Forum Forum emerytalneZUS

Zasiłek chorobowy

Zasiłek chorobowy

kj94 / 2019-12-07 12:19
Od 21 czerwca jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku przy pracy, a 20 grudnia mija mi pół roku. Mój pracodawca był płatnikiem świadczenia, ale zaczął płacić nie regularnie, aż w końcu przestał wypłacać zasiłek. Od 3 miesięcy jestem całkowicie pozbawiona zasiłku. Świadczenie chorobowe za wrzesień, październik i listopad nie zostały mi wypłacone. 23 września złożyłam pismo do zusu o przejęcie tych świadczeń, a ostatnie dokumenty pracodawca dostarczył 14 listopada, był to dokument Z3. Wiem, że zus ma na wypłatę świadczenia 30 dni od dostarczenia ostatniego dokumentu. Moje pytanie brzmi czy zasiłek otrzymam do 14 grudnia i czy to będzie za okres tych trzech miesięcy?
Powiedziano mi dziś czyli 6 grudnia, że jeszcze ZUS nie podjął żadnej decyzji o przejęciu moich świadczeń i że w przypadku wypadku przy pracy może to potrwać dłużej niż 30 dni.
Chciałam też zapytać czy można jakoś sprawę przyśpieszyć . Od 3 miesięcy nie mam środków do życia, a z wiadomych przyczyn nie mogę podjąć żadnej pracy.
Proszę o radę co w tej sytuacji oprócz ciągłego czekania można zrobić .

Najnowsze wpisy