Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zawisza: PO lobbuje w imieniu hipermarketów?

Zawisza: PO lobbuje w imieniu hipermarketów?

Money.pl / 2007-05-11 12:18
Komentarze do wiadomości: Zawisza: PO lobbuje w imieniu hipermarketów?.
Wyświetlaj:
pol;paw / 83.12.39.* / 2007-05-11 16:48
Analityk: hipermarkety są szkodliwe i każdy o tym wie!
Ale jak będzie zakaz budowy sklepów wielkopowierzchniowych to będziemy mieli osiedlowe AUCHANY (wtedy bedzie nazwa AUCHANKI), TESCO (tescunie), które "wykończą" konkurencję osiedlową cenami.
Dlaczego:
1) brak płatności podatków jako duży inwestor zagraniczny
2) duże zniżki przy zakupach makro hurtowych.
A nasze małe sklepiki muszą płacić podatki i to duże.
Zamawiaja towar za małe pieniadze. więc i zniżki mniejsze.
Nie mają doradzców finansowych i nie skorzystają z dopłat UE, nie znają procedur z zatrudnianiem osób niepełnosprawnuch ( i małe sklepiki nie spełniają wymogów). Nie mają dostępu do taniej siły roboczej: studenci, renciści, emeryci.
---------------------------------------------------------------------------------
Wyzysk - to jest tu i tu // umowy na 1/8 etatu i praca po 12 godzin //. Pozdrawiam.
Ech / 194.9.223.* / 2007-05-11 14:35
Ja tam wolę, jak posłowie "lobbują" w imieniu jakiejś grupy, a nie tak jak to koalicja rządząca w imieniu własnych interesów.
jm.s / 82.177.235.* / 2007-05-14 00:50
Pogratulować moralności i oceny czyżby zwolennik PO .Mam nadzieje że nie.Muszę się zastanowić komu oddać głos w wyborach jeśli wybrany jest jak jego wybierający to miej nas w opiece Panie.Posłowie mogą lobbować tylko i wyłącznie na rzecz społeczeństwa Panie czy taż Pani Ech .
antypiskaczka / 83.27.19.* / 2007-05-14 07:35
to ja grutuluję moralności pisowców, czerwoni musieli kupować ustawy w sld, a pisiaki robią je pod siebie - patrz ustawa o polskiej izbie rzemieślniczej i egazminach mistrzowsch i czeladniczych i ustawa jw.
dfvdfv / 62.29.172.* / 2007-05-11 14:25
co prawda nie znasz się na tym jak na wszystkim innym, ale przynajmniej tu miałbyś jakąś szansę
WydymanyPrzez IV RP / 216.224.124.* / 2007-05-11 12:39
Wolność gospodarcza w wydaniu PiS.
Oni wiedzą lepiej od durnego obywatela, co jest dla niego lepsze. Lepszy jest LEWIATAN.
Morał: jak masz pomysł na biznes koniecznie wciągnij do niego jakiegoś (p)osła z partii rządzącej. Sukces gospodarczy masz zapewniony. Jak coś zacznie kuleć wykończy się konkurencję i po sprawie.
jm.s / 82.177.235.* / 2007-05-14 01:12
Jakoś dziwnie ale Polska gospodarka jest zdrowa i cały czas zwyzkuje,a nawet budzi zazdrość sąsiadów rozumiem z Pana wypowiedzi że nieuzasadnioną ,ach Ci biedni Niemcy ,Czesi ,Litwini,Słowacy,dalsi Węgrzy nie wspomnę o Ukrainie tym bardziej Białorusi ,proszę zapytać Niemieckich ekonomistów co sądzą o dzisiejszej polskiej gospodarce jej potencjale polityczno gospodarczym.Gdyby nie konieczność inwestycji w gospodarkę Niemiecką polecali by obecną polską z jej potencjałem i przejrzystością (patrz uczciwością polityków rządzących co było dotychczs największym mankamentem Polski dla środowisk inwestorów Niemieckich) i o tym że firmy ratingowe jasno mówią żę nigdy dotychczas nie było tak dobrze wszyscy inwestują w Azji a Polska dzieki obecnemu stanowi rzeczy bije rekordy inwestycyjne u siebie Czyżby był Pan WydymanyPrzez Papkę Medialną to musi być przykre.Współczuje.Zatroskany
antypiskaczka / 83.27.19.* / 2007-05-14 07:36
na pewno nie jest to załuga kaczyńskiego!
janru / 217.75.58.* / 2007-05-11 12:18
Lobbuje ,lobbuje, jedni za hipermarketami ,a inni za SKOKAMI.Tak to już w Polsce bywa ,świni zawsze bliższe koryto niż rzeżnia z jakiej chlewni by nie była.
mateleo / 2007-05-11 12:35 / Bywalec forum
A nie zapomnij że główny autor tej ustawy jest współtwórcą Lewiata:)
ktoś / 83.27.73.* / 2007-05-16 20:26
do mateleo
proszę najpierw poczytać od kiedy o ustawie w sejmie głośno a od kiedy poseł Nowakowski zajmuje się ta sprawą. Napewno ustawa o WHO nie jest pomysłem posła Nowakowskiego

Najnowsze wpisy