Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Wyświetlaj:
Rita Montesano / 212.180.149.* / 2015-12-10 11:32
Proponuję zapłacić godziwe pensje i możecie sobie zabrać, po 27 latach pracy, 2 kierunkach studiów + podyplomowe mam w Ministerstwie Zdrowia 2.570 zł netto, tj. 3600zł brutto, z przyjemnością zeskanuję pasek z wypłaty i udostępnię redakcji, a skąd się wzięła ta średnia - to nie mam zielonego pojęcia, zapłać 1000zł czynszu i żyj, tego życzę szefowej służby cywilnej z całego serca
hell243 / 31.175.206.* / 2015-11-08 20:32
tej pani powiem tylko to: "idź do diabła !"
A.K. / 188.146.137.* / 2015-11-07 10:17
durza ilosc trutni w ulu niszczy robotnice.tak jest tez w wpadku ponad miare rozbudowanego aparatu uzedniczego za nic nie odpowidzialnego 70% ZWOLNIC.I BEDZIE OK.
rysiek757 / 80.103.51.* / 2015-11-07 09:02
PO pierwsze nalerzy zredukowac o polowe urzednkikow czyli pasorzytow aspolecznych przynoszacy panstwu Polskiemu same straty nie morze byc tak ze 10 robotnikow pracuje na 30 pasorzytow urzedniczych ta scene nalerzy odwrucic wtedy w kraju bedzie dobrze
bj812 / 188.146.72.* / 2015-11-07 11:51
Rychu, zanim opublikujesz swoją wypowiedź, sprawdź ją pod względem ortograficznym i gramatycznym. Nie usprawiedliwia Cię to, że być może masz dysortografię. A teraz ad rem: ilu pracowników powinno pracować na 30 urzędników? Mógłbyś przedstawić jakąś metodologię? Zauważ, że wielu Polaków nie płaci w ogóle podatku dochodowego (otrzymuje zwrot pełnej kwoty, jaka została przekazana do US w ciągu roku), VAT płaci każdy robiący zakupy towarów czy korzystający z usług. Jest wielu Polaków, którzy korzystają z opieki socjalnej (jaka by ona nie była, obciąża budżet państwa). Z powyższego wynika, że nie każdy pracujący Polak partycypuje w kosztach utrzymania tego państwa, a są i tacy, którzy korzystają z jego budżetu. Proponuję, by każdy obywatel, który jest niezadowolony z funkcjonowania państwa, brał udział w konsultacjach społecznych aktów prawnych, które - według wielu oburzonych - tworzą biurokrację. Przedstawiając prostsze rozwiązania, będziecie mieli wpływ na funkcjonowanie państwa i tym samym zmniejszenie biurokracji. Wylewanie frustracji w internecie nie przyniesie tego skutku. Pozdrawiam
kiki / 83.20.254.* / 2015-11-06 17:01
DO WSZYSTKICH WYKORZYSTYWANYCH URZĘDNIKÓW.
Możecie zmienić pracę na sektor prywatny. Nie ma przymusu pracy w budżetówce. Wypłacicie sobie trzynastki, dacie podwyżkę i nie będziecie musiel brać dofinansowania na wczasy i kolonię dla dzieci.
bj812 / 188.146.72.* / 2015-11-07 11:40
Odwróćmy to, co napisałeś: DO WSZYSTKICH POTURBOWANYCH PRZEZ LOS OBYWATELI. Możecie zmienić pracę na sektor publiczny. Nie ma przymusu pracy w sektorze prywatnym. Dostaniecie trzynastki, dostaniecie podwyżkę (może) i będziecie mogli dostać dofinansowanie na wczasy i kolonię dla dzieci.
