Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zdrojewski: Marzę o reformie kolei

Zdrojewski: Marzę o reformie kolei

Money.pl / 2007-06-08 09:24
Komentarze do wiadomości: Zdrojewski: Marzę o reformie kolei.
Wyświetlaj:
olo1 / 89.79.194.* / 2007-06-08 21:33
„Zdrojewski: Marzę o reformie kolei” - nic dziwnego w końcu pracował jako maszynista.
Ale w 2006 roku został członkiem "gabinetu cieni" PO odpowiadającym za obronę narodową. A od 9 listopada 2006 r. jest przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej. Ale to wszyscy wiemy, tak samo jak bardzo dobrze znamy plany niezbędnych reform, które przeprowadzi PO w zakresie obrony narodowej (np. przemysłu zbrojeniowego).
TaS / 2007-06-09 17:13 / Tysiącznik na forum
a wcześniej był Prezydentem Wrocławia (nawet miał taką fajną blachę na samodzie "DW 00001" - napewno nie po znajomosci, ma ja do dzis).

Dziwny facet, niegłupi, ale mało konstruktywny...
No Ducks / 83.21.39.* / 2007-06-08 10:32
3 miliony mieszkań.
Polityka mieszkaniowa IV RP załamała się całkowicie . Nastąpił horrendalny wzrost cen powierzchni mieszkaniowych oraz działek budowlanych w dużych aglomeracjach miejskich, zwłaszcza w Warszawie. Z powodu rosnących ograniczeń budżetowych większości rodzin, mieszkania stały się jeszcze bardziej niedostępne, aniżeli kilka lat temu, wielu nabywców mieszkań jest zagrożonych niewypłacalnością. Jedynie zyski deweloperów stały się nadzwyczaj wysokie, kilkakrotnie przewyższające zyski możliwe w warunkach równowagi rynkowej. Tak więc polityka mieszkaniowa przyniosła efekty odwrotne od zapowiadanych. Pogorszyła sytuację mieszkaniową młodych rodzin i w znacznym stopniu przyczyniła się do ich emigracji. Powstała sytuacja przedkryzysowa
lorunia / 87.96.59.* / 2007-06-08 09:38
Najpierw marzenia skupiły się na służbie zdrowia udało się ! jak dojdzie do następnego planu destrukcji życia społecznego , to z pewnością się też uda ! Ale kto i jakim kosztem najbardziej skorzysta na tych niepokojach ?
maa / 2007-06-08 14:25 / Tysiącznik na forum
SLD skorzysta, Loruniu.

Co więcej, ponieważ Pisuariat złamał świętą zasadę wzajemnego niekarania się polityków, sądzę, że zobaczymy nasze Kartofle i ich przydupasów za kratami...

Komuna ich oszczędziła (nie było za co ich wsadzać, bo nic nie robili przeciw komunie) , postkomuna może im trochę kaczego łoju wytopić...
kijciwoko / 83.24.228.* / 2007-06-08 20:22
marzysz esbeku
man13 / 2007-06-08 09:24 / Tysiącznik na forum
W sprawdzony sposób widzi możliwość zaprzestania płacenia VATU i wykręcenia się odpowiedzialnością poprzez wskazania jako winnej księgową. A zaległy VAT - zapłaci sam sobie skarb państwa poprzez fundusz prywatyzacji mienia wojskowego, obdarowywując kolej jakiejś cennej nieruchomością do zbycia w ramach zapłaty zaległego VATU. Dobrze wykombinowałem panie Zdrojewski?
lorunia / 87.96.59.* / 2007-06-08 11:04
Rząd zamiast zajmować się sprawami ważnymi dla Polski ! musi oganiać się przed manipulatorami ,Typ . PO. Co oni nie wymyślili . Ostatnio udało się w perfekcyjny sposób podburzyć lekarzy , to był ich sukces .Pacjenci natomiast powinni pamiętać kto podgrzewał całą akcje strajkową . PO ma następny pomysł , związany z koleją . Może scenariusz ma być podobny do tego z lekarzami ?
maa / 2007-06-08 11:57 / Tysiącznik na forum
Lorunia,
co ma PO do lekarzy? Jedynie to, że jej członkowie odpowiadają za stan służby zdrowia, jak wszyscy polscy politycy.

Za bunt lekarzy odpowiada pisowski chłystek ,"prawnik" - Ziobro, bo po śmierci swego ponad 70-letniego ojca wziął się z prywatnej zemsty za ściganie tradycyjnej korupcji u lekarzy. Korupcji, dodam, uzasadnionej.
Ja o tyle się z lekarzami zgadzam, że nie widzę powodu, by człowiek po 6-ciu latach bardzo ciężkich studiów, mając bardzo ciężką i stresującą pracę zarabiał tyle, co sprzątaczka, albo był zmuszany do pracy kilkanaście godzin na dobę.

Myślę, że dla dobra Polski dobrze będzie, jeśli pozbawieni opieki medyczne emeryci będą patriotycznie umierać w przyspieszonym tempie.
Oczywiście, z bogoojczyźnianą pieśnią na ustach "My chcemy PiSu,/ My chcemy PiSu,/Czwartej Rzeczpospolitej nadszedł czas!" (tu ostatnie tchnienie, konwulsje itp ...)
kijciwoko / 83.24.228.* / 2007-06-08 20:23
marzysz esbeku
krzysiek_chemik / 83.31.130.* / 2007-06-08 11:21
Aha .... A lekarze jak te dzieci dali się wypuścić cwaniakom z PO i nieświadomie odgrywają swoją rolą w cudzej, brudnej sprawie. Gdyby nie PO, to lekarze siedzieliby sobie spokojnie i pracowali w szpitalach, bo póki im PO nie zatruło umysłów swoimi jadowitymi podpuchami, to nie mieli ani planów, ani chęci upominania się o pieniądze.
I jeszcze to oganianie się od manipulatorów! Wiadomo, że większość w Sejmie na nic rządowi się nie zda, nawet taka maszynka do głosowania jak koalicja, bo przecierz ministrowie od tego oganiania się nie mają wcale czasu na myślenie koncepcyjne i nie ma co przegłosować.
Już, już rząd ma coś wymyślić, a podła opozycja (PO!!) rozpuszcza podłe insynuacje, i trzeba wszystko rzucać i się oganiać! No, nie ma czasu rządzić!
antysocjalista / 80.48.10.* / 2007-06-08 11:18
Tak, to wszystko wina układu, a biedna armia 350 tys. urzędnikow na czele z 20 ministrami i ponad 100 wiceministrami nie moze się zajmować sprawami ważnymi dla Polski, bo musi słuchać wypowiedzi Zdrojewskiego i się przed nimi "oganiac" ...

Opary absurdu... i wyrazy współczucia wobec horyzontów umysłowych zwolenników IV RP.
lorunia / 91.94.9.* / 2007-06-08 13:17
Nie tylko przed nim musi się oganiać . Całe PO pracuje aby udało się jak najwięcej wsypać piachu w tryby pracy rządu . Pomaga im w tym SLD Kto podgrzewał strajk jak nie posłanka z PO ? Co godzinę przed kamerami , mnóstwo konferencji prasowych ! Pana Zdrojewskiego nikt nie musi słuchać , ale skutki po ewentualnym podgrzewaniu nastrojów , to już inny temat . Szeregowi posłowie związani bezpośrednio z służbą zdrowia , rozdmuchiwali ten protest bo wiedzieli ,że można coś ugrać . Natomiast władze PO doskonale wiedzieli że to nie jest możliwe do wykonania w takich rozmiarach finansowych . Żaden odpowiedzialny rząd z jakiejkolwiek opcji nie zgodziłby się na takie rozwiązanie ! Propozycje na przyszły rok są ! ale o tym wszyscy zapominamy , może ujmę to inaczej CHCEMY ZAPOMNIEĆ. Bo niedobry rząd nic , nigdy nie chce dać !
lorunia / 91.94.9.* / 2007-06-08 13:25
A jak już chce coś dać to wtedy przytyka się mu łatki rodem z PRL Trzeba się zadeklarować albo kapitalizm albo to drugie .
antysocjalista / 80.48.10.* / 2007-06-08 13:34
Ja nie chcę aby rząd coś dawał. Ja chcę, aby rzad nie zabierał - a zabiera mi połowę tego co zarobię i daje na swoich urzędasów, na rolników, górników i zaspokojenie innych lobby, a na słuszne ządania lekarzy i nauczycieli już mu nie starcza.

Ja jestem za pełną prywatyzacją służby zdrowia (może z wyjątkiem szpitali leczniczo-badawczych przy Akademiach Medycznych) i za prywatnymi ubezpieczalniami - wtedy nie byłoby problemów ze strajkami lekarzy.

Tylko czy to czasem nie PiS w kampani wyborczej stanowczo protestowal przeciwko takim rozwiazaniom? Nie roztaczalo wizji, w ktorym leczylaby sie tylko garstka bogatych, a biedni umierali by pod mostem? To niech sie PiS zdecyzuje - albo prywatyzacja i utrata glosow roszczeniowcow, albo panstwowa sluzba zdrowia i ciagle protesty jej pracownikow tak jak teraz. I to nie poslanka Kopacz i PO jest winna - winny jest system i Ci, ktorzy nie chca jego zmiany.
lorunia / 91.94.59.* / 2007-06-08 15:58
Sama prywatyzacja nie jest złym pomysłem ale ! Kłopot polega na tym , że obiekty i wyposażenie musiałoby przejść w prywatne ręce już teraz , natychmiast ! Kto na to się zgodzi aby uwłaszczyć mały wycinek z społeczeństwa , na dobra wypracowane przez naszych rodaków Czy lekarze byliby w stanie wykupić szpitale , przychodnie , wyposażenie . Musiałoby to trwać , a lekarze są niecierpliwi i parę miesięcy do nowego roku to za długo dla nich ! Można zabrać górnikom , hutnikom rolnikom , robotnikom ! Kto wtedy wypracuje nasz dochód narodowy ? Okazuje się że w tym łańcuchu wszyscy powinni być brani poważnie .Lekarze póki co dostali ofertę podwyżek w przyszłym roku , ale przestaję wierzyć , że tu chodzi o podwyżki ! Może ten brak kompromisu ma dalej idący wymiar ?
Floyd / 2007-06-08 15:17 / Tysiącznik na forum
A, fe PIS. To takie nieeleganckie mówić wprost.
Trzeba uczyć się od liberałów używania eufemizmów typu:
" ....wprawdzie będą pewne koszty społeczne ale to jest nieuniknione...". Tu współczujący wyraz twarzy ala Olechowski.
lorunia / 87.96.87.* / 2007-06-09 13:52
Mistrzowskie ujęcie całego problemu , i to w paru zwrotach .

Najnowsze wpisy