Forum Forum dla firmKsięgowość

Zasiłki opiekuńcze dla przedsiębiorców

Zasiłki opiekuńcze dla przedsiębiorców

Money.pl / 2007-03-30 09:14
Komentarze do wiadomości: Zasiłki opiekuńcze dla przedsiębiorców.
Wyświetlaj:
EKo / 84.40.139.* / 2007-03-30 15:02
Prowadzę działalność gospodarczą. Tylko nie brałam zwolnień od pediatry, bo ZUS ich nie honorował...
CO TERAZ???
Przy pierwszym zwolnieniu od pediatry (wrzesień 2004 - początek przedszkola...) - ZUS odmówił zasiłku czy choćby pomniejszenia składki. Nie obciążałam więc pediatry bezsensownym wypisywaniem zwolnień, a teraz zaczynam żałować... Czy można coś teraz zrobić? Zwolnień wstecz nie dostanę (a może dostanę? - w dokumentacji w przychodni wszystkie dane są, również w przedszkolu, gdzie przy każdej chorobie 5-dniowej i dłuższej składa się zaświadczenie lekarskie o chorobie i wyzdrowieniu dziecka - jest wtedy zniżka na opłatę stałą)
Podejrzewam,. że w takiej sytuacji jak ja, jest mnóstwo matek prowadzących działalność (a może i ojców...).
Czy jest jakiś sposób?
Bo czasu chyba niewiele...
Tak czy inaczej: dziękuję za wiadomość - pędzę do przychodni po zwolnienie, bo siedzę właśnie w domu z chorą czterolatką i modlę się by w poniedziałek mogła już pójść do przedszkola - zaległości w pracy mam coraz większe... obniżona składka i zasiłek zrekompensują trochę to, że nie bardzo jak mam teraz pracować...
lacho / 212.160.172.* / 2007-03-30 09:14
Czyli jak dobrze rozumiem, dla przedsiębiorców zasiłek nie przysługuje na macierzyńskim?
Tylko osobom ubezpieczonym obowiązkowo "na eatcie"?

Jeżlei sie myle to proszę o sprostowanie

Najnowsze wpisy