Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarządy zarabiają miliony

Zarządy zarabiają miliony

Money.pl / 2005-12-29 19:20
Komentarze do wiadomości: Zarządy zarabiają miliony.
Wyświetlaj:
najemnik / 62.111.141.* / 2005-12-30 08:09
Do właścicieli PKN ORLEN .Po co przepłacać 200 tyś miesięcznie ? Chętnie wykonam te same czynności co członek zarządu za 100 tys miesiecznie.
krzyhoo / 83.26.220.* / 2005-12-29 21:07
I dlatego POdatek liniowy jest konieczny, by chronić takie dochody. Furda Skandynawia - to komuniści :)
Emeryt od roku / 83.21.65.* / 2005-12-29 19:20
To, że to jest okradanie społeczeństwa, oczywiście w majestacie naszego bandyckiego prawa, jest oczywiste, ale ja chcę zapytać i może mi ktoś mądry odpowie, dlaczego w Polsce emeryt płaci dwa razy podatek? chyba nie dlatego, aby ci złodzieje, o których traktuje artykół, dostawali takie pensje. Proszę posłuchać, a raczej przeczytać: Płacąc składkę emerytalną, każdemu pracownikowi, potrąca się ją po naliczeniu podatku od brutta. Każda składka emerytalna jest obciążona podatkiem, kiedy pracownik przechodzi na emeryturę,
nasza zafajdana praworządność, płacąc mu emeryturę, jeszcze raz potrąca podatek. Proszę mi napisać: w jakich krajach jest takie złodziejstwo, oprócz naszego, w jakim kraju, prezydent może nie zapłacić podatku od darowizny czy lewego dochodu? Tylko u nas żeruje sie na najbiedniejszym. Dlaczego poseł, który tak uczciwie wcale nie jest posłem tylko urzędnikiem sejmowym, dostaje,
na prowadzenie biura 10000 złotych bez podatku, a emeryt
musi zapłacić go dwa razy? BANDYCKI KRAJ MUSI SIĘ
ROZLECIEĆ.
real / 81.219.244.* / 2005-12-29 22:13
Szanowny Panie Emerycie od roku. Przeczytał pan artykuł - to prawda, ale go pan nie zrozumiał i to też prawda (smutna). Nie może pan patrzyć na świat przez pryzmat własnej emerytury. To, że pracownicy P R Y W A T N Y C H firm i instytucji zarabiają bardzo dużo, to jest decyzją właściciela(i) tych firm i nam nic do tego!!!! Prywatna firma ma prawo wydać SWOJE pieniądze na co chce i ile chce. Tak działa wolność gospodarcza. Gdybym na przykład się dowiedział, że kupił pan w tym roku 3 pary butów za SWOJĄ emeryturę, i zapytałbym pana - po co panu aż trzy pary??? To jedna już nie wystarczy?? To pewnie w odpowiedzi usłyszałbym w najlepszym razie - a co to pana obchodzi co ja robię ze swoją emeryturą?? I miałby pan pełną rację, tak to działa. A bandytyzm w tym kraju szanowny panie, jest wtedy, jak przestraszeni posłowie rozdają WSPÓLNE pieniądze z budżetu na przywileje dla górników, którzy w tym czasie demolują miasto. Radzę ochłonąć, przeczytać artykuł jeszcze raz i spokojnie to przemyśleć.
