Forum Forum finansoweKarty

Zawyżanie kwoty obciążenia za transakcje kartą kredytową

Zawyżanie kwoty obciążenia za transakcje kartą kredytową

mayortim / 2008-07-09 10:41
Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem karty kredytowej MasterCard wydanej przez Bank Millenium. Moje doświadczenie w dziedzinie kart kredytowych jest jeszcze niewielkie więc chciałbym zapytać użytkowników tego forum o pewną kwestię. Dokonałem zakupu kartą przez internet. Transakcja była realizowana przez serwis platnosci.pl. Mimo, że sklep nie doliczał do ceny produktu żadnych prowizji kwota, którą obciążono rachunek mojej karty, była wyższa od ceny zakupu. Złożyłem w tej sprawie reklamacje i nadpłata została mi zwrócona. Niestety nie wiem czy zwrot nastąpił w wyniku reklamacji, czy jakoś automatycznie, bo nikt w tej sprawie się ze mną nie skontaktował. Po prostu któregoś dnia zauważyłem w historri transakcji, że nastapiło uznanie na kwotę równą nadpłacie. Cała sytuacja powtórzyła się jednak ponownie. Znów dokonałem zakupu płacąc przez platnosci.pl i znów obciążenie wyniosło kilkanascie złoty więcej niż kwota jaką zapłaciłem za zakupy. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi dlaczego tak się dzieje? Skąd wynikają te różnice? W banku jakoś nie wiedzieli. Jestem w 100% pewien, że nie chodzi tu o żadne ukryte prowizje, opłaty itd. W opisie obu transakcji widnieje 'PAYBACK SP INTERNET GBGB', nasunęło mi to jakąs karkołomną hipoteze, że może chodzi o jakieś różnice kursowe w cenie funta między datą transakcji a rozliczenia. To 'GBGB' wskazuje na to, że być może pieniądze są jakoś przeliczane na funty? Nie wiem, nie znam się na tym. Może ktoś będzie wiedział.
Wyświetlaj:
RST / 87.206.66.* / 2009-02-25 08:28
A SŁYSZAŁEŚ O RÓŻNICY KURSOWEJ?BANKI MAJA PROCEDURE BLOKOWANIA WIĘKSZEJ ILOŚCI ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH JEŚLI TRANSAKCJA BYŁA PRZEPROWADZANA W OBCEJ WALUCIE.PO OSTATECZNYM ROZLICZENIU CO TRWA DO TYGODNIA TWOJE KONTO ZOSTANIE OBCIĄŻONE PRAWIDŁOWĄ KWOTĄ.JEŚLI KTOŚ CIĘ OSZUKA TO TYLKO TEN U KTÓREGO KUPOWAŁEŚ
cc / 80.68.236.* / 2009-02-24 15:12
popros o rozliczenie naleznych odsetek na dany dzien dla kazdej transakcji...

