Forum Forum prawneGospodarcze

zaskarżenie ZUS do trybunału - są szanse?

zaskarżenie ZUS do trybunału - są szanse?

Autor / 72.36.222.* / 2007-08-02 16:58
czy wie ktoś jakie szanse ma zaskarżenie obowiązku płacenia tak wysokich składek na ZUS? przecież wiele firm przez to bankrutuje, wiele osób jest przez państwo zmuszanych do klepania biedy, bo nie stać ich na płacenie wyssanej z palca stawki bez względu na dochody. 800 zł to kwota za jaką można nakupować jedzenia na 2 miesiące i wiele osób wolałoby mieć te pieniądze teraz, a nie obowiązkowo pompować je w wór bez dna i może za 50 lat dostać część z powrotem w ramach emerytury. pomijam fakt, że gdyby stawki były niższe (procentowe), to do ZUSu by wpływało więcej kasy, bo więcej osób decydowałoby się na otwarcie firmy i więcej osób nie byłoby zmuszonych do zamykania działalności, ale na to też chyba nikt sam nie wpadnie.

nie wiem jak nazwać to co czuję na myśl o zmuszaniu do płacenia tak dużej kwoty, nawet gdy kogoś nie stać, bo nie jest w stanie zarobić - zażenowanie? w*********? gdy ktoś wyciąga z firmy miesięcznie 2,5 tys, a z tego na dzieńdobry ma oddać conajmniej 1000 na ZUS i koszty, to chyba nie jest w porządku...
chciałbym złożyć skargę do trybunału (pytanie tylko którego - praw człowieka w strasburgu, że mnie państwo okrada?) czy gdzieś tam i wymusić zmianę przepisów (zniesienie obowiązku płacenia, lub chociaż zamiana ZUSu na procentowy, tak jak dochodowy), skoro do tej pory nikt samodzielnie nie zmądrzał - kilka tysięcy podpisów na pewno się znajdzie. pytanie tylko jakie to ma szanse....