Jaki masz problem? Nie pracuję w budżetówce i nie widzę problemu w trzynastkach. Przez pewien czas pracowałam poza granicami Polski i też otrzymywałam 13 pensji - płacono mi co czwarty piątek, a zatem w grudniu dostawałam 2 pensje. Dodatkowo otrzymywałam wiele innych bonusów. W Polsce miałam również dobrego pracodawcę, który zapewniał pakiety socjalne. To, że wielu przedsiębiorców kombinuje, to nie wina tych urzędników, Polacy pozwalają na wykorzystywanie i poniżanie. Możemy w nieskończoność wymieniać, na co powinny być przeznaczane daniny publiczne, a na co nie. Jednego rażą trzynastki, drugiego razi to, że są ulgi podatkowe, trzeciego jeszcze coś innego. Nie lepiej zjednoczyć siłę i działać dla wspólnego dobra. Co daje to opluwanie poszczególnych grup zawodowych?
opiekunka248 / 217.99.254.* / 2015-11-06 16:48
A ja pracuje w żłobku i dzięki temu że mam wysługe lat to co miesiąc biorę 1500zl bez wysługi dostane 1300 za ciężką i odpowiedzialna prace. Pod opieką mam 40 dzieci i jeśli zabiorą mi ten dodatek to nie będę miała motywacji do pracy. Proponuje zmniejszyć wynagrodzenia dla urzędników w urzędach miejskich bo te zmiany co proponują to właśnie szarym pracownikom zabiora a urzędnikom nadal zostanie pparę tysięcy z wwypłaty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Włodek729 / 79.184.78.* / 2015-11-06 16:46
Funkcjonariuszy Służby Cywilnej trzeba natychmiast zweryfikować! - toż to są wyłacznie bachory tzw." elyty", zatrudnieni tam po uważaniu ( UW, PO, SLD, PIS, AWS itp.). Dlaczego nikt nie podaje ich miesięcznych zarobków? Są ogromn i nieuzasadnione!
krurzol / 83.20.254.* / 2015-11-06 16:20
Nie mam trzynastki ani wysługi lat u prywaciarza i nikt niema co pracuje w produkcji to dlaczego mają mieć urzędnicy te przywileje Jestem za likwidacją tych przywilejów urzędnikom
Myślący / 213.156.96.* / 2015-11-06 16:22
A ja nie mam pracy to dlaczego inni mają mieć pracę? Popieram zwolnienie wszystkich pracowników w Polsce! Dodam jeszcze, że nie mam kibla w domu więc powinien być zakaz posiadania łazienek w domach. Wszyscy do wychodków na dwór!
Sprawiedliwość / 193.59.105.* / 2015-11-06 16:15
Popieram Panią Claudii Torres-Bartyzel, w końcu urzędnicy staną na równi ze zwykłymi pracownikami. Niestety Ci co pracują na etat u prywaciarzy i w innych instytucjach oprócz państwowych, muszą utrzymać swoje rodziny i nie mają nic do gadania. Co więcej jakie jest prawo w Polsce? Niestety niesprawiedliwe, niby konstytucja daje nam obywatelom równouprawnienie, aczkolwiek jest to łamane i naginane przez związki pracownicze. Im wolno wszystko, a nam zwykłym pracownikom to już nic?? niech wstawią się za wszystkimi obywatelami ,a nie tylko wybranymi grupami publicznymi. Jestem za tym, żeby związki takie były zmuszone do zaprzestania swojej pracy, będę popierał każdy rząd który poczyni w tej sprawie odpowiednie kroki.
Myślący / 213.156.96.* / 2015-11-06 16:20
Załóż swój własny związek lub wstąp do istniejącego. Zbierz 10 osób i zarejestrujcie związek
icevenus / 78.87.209.* / 2015-11-06 16:23
Tam gdzie ja pracuję jest w sumie 10 osób w tym 2 właścicieli . Oni do związków się nie zapiszą
Myślący / 213.156.96.* / 2015-11-06 16:27
To zmień pracę i pójdź tam gdzie jest więcej niż 10 osób. Sporo jest firm gdzie pracuje więcej niż 10 osób. Możesz np złożyć CV do PKP Cargo i zostać maszynistą po 2 letnim szkoleniu (na ich stronie jest ogłoszenie o pracę). Ja mam Ci szukać pracy? Jak ktoś nie jest zaradny życiowo to zawsze będzie miał gorzej niż inni zaradni.
Marcin z Urzędowa / 46.5.16.* / 2015-11-06 16:13
13-stka to pochodzi z PRL-u. Teraz kapitalizm i wynagrodzenie się uzyskuje za wykonaną pracę. kropka, W dobie informatyzacji nie potrzeba tylu urzędników. Zresztą co to za pomoc urzędnika, który jest niedostępny po 16-stej. W Holandii w wybrane dni tygodnia urzędniczą sprawę załatwię do godz. 20 po wcześniejszym umówieniu ;)
icevenus / 78.87.209.* / 2015-11-06 16:11
Nareszcie odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. Nie mam nic przeciwko urzędnikom ale ja takich dodatków nie mam . Dlaczego tylko jedna grupa zawodowa ma takie dodatki a inni nie . Ja nie mam trzynastki a muszę zapracować na trzynastkę dla innych . Jak to tak .
Urzędnik na dole / 85.28.141.* / 2015-11-06 16:06
Rewelacja. Już i tak upodlili urzędników na dole, że chce się już tylko rzygać. Wynagrodzenie niewiele wyższe od najniższej krajowej, brak waloryzacji od 8 lat, naciski od góry, niekończące się sprawozdania, które niczemu nie służą, mierniki zmuszające do absurdów. Brak wsparcia od góry, stary sprzęt, drukarki, które tak hałasują, że nie słyszy się petenta, no i oczywiście wszechobecna wrogość ludzi. Wielu fachowców już odeszło, ale to zamiata się pod dywan, bo to niewygodny temat. A wy ludzie temu przytakujecie, a potem oczekujecie od urzędników cudów. Zanim będziecie pluć, przemyślcie, czy chcecie mieć marnych urzędników, którzy są marnie opłacani (bo tylko tacy zostaną), czy chcecie mieć dobrze funkcjonującą administrację??? W urzędach na dole jest jeszcze trochę oddanych ludzi (akcentuję na dole, bo góra ma się dobrze), ale po takich rewelacjach zaczną się odejścia. Dla wielu urzędników zarabiających niecałe 2 tys. zł , 13-tka jest ratunkiem na załatanie dziury. Urzędnicy są takimi samymi ofiarami ostatnich rządów jak większość Polaków.
icevenus / 78.87.209.* / 2015-11-06 16:16
Zmieńcie sobie prace jak mało zarabiacie . Mamy wolny rynek i kapitalizm .
Złośliwa bestia / 178.167.254.* / 2015-11-06 16:01
Każdy mógłby napisać książkę o urzędnikach w Polsce , jedyny kto jest z nich zadowolonym to oni sami , mam częsty kontakt z urzędami w Niemczech, Irlandii i Uk , niestety zmuszona byłam odwiedzić urząd paszportowy , urząd miejski wydział od dowodów osobistych , miejski i wojewódzki urząd pracy a także usc w Katowicach , jedynie ten ostatni i jego szefowa zasługiwała na "europejskosc " a takiej arogancji , bezczelności, olewactwa , lenistwa , tumiwisizmu, zwykłej złośliwości zeby kogoś udupic podpartego brakiem wiedzy o przepisach nie spotkałam w żadnym innym miejscu, podejrzewam ze reszta polski ma ten sam problem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nina_ / 46.113.102.* / 2015-11-11 14:12
Każdy mógłby napisać książkę o przedsiebiorcach w Polsce, jako ze mam z nimi do czynienia zawodowo codziennie, to moge stwierdzic, ze wiekszosc z nich szuka sposobu na wyludzenia publicznej kasy, nie majac przy tym najmniejszych wyrzutow, ani najmniejszej refleksji na temat tego, co rzeczywiscie robia - okradaja spoleczenstwo.
pracownik słuzby pomocniczej / 87.205.40.* / 2015-11-06 15:38
A co z osobami z korpusu pomocniczego ? Ci też chcą jeść i pić i muszą rachunki płacić. A zarabiają już w granicach minimalnej. Jak jeszcze dodatki im zabiorą to zaczniemy masowo odchodzić z pacy i wielu co tu pisze głupoty klupie się po głupich nic nie wiedzących głowach.
eggon / 31.6.67.* / 2015-11-06 15:36
Dodałbym zakaz łączenia pracy w administracji państwowej z pobieraniem emerytury a emerytów na państwowych posadach nie brakuje ....
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy