Forum Forum prawnePracy

Zaświadczenie o odbyciu praktyk

Zaświadczenie o odbyciu praktyk

Nemezis1988 / 2010-03-29 19:50
Witam,

W zeszłym roku znalazłam ogłoszenie pewnej firmy poszukującej chętnych na praktyki (oczywiście bezpłatne) online. Ponieważ takie doświadczenie bardzo by mi się przydało, zgłosiłam się, wykonałam zadanie próbne i zostałam przyjęta. Nie dostałam żadnej umowy, jedynie maila z informacją, że praktyki mają trwać co najmniej 120 godzin. Początkowo dostawałam dużo zadań, ale byłam zadowolona. Po upływie prawie 3 miesięcy postanowiłam zapytać, ile te praktyki jeszcze potrwają, ale czekałam na odpowiedź 3 tygodnie i żadnej reakcji nie było. Napisałam drugi raz - i to samo. W końcu wysłałam maile do paru pracowników tej firmy (tych, którzy przysyłali mi zadania) i wyraziłam swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji. Od razu zadzwonił do mnie jeden z nich i próbował nastraszyć mówiąc, że może to uznać za "działania na szkodę firmy". Sytuacja niby została wyjaśniona przez osobę, która miała być moim "opiekunem" praktyk. Niestety pojawił się kolejny problem. Praktyki zakończyłam na początku stycznia, ale do tej pory nie dostałam zaświadczenia o ich odbyciu. Dwukrotnie się o nie upominałam, ale dostałam tylko skan na maila. Mój opiekun praktyk twierdził, że zaświadczenie zostało wysłane pod koniec stycznia, ale gdyby nie doszło do końca miesiąca, wyślą je jeszcze raz. Nie doszło. Podobno wysłali je jeszcze raz, ale jak go nie było, tak nie ma nadal.

Czy mogę gdzieś to ewentualnie zgłosić? Albo chociaż "postraszyć" ich taką możliwością? Nie chcę, żeby prawie 3-miesiące mojej pracy tak przepadło...
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-03-29 20:19
Proponuję kontakt z Państwową Inspekcją Pracy. W każdym województwie są po 3-4 Okręgowe Inspektoraty, prowadzą infolinię i przyjmą skargę.
To dobry straszak na pracodawcę.
Nemezis1988 / 2010-03-29 20:30
Dziękuję bardzo :) Właśnie o to mi chodziło :)

Najnowsze wpisy