zaufanie do tfi

krzychoo / 77.91.4.* / 2007-06-03 19:06
witam. chciałbym dowiedzieć się, co myślicie o różnych towarzystwach funduszy pod kątem zaufania i bezpieczeństwa inwestycji - przy czym co do bezpieczeństwa to nie chodzi mi o spadki/wzrosty spowodowane np. ruchami na giełdzie, ale o zdanie nt. bezpieczeństwa działalności danego funduszu. jakie macie zdanie w tym temacie ?
pozdrawiam
Wyświetlaj:
mikolajk / 83.16.54.* / 2007-06-11 13:58
Fundusze inwestycyjne pod tym wzgledem są bezpieczną formą inwestowania. Ale chcąc dywersyfikować ryzyko przy większych kwotach warto podzielić środki pomiędzy różne TFI. Historia pokazała, że nawet duże i sprawne zespoły inwestycyjne mogą się rozpaść w kilka miesięcy (vide AIG), co wcale niekoniecznie przekłada się na pogorszenie wyników (również AIG). Można też kierować się osobowością i dokonaniami konkretnego zarządzającego. W razie pytań - mailuj. mikolaj.kotowicz@xelion.pl. Pozdro.
~monika / 87.96.78.* / 2007-06-08 10:22
Regulamin forum
mruwa / 87.204.69.* / 2007-06-06 20:43
Witojcie bywalcy :-) domyslam się że każdy sie ze mną zgodzi - fundusze które są na rynko od około 8 lat są godne zaufania, ponieważ maja spory bagaż doświadczenia. A ważne też jest w co inwestują., Jedne agresywnie inne spokojnie. Ale tak naprawde zaufanie bazuje na kontaktach między ludzkich. Tak więc ja nie mam zaufania do TFI tylko do ludzi któży nimi zażądzają. Z tego co wiem to funduszem Arka i jeszcze jednego (sorki ale zapomniałem jaki to był) zażądza ta sama grupa osób. Ale wydaje mi się że tam gdzie się zarabia durze pieniądze nie mozna bazować na zaufaniu a na doświadczeniu. Pozdrawiam ludziska
lipalipski / 2007-06-06 15:23
Ja ufam TFI, w którym trzymam kasę. ING -stopa zwrotu wysoka, chociaż nienajwyższa. Za to pieniądze lokowane bezpieczniej niż w wielu innych.

Na takie pytanie jednak każdy musi sobie odpowiedzieć sam -wystarczy dowiedzieć się jak dane TFI inwestuje.
Leszek_1 / 217.173.195.* / 2007-06-06 15:21
Zajrzyj na www.skandia.pl. Masz do wyboru różne TFI a przy zmianie TFI nie ma opłat i nie płacisz podatku Belki. Przeczytaj też dekalog inwestora w Expanderze - fundusze akcji są najlepsze w długoterminowym inwestowaniu.
tomaszek84 / 62.233.139.* / 2007-06-15 16:18
Skandia jest to towarzystwo ubezpieczeniowe co pozwala na zmiany funduszy bez podatku belki. Natomiast ja bym nie polecał skandii jest droga w utrzymaniu i nie można przez długi czas wypłacać pieniędzy z funduszu! Expander też juz go nie poleca bo byłem i sie dowiadywałem ostatnio. proponuje zobaczyć oferte Compensy oni mają o wiele leprze warunki i maja o wiele miejsze opłaty.
bza / 213.134.151.* / 2007-06-06 14:35
uważam, je za bezpieczne, Najważniejszą zasadą jest, iż zainwestowane środki klientów nie stanowią masy upadłościowej funduszu! Co czasem z depozytami w Banku różnie bywa a i Fundusze Gwarancyjne nie pokrywają całych strat - sa limity!
olka / 2007-06-06 12:37 / "Giełdowa blondynka"
masz w prasie,takze dzis ,zestawienie funduszy za 5 lat.Od razu zobaczysz,ktore ile czasu dzialaja i jakie maja osiagniecia.
Ktore publikuja dane codziennie a ktore np. raz na miesiac.itd.
Ja polecam BPH Dyn. i ARke,ostatnio znow sie rozpedza,a w przeszlosci byla najlepsza.
stefa / 83.144.70.* / 2007-06-03 22:32
a na zlecenie ktorego tfi ta ankietka?

