Forum Forum emerytalneZUS

zasilek chorobowy a umowa zlecenie

zasilek chorobowy a umowa zlecenie

asdfqwert / 83.14.122.* / 2009-06-03 11:01
witam,
przed zakończeniem umowy o prace(pelny etat w firmie
Y) poszedłem na l4 , na którym byłem przez miesiac po zakończeniu pracy . zgłosiłem w odpowiednim czasie wszystko do zusu by otrzymac zasiłek chorobowy za okres w którym juz nie pracowałem.
w zaswiadczenie składanym do zusu razem z l4 wpisalem ze mam umowe z firma X , umowe zlecenie.

zus odmowil wyplacenia zasilku chorobowego powolujac sie na art 13 ust 1 pkt 2 ustawy z dnia 25.06.1999 o swiadczeniach z ubezpieczenia spolecznego, argumentujac ze kontunuje dzialalnosc zarobkowa w firmie X(cytujac z uzasadnienia "wykonuje Pan umowe zlecenie od dnia 1.04.2008 do nadal w firmie X" - choc od pol roku niczego nie wykonuje).
Umowa zlecenie z firma X zostala zawarta jeszze w roku 2008 na czas nieokreslony jednak od ponad pół roku nie swiadczylem zadnej dzialalnosci zarobkowej na rzecz tej firmy i nie dostalem z tego tytulu zadnego wynagrodzenia
. Firma X zglasza mi probelmy ze swoimi komputerami
i wtedy ewentualnia naprawiam im cos i wystawiam rachunek, od ponad pol roku nic sie tam nie dzieje i rachunku nie wystawialem , ale mam aktywna umowe zlecenie.

Czy ZUS postapil slusznie? Mam prawo sie odwolac od tej decyzji do sadu, ale jak mam to uzasadnic? wydaje sie mi logiczne ze powinienem dostac te pieniadze z ZUSu, bo od pol roku nie zarabiam z tytulu tej umowy i nie wykonuje zadnych prac na rzecz tej firmy.

Prosze o wszelkie sugestie.

Najnowsze wpisy