ewentualnie zawsze zostaje jeszcze masowe głosowanie na UPR.
Wyświetlaj:
ridaldnj / 89.74.152.* / 2010-09-16 14:03
Ja również i moi znajomi chcą zaskarżyć obowiązek płacenia ZUSowi jako niezgodny z prawem wolności jednostki. No i okradanie ludzi w świetle prawa. To prawo i konstytucja są złe. Trzeba się stowarzyszyć i wtedy jest to realne. Zniesienie obowiązku płacenia na ZUS i tym samym wybór ubezpieczyciela emerytalnego i innego choćby w Ameryce.
868 / 89.204.139.* / 2013-04-08 22:37
Proponuję aby ktoś z osób zainteresowanych zaskarżeniem ZUS do Trybunalu międzynarodowego stworzyl stronę internetowa na której wszyscy poszkodowani przez ZUS złożyli swoje dane i podpis elektroniczny pod aktem oskarżenia obywatelskiego ,a po zebraniu kilkuset tysięcy podpisów skierowali go do trybunału międzynarodowego.po przepracowaniu przezemnie prawie 30 lat otrzymałem powiadomienie że mój majatek zebrany w ZUS ZA WSZYSTKIE TE LATA WYNOSI 250 ZŁOTYCH,słownie dwieście piędziesiąt,spytałem się dlaczego tak mało -odpowiedź brzmiała dostarczy pan dokumenty wszystkich lat pracy to panu wtedy wszystko naliczymy,na pewno będzie tych pieniędzy trochę więcej...-Jak ja jestem winien kase chociażby w banku to ,nie mam tłumaczenia że zaginęły mi dokumenty i nie zaplace,a ZUS może ja nie....
evas0 / 213.134.160.* / 2008-09-09 08:41
Na przyjęcie skargi przez Trybunał w Strasburgu, szans nie ma. Na jakąkolwiek formę współpracy na linii: przedsiębiorca - organ administracji ( jakiegokolwiek szczebla), też nie.
Nie jesteśmy krajem wolnorynkowym, a co z tym się wiąże - demokratycznym. Polska to PRL po liftingu. Przedsiębiorca jest dalej elementem społecznie niepewnym, podejrzanym i niepożądanym. W tej sytuacji doszukiwanie się sensu i celowości w działaniach rządu, jest skazane na porażkę. Wystarczy rzut oka na wiek ludzi u władzy, by pozbyć się wątpliwości, że pojęcie liberalizmu gospodarczego itd. jest im z gruntu obce. Zobowiązanie, każdy z nas ma wobec swojej rodziny i siebie, nie państwa, to jest priorytet. Jeśli w Polsce nie ma szans ( a nie ma), na prowadzenie działalności w cywilizowanych warunkach, trzeba wyjechać, albo z tym się pogodzić. Innej drogi nie widzę. Komunizm jest jak AIDS - nie da się wyleczyć.
Mirosława Marcinkowska / 87.205.54.* / 2008-09-08 20:27
Podpisuję się obiema rękami oraz dodatkowo rękami mojego męża. Razem Cztery ! Podaję moje dane Mirosława Marcinkowska, ul. Szczęśliwa 5/42, 85-792 Bydgoszcz.
Płacę haracz już teraz z emerytury , zaległe składki, kiedy na chleb nie było, ale ZUS jest nieprzejęty. To Państwo w Państwie. 36 lat pracy i składek z pracy na państwowym chlebku przymusowo oddane Państwu- nie wiem ile to jest i nie chce mi się tego liczyć. W kazdym razie spłacam z emerytury 350 zł rozłożone wyjątkowo na 5 lat, spłacam dwa razy tyle ile było zadłużenia za 18 miesięcy bez środkow do życia. Zaden bank tyle nie bierze karnych odsetek co ZUS- czy ma prawo, czy ZUS ma działalność gospodarczą? że ma prawo dorabiać? Z emerytury mi zostaje 760 zł, z czego na składki dla mężą, który założył w wieku 57 lat własną działalność, bo został bez pracy ok.330 na ZUS i le nam zostaje na prowadzenie działalności, życie ? Jeszcze nic nie zarobiliśmy, a już rosną nowe odsetki, bo nie płacimy z konta nowego w rodzinie płatnika. My nie chcemy tych emerytur i ren, my chcemy zarabiać i płacić podatki a na ubezpieczyciela wybierzemy sobie taką firmę, która nie będzie od nas żądała - dobrowolnej składki- to hipokryzja, tylko taką firmę, która się kulturalnie zadowoli składką taką , na jaką nas stać. PRECZ z ZUSEM, ZUS do likwidacji! I tak pieniądze na emerytury idą z budzetu państwa. Po co ta obłuda. ?! Co się dzieje ze składki osób zmarłych przed uzyskaniem wieku emerytalnego?
PRECZ z ZUSEM!
Kamil293 / 188.146.7.* / 2017-05-01 15:10
Pieniądze ze składek na ZUS od zmarłych nie są dziedziczone i są przelewane do budżetu i tu giną.Po likwidacji części OFE środki te nie są
dziedziczne ( a w OFE były ale TK nie widzi różnicy) też giną w budżecie. ZUS jest piramidą
argentyńską która to instytucja jest zabroniona na terytorium Polski.Wszystko jest zależne od polityków bo to oni wydają nasze pieniądze.
szklarek / 2017-05-08 08:33
Środki odpowiadające umorzonej części OFE zostały zewidencjonowane na subkontach. Środki z subkont są 'dziedziczone' na analogicznych zasadach ja te w OFE.
Waleri / 83.27.215.* / 2008-09-08 14:49
Jak najbardziej zgadzam sie i popieram incjatywe. Trochę sprawiedliwości w tym kraju proszę.
Marek Galinowski / 83.10.143.* / 2008-09-01 14:55
Całkowicie zgadzam sie z autorem w/w zapytania pod adresem ZUS.
Załączam moje wystąpienie do Ministerstwa Gospodarki, departament Małych i Średnich Przedsiębiorstw, oraz odnośną odpowiedź
Marek Gaalinowski 18.08.2008
92-502 Łódź
ul Haśka 8 m 10
tel: [0-42] 761 11 53
e-mail : marek_galinowski@poczta.onet.pl

Re: Rzeczywista sytuacja małych i mikro przedsiębiorstw

Do
Departament Regulacji Gospodarki
Wydział Reformy Regulacji
Główny Specjalista p. Marcin Gancarz

Szanowny Panie Ministrze!
Jestem zbankrutowanym właścicielem jedno-osobowego przedsiębiorstwa tłumaczeniowego (tzw „wolne zawody”) którego „zaprzestanie działalności” (język urzędniczy nie przewiduje słowa „bankructwo” gdyż słowo to wiąże się z utratą środków utrzymania, poniesionych inwestycji i zdobytego „Know-How”) nastąpiło na skutek zupełnie innych przyczyn niż „Bariery Finansowe” wymienione w KRAJOWY FUNDUSZ KAPITAŁOWY
JAKO UZUPEŁNIENIE SYSTEMU WSPIERANIA ROZWOJU SEKTORA MSP
Ministerstwo Gospodarki i Pracy
Departament Polityki Regionalnej