Czyzby "przez przypadek" Union Inv? Gippo, Maddy, Krzychoo czy wy jestescie wynajeci do reklamowania ich? A fe...
grisha / 193.224.70.* / 2007-06-05 21:39
a co to za podejrzliwość....??
koś wreszcie zadaje inne pytani niż "mam xx pln na xx miesięcy co z tym zrobić?"
a tutaj od razu podejrzliwość...
a może to czyjaś praca magisterska czy roczna na przykład, albo cos w tym stylu...

a co do samych towarzystw to jak dla mnie DWS LeggMason i UI. uzasadnienie kiedy indziej bo nie mam teraz czasu
olka / 2007-06-06 12:38 / "Giełdowa blondynka"
DWS25 zamkniety,U I raczej nie,egzotyka
TaS / 2007-06-12 01:29 / Tysiącznik na forum
dlaczego UI nie?

z góry zaznaczam: nie jestem naganiaczem, nie pracuje dla tej firmy, ale to prawda mam UniKorone.

W pierwszym kwartale tego roku ostro odstawała od reszty in minus, na szczescie w tym miesiacu jest jednym z najlepszych funduszy (wyprzedzają ją tylko jadący po bandzie).

W porównaniu do Legga (tez go mam) ma mniejsze wybicia, ale tez lepiej korekty znosi.

osobiscie polecam.
stefa / 81.18.210.* / 2007-06-17 14:53
1. Czyzby UI lepiej znosila korekty vs pozostale fundusze?????

Co do ostatniego zdania mozna miec powazne watpliwosci:

- Ostatnia korekta z przelomu lutego i marca (23.02 - 5.03) to UI stracilo -8,9% (czolowka najgorszych wynikow podczas korekty). Srednio fundusze akcyjne stracily -7,8%. Najlepiej poradzil sobie AIG i Allianz - 4,5%, a rzeczony legg razem ze srednia -7,6%

- podczas majowej korekty z zeszlego roku (10 maja - 14 czerwca) UI byla w czworce najgorszych funduszy -19.9% , srednia rynkowa -17%, rzeczony legg -16%, najlepszy DWS MIS i Allianz po -14%

Po co to pisac takie bzdury.
TaS / 2007-06-17 17:59 / Tysiącznik na forum
czasem mam wrazenie,ze UI bardzo powoli pozbywa sie papierow, moze to wynikac tego, iż duzemu trudniej to zrobic (operuje jednym z najwiekszych kapitałów na rynku).

Z liczbami się nie dyskutuje, ale prosze nie porownuj DWS top 25 i UniAkcje - to skrajnie różne fundusze, choc w jednym worku siedzą. Jesli dobrze pamietam to w czasie zeszlorocznej korekty dws operowal kwota rzedu 200mln złotych, a UI 1200 mln.

Strefa, popatrz tez na korektę w grudniu, jak tam zachowała się Uni. Na przełomie lutego i marca wczesniej ostro podpompwali.

AIG jak dla mnie jest spalony ze wzgledu na rozniste przekrety wewnatz tej grupy kapitałowej.
TaS / 2007-06-17 18:06 / Tysiącznik na forum
aha i jeszcze jedno. Popatrz gdzie obecnie jest Allianz,a gdzie UniKorona, okolo 30 punktow procentowych różnicy stopy zwrotu:)

AIG jest lepsze w stosunku rocznym i dalej, ale im krocej tym gorzej... nie znaczy to oczywiscie,ze Uni go przegoni.
stefa / 81.18.210.* / 2007-06-17 22:18
ale przecierz chodzi o Twoja wypowiedz ze Union lepiej reaguje podczas spadkow i do tego porownales z leggiem. Ani w jednym ani w drugim przypadku to nie prawda. Co do wielkosci funduszy akcyjnych to akurat Union jest sredniakiem. Nie to zebym sie czepiala ale badzmy rzetelni w swoich wypowiedziach.
TaS / 2007-06-17 23:27 / Tysiącznik na forum
hm. nie ukrywam,ze nie operowalem danymi liczbowymi, a jedynie moimi doswiadczeniami.

I jak sobie licze w moim arkuszu wyceny to w przypadku np legga i Uni (to najlepsze porównanie) inaczej reaguja na spadki. Legg wali od razu w dol, ale ma po dordze odbicia. Uni zachowuje sie jak zrownowazony, spada po pare dziesietnych.

tyle :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy