Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zelmer ma problem z opcjami walutowymi

Zelmer ma problem z opcjami walutowymi

skomentuj
Wyświetlaj:
marina68 / 2008-12-13 15:01
Po pierwsze: tak to jest jak kurs lata w gore i w dol. Dlatego byc moze lepiej byloby gdyby NBP pilnowal stabilnosci zlotego. Bo oprocz spekulantom nikomu duze wahania kursow nie sluza.
Po drugie: Normalnie firma, ktora eksportuje swoje wyroby powinna sie cieszyc ze zlotowka sie oslabia. Za kazdego euro lub dolara (czy cos jeszcze innego) dostaje wiecej zlotych. Zreszta pelno bylo opiniii, ze mocny zloty szkodzi polskim eksporterom. No wiec mamy slabsza zlotowke i co? Tez zle? Co do Zelmera mozna wiec myslec ze wiecej on importuje niz eksportuje. Czyz nie?
I po trzecie: Zelmer to firma prywatna i to ich biznes zeby dobrze sie zabezpieczyc przed zmianami kursowymi (dotyczy Zelmera i innych, jak np. wspanialy LOT). Jak do chwalenia sie to "geby" wielke, jak do wyplaty premii to i Carl Lewis by nie dogonil, piersi wypinaja: dyplmow cala teczka, kursy, szkolenia, certyfikaty. A pozniej oczy wielkie i gacie pelne ... bo kurs sie zmienil. Ano zmienil sie! Wiec co sie robi? Zaczyna sie plakac ze ktos im kursy powywracal. Tak nagle, bez zadnego ostrzezenia. I jak tak w ogole mozna. To wina bankow! Nie, to wina rzadu! Wszystkich dookola!
A moze czas sie przekwalifikowac?
Widzialem ze pani Jadzia szuka pracownika w pobliskim warzywniaku.
nhx / 85.222.86.* / 2008-12-14 19:42

No wiec mamy slabsza zlotowke i co? Tez zle

Najwyrazniej nie rozumiesz,skad sie wziely problemy Zelmera.
JB / 82.210.148.* / 2008-12-12 23:03
Powinni wprowadić podatek od zysku z opcji w wysokości 200%, żeby banki będące w obcych rękach nie okradały naszych spółek.
Woojterk / 83.6.88.* / 2008-12-13 13:44
Co Ty gadasz niedouczony człowieku ?!
Nikt szefów spółki nie zmuszał do zawierania tego typu transakcji. Teraz modnie jest gadać, ze to banki są winne. Banki po prostu zawieraly i sprzedawaly produky i instrumenty, kktóre klient chcial kupowac.

To jest tak jakbys przyszedl do sklepu chcial kupic powiedzmy samochod, a sprzedawca by powiedzial, "nie sprzedam panu samochodu, bo moze pan sie zabic podczas wypadku". Zatem jak przyszedl klient do banku
i chcial kupic strukture zero-kosztowa to bank mu ja sprzedal.
JB / 83.6.94.* / 2008-12-13 20:04
Banki manipulują kursem PLN. Najpierw kupowały PLN za coraz bardziej wygórowane stawki, po to, żeby ludzie uwierzyli w trend, a jak nagromadzili odpowiednią ilość opcji to zaczeli PLN sprzedawać za grosze, żeby obnizyć kurs i zarobić krocie na opcjach i w ten sposób wyprowadzic z naszej gospodarki pieniądze.

A co do samochodu to jak jadę 200km/h to mogę się liczyć z tym, że mnie policja zgarnie, bo przepisy zabraniają za szybkiej jazdy. Może powinni podobnie zabronić manipulacji kursem PLN i za kilka takich akcji zabraniać prawa do prowadzenia banku.

Za prowadzenie po pijaku chcą zabierać samochód... moze i banki powinni odbierać unikreditom i innym cwaniaczkom.
mmisiek / 217.96.251.* / 2008-12-14 03:01
giełdy też powinni zabronić a ceny akcji ustalać urzędowo bo tak to tylko latają to w jedną to w drugę stronę :)
JB / 82.210.148.* / 2008-12-15 00:24
Raczej powinni zmienić podatek Belki. Podatek powinno siępłacić od tranzakcji a jego wysokość powinn być proporcjonalna do kwadratu rżónicy pomiędzy wartosćią księgową a wartosciągiełdową. Dotego spółki notowane na giełdzie powinny podawać raporty finansowe co tydzień a nie co kwartał. Wówczas ludzie by handlowali akcjami po właściwych cenach a nie po zawyżonych lub zaniżonych.
JB / 82.210.148.* / 2008-12-12 23:06
A żeby nie pozwolić cinkciarzom rolować obywateli powinni nałożyć podatek na wymianę walut 200% od różnicy pomiędzy kursem 2PLN za $ i 3PLN za Euro.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy