Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarząd NBP i Rada Polityki Pieniężnej kłócą się o rezerwy

Zarząd NBP i Rada Polityki Pieniężnej kłócą się o rezerwy

Wyświetlaj:
Elektro Devil / 2010-04-01 08:46 / Tysiącznik na forum
Jak poprzednie ekipy chciały w jakikolwiek sposób wpłynąć na NBP, nie tylko o przeznaczenie zysku, rezerw czy nawet politycy delikatnie wyrażali swoje zdanie na temat stóp procentowych.
POmyleńcy trąbili w mediach o zamachu na demokracje!!!

Teraz kiedy kieszenie Misiaka, Mira, Zbycha i Rycha okazały się kieszeniami bez dna. Tusk wyciąga swoje lepkie ręce po nie swoje pieniądze???
1w1 / 109.196.115.* / 2010-03-31 20:36
Nam trzeba reform a nie jednorazowych pieniędzy panie Tusk.
swój / 89.73.132.* / 2010-03-31 21:22
Jedno powiem, to wszystko to jest bagno. Pamiętacie jak Lepper chciał skorzystać z zysku NBP to go pseudo liberałowie wyzywali od głupków i analfabetów gospodarczych, że to są pieniądze na papierze i nic po zatym. A teraz rząd Tuska chce kasę aby ratować choć trochę budżet. I co wy na to... powiedzcie szczerze.
lemm_lm / 188.147.240.* / 2010-04-01 00:12
Państwo Tuskowe robi z ludzi niewolników. Weź kredyt będziesz miał szczurze mieszkanie. Rata 3500 przez 30 lat. Potem i tak Ci zabiorą bo nie spłaciłeś mając 60 lat. teraz chcą ukraść pieniądze z NBP - zgodnie z ustawą. Amarnotrawią kasę na słupki przy ulicach i chore przetargi. Energia obłożona akcyzą. Pieniądze państwowe czyli nasze nieoprocentowane leżą w bankach, a obsługa długu wysoko oprocentowana to paredziesiąt miliardów złotych. STOP ignorantom i politykom rządzącym tym krajem. Jestem matematykiem i żaden tępy polityk i ignorant nie wmówi mnie że robi to dla obywateli i że międzynarodowe konsorcja wpływają na wzrost zatrudnienia i wpływy podatkowe. Ludzie obudźcie się i nie dajcie się zrobić w jajco przez zakłamanych urzędników w rządzie. Lech_Ma
Elendir / 2010-03-31 22:53 / Łowca czarownic
Lepperowi nie chodziło o zysk, lecz o rezerwy.
swój / 89.73.132.* / 2010-04-01 14:37
Drogi Elendirze poniekąd była to moja lekka prowokacja, ale jednak podtrzymuje moje zdanie. Jak wiesz wielkość rezerw NBP ustawowo określa Rada Polityki Pieniężnej, i tu jest pies pogrzebany. Nowa RPP ( 6 członków z PO lub nominowane przez PO czyli większość) chce zmienić wielkość tych rezerw patrz mniejsze a resztę do budżetu. Reasumując w sumie Lepper chcał to samo zrobić. Kwestia "techniczna" (polityczna) ile tych rezerw zostawić. Jeszcze inną kwestią jest ile chcą wyciągnąć z zysku NBP. A zysk nie jest równy zyskowi ( tak widać uczą nas pseudoliberałowie z PO). Myślałem że wyliczenia zysku uczą już na I semestrze ekonomi, no chyba się myliłem. Przepraszam!
mikitow / 86.40.50.* / 2010-03-31 23:30
lepper chcial splacac nasze dlugi z rezerw gdy pln bylo silne i mial racje.
Elendir / 2010-04-01 07:14 / Łowca czarownic
A później co?
A teraz złotówka jest mocna, czy słaba?
truePress / 77.253.11.* / 2010-03-31 22:23
Pytasz co my na to?
Odpowiadam, ze szykuja nam wariant grecki!
Twoja uwaga na temat Leppera i rzadow Tuska jest bardzo trafna. Rzad Tuska to zwykli oszusci i grandziarze. W czasie swoich rzadow nic nie zrobili aby naprawiac finanse panstwa.
mikitow / 86.40.50.* / 2010-03-31 23:33
nigdy wiecej nie zaglosuje na tuska

Najnowsze wpisy