Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zbigniew Ziobro: Wałbrzyska ZUS-ośmiornica to m.in. adwokaci i lekarze

Zbigniew Ziobro: Wałbrzyska ZUS-ośmiornica to m.in. adwokaci i lekarze

Wyświetlaj:
Aneks / 83.29.242.* / 2006-05-21 10:15
Tak jest w całym kraju. Jeżeli ktoś sądzi, że wałbrzyskie stanowi wyjątek, to jest bardzo NAIWNY!!
zenio / 83.18.138.* / 2006-05-12 10:20
Dlaczego musimy płacić do ZUSU?????Ja wcale nie chcę płacić ZUSowi.Ofszem zapłacę obowiązkoiwe ubezpieczenie a jakże ale chcę mieć wybór kilkunastu firm ubezpieczeniowych-dokłądnie tak samo jak z OC w przypadku aut.Tam nikt nic nie wyłudza,Pomyśl o tym minister jakiś tam a w naszym pięknym kraju się poprawi w mig.
zenio1 / 83.9.54.* / 2006-05-14 18:06
właśnie o to chodzi. Monopol rodzi patologię. Ale jak to ruszyć, kiedy cały system opiera się na takim monopolistycznym urządzeniu państwa ? Dopóki ono będzie dopóty nie będzie prawdziwej demokracji.
4poland / 83.17.92.* / 2006-05-12 08:33
CBA pilna potrzeba natychmiastowego działania. Skazanych za przestępstwa korupcyjne kierować na budowę dróg.
Dosyć juz okradania Polski.
zawiedziony / 83.27.133.* / 2006-05-14 13:29
Panie Ziobro, czy afera Wałbrzyska ZUS-ośmiornica ma być zaczątkiem kolejnej afery? Wypuszczenie za kałcją adwokatów to danie oszustom możliwości oczyszczania poletka i zacierania śladów, nikt nie potrafi tego lepiej zrobić niż "prawnicy"
DA / 195.225.68.* / 2006-05-11 18:39
Już wielokrotnie pisałem, że ryba psuje się od głowy. "Elity" jak widać przykład na to dają. NAjwięcej zła w tym kraju płynie właśnie od środowisk prawniczych. Cóż, lekarze uczciwością nie grzeszą także.
Nie chcę generalizować na wszystkich prawników i lekarzy, bo są z pewnością i uczciwi także, ale dawanie poczucia bezkarności nie może przynieść innych rezultatów....
we / 83.11.245.* / 2006-05-11 12:38
redakcja zapomniała dodać,że tytuł pochodzi od niej.
Wapniak / 83.28.110.* / 2006-05-11 11:07
Oj Zbysiu, Zbysiu... Obyś za odwagę nie musiał do siebie kilka razy strzelać lub zginąć w inny demokratyczny sposób... Nie wiesz, ża jak wleziesz między wrony, to i kracz jak i ony.... Jestem jednak za!
sr / 157.158.144.* / 2006-05-11 08:50
grupy zawodowe ktore podpadly wladzy wymienione sa jako glowni sprawcy tych przekretow. ech... propaganda
gregowal / 83.16.41.* / 2006-05-11 09:55
sr
prawda jest taka - jak zatrzyma się przestępcę to albo to jest polityka albo propaganda. I dzięki takim osobom jak Ty powstaje fama i prawo i do tego tzw. zachowanie społeczne, że przestępcy nie są przestępcami i mogą robić to legalnie.
Łukasz / 217.67.203.* / 2006-05-11 14:36
Zastanów się co piszesz. Nic tekiego nie wynika z wypowiedzi sr. Chlapać jęzorem i pukać w klawisze jest łatwo, trudniej pomysleć. Tak się składa, że jestem czlonkiem jednej z tych grup zawodowych i moja do niej przynależność nie przesądza, że jestem przestępcą albo że uważam, iż przestępców nie należy ścigać i karać. Ale czy nie było w tej grupie np. hydraulików albo rolników? Tylko to jest mało chwytliwe, no i te grupy władza raczej hołubi, jeśli w ogóle kogoś, w co coraz bardziej wątpię.
Zachęcam do refleksji zanim coś palniesz następnym razem.
Aarmis / 213.17.228.* / 2006-05-11 14:53
Ostatnią uwagę skieruj też sam do siebie. Oczywiście głupotą jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, ale adwokaci i lekarze to zawody tzw. zaufania społecznego (cokolwiek to dziś znaczy) i wyróżnia sie je w pewien sposób z pozostałych. Onegdaj były darzone wiekszym szacunkiem, z czym w parze szła większa estyma i poważanie. Z tego też powodu, choć dokonanie przestepstwa jest godne potępienia ktokolwiek by sie go dopuścił, tym bardziej jednak te grupy zawodowe NIE POWINNY sie tego dopuszczać, i takie przypadki jak ten, lub afera w łódzkim pogotowiu czy inne przypadki, choć dopuściły się ich poszczególne osoby, kładą się cieniem na wszystkich jako całości. Jaką bowiem mam gwarancję, że nastepnym razem ja nie będę ofiarą? Oczywiście tez nie mam gwarancji że nie stane sie ofiara hydraulika partacza, ale chyba nieco inna jest waga usług adwokatów czy lekarzy, odktórych zależy moje zdrowie, życie czy pieniądze.

Co więcej, jakoś nie zauważyłem żeby wewnętrzne mechanizmy oczyszczające te środowiska działały sprawnie i usuwały ze swych szeregów "czarne owce" (bo przecież taki agrument pada, że większość jest OK, tylko KILKU nieuczciwych akurat się znalazło...), raczej tenedencja jest odwrotna - tuszować, zacierać, wyciszać, bronić, tłumaczyć, z pozycji atakowanej i oblężonej twierdzy.
LP / 83.135.151.* / 2006-05-11 16:30
Szczeliłeś w dziesiątke !!!
Drobni przestępcy to tacy co ukradną w sklepie ,okrdną czyjeś mieszkanie albo po pijanemu lub w agresji dokonują morderstwa. Natomiast Ci wymienieni w tym atrytule to wysoko "wyuczeni spejaliści "którzy wiedzieli jak stworzyć SYSTEM trudny do wykrycia przez "przeciętnego śmiertelnika". To bardzo wyczuwalne w polsce uzurpowanie sobie " przywilejów czy rekompensat z takich czy innych tytułów"przez różne grupy zawodowe. Albo nawet wykazywaniem się tz. fałszywą "opyratywnością -menagerską" jako osoba która :"potrafi załatwić czego inni nie potrafią".
Bardzo dobrze żeś to ujął że : Same Te
Srodowiska nie wykazują interesów stworzenia Klarownej sytuacji aby nie nadwyrężana była Ich reputacja.
Mamy w Polsce ileś tam tysięcy wyuczonych prawników którzy nie przyczyniają się aby wpływać na porawe czy korekte tych wszystkich słabych punktów polskiego Prawa tak jakby to im było nie na rękę.Raczej wykorzystują swoją fachową wiedze do tworzenia "sytuacji patowych" ciągnąc z tego prywatne korzyści.Brak jest jakich kolwiek otwartych dyskusji tych środowisk wykazujących tendencje wpływania na właściwą "modernizacje polskiego prawa" zostawiając to jako "Test na Inteligencje : sprzątaczce czy portierowi" .
Istnieje w tych środowiskach pogląd że PRAWO należy przstrzegać NAWET WTEDY JAK JEST ZŁE: czy się z tym zgadzamy czy nie. A przecież PRAWO JEST NICZYM INNYM JAK " Moralnym Lekarstwem do odpowiedniej terapi.
Niewłaściwie zastosowane przynosi więcej szkodliwych działań ubocznych jak pozytywnego dzałania /leczenia/
Mówiąc inaczej :Dokonuje się wtedy "Prawnego "Gwałtu Moralnego na odczuciach społecznych jako podstawowej wykładni w tworzeniu jego zasadności. Dlatego mamy tutaj PRAWO zadać pytamie ministrowi sprawiedliwości : W jakie formie chce On wypracować SYSTEM w którym nie trzeba będzie wykazywać się operatywnością likwidacji SKUTKóW , a Tworzenia korekty LUK PRAWNYCH tworzących istniejący stan rzeczy? Nowy Rząd istnieje już przeszło półroku dlatego mamy prawo do przedłożenia pod
publiczną debate kierunków dzałań Ministerstwa Sprawedliwości jako PRAWNEGO ZOBOWIąZANIA STOSUNKU SŁUżBOWEGO DO NAS JAKO PODATNIKóW I OBYWATELI TEGO KRAJU.
Mod / 213.76.252.* / 2006-05-11 15:18
Moi drodzy. Żyliśmy i żyjemy w państwie robotniczo-chłopskim, gdzie inteligent był zawsze wrogiem klasowym. Niestety władza ludowa a i również obecno cały czas pauperyzuje inteligencję. Jeśli tak będzie dalej to na adwokata nie będzie was stać a najbliższego lekarza znajdziecie w Berlinie. Jeśli tego chcecie to dalej plujcie na inteligencję.
Aarmis / 213.17.228.* / 2006-05-11 16:03
1. Obecna władza, jak zresztą i poprzednie, pauperyzuje starannie większość społeczeństwa.

2. Nie widzę związku między pluciem na inteligencję (swoją drogą - gdzie to widzisz? Czy stwierdzenie faktu że niektórzy przedstawiciele inteligencję dopuścili sie przekrętów jest pluciem?) a jej statusem materialnym.

3. To prawda, faworytem jest ten kto pracuje fizycznie i ma siłe (vide górnicy). Inteligencik może sobie pofiliozofowac co najwyżej, oczywiście uprzednio zapłaciwszy podatki...
waz (usa) / 64.21.101.* / 2006-05-11 15:38
Slusznie, Mod. A ja mam w dupie sojusz robotniczo-chlopski. Jestem sobie INTELIGENT NIEPRACUJACY!
waz(usa) / 64.21.101.* / 2006-05-11 15:38
Jeszcze PS

Dlatego w Polsce macie chamow w rzadzie.
prażanin ze szmulek / 83.6.196.* / 2006-05-12 08:24
wazusiu!
Chamy w rządzie, ale przestępców mamy z cenzusem!
Profesor doktor habilitowany nauk przestępczych, to brzmi.
Jak nie weźmiesz się za jakąś pracę, choćby jako wolontariusz, to też będziesz przestępcą, bo będą Cię nachodzić coraz głupsze mysli.
Modi / 83.142.176.* / 2006-08-22 08:10
Najwieksze pole do dzialania maja nieuczciwi adwokaci,którzy ,jezeli sa biegli w sztuce i inteligentni,potrafia wybronic najwiekszego zbrodniarza.I tu widze najwieksze zlo i demoralizacje.Adwokat-to nie brzmi dumnie.Znam adwokata,który broniac w sprawie rozwodowej meża,dogadal sie z zona,bo zaplacila wiecej.I tak,oczywiscie dzialajac na dwie strony-wygrala zona,

Najnowsze wpisy