musza Ci cos takiego udostepnic, a jak nie beda chcieli, to zakladasz sprawe i masz wygrana w sadzie...
noralny / 83.29.204.* / 2009-02-17 09:48
I bardzo dobrze. W tym momencie swietnie sprawdza sie powiedzenie: "Chlopcy placa kartami kredytowymi, faceci gotowka". Pozdrawiam wszystkie obecne tu dzieciaki!
tadf / 97.132.107.* / 2009-02-24 18:06
Tylko idiota, ktory nie ma pojecia o czasach w ktorych zyjemy mogl wysilic sie na taki komentarz. Ja uzywam kart (Visa, Master Card, American Express) od ponad 20 lat i nie mam z tym zadnych problemow tylko same wygody.....
Chyba ze ten kto to komentuje ma tylko "przychody" w gotowce........ i woli nie miec doczynienia z zadnymi bankami i rozliczeniami z podatkow....
krzysd / 2009-02-24 10:23
OK, szanuję Twój punkt widzenia. Innymi słowy, Twoim zdaniem "dziewczynki" gotują w rondlach, garnkach, brytfankach, patelniach, a kobiety mają jeden "sagan" do wszystkiego. Jeśli Twoim celem była prowokacja, bądź ironia - to rzeczywiście "chłopcy" będą dotknięci, mężczyźni po prostu Cię zignorują. Gotówka to też kawałek papieru - jest to także instrument płatniczy, jak karta, czy czek. Po prostu są różne zastosowania dla różnych potrzeb - i Ty nie masz potrzeby korzystać z karty. Za to masz potrzebę rekompensaty swojego poczucia mniejszej wartości i wrodzonej uszczypliwości poprzez takie komentarze. Dziękuję za uwagę.
idefix / 217.194.34.* / 2009-02-17 11:45
No to niezły fececik jesteś jak płacisz gotówką przez net :)
Poza tym faceci czasami płacą takie kwoty, które niebezpiecznie nosić przy sobie.
Pozdrawiam
krzysd / 2009-02-14 22:36
Koniec sprawy - wszystkie operacje są już naliczane poprawnie. Nareszcie...
p************ / 82.210.157.* / 2009-02-16 18:02
Ale czy u wszystkich?;)
krzysd / 2009-02-16 21:22
U znajomych na pewno, a mieli podobny problem. Ponoć był problem na linii MASTERCARD acquirer, czyli PAYBACK SP.
LZ / 193.227.105.* / 2008-10-15 15:11
Przylaczam sie do pytania - w moim przypadku roznica w faktycznej wielkosci transakcji wynosi ok 2.5% - z czego: kwota zablokowana na koncie byla wlasciwa natomiast kwota po rozliczeniu wyzsza niz oczekiwana...
ravjak / 2008-11-05 07:42
witam w klubie
wlasnie probuje ustalic jak to jest z transakcjami zrobionymi karta kredytowa wykonanymi w obcej walucie. osobiecie was troche pobije bo mi cena wszla w zwiazku z wachaniami dolara o 20% wiecej. 3 pazdziernika mialem blokade kwoty 1018$ na ten okres to bylo ok 2.6k a finalnie zaksiegowano transakcje 27 ale juz za ok 3.1k . do tej pory dowiedzialem sie ze blokowana jest wpierw jakas kwota a pozniej potwierdzana i transkacja jest finalizowana problem polega na tym kiedy powinno sie przeliczyc walute bo generalnie to jest caly problem i swietne pole do machlojek
mar11111 / 87.204.55.* / 2008-11-09 12:25
Ja również mam taki sam problem. Gdzie można złożyć taką reklamację? Do banku? Do systemu płatności? Czy do sklepu internetowego?
krzys.d / 82.177.100.* / 2008-12-12 06:20
Znowu się udzielę w tym temacie. Reklamacje z poniższych postów zostały uznane, ale... znowu ten sam problem z kolejnymi transakcjami. Tylko przez serwis "płatności.pl". Znowu opis"PAYBACK SP INTERNET GBGB" Denerwuje mnie ta sytuacja, to nie wina banku, ani MASTERCARD, ewidentnie widać, że serwis Płatności.pl ma jakieś luki, czy problemy. Trochę mi "niekomfortowo" pisać reklamację na każdą z transakcji.
krzys.d / 83.2.133.* / 2008-11-14 06:55
Witam, ponownie udzielę się w temacie. Sprawdziłem bardzo gruntownie transakcje PayPal na swoim koncie. i znowu klapa! Różnice na 4-5% na moją niekorzyść. PayPal twierdzi, że rozliczenie walutowe jest dokonywane przez nich PRZED obciążeniem karty, czyli karta jest obciążana w PLN. Zaczyna mnie to drodzy Państwo denerwować i uważam to za zwykła złodziejstwo! Złożyłem reklamacje na 5 transakcji w ciągu jednego miesiąca, a strata wyniosła ponad 150zł. Przykro mi, ale nie stać mnie na takie pomyłki. Jeszcze jeden taki "pomyłkowy" miesiąc i rezygnuję.
krzys.d / 83.2.133.* / 2008-11-13 09:56
Złożyłem reklamację do Millennium. Przyjęto :) Konsultant nie wydawał się zdziwiony, wręcz przeciwnie - stwierdził, że były takie przypadki. Moim zdaniem tajemnica przekrętu to serwis "płatności.pl" - to oni rozliczyli transakcję w funtach. Obliczyłem różnice kursowe + 2,5% za przeliczenie i się zgadza! Złodzieje, co? transakcja w PLN, a rozliczenie w GBP. Jestem dobrej myśli, reklamacja będzie uznana w ciągu 14 dni na 99% pozytywnie dla mnie. A rada dla siebie i dla Was drodzy Państwo - uważnie oglądać blokady i rozliczenia, drukować KAŻDE potwierdzenie transakcji i zbierać paragony ze sklepów. Jak sprawa się rozwiąże - dam znać na forum.
krzys.d / 83.2.133.* / 2008-11-13 09:29
Ja mam dokładnie tak samo!!! Różnica 96,77zł na moją niekorzyść! Suma transakcji 1097 - blokada 07.11. Rozliczenie 1193,77zł z dnia 12.11 - 8,8% różnicy. Co to ma być w ogóle? Na wyciągu oczywiście PAYBACK SP INTERNET GBGB, tak jak u przedmówcy. Wkurzyłem się niesamowicie i szczerze mówiąc nie wiem co robić.
neil / 83.31.67.* / 2009-03-13 00:18
i co w takich wypadkach robic poslusznie placic czy mozna sie gdzies odwolac i czy wogle jest szansa aby zostalo wsyzstko rozpatrzone na nasza korzysc ?

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: