Forum Forum podatkoweInne

Zawirowania wokół wyższych składek

Zawirowania wokół wyższych składek

Rider997 / .* / 2004-09-10 13:19
Komentarze do wiadomości: Zawirowania wokół wyższych składek.
Wyświetlaj:
George / .* / 2004-09-13 13:31
Ależ ten Pater do dureń. Myśli że każdy jest tak głupi jak on. Przecież średnia wieku mężczyzn w Polsce 65 lat, a więc statystycznie ZUS nie wypłaca mężczyznom żadnych składek. Skąd te 15 lat w obliczeniach kretyna Patera?
okradany przez ZUS / .* / 2004-09-12 10:24
Szkoda , że każdy zapomina o dziurze w budżecie. Trzeba ją załatać żeby elita miała skąd znowu kraść.
Art / .* / 2004-09-11 19:38
A ja wyrejestruję firmę, będę dalej robi to co robię, a płacił nie będę nie tylko składek ZUS ale rónież PIT i VAT. myślę, że tak zrobi bardzo dużo osób. Ciekawe czy pan minister o tym pomyślał?
Artur / .* / 2004-09-11 19:30
Jak oni wyliczyli, że przez 35 lat zapłacę 130 tys. składek? Według stawek za wrzesień 2004 wygląda to tak: podstawa - 1338,35 PLN, ubezpieczenie emerytalne - 19,52 % podstawy = 261,24 PLN, ubezpieczenie rentowe - 13% podstawy = 173,98 PLN. Razet jest to 435,22 PLN miesięcznie. Mnożąc to przez 35 lat dostajemy 182792,40 PLN. Oczywiście podstwa wymiaru składki zmienia się co trzy miesiące i niestety przewaznie rośnie. w styczniu 1999 roku podstawa wynosiła 749,35 PLN a obecnie wynosi 1338,32 PLN. Jak widać w ciągu 5lat podstawa wzrosła 78%. Jeżeli tempo wzrostu postawy utrzyma się na takim poziomie, to za 35 lat postawa wyniesie 4840,80PLN. Jeżeli coś w moich obliczeniach jest nie tak, to proszę mnie oświecić.
Pit Veget / .* / 2004-09-10 23:50
Niejaki Pan Wiesław Kaczmarek w wywiadzie dzisiejszym rzekł : "ustawa jest zasadna i należy ją wdrożyć w życie". Dla pozostałych parlamentarzystów jak i dla Pana Kaczmarka mam dokładną diagnozę : "leczenie psychiatryczne jest zasadne i należy je wdrożyć w życie".Panowie Pater i Kaczmarek i Hausner i ... prowadziliście kiedyś działalność gospodarczę, czy udajecie, że na czymś się znacie ?
miś / .* / 2004-09-11 15:24
Należy na forum publicznym Pana W.Kaczmarek iwszystkich co ten pomysł popierają, zapytać czy są gotowi oddać swoje majątmi i dochody do końca życia jeśli ta decyzja okaże się błędem ?? Odpowiedź wytransmitować przez TV, Radio i gazety by wyborcy przekonali się jak łatwo tym panom ryzykować czyjąś przyszłościa !!!
antyglobalista / .* / 2004-09-10 23:10
Czy Pan Hausner i Pater nie potrafią liczyć.Jeśli ktoś ma dochód 4500 PLN / miesiąc w tej chwili płaci ZUS 520+34+147 PLN zostaje około 3800 i od tego 19% podatku zostaje 3077 PLN a według tych dwóch d.... będzie4500 - 1560 - 100 - 147 zostaje 2700 i od tego 19% pozostaje 2180 PL czyli z ZUS mamy prawie 51%!!!!!! oczywiście dla polskich małych firm bo duzych zachodnich firm to Ci dwaj Panowie się boją. Brak słów można to określic jednym słowem totalny debilizm !!!!!!!!!!!!!! (która mała firma wytrzyma 51% podatku)
pejot / .* / 2004-09-11 14:08
Zgadzam się z samą ideą wypowiedzi trzeba sprostować, że 138 a nie 147 (skladka zdrowotna) jest odliczana od podatku a nie od podstawy opodatkowania. Pamietać przy tym trzeba, ze rząd planuje podniesienie składki zdrowotnej do bodajże 11% a od podatku dalej bedzie można odliczyć tylko 7,75%. Pozdrawiam
Rider997 / .* / 2004-09-10 23:08
A najgorsze to jest to,ze oni wszyscy wmawiaja nam ze to dla naszego dobra,dla lepszej przyszlosci i lepszej starosci...Osobiscie nie licze na ich jalmuzne emerytalna, sam sobie chce zapracowac na na moja starosc i emeryture, oni nie musza mi pomagac...A leczyc tez lecze sie prywatnie bo nie musze czekac w kolejkach i jakosc uslugi jest nieporownywalnie lepsza...Wiec komu tak naprawde potrzebne sa nasze pieniadze?
Rider997 / .* / 2004-09-10 23:04
Co gorsza wydaje sie ze wszyscy juz sie z tym pogodzili a znakomita wiekszosc burzuazji rzadzacej sie z tym zgadza...sld juz w sondazach zaczelo sie piac...Kaczmarek uwaza to za swietne rozwiazanie. Jeszcze kilka takich posuniec a sld znowu wygra wybory....Czy wyborcy w tym kraju niczego sie nie nauczyli przez tyle lat...
Xych / .* / 2004-09-10 17:25