Emeryt od roku / 83.21.3.* / 2005-12-30 09:38
Realu, pouczasz a nie bardzo wiesz o czym, muślę że jakąś szkołę skończyłeś płacąc za edukację i egzaminy. Gaminiu, ja piasałem o spółkach skarbu państwa, które nie stanowią własności osób fizycznych. Orlen, KGHM i cały szereg innych to w dalszym ciągu własność narodu, tumanie jeden. Ja prosiłem, kogoś mądrego, aby mi to wytłumaczył, jeśli ty masz się za mądrego - uważaj, może zaiteresować się tobą psychiatra
prac. fiz. w irlandii (1700E/m-c) / 82.160.248.* / 2006-01-04 22:13
Drogi emerycie ! Trudno wytłumaczyć te zjawiska teoriami ekonomicznymi., Ale w tym kraju w latach 40-50 tych nacjonalizowano majatek, rozkułaczano chłopów, by ci sami ludzie (lub ich potomkowie) mogli ten majatek prywatyzować (znaczy zagarnąć dla siebie) po płaszczykiem wolnego rynku. I tak powstał kapitał bez kapitału. Komuniści z ciankciarzami oraz grupami przestępczymi stali się elitą biznesu, która mówi, że minimalna płaca jest za wysoka a ceny rynkowe ustalne są przez rynek( tj. monopol i prawodastwo gwarantujące koncesje, subwencje, dotacje). Obecnie zrzęrane są fundusze unijne poprzez dotacje dla koncernów, firm konsultingowych oraz aparat urzędniczy stworzony dla realizacji działań nikomu niepotrzebnych. Być u władzy znaczy mieć dopływ kapitału pochodzący od szarych obywateli. Czym są wszelakie opłaty abonamentowe i rejestracyjne, obowiązkowe ubezpieczenia, konta bankowe, wymagania koncesyjne itp. za które obywatej nic nie uzyskuje. W ciągu 1000 lat nasze państwo starało się nawiązać rozwoj podobny do gosparek europy zachodniej, jednak po okresie komunizmu, w ciągu 15 lat odtworzyliśmy państwo FEUDALNE z ogólnokrajowymi i lokalnymi kacykami, korporacjami, sitwami oraz wielkimi właścicielami kapitału (którzy notabne w swych pracach naukowych wychwalali socjalistyczne formy własności i gospodarowania). Natomiat reszta (czyli większość) musi się poddać demagogii tzw. wolnego rynku i winą za swoje niepowodzenia w zdobywaniu kapitału obarczyć siebie. I wtym miejscu należy przyznać rację ambasadorowi Wlk. Brytanii, że Anglicy więcej stworzyli miesc pracy dla Polaków niż rząd Polski. A ty emerycie ciesz się ze swojej emerytury bo pochodzi z kasy państwa, bo mojej mogę już nie zobaczyć z funduszy OFE. (oni dzielnie pomnażają mój kapiatł na giełdzie, giełda rośnie a p[rzyszłość być może ENRON)
real / 81.219.244.* / 2006-01-03 22:41
Witam ponownie Emeryta od roku. Całe szczęście, że jesteś już emerytem, lepiej późno niż wcale. Co do meritum twoich uwag dotyczących spółek skarbu państwa, to wymienione przez ciebie spółki Orlen i KGHM to nie własność narodu, tylko jak już, to WSPÓŁWŁASNOŚĆ!!! Przespałeś emerycie prywatyzację tych firm, ale to dla emerytów typowe. Państwo w tych spółkach jest współwłaścicielem razem z innymi prywatnymi udziałowcami (akcjonariuszami). W tym miejscu mogę zaproponować przestudiowanie Kodeksu Spółek Handlowych, to dowiedziałbyś się KTO decyduje o wysokości zarobków w spółkach. Ale jak znam życie, pewnie ta lektura ci się nie spodoba, bo tam nie ma nic o emerytach i ich zarobkach, a w tej chwili to pewnie temat dla ciebie na topie, no i napisana jest drobnym drukiem. Pozostałe firmy wymienione w artykule, to spółki w pełni prywatne (bez udziału skarbu państwa, lub z mniejszościowym udziałem), w których zarządy zarabiają jeszcze więcej (BPH, BIOTON, FARMACOL). Oczywiście tego pewnie już nie doczytałeś, bo po pierwszych 4 wierszach (w których piszą o zarobkach zarządów), jak porównałeś je do swojej potężnej emerytury to nerwy ci puściły i okulary zaparowały. Nawet to rozumiem, bo jak przez 50 lat propaganda komunistyczna wbijała ci do głowy, że wszyscy są równi i mają takie same żołądki, to mózg masz tak wyprany, że nawet Vizir lepiej by tego nie zrobił, no a teraz zdziwienie!!! No cóż, człowiek uczy się przez całe życie (nawet na emeryturze). Do reszty twojej wypowiedzi się nie odniosę, ponieważ tam gdzie kończą się rzeczowe argumenty, zaczyna się głupota i epitety, co w twojej wypowiedzi występuje w dużych ilościach. I na koniec drogi seniorze – jeśli jesteś niezadowolony ze swojej emerytury, to trzeba było o tym pomyśleć 30 lat wcześniej, a nie w rok po przejściu na nią!!! Świadczy to tylko o twojej krótkowzroczności (nie okulistycznej) i naiwności w planowaniu swojej przyszłości. Stań przed lustrem (może lepiej usiądź) i powiedz – pretensje mogę mieć do siebie, głupi byłem i głupi umrę!!! I nie szukaj pomocy na money, dla ciebie już za późno. Tylko się tak nie denerwuj, bo stanie ci pikawa i następnego roku na emeryturce już nie będzie.
Wapniak. / 83.28.6.* / 2005-12-31 13:28
Sz. Panie Emerycie, wybacz mu. To zapewne "nowobogacki", który myśli, że złapał Pana Boga za nogi. Niech myśli...
Co do meritum Pańskiego wystąpienia, mam takie samo pytanie z tą różnicą, że w kraju prawa nie spodziewam się żadnej odpowiedzi. Na tym to polega, jak na pewno dawno z całym szacunkiem, Pan zauważył...
..."MUSI SIĘ ROZLECIEĆ".... Tylko naszemu pokoleniu dane było przeżyć tak "ciekawe czasy"! Doświadczenia, wnioski i nauki jak Pan widzi idą w diabły. Patrząc na obecną rzeczywistość oraz dalej w przeszlość - przyszłość?.... Można przewidzieć...
Pozdrawiam i obyśmy się znów na tej choćby niwie, spotkali!...
real / 81.219.244.* / 2006-01-03 23:03
A teraz do Pana Wapniaka. Tak, ma pan rację, jestem „nowobogacki”, jak pan to ujął, ale oprócz zamożności materialnej (do której doszedłem pracą własnych rąk i umysłu) mam również dobre wykształcenie i olej w głowie, czego najwyraźniej panu i pana najlepszemu koledze emerytowi od roku brakuje. Z tym, że emerytowi brakuje dłużej niż od roku. Fatalną cechą polskiego społeczeństwa jest obrzydliwa zazdrość w stosunku do ludzi, którym się powiodło i mają więcej niż inni. To obrzydliwa cecha, którą panowie jak widać również posiadacie – wstyd i żenada. Co do ciekawych czasów, to fajnie się żyje za pożyczone pieniądze, których już nie trzeba oddawać (muszą zrobić to następne pokolenia) i na koniec można sobie pooglądać fajerwerki (rozpadanie się budżetu) siedząc na emeryturce. Tylko zapominacie, że jako grupa największych biorców budżetowych funduszy, „”..JAK SIĘ TO ROZLECI”” to ciekawe czasy mogą się dla was nagle skończyć, a zacząć się może szkoła przetrwania (jak za 200 zł przetrwać do następnej wypłaty). Radzę już sobie poćwiczyć.
Wapniak / 83.28.0.* / 2006-01-05 14:39
No cóż...sprowokowal mnie do wypowiedzi. Krótko. Tekst "Emeryta od roku", co widać na wstępie, ogranicza się do tzw. podwójnego podatku i tyle. Reszta jest po prostu zwykłą pyskówką /przepraszam/. Wnioski do jakich Sz. Pan doszedł, których ciężar zaś próbuje mi Pan przypisać, wynikają z niezrozumienia i braku uwagi przy czytaniu tekstu, co jak widzę potwierdza moje dotychczasowe spostrzeżenia w temacie "nowobogackich"...
Życząc dalszej pomyślności w interesach, radzę zachować odrobinę umiaru w wypowiedziach i więcej zdrowego rozsądku.
Myślę, sądząc po tonie wypowiedzi, że w przyszłości budżet państwa będzie wolny od wydatków na Pana i pańską rodzinę...czego serdecznie Panu życzę. Oby!
Irlandczyk / 82.160.248.* / 2006-01-04 22:39
Wszystko fajnie, tylko po rzetelnej kontroli okazuje się, że korzystam z dobrych układów, nie płacę rzetelnie pracownikom, nie wszystkie przychody ujęte w deklaracji podatkowej i ubezpieczeniach społecznych, naginam prawo pracy i etyczne , bo tak trzeba -to jest wolny rynek. A być może sprawuję dobrą posadę gdyż znam angielski, mam dobre wykształcenie i jestem kreatywny.
I co z tego, kiedy twoja działalność jest szkodliwa dla innych, nie przynosi wartości dodanej społeczeństwu a tylko go ogałaca.
depcio / 83.16.27.* / 2005-12-29 19:42
od kiedy płacisz podatek od kwoty przed potrąceniem skladek emerytalnych, najpierw poczytaj posprawdzaj, potem pisz
emeryt od roku / 83.21.3.* / 2005-12-30 09:43
Podatek placisz zawsze od brutta. Znaczy to, że składka emerytalna jest
obciązona podatkiem. Mam nadzieję, że przechodząc na emeryturę nie będziesz miał nawet połowę mojej - i dobrze ci tak.
irlandczyk / 82.160.248.* / 2006-01-04 22:24
W tym miejscu emerycie się nie upieraj. Podatek płacony jest od kwoty brutto pomniejszonej o składki emerytalno-rentowe, chorobowe i wypadkowe.
Pomimo, że podzielam twoje rozgoryczenie, to wiedza jest ważnym elementem walki z tym systemem, by znowu ktoś nas nie wyprowadził w pole.

Najnowsze wpisy