Warszawa 2005

www.nsrr.gov.pl/NR/rdonlyres/ (o_kfk_agora1.doc)
Ponadto, w w/w artykule jak okrutna ironia brzmią słowa o znaczeniu dla gospodarki małych przedsiębiorstw i pomocy Państwa dla ich rozwoju
Rzeczywistość jest przygnębiająca. Na osiedlu gdzie mieszkam, prawie wszystkie kioski gazetowe przy przystankach znikły, tylko co trzeci stragan „żyje”, połowa eleganckich pawilonów handlowych zamknięta na głucho, warsztaciki naprawy RTV, komputerów, sprzętu AGD „zaprzestały działalności” pojawiły się ogłoszenia „gospodarstwa ogrodnicze poszukują pracowników” a ceny warzyw i owoców polskich stały się dla mnie niedostępne przynajmniej w dotychczasowym zakresie. Markety, w znacznym stopniu pozbawione konkurencji małych sklepów, spokojnie podnoszą ceny. Nie znam losów zbankrutowanych przedsiębiorców, o jednym specjaliście komputerowym, z którego usług korzystałem, wiem, że jest w Anglii i dobrze mu się wiedzie. Ponadto ogrodnicy, aby sprzedać po znośnej cenie swe produkty, muszą albo bardzo nisko wynagradzać zbieraczy, albo ryzykować niepłacenie ZUS za pracowników. Często pozostawiają owoce i warzywa nie zebrane.
Przyczynami są obciążenia płatnicze ZUS, obciążenia za lokal (szczególnie dla Spółdzielni Mieszkaniowych) brak jakiejkolwiek reprezentacji we władzach (Sejmie, Senacie) brak Organizacji Związkowych, brak Rzecznika Interesów MŚP, całkowita samowola ZUSu, podnoszącego bez kontroli opłaty i ściągającego należności z bezwzględnością, granicząca z okrucieństwem, znanym z czasów komunistycznej „Walki o handel”
Gdy likwidowałam swoje przedsiębiorstwo, żadna z instytucji (Urząd Miasta, Regon, Urząd Skarbowy i ZUS) nie miały w swych formularzach rubryki „Przyczyny bankructwa” a odnośni urzędnicy załatwiali mnie z całkowitą obojętnością jakby fakt mojego bankructwa był nieznaczący społecznie, by nie powiedzieć pożądany.
Odnośnie mojego konkretnego przypadku, zalegałem z opłatami ZUS , wnosząc je w wysokości na jakie mnie było stać (50zł/miesięcznie zdrowotnego gdyż jestem emerytem , obecnie ok. 1 tysiąc zł emerytury) podczas gdy ZUS podnosił obowiązkowe opłaty co kwartał, (obecnie 4-o krotnie wyższe niż w 2000), rzekomo wg „średniej krajowej zarobków” w kwotach jednakowych dla wszystkich, co powoduje duszące obciążenia dla małych i nieznaczne , ułamek procenta dla wielkich, m/i tych którzy decydują . W moim przypadku ZUS przez 5 lat nie reagował na rosnące zaległości płatnicze, a obecnie obciążył mnie, z całą bezwzględnością, opłatami za zaległości, procentami za zwłokę i karą za upomnienia tj powyżej 6tys zł i pod rygorem wejścia na moją i żony emerytury, i obciążył nas 600 zł/mies .na okres ponad roku.
Gdy złożyłem podanie o umorzenie, uznano, że z moimi dochodami jestem wystarczająco bogaty (mój tysiąc + 1600 żony, ZUS uznaje odpowiedzialność zbiorową), moje niepełnosprawność (endoproteza stopień umiarkowany ) jest bez znaczenia i że jestem właścicielem samochodu (Polonez 8 lat) i własnościowego mieszkania (uwłaszczenie w zeszłym roku na bazie Uwłaszczania mieszkań spółdzielczych) Tak, że nic nie zaszkodzi nam żyć na kaszance z przeceny i ziemniakach. Ponadto, gdy zażądałem uczestnictwa w Komisji, rozstrzygającej moją sprawę, zgodnie z prawem do udziału w całym przebiegu procedury, moje żądanie zostało pogardliwie odrzucone i bez wyjaśnień, zignorowane.
Jestem zdumiony nieznajomością realiów MŚP na szczeblach Ministerstw. i wymienianie jako barier, wyłącznie barier bankowo-finansowych, przy braku choćby wzmianki o stale rosnącym i nie kontrolowanym obciążeniu ZUSowskim..
POSTULUJĘ:
1) Uzależnić opłaty ZUS od indywidualnych dochodów, płatnych w formie ryczałtów, ustalanych rocznie , z konta, bez formularzy, corocznym rozliczeniem. Wielkość ryczałtów musi być ustalana po za ZUSem np. w Sejmie, a rozliczenie
Marek Galinowski / 83.10.143.* / 2008-09-01 15:08
POSTULUJĘ:
1) Uzależnić opłaty ZUS od indywidualnych dochodów, płatnych w formie ryczałtów, ustalanych rocznie , z konta, bez formularzy, corocznym rozliczeniem. Wielkość ryczałtów musi być ustalana po za ZUSem np. w Sejmie, a rozliczenie roczne musi mieć na celu jedynie przechodzenie od wyższego albo niższego zakresu ryczałtu .
2) Utworzyć „Jednostkę Nadrzędną” nad ZUSem, np. z któregoś Departamentu ministerialnego albo Agencji Rządowych, aby obywatel „niższej kategorii” miał gdzie się odwoływać
3) Wydać rozporządzenie, aby ZUS wydawał ponaglenia do zapłaty natychmiast po pojawieniu się zaległości płatniczych. Zaległości ulegają przedawnieniu, już po kwartale, w przypadku braku ponaglenia.
4) Utworzyć Urząd „Rzecznika Interesów MŚP, w Sejmie, z oddziałami regionalnymi, z prawem inicjatywy ustawodawczej
5) Obłożyć wysokimi podatkami tzw „pustostany”, aby właściciele (Spółdzielnie Mieszkaniowe) bały się bankructwa przedsiębiorstwa i szły na istotne ustępstwa.
6) Prowadzić dokładną statystykę powstawania MŚP, ich bankructw, długości „życia” i przyczyn likwidacji. Statystyka musi być jawna i podawana do mediów, podobnie jak notowania giełdowe.
7) Podawać do wiadomości publicznej, co dzieje się z funduszami EU na rozwój MŚP ich przyznawanie i wykorzystanie.
8) Zbadać działalność i efektywność instytucji i fundacji mających wspomagać MŚP,np. w Łodzi FRP – Fundacja wsparcia inwencyjności przedsiębiorstw , ul Piotrkowska 86 (fundacja@frp.lodz.pl), gdzie nie tylko odmówiono mi wszelkiej pomocy, ale byli bardzo mgliści, czym właściwie się zajmują.
9) Zbadać zasadność stanu zatrudnienia w instytucjach ZUS, i ich zarobki. W Łodzi budynek 15 pięter, na każdym kilkanaście pokoi, w każdym po kilka pracownic.

