Forum Forum prawnePracy

Zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej, a brak premii.

Zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej, a brak premii.

marunda007 / 2012-12-27 01:25
Witam,
Od ponad dwóch lat jestem zatrudniony w jednej z rządowych agencji wykonawczych przez agencję pracy tymczasowej. Jako pracownik merytoryczny mam taki sam zakres obowiązków jak pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez agencję wykonawczą. Niestety nie przysługuje mi prawo do ustalonych w regulaminie wszelkiego rodzaju dodatków takich jak premia kwartalna, świadczenia urlopowe, nagrody roczne, dodatki do okularów itd. W związku z tym chciałem zapytać, czy opisana powyżej sytuacja nie jest przejawem dyskryminacji pracownika, który za wykonanie takiej samej pracy dostaje mniejsze wynagrodzenie. Wszak z punktu widzenia prawa jestem pracownikiem agencji pracy skierowanym do pracy w danym przedsiębiorstwie, jednakże regulamin tegoż przedsiębiorstwa powinien mnie obowiązywać.
Bardzo proszę o pomoc, oraz propozycję rozwiązania tej sytuacji.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - marunda007.]
Wyświetlaj:
aniaasak / 188.147.39.* / 2019-11-26 16:31
Rewelacyjny produkt,mam na mysli olejek bo susz konopny jeszcze przede mna. Dziewczynq na przyklad wyslila ze bedzie dodawac go do kremu i twierdzi ze odkad to robi jest duzo lepiej :) polecam.
Ankaaaa312 / 188.147.39.* / 2019-11-26 16:30
Trzeba dobrze sie zorientowac, poszukac info popytac. Ja sie caly czas zastanawiam ale kolezanka jezdzi do niemiec 2x w roku i szuka ofert na Dobrej Szteli, jest bardzo zadowolona.
jackero / 185.113.224.* / 2019-01-18 08:59
EuroKadra - z nimi działajcie. Pod tym względem na rynku zaszły zdecydowane zmiany i tak to powinno wyglądać. Przecież praca jest dla każdego, na normalnych warunkach. A czy to wykorzystacie? wszystko zależy od was. Na pewno to jest doskonały moment na zmianę miejsca zatrudnienia.
Młody341 / 79.184.134.* / 2018-07-24 11:03
w agencji z której ja korzystałam były wypłacane premie, więc myślę że to zależy od firmy... jak masz w umowie napisane?? mogę polecic Polski Hr, oni nie kantują na kase.
mekson / 212.96.244.* / 2018-06-01 09:02
Do jakich firm w okolicach Katowic zatrudnia EuroKadra? Firmy produkcyjne? Dacie mi jakieś sprawdzone namiary na pewniaków? Tak żeby na bank wszystko było w porządku? Potrzebna praca, w zasadzie od zaraz, tylko w firmie, która daje pewne perspektywy.
perkes / 74.208.157.* / 2018-05-22 09:12
EuroKadra daje zatrudnienie od zaraz. Nie ma żadnych problemów z tym tematem. Każdy może znaleźć pracę, nawet bez doświadczenia. Wiadomo, że posiadanie doświadczenia daje zdecydowanie szersze możliwości. Ogólnie - zależy wam na pracy, to ją na bank zdobędziecie.
poskata / 212.96.244.* / 2018-02-13 09:03
Eurokadra daje zatrudnienie z dnia na dzień, na dobrych warunkach - nie ma żadnych problemów z pracą, tej nie brakuje, można dostać zatrudnienie na dobrych warunkach... Pod tym względem sytuacja diametralnie się zmieniła. O dobrą pracę przez agencję coraz łatwiej - i tylko tak można się dostać do wielu znanych firm.
pomster / 212.96.244.* / 2018-01-16 09:22
Potwierdzam szukanie zatrudnienia z Eurokadra, bo to naprawdę ma sens, a przy okazji można znaleźć etaty w naprawdę solidnych firmach. Teraz pozostaje jedynie kwestia tego, czy wykorzystacie te okazje. Ogólnie - jeśli komuś zależy na etacie, to na pewno go dostanie, taki mamy okres, a co więcej - praca tymczasowa zrobiła się tak samo dochodowa.
moksa / 212.96.244.* / 2017-12-29 09:05
EuroKadra daje zatrudnienie z dnia na dzień, na dobrych warunkach, a to jedynie kwestia taka, jakie macie oczekiwania. Pracy jest bardzo dużo. Jeśli tylko zależy wam na znalezieniu etatu, to na spokojnie to zrobicie. Pod tym względem zaszły zdecydowane zmiany.
mosaka / 212.96.244.* / 2017-12-19 09:08
EuroKadra pozwala dobrze zarobić i znaleźć zatrudnienie z dnia na dzień. Ogólnie pracy przez agencje jest bardzo dużo, trzeba chcieć ją tylko znaleźć. I teraz pytanie - czego oczekujecie? Agencje dają etaty w dużych, najlepszych firmach, zatem trzeba chcieć z tego skorzystać. Proste.
wiwan / 2012-12-27 13:42
Rozróżnijmy dwie kwestie- korzystanie ze świadczeń z ZFŚS prcaodawcy- użytkownika, a różnic wynagrodzenia pomiędzy pracownikiem stałym a tymczasowym mimo porównywalności stanowisk, zakresu pracy, odpowiedzialności itd.

Najkrócej- ta druga sytuacja jest niedopuszczalna, dochodzi do dyskryminacji płacowej i łamie ona m. in. art. 15, ust. 1 ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.
Ta pierwsza- dopuszczalna, bo w zakresie takich uprawnień pracodawcą jest dla Pana agencja pracy tymczasowej.

Dużo większym problemem jest moim zdaniem to, że czas Pana zatrudnienia tymczasowego u jednego i tego samego pracodawcy-użytkownika PRZEKROCZYŁA limit z art. 20 USTAWA
z dnia 9 lipca 2003 r.
o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.

No chyba, że to umowa na tak długie zastępstwo.
marunda007 / 2012-12-27 14:51
Niestety jest to celowe działanie, gdyż po upływie 18 miesięcy Prezes agencji wykonawczej zmienia agencję pracy tymczasowej, co pozwala mu po raz kolejny przeciągać terminy zatrudnienia pracowników tymczasowych.
Czyli reasumując fakt, iż nie otrzymuję regulaminowej premii kwartalnej stanowi podstawę do dochodzenia odszkodowania od agencji pracy tymczasowej?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - marunda007.]
wiwan / 2012-12-27 15:46
Ok. Użytkownik zmienia agencję, ale limit 18 miesięcy dotyczy nie agencji, ale tego samego pracownika tymczasowego. I nawet gdyby pracownik zmienił agencję- niczego to w limicie 18/36 nie zmienia.

Fakt nieotrzymywania premii kwartalnej nie jest związany z ZFŚS, jest prawo do roszczeń wobec agencji p. tymczasowej na podstawie art. 16 i 15 Ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych w związku z art. 18'3a do 18'3e KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-pierwszy-przepisy-ogolne/rozdzial-iia-rowne-traktowanie-w-zatrudnieniu/art-18

Oczywiście mówimy o premii regulaminowej, umocowanej w regulaminie premiowania/wynagradzania u pracodawcy-użytkownika.

Najnowsze wpisy