Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Zaufanie do funduszy inwestycyjnych

Zaufanie do funduszy inwestycyjnych

filnet / 83.143.40.* / 2008-02-25 12:34
czy w ogóle warto mieć zaufanie do funduszy inwestycyjnych?

Do jakich funduszy macie największa zaufanie? Chciałbym się czegoś o nich dowiedzieć zanim podejmę decyzję, ja zainwestować swoje niweielkie oszczędności.
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-03-03 16:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Warto mieć. Jest wiele, które dają dostęp do szerokiej (także georaficznie) gamy instrumentó finansowych. Największe zaufanie osobiście mam do dużych funduszy luksemburskich - Black Rock, Franklin Templeton, Robeco. Jakoś zarządzania jest tam moim zdaniem znacznie wyższa niż w polskich TFI.
weisse111 / 2008-02-25 18:05 / Bywalec forum
każdy inwestor ma różne opinie na dane TFI, moim zdaniem dobre ą Legg Mason, ING, Union.
Podaję Tobie jeszcze zakładkę, na której znajdziesz kilka ciekawych artykułów do edukacji, zanim zaczniesz inwestować - http://www.unionklub.pl/index.html?id=34
Pozdrawiam
pp___ / 83.2.169.* / 2008-02-25 21:50
W jakim sensie one są dobre. ING ma nawet dwóch agentów transferowych. Czy to takie dobre? Szczerze watpie. W dwóch postach wspominasz o Union. Jesteś ich agentem czy jak?
weisse111 / 2008-02-26 19:15 / Bywalec forum
witam.
agentem nie jestem, gdyżnawet nie mam na to czasu. Piszę o Unionie, gdyż najłatwiej jest mi pisać o TFI, w którym samodzielnie inwestuję.
pozdrawiam
weisse111 / 2008-02-25 17:58 / Bywalec forum
witam. W rozwiązaniu Twojego problemu powinny pomóc artykułu i info zamieszczone na stronach bankier.pl, money.pl, biznesforum.pl, parkiet.com, union-investment.pl.
Jeżeli chcesz zainwestować "jak to napisałeś(aś)" niewielkie oszczędności, to jakie masz na myśli? Oraz jakie akceptujesz ryzyko od zinwestowanego klapitału? Należy wziąć wszystko za i przeciw przy wybraniu danego TFI.
Pozdrawiam
filnet / 83.143.40.* / 2008-02-26 22:47
przede wszystkim bardzo wam dziekuję za odpowiedzi. Ale nadal mam watpliowści i pewien niedosyt. Bo na przykład weisse111 piszę o Legg Mason, ING, Union, a zaraz potem pp_ zadaję pytanie, moim zasadne, w jakim sensie są one dobre, może ktoś mi powiedzieć?

Z kolei weisse111 piszę, że powinienem zaglądać na strony bankiera, money itd. Pewnie, że zaglądam, ale żywe doświadczenie, o jakim chociaż w pewnym stopniu mogę dowiedzieć się właśnie od was jest dla mnie bezcenne. Tylko proszę napiszcie mi jeszcze trochę więcej na jego temat. Będę bardzo wdzięczny.
Balrog1 / 2008-02-27 16:50 / Bywalec forum
Witam,
Ja inwestuję w fundusze poprzez mBank i inwestuje w akcyjne międzyinnymi i właśnie z akcyjnych mam np. Uni Akcje ME2012 w niecały miesiąc mam 10%+ i na innym forum to polecali dlatego się zdecydowałem za małą kwotę ale teraz szkoda że nie za większą bo 10% plus to jest wynik imponujący.
jacentym / 2008-03-03 20:15
Ja inwestuję przez PTUF i niewielką kwotę ale wyniki są jeszcze lepsze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy