Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Żegnaj podatku liniowy, żegnajcie ulgi dla przedsiębiorców. W wyborach do parlamentu wygrał prawdopodobnie PiS i to partia braci Kaczyńskich bierze teraz odpowiedzialność za przyszłość i powodzenie krajowej gospodarki. Tak zdecydowali wyborcy.

Żegnaj podatku liniowy, żegnajcie ulgi dla przedsiębiorców. W wyborach do parlamentu wygrał prawdopodobnie PiS i to partia braci Kaczyńskich bierze teraz odpowiedzialność za przyszłość i powodzenie krajowej gospodarki. Tak zdecydowali wyborcy.

Wyświetlaj:
(-) / .* / 2005-10-04 11:34
Problem w tym, że podatek liniowy wcale nie przegrał - jeśli 96% społeczeństwa jest w pierwszej grupie podatkowej (19%) to oznacza, że podatek liniowy JUŻ JEST! Ktoś, kto pisze, że przegrał podatek liniowy nie wie nic na temat sytuacji społecznej i ekonomicznej. To wystarczy, żeby pisać w serwisie ekonomicznym?
zawiedziona / .* / 2005-09-30 22:22
Dawno nie napisał Pan tak kiepskiego komentarza. Żadnych konkretów, żadnych merytorycznych argumentów, na które Pana stać. Od dawna wyczuwam u Pana sympatię do prawicy. Nie wierzę, że nie zapoznał się Pan z propozycjami PiSu autorstwa Cezarego Mecha, też doktora. Skąd u Pana taka wstrzemięźliwość wobec rozwodnionych dr CM propozycji? Najwyraźniej zawiedli Pańscy faworyci. Przebudowy państwa nie będzie! Doskonale Pan o tym wie. Czekam więc na dojrzalsze, krytyczne analizy ekonomiczne, a nie propagandowe bzdety.
PIS_ideał / .* / 2005-09-29 12:45
Przegonić ten obcy kapitał, który dręczy nasz naród - won!!Opodatkować tych, którzy kombinują jak zarobić na reszcie biedaków!!Dać biednym rodzinom zasiłki na wódke i wino!!!Dać biednym bezrobotnym narkomanom na mak!!!Wprowadźmy więcej ulg więcej różnych akcyz podatków ... itd by z tego zamieszania więcej pracy było i abyśmy czuli sie potrzebni naszemu państwu (dali zrobić pod stołem)!! PSJak zobaczyłem koczora z lekami na biurku to sie wzruszyłem - on nas bardzo kocha:)
wrk / .* / 2005-09-27 09:07
Program można zmieniać, ludzi NIE. Gdy w PO odstawiono do cienia psychola z AWS czyli p.Rokitę - notowania PO były wysokie. Gdy znowu pojawił się "premier" Rokita u boku Tuska - notowania PO znacząco spadły. To Rokita jest przyczyną porażki PO z PiSem a nie podatek liniowy. Głosuje się najpierw na ludzi, później na partie a programy (przeważnie bełkotliwe, populistyczne i nigdy nie realizowane) mają tu najmniejsze znaczenie.
Lucyna / .* / 2005-09-27 10:43
Czyżby nikt nie wiedział, że podatek liniowy dla przedsiębiorców już funkcjonuje od 2 lat, a to co mówi Tusk 15 % to chyba będzie dla tych co zarabiają krocie na umowach zlecenie, o pracę i zamiast płacić 40% bedą płacic tylko 15%, tu nie troski o tych najbiedniejszych tylko o tych najbogatszych, od 2004 roku rozliczam się wg podatku liniowego, bo jestem właśnie przedsiębiorcą i nie narzekam na te 19%, moge go płacić dalej aby Polska się rozwijała, aby mniej upadało przedsiębiorstw. Prawo PiS
Xporferus / .* / 2005-09-26 23:39
Przepraszam. Taką nieracjonalnośc zauważam w niektórych wypowiedziach i artykule, że postanowiłem cos napisać:1.Proszę spróbować uzasadnić tezę, że przedwyborcza propozycja 3x15% jest obniżką podatku (zmniejszeniem ilości pieniędzy odbieranych z każdej złotówki obywatela przez urzędników, bezwzględu na formę) w porównaniu z np. obecnym systemem?2.Podatek liniowy fetyszem. Proszę o uzasadnienie, że podatek liniowy (np dochodowy 15%) jest dla obywatela lepszy od progresywnego, czyli także proporcjonalnego (np. dochodowy o progach w przedziale od 1 do 5%)? 3. Czy gdyby sytuacja po wyborach była odwrotna: PO 27%, PIS 24% to zostałaby zrealizowana propozycja podatkowa ,,partii Pana Tuska" (z uzasadnieniem poproszę)?4. Co zmieni się, a zwłaszcza myślę o deregulacji rynku, po tych wyborach? I czy o koalicji popis nie słyszymy od miesięcy? Iluzoryczny konflikt? Czemu niby ,,liberalne" PO pcha sie do rządu i to z pozycji słabszego? Chyba nie chodzi o stołki na koszt podatnika-niewolnika :) dla ludzi z partii ,,człowieka z zasadami"? mhm
RObi / .* / 2005-09-27 10:37
Już kiedyś pan pisał, zresztą zgodnie z wypowiedziami ludzi z PO, że wprowadzą 15% stawki pod warunkiem nieuszczuplenia dochodów do budżetu. :) Tyle że byłoby dużo prościej.
Ryszard / .* / 2005-09-26 23:28
PIS naobiecywał tyle, że przy dowolnym podatku nie jest w stanie tego zrealizować. Efekty działań Lecha Kaczyńskiego widać w Warszawie. Podatek nieliniowy jest tylko tak naprawdę od wynagrodzeń dla osób fizycznych, i stanowi ok. 20% przychodów budżetu. Przy podatku liniowym wszyscy zapłacą tą samą procentową stawkę (np 15%). I tak najbogatsi zapłacą w wartości bezwzglednej więcej. Tylko "równanie" w górę może przynieść efekty. Równanie do biedy tylko straty i spadek dochodów.
zrezygnowana / .* / 2005-09-26 19:48
Przecież to nic nie zmieni, W Polsce czy ci czy inni, kto wierzy w jakieś lepsze zmiany ten żyje marzeniami. A co do wyborów to nie było tak naprawde na kogo głosować tak jak nie ma godnego kandydata na prezydenta. Wszelkie zmiany to następne wydatki z kieszeni wyborców tyle mamy z nowego rządu.Rece opadaja i jak tu mieć swoją firmę, lepszą pensję,życie?Na jedzenie wydaje 60% swoich zarobków a gdzie reszta...Za drogi jest życie a my płacimy wciąż za błędy rządzących i stawiamy im kolejne wille. A niech tam,sił brakuje
Michał Wolski / .* / 2005-09-26 20:53
Skoro na masz takie niskie zarobki, powinieneś się cieszyć ze zwycięstwa PiSu i mieć nadzieję, że Kaczyński nie żartował z tym 2% podatkiem obrotowym oraz likwidacją pozostałych podatków - w ten sposób koszt utrzymania przerzuci się z barków biedaków na barki kapitału zagranicznego zarabiającego w Polsce ale nie odprowadzającego prawie żadnych podatków - Krajowym przedsiębiorcom z pewnością ułatwiłoby życie wprowadzenie jednego prostego podatku zamiast czterech skomplikowanych. Obcy kapitał wie jak bronić swoich interesów, dlatego powstają takie serwisy jak Money.pl mające na celu szerzenie propagandy przeciwko korzystnych dla społeczeństwa rozwiązaniach. Metoda znacznie bardziej wyrafinowana niż Ruskich za czasów Stalina...
silver / .* / 2005-09-26 21:04
Tylko PiS ciagnie we wszystkie strony rownoczesnie, a to niczego dobrego nie wrozy. A Money.pl rozumiem trzeba zamknac na siedem spustow, bo serwisy gorsze nie moga sie przebic. Slyszalem z ust lidera slowa o sciaganiu kapitalu zagranicznego, a tu o jego maltretowaniu. Tak jak chocby dzieje sie to za sprawa US-Radom powolanego do kontrolowania duzych podmiotow na terenie wojewodztwa mazowieckiego. Moze jeszcze egzaminy panstwowe z jezyka polskiego dla czlonkow zarzadow i rad nadzorczych? :>
Głupi komuchowaty antyliberał / .* / 2005-09-26 21:20
To jest jakiś bełkot, i nie za bardzo rozumiem co autor miał na myśli, przez co dosyć trudno podjąć mi jakąś konstruktywną konwersację - biorąc pod uwagę szybkość reakcji na mój komentarz oraz bardzo znane pseudo na forum Money.pl, jestem prawie pewien, że wypowiedział się właśnie jeden z redaktorów tego portalu - teraz już nie pamiętam, ale po wypowiedziach domyślam się że taki łysawy luzak w swetrze. Jedyną zrozumiałą częścią wypowiedzi była obrona portalu Money.pl (co utwierdza mnie w wygłoszonej powyżej tezie), bzdurna zresztą, bo po jakiego grzyba miałaby istnieć konkurencja między portalami zajmującymi się serwowaniem informacji finansowo ekonomicznych, skoro krytyka obecnego systemu stawiała by je "po drugiej stronie barykady" automatycznie diametralnie zmieniając grono odbiorców na takich głupich komuchowatych antyliberałów jak ja.
jw. / .* / 2005-09-26 21:38
Kłamstwo - ja miałem 25 lat temu kimponującą kolekcję opakowań po mydłach. Jednak porównanie trafne - teraz też mamy mnóstwo opakowań takich portali, a zawartość ta sama.
Kontestator / .* / 2005-09-26 16:37
"Bracia Kaczyńscy, którzy od lat kontestowali obraz polskiej demokracji mają szansę udowodnić, że ich wizja rozwoju Polski jest lepsza." - gorsza być nie może... Good bye Leberalyzm...
Michał Wolski / .* / 2005-09-26 16:35
Najważniejsze że z punktu widzenia gospodarki wygrała lewica - prawicowi liberałowie w postaci PO i SLD nie są w stanie dalej prowadzić "liberalnej" polityki gospodarczej polegającej głównie na zwiększaniu obciążeń podatkowych wobec najbiedniejszych, w celu maksymalizowania zysków spółek giełdowych
zenek / .* / 2005-09-26 14:31
W czym mogłoby gospodarce pomóc lekkie zwolnienie z podatku ludzi zarabiających horendalne kwoty pracujących na etacie (takich jak posłowie czy prezesowie spółek skrabu państwa)? Zresztą osoby zarabiające takie kwoty na etacie to margines społeczny.Znacznie ciekawczy w propozycji PO wydawał mi się jednolity VAT. Można by sporo chachmenctw ukrócić. A napewno przekręty na VATcie to znacznie więcej niż 5% dokonywanych transakcji.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy