Forum Forum pracyDokumenty

zaświadczenie o zdolności do pracy a trwanie choroby

zaświadczenie o zdolności do pracy a trwanie choroby

colezanka / 83.218.113.* / 2015-01-14 20:00
Witam, jestem obecnie na chorobowym, które trwa już przeszło 60 dni. Po powrocie do pracy, który nastąpi za 2 tygodnie zostanę skierowana oczywiście do lekarza medycyny pracy po zaświadczenie (jak w tytule). Mam jednak pewne wątpliwości. Mój lekarz specjalista podobno powinien wystawić mi zaświadczenie o zakończeniu leczenia, w którym to znajdzie się zaznaczone, że jestem zdolna do pracy. Tylko, że moje leczenie się nie zakończyło bo ta choroba jest przewlekła, nie wyleczalna. Nie przeszkadza mi to jednak w powrocie do pracy i nie koliduje z wykonywanymi obowiązkami na danym stanowisku. O jakie zaświadczenie zatem od mojego lekarza-specjalisty powinnam się ubiegać? Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Isildae / 176.221.123.* / 2017-12-10 21:43
Witam.
Mam zaswiadcze o zakończeniu leczenia i l4 do 11.12 17 r po pierwszej chorobie.Skirerowanie do medycyny pracy tez mamvproblem polega na tym ze zachorowała na inna chorobę i nie wiem czy mogę kontynuować zwolnienie u lekarza rodzinnego Od 12 grudnia. I dopiero pójść do medycyny pracy.
szklarek / 2015-01-15 10:18
Powinna Pani ubiegać się o....jakiekolwiek, tj. stwierdzające przynajmniej właśnie 'zakończenie leczenia' i mieć nadzieję, że je uzyska, a jeśli nie- to że lekarz MP nie będzie go wymagał. Dlaczego ? Bo nie ma regulacji jasno takiego zaświadczenia wymagającego tj. podstawy Pani żądania wobec swego lekarza prowadzącego, potem takiego żądania pracodawcy od Pani, zanim skieruje na badania kontrolne, a w końcu lekarza MP od Pani.
I zdarzają się sytuacje błędnego koła, gdy jeden nie wydaje, a drugi żąda.

Zakończenie leczenia oznacza zakończenie procedur związanych z ostatnio orzeczoną czasową niezdolnością do pracy, a nie zupełnym uleczeniem. Lekarz MP też z kolei nie wydaje zaświadczenia o uniwersalnej zdolności do pracy, ale o braku przeciwwskazań do pracy na konkretnym stanowisku/ w określonym rodzaju pracy.

Oczywiście ideałem byłoby zaświadczenie o zakończeniu leczenia i powrocie do stabilnego stanu zdrowia sprzed ostatni stwierdzonego zaostrzenia/remisji itp.

Tak naprawdę bardziej chodzi o "kwit", który zapobiega "niewygodnej" sytuacji, gdy LMP wydaje zaświadczenie pozytywnie dopuszczające do pracy komuś, kto nadal formalnie jest jeszcze na ZLA.
piotreq999 / 2015-09-01 12:35
Witam, jestem na chorobowym od maja w tym czasie przeszedłem operację usunięcia guzów mózgu (nie złośliwe), ale mam jeszcze nerwiaka nerwu słuchowego którego będę miał naświetlanego w Gliwicach we wrześniu. chciałbym wrócić do pracy w październiku. Moja praca była fizyczna którą już nie będę wykonywał(rozmowa z pracodawcą), natomiast pracodawca obiecał mi że znajdzie mi jakąś lżejszą pracę. Mam pytanie który lekarz powinien mi dać zaświadczenie o zakończeniu leczenia, neurochirurg który mnie operował i skierował do Gliwic na dalsze leczenie czy onkolog po zakończeniu leczenia w Gliwicach. Bo napewno LMP upomni się o jakieś zaświadczenie. Pozdrawiam.
szklarek / 2015-09-02 09:47
Ważniejsze z punktu widzenia orzeczenia LMP będzie zaświadczenie tego lekarza, od którego zwolnienie lekarskie będzie późniejsze tj. po zakończeniu którego zgłosi się Pan do pracy.
piotreq999 / 2015-09-03 20:00
Niby tak ale obecnie dostaję L4 od lekarza pierwszego kontaktu a po naświetlaniach robotem(cyberknife) podobno można iść do pracy, oby mi dali jakieś zaświadczenie dla LMP.

Najnowsze wpisy