Nie wiem dlaczego dla autora tego tekstu podniesienie składek jest zasadne, chyba że przyjmuje argumentacje tych rządowych buraków .W chwli obecnej składka na ubezpieczenie emerytalne wynosi 261,24x 12mcyx35 lat=109720,-dokładając waloryzację postawy to może to daje te 130000,- wpłaconych składek.Ale pomińmi waloryzację to ZUS przecież powinien inwestować nasze składki. Przy 5% oczekiwanego zwrotu z kapitału wplacąc 261,24 co miesiąc przez 35 lat uzbiera się kwota 296520,- kalkulator na stronie:http://mojefinanse.interia.pl/fun/kalkPater niech albo rzetelnie przedstawi swoje wyliczenia albo niech nie robi idiotów z tych co potrafią trochę liczyć.
WWWWWWRRRR>> / .* / 2004-09-10 16:36
Szanowny Pan Minister zapomniał o wartosci pieniadza w czasie i o inflacji. Jesli dzisiaj płace do instytucji ubezpieczeniowej (Zakład UBEZPIECZEŃ Społecznych!) to mogę sie chyba spodziewac, że oddadza mi wiecej niz zapłaciłem. Jak nie chca mi tego oddać to niech mi pozwola wybrac ubezpieczyciela tak jak w obowiazkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych. Oprócz chęci władzy do rządzenia poprzez swoich namiestników moimi pieniędzmi nie widze przyczyny aby nie można było zostawić ZUS dla pracowników, a pracodawcom stworzyć obowiązkowy sytem ubezpieczeń społecznych (z mozliwościa wyboru ubezpieczyciela) na wzór systemu ubezpieczen komunikacyjnych. W takim systemie jak by mnie ktos okradał to bym zmienił ubezpieczyciela, a teraz mam ustaowwoo zadekretowanego złodzieja obowiązkowego którego nie mogę zmienić i decydujacego o moich pieniądzach (poprzez swojego prezesa ZUS) Ministra który albo jest kretytem albo cynikiem.
zbig / .* / 2004-09-10 14:59
Fajnie, że PO protestuje, ale może trzeba było protestować wcześniej a nie popierać Hausnera?
kowalski / .* / 2004-09-10 19:33
Całkowicie popieram, powiem więcej - od dochodu to się płaci podatki, a za ubezpieczenie powinno się pobierać składki proporcjonalne do ubezpieczanego ryzyka. Powiem złośliwie głupawi ministrowie powinni dodatkowo ubezpieczyć się od glupoty!
anka / .* / 2004-09-11 01:12
JA TYCH, PALANTÓW, UBEZPICZĘ ! , I TAK NA NICH PRACUJĘ, prokom...WON, może jeszcze dodam..., knysok, która, po nocy budziła, bo jej panienki gołe, latały na stronach, k..., nie zapłaciła za bezpieczeństwo, życzę jej..., kwiatuszków, na..., posypaść popiołem, niech ona i te na których, też...
docXX / .* / 2004-09-10 14:57
Jeżeli to jest takie racjonalne uzasadnienie, to myślę, że 80% zamiast 60% byśmy jakoś przełknęli. Natomiast oni chcą wprowadzić jakieś niebotyczne progi. Dlaczego pater się nie martwi, że jak pracownik nie pracuje to też na ZUS nie płaci a emeryturę brał będzie? Pracowników jest 10 razy więcej niż osób prowadzących działalność gospodarczą. A po tych poprawkach będzie jeszcze więcej (wliczając bezrobotnych to będzie 20 razy więcej).
robert203 / .* / 2004-09-10 13:55
Czarne chmury nadciągają – myślę że wszelkie komentarze są zbędne !BEZROBOCIE SIĘGNIE 30 PROCENTDROBNA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ ZNIKNIECI KTÓRZY PRZETRWAJĄ POMYŚLĄ O PRZENIESIENIU FIRM DO INNYCH KRAJÓWZAINTERESOWANIE OBCYCH PRZEDSIĘBIORCÓW NASZYM KRAJEM SPADNIE DO ZERA.Moje gratulacje PANOWIE POSŁOWIE – analfabetyzm ekonomiczny sięga zenitu.
Rider997 / .* / 2004-09-10 13:19
Ten pater to jakis deb***il!Ktos widzial firme kilkuosobowa bardzo dobrze prosperujaca?Chyba ze piora piedziadze to prosperuja...Ja mam 5 pracownikow i juz dzis ledwo wiaze koniec z koncem jak oplace wszystkie obciazenia...Jenoosobowe podmioty nie maja sie czego obawiac?Kolejny slogan tego teoretyka!Przeciez w projekcie jest powiedziane, ze jezeli przedsiebiorca a jednoosobowy to tez przedsiebiorca, przekroczy pewien prog to zaplaci i bez wzgledu na to czy ma 5 pracownikow czy jest sam to jest oczywiste...A jak sie zarobi 4 tys to skladka wzrosnie o 300%. To chyba jakies zarty?Znowu probuje sie nam cos wmowic tak jak to kiedys ze OFE beda na emeryture, teraz IKE, a wszysko idzie na uzupelnienie brakow budzetowych...
Zbig / .* / 2004-09-10 14:53
co do patera to się zgadzam. Natomiast OFE i IKE są prywatne i rządowi wara do tych pieniędzy. No chyba, że ktoś wybrał PZU :)
Rider997 / .* / 2004-09-10 17:49
:)Jakos mi sie zdaje ze gdzies tam kiedys jakos ktos siegnie i po te pieniazki...

Najnowsze wpisy