W przypadku zainteresowania moim konkretnym przypadkiem, służę wszelkimi materiałami i wyjaśnieniami. Będę bardzo wdzięczny za pozytywne zainteresowanie, ponieważ dotychczas, spotykałem się jedynie z obojętnością o ile nie z pogardą ( odpowiedzi ZUS, , fundacji „SOLVIT” czy panów posłów : PIS Jarosława Jagiełły, czy PO Krzysztofa Palikota

Z poważaniem
Marek Galinowski
czytelnik / 83.16.8.* / 2008-02-14 13:33
powiedz to Twoim rodzicom lub innym emerytom ,że otrzmują bardzo wysokie emerytury ok 800zł uwazasz za wyssana z palca stawke - spropbuj za to przezyć. czy naprawde tak trudno zrozumieć, że dzisiaj emerytury sa wypłacane z tego co my wpłacamy i jezeli ty nie bedziesz płacił składek to emeryci nie dostana nic. ( składki ktore za nich płacili pracodawcy były niskie a i to zjadła komuna i inflacja w latach 1989-1990).
To sie nazywa zasada solidaryzmu społecznego - jak ty pójdziesz na emeryture to ktoś będzie płacil składki na twoja emeryturę z ZUS-u? no chyba , że zaskarży i wygra i nie będzie płacił. Brak wpłat składek = smierć emerytom. Czy o to Ci chodzi?!
drumin30 / 85.202.45.* / 2013-11-24 22:04
a czy ten solidaryzm dziala w drugą stronę, czyli że mi w płaceniu składek ZUS pomogą emeryci? A tak poza tym to kto dożyje wieku emerytalnego który zostanie jeszcze z kilka razy wydłużony. Płacę składki i co z tego mam nic. Zdrowotne[...] i tak muszę za wszystkie badania i leczenie rodziny płacić prywatnie bo na kasę chorych to by się zaczekał. TO JEST CHORE CHORY SYSTEM.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]

Deq / 194.169.228.* / 2008-09-08 19:21
Nie do końca zgadam się z powyższą odpowiedzią. To prawda, że dzisiejsi pracownicy płacąc składki ZUS opłacają bieżące emerytury, ale jednocześnie zbierają kapitał na swoją emeryturę w OFE. Więc nie jest prawdą , że przyszli pracownicy będą opłacać emerytury przyszłym emerytom. Co więcej, za swoje pieniądze muszą utrzymać 2 pokolenia emerytów, teraźniejszych i przyszłych.
raf73 / 89.171.138.* / 2008-09-08 12:15
Mam wrażenie, że autor zrozumiał dlaczego składki muszą być płacone i na czym polega zasada solidaryzmu społecznego. Nie proponuje przecież likwidacji ZUS-u w całości, tylko wprowadzenie składki procentowej. Sorry, źle mówię, składka przecież jest procentowa, ale istnieje jeszcze kwota minimalna wpłaty, właśnie te 800 czy ile tam złotych. Może to jest niewielka kwota, jeśli zarabia się kilka tys. albo więcej zł. A jeśli firma startuje i w pierwszym miesiącu zarobi 1000 zł, 800 zł, 400 zł, albo wręcz nic? Wtedy nie ma znaczenia, i tak ZUS trzeba zapłacić, niech burżuj płaci, a jak nie ma z czego, to niech bankrutuje. Autor ma proste rozwiązanie jak nie płacić ZUS-u w ogóle: po prostu nie zakłada firmy, którą założyłby, gdyby składka na ZUS była w jego przypadku niższa.

Końcówka tego postu powinna być dokładnie taka sama, jak Twojego.
114 / 88.220.106.* / 2008-04-04 12:17
Dlaczego mam płacic za ludzi na wcześniejszych emeryturach i za renty . Są młodzi ludzie którzy to pobieraja i pracują zagranicą i nikt ich za to nie rozlicza nie ściga za wyłudzenia . A za mną chodzi komornik bo nie załaciłem paru składek bo nie miałem z czego firma padła i nie ma smiłuj się. Nie moge podjąć legalnej pracy bo ZUS "czuwa"
114 / 88.220.106.* / 2008-04-04 12:49
ZUS to ciepłe posadki bez jakiejkolwiek odpowiedzialności i likwidacja tej instytucji raczej jest skazana na fiasko .Nawet nowa ekipa rządząca boi się tego tematu , łatwiejszą sprawą jest abolicja podatkowa , którą na szczęście wprowadzą . ZUS musi umrzeć śmiercią naturalną a agonia może trwać długo bo w kasie państwowej napewno są rezerwy dla tej Ciekawej instytucji .
blondyn70 / 85.89.189.* / 2008-02-14 20:46
Masz trochę racji,ale z drugiej strony dlaczego mam płacić ZUS 800 zł miesięcznie a rolnik 240 zł kwartalnie a np mam małą firmę ,która pozwala mi żyć z miesiąca na miesiąc i nie wyciągać ręki po zasiłki.A po drugie jak bym chociaż 400 zł z tego ZUS płacił na jakiś fundusz inwestycyjny to za 20 lat bym mógł godnie żyć,a z ZUS zdechniemy z głodu !
djgpp / 2008-02-14 13:23
Szanse na zaskarżenie obowiązku płacenia składek ZUS są 100%. Ale wygranie tego: 0% szans.

Ale myślę, że złożenie takiego pozwu i nagłośnienie całej sprawy zaowocowało by wkrótce... nowym punktem w programie wyborczym jakiejś partii politycznej.
~ / 2008-02-14 10:12 / Tysiącznik na forum

nawet gdy
kogoś nie stać, bo nie jest w stanie zarobić

a nie czujesz zazenowania piszac takie bzdety???
Czego sie spodziewasz???/ Ze beda Cie leczyc i utrzymywac za friko za wplaty innych,placacych?????
Zawsze mozesz isc do markotu,tam lecza za prace,ale nie licz na rente ani emeryture
zomo / 213.158.197.* / 2008-02-14 11:28
zus to złodzieje i mafia na leczenie idzie nie wielka kwota ,reszta jest skradziona twoja emerytura nie będzie nigdy zależała od tego ile placisz tylko od tego co nie zdołają ukraść.jestem za calkowitą likwidacją zus-u ,natomiast zdrowotna mósi być obowiązkowa bo chodzi oleczenie zdrowia ,prawdziwa emerytura będzie z III filara
kumma / 213.238.92.* / 2007-08-07 13:56
Obawiam się, że nie masz zbyt dużych szans bo wyobraź sobie co w takim momencie zacznie się dziać w naszym kraju ! Niestety jesteśmy starym społeczeństwem i jeśli chcesz dostać jakiekolwiek pieniądze ze swojej emerytury to niestety musisz płacić to oczywiście nie oznacza, że ja z takimi stawkami się zgadzam i nasz system emerytalny akceptuję ! Ale jak się to mówi spróbować warto - zresztą uważam że im szybciej cały ten kolos runie tym lepiej dla wszystkich ubezpieczonych ! Powodzenia !
Autor / 2007-08-07 21:29
ale ja nie chcę emerytury, chcę na nią zarabiać sam i odkładać tyle ile aktualnie mogę, a nie ile muszę. jedyne czego potrzebuję to _tylko i wyłącznie_ lekarza na wypadek choroby, i nie wierzę, że nie da się tego załatwić procentowo, jak podatek dochodowy.

powodzenia? w razie co, to i ty się pod tym podpiszesz ;) a na razie takie pismo pozostaje w sferze marzeń, bo ani nie wiem jak to sformułować, ani gdzie dokładnie posłać.
INWESTMEN / 83.27.115.* / 2008-02-14 10:10
MAM DLA CIEBIE RADE.JESLI CHCESZ OBNIZYĆ ZUS,BO NIEPŁACIC SIE NIE DA,TO JEST SPOSÓB.JA PROWADZE DZIAŁALNOŚĆ OD 2000 ROKU I TEZ PŁACIŁEM OGROMNY ZUS.PÓŁTORA ROKU TEMU KOLERZANKA MI POLECIŁA FIRME W KTÓREJ MAM UMOWE O PRACE NAKŁADCZĄ,PŁACE IM CO MIESIAC 200 ZŁ,A OD DZIAŁALNOSCI ZDROWOTNY,I MAM POINAD 400 ZŁ W KIESZENI.CAŁKOWITY LEGAL,WSZYSTKO SPRAWDZONE W ZUS I URZĘDZIE SKARBOWYM.CZYZ NIE WARTO,I WTEDY SOBIE OPŁACAĆ III FILAR .
BYKU972 / 89.64.9.* / 2017-04-30 15:58
KOLEŻANKA,KOLEŻANKA,
yn / 2007-08-07 10:48
Przenieś działalność do UK (stawka obwiązkowego ubezpieczenia społecznego 2,1 funta tygodniowo, VAT 17,5%, do jakiejs kwoty chyba go w ogole nie płacisz, podatek dochodowy z dochodów w Polsce będąc polskim rezydentem płacisz w Polsce) albo na Słowację (z tego co wiem brak obowiazkowego ubezpieczenia, 19% vat, dochodowy jak wyzej).

To prostsze niż głosowanie na UPR, bo oni w tym kraju nigdy nie dostaną 50% plus jednego głos. A tak możesz zgodnie z prawem funkcjonować w tym zniewolonym świecie :)
tylko UPR / 194.1.153.* / 2008-09-08 15:25
niech dostana sie do sejmu chociaz to juz wiecej ludzi sie o nich dowie i kto wie moze znajdize sie wiecej patrii z podobnym programem
Autor / 2007-08-07 21:41
bardzo chętnie, ale podejrzewam, że sam proces rejestracji firmy za granicą nie jest szczególnie prosty dla obcokrajowca. no i odległość też jest znaczna ;)
z dochodowym nie ma problemu, bo jest uczciwy - płacę go wtedy kiedy zarobię i się nie martwię o koniec miesiąca. mam - płacę, nie mam - nie płacę. proste. za to wyczarować 800zł na wywalenie przy zarobku powiedzmy 2000 to już sztuka. dochodowy z 2000 to zaledwie 380zł, a jednak jakoś państwo żyje .__.
Łukasz__1215 / 195.117.144.* / 2007-08-07 09:26
Też o tym myślałem. czy jest to możliwe ? nie wiem. Dałeś mi do myślenia i zapytam kogoś, kto sie na takich sprawach zna. jednocześnie mam dla Ciebie rozwiązanie które choć trochę zmniejszy problem. Jeśli znasz ktogoś kto również prowadzi działalność, poproś, aby Cię zatrudnił na minimalną płacę, na zlecenie. Wtedy oddajesz mu koszty które on ponosi, (jest to coś około 1/3 tego co teraz oddajesz złodziejom) a dzięki temu jesteś zwolniony z opłat ZUS.

