Paul Wilhelm Wegner
AP
Pilsener / 2009-11-23 23:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trudno się z tym nie zgodzić, wysokimi podatkami (od 37%) karzę się prace, uczciwość, przedsiębiorczość i kapitał, a dotuje lenistwo i cwaniactwo, buduje system korupcjogenny i wspierający nadużycia.
wiesniakz / 83.24.215.* / 2010-01-21 00:09
Jestem rolnikiem posiadam 15 hektarowe gospodarstwo rolne i rozumiem bardzo dobrze skąd to oburzenie.Nie myślcie że tylko wy dopłacacie na "nierobów.oszukańców"- (wasze pieniążki do zusu).Jeżeli policzyłbym krus+podatek za ziemię+vat z paliwa,nawozów,środków ochrony roślin,maszyn itd to z pewnością jestem bardziej pokrzywdzony.Na fakturach za mleko jak uczciwy rolnik widzi że odcięto mu na fundusz wypłat pracownikom to ciśnienie mu się mocno podnosi.To jest po prostu świństwo czyje? wasze!..Vat ,który jest "niby" dopłacany rolnikom do np. bydła,trzody chlewnej nie trafia do nas!! tylko trafiają do naszej ręki zwroty za paliwo.Mogę również twierdzić że moje pieniądze trafiają tak samo do dopłat do krusu jak i do zusu.Pieniądze ,które dopłaca państwo do rolników bardzo szybko przelatują przez prawdziwych rolników do waszego obrotu,wypłat,składek,urlopów! i kieszeni waszych pracodawców i do rozwoju waszych firm.Hm tak samo jak jest wiele oszukaństw z tych co mieszkają na wsi tak samo jest wiele oszukańców z was,którzy pracując biorą dopłaty i przeznaczają je na własne wygody zamiast na gospodarstwo co dalej napędzałoby gospodarkę państwa.Wystarczy tylko nie dać dopłat w jednym roku to automatycznie padają fabryki produkujące nawozy,maszyny rolnicze,sklepy itd itd pracownicy idą do domu i pchają się na wasze posady i wtedy nie ma za co płacić zusu i nie dopłacacie też do krusu także chyba wytłumaczyłem że nie ma co zazdrościć tych dopłat.Nie macie wcale szacunku dla rolników ,który jak jest na zwolnieniu chorobowym musi wykonać dane czynności w gospodarstwie czasem nawet za pieniądze.Zanim coś napiszecie to warto się zastanowić czy to wogóle ma jakiś sens ? i do kogo jest kierowane bo nie widzę po was jakiegokolwiek ilorazu inteligencji
Pilsener / 2010-01-21 20:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
15 ha? To działka, a nie gospodarstwo, w normalnym kraju nikt by nie przeżył z uprawy takiego poletka. Piszesz "prawdziwych rolników" czyli jakich? Tych, od których pochodzi większość plonów? Jest ich tylko kilkanaście tysięcy na ponad milion płacących KRUS.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-21 21:21
Piszesz takie bzdury ze az zeby bola.
Wszystko zalezy od rodzaju uprawy.
Mozna byc milionerem majac 15 hektarow szklarni.

Masz tez zerowe pojecie o KRUS.
Chcialbys dostawac 200 zloty emerytury po placeniu na KRUS przez minimum 15 lat?
Rolnik moze dostac max 700 zloty emerytur pod warunkiem ze pozbedzie sie gospodarstwa.
Czy przedsiebiorcom placacym ZUS ktos kaze pozbyc sie przedsiebiorstwa aby dostac pelna emeryture?
Pilsener / 2010-01-22 18:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Skoro KRUS jest taki beznadziejny to zgodzisz się na pewno ze mną by lepiej, aby rolnicy (zwłaszcza tacy co nic nie uprawiają lub tylko na własne potrzeby) płacili ZUS a KRUS można spokojnie zlikwidować?
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-22 19:11

...to zgodzisz się na pewno ze mną...

Na pewno sie nie zgodze poniewaz KRUS i ZUS maja ze soba niewiele wspolnego.
Aby mozna bylo je porownac musi byc w Polsce wprowadzony jednolity system podatkowy w ktorym podatek placi sie jedynie od dochodu.
Likwidacja ZUS-u czy KRUS-u niczego nie zalatwi.

Najnowsze wpisy