Pozdrawiam
mika124 / 89.174.83.* / 2007-08-07 16:22
z ta umowa zleceniem juz nie aktualne od roku Łukasz_1215,,w zeszłym roku w pazdzierniku zmieniły sie przepisy i jezeli nawet jestes zatrudniony na umowe zlecenie placisz zus z działalnosci niestety,,,,mysle ze jedynym razwiazaniem zeby wstrzasnac panstwem byłoby gdyby sie wszyscy prowadzacy działalnosc zjednoczyli i nie zaplacili by zusu podatkow itp np w jednym m-cu i gdyby nagle zabraklo panstwu kaski to moze nareszcie pomysleli by o nas maluczkich://
lukasz1215 / 195.117.144.* / 2007-08-07 16:48
A to ciekawe. ja płacę niższą składkę (niedawno założona działalność) a w ZUS-ie pytali mnie czy będę płacił zus, czy pracuję gdzieś na umowę i zarabiam płacę minimalną aby być zwolnionym. widać istnieje nawet w ZUSie dowolna intrepretacja przepisów :) Kocham ten kraj
tomun1 / 2008-02-14 20:09
Tak właśnie powstaje bajka o bajce. Mylisz pojęcia - jeżeli jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę wystarczy minimalne, natomiast w przypadku wykonywania umowy o pracę dla zwolnienia z obowiązku opłacania składek z działalności musisz mieć podstawę równą 60% przeciętnego wynagrodzenia (czyli dokładnie taką jaką mają osoby prowadzące pozarolniczą działalność).
Autor / 2007-08-07 21:33
z tego co wiem (czyli nie dam głowy), to musisz zarabiać u tego kogoś wyżej niż minimalne, a i wtedy nie jesteś zwolniony - musisz płacić składkę zdrowotną, ok 150zł chyba. jeśli zarabiasz poniżej - płacisz pełny ZUS i nie ma zmiłuj.
musicom / 79.163.161.* / 2008-09-08 14:14
Jeśli chodzi o ZUS , to każdy sposób jest dobry żeby wykończyć polski handel ,usługi , drobną wytwórczość, przemysł lekki ,ciężki i inne, bo przygotowuje się Polskę do całkowitego bankructwa i oddania tego kraju w ręce obcego kapitału,czyli po cichu będzie to kolejny rozbiór polski przy pomocy pseudo polaków będących w dzisiejszej Polsce u władzy
Józef / 87.119.16.* / 2008-09-08 20:55
Drodzy Współobywatele Państwa Polskiego,

Nie macie szans!!!
Ja już to wiem, bo próbowałem... :-(((

Działalność ZUS jest legalna, zgodna z ustawą zasadniczą i ustawami z niej wynikającymi (to z opinii jednej z organizacji "pomagających" obywatelom).

Tylko władza ustawodawcza czyli tzw. parlament (- i tutaj "hrabina zaśmiała się po francusku...") może to zmienić. Opinia że ZUS jest legalnym złodziejem w Polsce wydaje się być ponad wszelka wątpliwość prawdziwa!!! Mam na to dowody, ale to jest na prawdę legalne!!! Życzliwi prawnicy (bywają jeszcze i tacy...) bezradnie rozkładają ręce. Stan prawny uniemożliwia wzruszenie sposobu pobierania składek i odejścia z ZUS. Jest to praktyka monopolistyczna, ale jest jak jest...

Też mnie to martwi, bo Polacy i tak zawsze jakichś tam posłów wybiorą, ale posłowie ZUS-u nie ruszą, niestety... Nie ma żadnego wyjścia ewakuacyjnego dla obecnego systemu emerytalnego, nie ma w ogóle innego wyjścia niż czynne wyrażenie niezadowolenia społecznego dla zmiany prawa.

Do czego zachęcam i namawiam!
adada / 89.187.228.* / 2008-09-08 23:42
UPR chce zrobic z tym porzadek od dawna

zachecam do zainteresowania sie ich programem
mARZENA rOSIK / 85.219.239.* / 2008-12-10 18:23
Kochani nie wierzcie ZUS owi to banda lobuzow. Ja rok temu mialam operacje piersi iwezlow chlonnych. Bylam rok na zasilku rehabilitacyjnym i 17 listopadabylam na komisji ZUS dostalam rante na 10 miesiecy bez kasy bo sie okazalo ze nie mam przepracowane 5 lat w ostatnim 10 leciu a wczesniej pracowalam 15 lat BANDA ZLODZIEI I LOBUZOW
aga 1234 / 87.204.109.* / 2009-12-18 16:39
to się nazywa brak uprawnień do renty. Przepisy, przepisy i jeszcze raz przepisy ust. z 17.12.1998r. o Emeryturach i Rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. to nie jest samowolka pracowników. to nasza władza ustawodawcza wymyśla ustawy a więc ukłony w ich stronę proszę wykonać. A tak prywatnie to przykro mi.
prawnikp / 91.94.93.* / 2008-12-14 14:04
Panie Józef! Pisze Pan, że ZUS jest zgodny z ustawą zasadniczą - rozumiem, że to znaczy, że TK już rozstrzygał taką sprawę? Pytam bo nie kojarzę takiego wyroku, ale nie wykluczam, że zapadł zanim serio zacząłem się tym interesować. Moim zdaniem są minimalne szanse żeby to ruszyć, ale to długo potrwa, no i będzie kosztować. Pozdrawiam.
Sakaszfi / 77.254.151.* / 2009-04-10 11:01
Złodzieje pieprzone. Nienawidze tego kraju. Paradoks mam działalnosc musze płacic haracz zusowski. splajtuje nie musze płacic i dodatkowo jestem bezrobotny. Czyli lepiej byc bezrobotnym w tym chorym kur.. kraju
sakaszfi / 77.254.151.* / 2009-04-10 11:05
A jakby wyrejestrowac sie z zusu? podobno nie ma obowiązku okazywania dokumentu wyrejestrowania działalnosci
sakszfi / 77.254.151.* / 2009-04-10 11:09
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
aga 124 / 87.204.109.* / 2009-12-18 16:41
Płacenie podatków to jest nasz ustawowy obowiązek i to wynika z konsytucji
sakaszfi / 77.254.151.* / 2009-04-10 11:21
Jakis dobrodziej wyzej pisał że jesli przestaniemy płącic to smierc dla emerytów. A powiedzcie mi gdzie jest kasa ktora ten ze właśnie emeryt płącił całe zycie na siebie. Rozkradli wszystko przepuscili pieniadze a za ich złodziejstwo my cierpimy teraz. Jestem przekonany ze nie trzeba tego[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
petent / 91.150.223.* / 2009-12-21 06:19
ZUS robi co chce, jak chce i kiedy chce, a tobie petencie- robaku marny - pozostaje podziwiać co najwyżej przepych budowli zusowskich w niezwykle klasycznym i eleganckim stylu "rokokoko". Wszystko dla potomnych zostanie!!! (długi też:) A tak na poważnie - likwidacja ZUS to natychmiastowy wzrost bezrobocia o 50% w tym cały zastęp pociotków prezesów itp. No i może ktoś mnie objaśni dlaczego w tejże instytucji zatrudnia się obcokrajowców? bo jak do tej pory nie miałam szczęścia usłyszeć w tym miejscu poprawnie zbudowanego zdania w moim ojczystym języku -gadają w swoich narzeczach- a to ty interesancie martw się potem, co urzędnik miał na myśli.
netjarenty@gmail.com / 77.253.207.* / 2010-02-21 18:14
Myślę , że istnieje szansa zaskarżenia do Trybunału ZUS... 1 ) Konkretnie zakarżenie na nie wywiazywania się z tytułu świadczeń zdrowotnych tj.. każdy z nasz płaci składki, na podstawie opłaconych składek - powinniśmy mieć dostęp do świadczeń lekarskich.. niestety terminy do specjalistów są tak odległe, iż Trybunał może zakwesytionować izasadność ich pobieranie przy takim świadczeniu. 2)Drugie możena zakwestonować pobór skałdek tytułem naszych przyszłych rent i emerytur z racji braku, zabespieczenia wypłaty tych świadczeń ( jeśli nikt z fachowców i terażniejszch 20-35 latkółw nie jest pewien, czy otrzyma rentę/emeryturę, to w moim przekonaniu nikt nie powinien być ZMUSZANY do płacenia tych, że składek. Jeśli popiera ktoś zawarte w tym poście idee proszę o kontakT e-mail netjarenty@gmail.com. z treśią wiadomości popieram.
gadziedzi / 89.228.93.* / 2010-02-01 08:41
macie wszysy racje wogle co to za badziewie

Najnowsze wpisy