ZELMER

Money.pl / 2007-10-01 10:36
Komentarze do spółki: ZELMER.
Wyświetlaj:
Radek276 / 83.26.235.* / 2014-01-04 19:35
Witam, piszę pracę magisterską na temat firmy Zelmer. Muszę przeprowadzić ankietę wśród 300 osób które posiadają coś tej marki. Jeśli masz taki produkt i trochę wolnego czasu to proszę uzupełnij ankietę:)

https://docs.google.com/forms/d/1k-8GLxu01Dcp7hBZvj-o5BAM7sowjQveyQDYHLQEx0g/viewform
Kinga557 / 178.37.41.* / 2013-11-12 20:05
ZELMER - NIEZAWODNIE , śmiechu warte i nic więcej!
ojki / 89.228.169.* / 2013-03-26 09:07
Wyrazy współczucia dla pracowników Zelmera ,spotka was ten sam los co wrocławskie Elwro, czyli likwidacja zakładu. Dalej uważacie, że nie rządzi nami namiestnik niemiecki?
Paweł M. / 178.37.41.* / 2013-11-12 18:57
To nie są te produkty co kiedyś.Kupiłem ekspres ciśnieniowy Nerro Plus.
Elektronika padła 2x na gwarancji i zaraz po jej zakończeniu.Dział reklamacji ma to w ...
Należy zapłacić za naprawę i koniec.
W sklepie ostrzegali mnie przed wysoką awaryjnością zelmera.Nie posłuchałem.
"Zelmer-niezawodnie" ,to kłamstwo reklamowe.
kasia231 / 91.230.122.* / 2012-12-28 19:03
nie kupujcie nic zekmera to jest ktastrofa kupiłam odkurzacz wodny za 550zł i poroku sie popsuł jak oddalam na rwarancje to sie okazało ze gwarancja jest tylko na kabel to jest smieszne
Maciej Skowrośńki / 79.173.29.* / 2012-11-23 20:11
Wyniki nie wiem skond macie ale obsługa serwisowa beznadziejna 1,5 miesiąca próbują mi piekarnik na gwaracji naprawić i teraz zwalają że ja źle zgłosiłem usterke
justa477 / 178.182.230.* / 2012-08-07 10:55
Ludzie nie kupujcie nic z tej firmy. To najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Oddałam płytę grzewcza do naprawy, oczywiście na gwarancji, nie dość, że mi powiedzieli ze mam czekać 3 miesiące na informacje to jeszcze mi powiedzieli, ze zepsuło się przez burze, co jest całkowita nieprawda;/ straciłam na tym 700 zł i do tego jeszcze 150 zł z ubezpieczenia. Ostrzegam Was bo to nie jest jedyny taki przypadek jesli chodzi o tych partaczy;/
Maciej.s / 79.173.29.* / 2012-11-23 20:13
popieram są gnoej do ptęgi mi wciskają że źle zgłosiłem naprawe i 1,5 miesiąca naprawiają omijajcie głebokim łukiem
broda6 / 77.113.34.* / 2012-08-13 20:12
Justa wyluzuj.
Twoje żale nikogo nie interesują,
przejdz na forum gospodyń domowych.
Z pozdrowieniami.
mt.. / 77.222.226.* / 2012-03-11 23:08
http://www.parkiet.com/artykul/7,1208872-Eksport-sila-Zelmera.html

cytuję:

Już ponad 50 proc. sprzedaży producenta drobnego sprzętu AGD generowana jest poza Polską.
W tym roku udział eksportu jeszcze wzrośnie

Jakie będą wyniki Zelmera za 2011?

Szczegółów jeszcze podać nie mogę, ale ostatni kwartał poprawił nam nastroje i pozytywnie wpłynął na poziom wyników.
Kwartały drugi oraz trzeci do najlepszych nie należały.
Choć rynek w Polsce zyskiwał, to jednak my z tego za bardzo nie skorzystaliśmy. Jesteśmy liderem sprzedaży małego AGD w Polsce i zdecydowaliśmy się jako pierwsi podnieść ceny.
Było to nieuniknione, ceny surowców mocno wzrosły, podobnie jak sprowadzanych z Chin komponentów.
W przypadku samych tworzyw sztucznych wzrost przekroczył 100 proc. Nasz ruch postanowiła wykorzystać konkurencja, z drugiej strony także dystrybutorzy starali się zrekompensować sobie wzrost cen zakupu, naciskając na zmianę warunków handlowych.
Dodatkowo ponosiliśmy też koszty przenosin do nowego zakładu, przez pewien czas funkcjonowały obydwa, co wiązało się dla spółki z dodatkowymi obciążeniami.
2 tysiące osób zmieniało miejsce pracy, otworzyliśmy też biuro handlowe w Warszawie.
W sumie nas to sporo kosztowało.

Zarząd jest z wyników zadowolony?

W czwartym kwartale zgodnie z założeniami przychody wzrosły nieomal dwucyfrowo, zaś EBITDA ponad 10 proc.
Jednak wyniki całego roku są trochę słabsze i takiej dynamiki nie udało się osiągnąć.
Oczywiście przychody są lepsze, niż w 2010 r. , najwyższe w historii Spółki, a początek 2012 r. pokazuje nam, że w tym roku dwucyfrowy wzrost przychodów oraz EBITDA jest jak najbardziej do zrealizowania.

Plan wzrostu uda się zrealizować mimo powszechnych obaw, że popyt konsumencki jednak w tym roku się osłabi?

Jesteśmy firmą polską, ale w 2011 r. po raz pierwszy w naszej historii za ponad 50 proc. obrotów odpowiadał eksport.
Na ewentualne spowolnienie patrzymy więc szerzej, nie tylko w odniesieniu do Polski, ale raczej całego regionu.
W Polsce w 2011 r. rynek zyskał 10 proc., ale w Rosji czy na Ukrainie ok. 20 proc.
Dlatego nawet jeśli w jednym kraju będzie nieco gorzej inne rynki powinny to zrekompensować. Jesteśmy raczej optymistami.
Marek T. / 81.219.253.* / 2012-03-06 12:16
W styczniu Janusz Płocica, prezes Zelmera powiedział, że zarząd spółki będzie rekomendował wypłatę dywidendy za 2011 r. Dodał, że do akcjonariuszy może trafić całość środków znajdujących się obecnie na funduszu dywidendowym, czyli ok. 12,5 mln zł, oraz większa część zeszłorocznego zysku. Szacując, że Zelmer zarobił w 2011 r. ok. 50 mln zł netto, razem z funduszem dywidendowym dałoby to razem ok. 60 mln zł dywidendy. Tak więc wynosiła by ona ok. 4 zł na akcję, natomiast przy dzisiejszym kursie akcji stopa dywidendy wyniosła by ok. 15%. Planowana przez Zelmer dywidenda (uchwała powinna zostać podjęcia za ok. 2 miesiące) będzie jedną z wyższych dywidend w bieżącym roku na GPW. W tej sytuacji kurs powinien wzrosnąć w ciągu 2 miesięcy do minimum 36 zł, a w przypadku dobrych danych (po ubiegłorocznych restrukturyzacjach powinny być co najmniej dobre) za dwa pierwsze kwartały 2012 r. kurs może wzrosnąć nawet do rekordowych poziomów, tj. powyżej 60 zł.
jacek k. / 77.222.226.* / 2012-02-18 10:48
Niektórzy twierdzą, że jakość produktów Zelmera nie jest najlepsza, ale za to stosunek jakości do ceny jest zdecydowanie najlepszy na rynku. Mam czajnik, żelazko, sokowirówkę i odkurzacz od Zelmera. Używam już ich ponad 4 lata i nie miałem żadnych problemów. Dla mnie jakość Zelmera jest bardzo dobra, natomiast cena rewelacyjna. Spadek jakości jest związany z przenoszeniem produkcji do Chin, ale teraz każdy producent musi produkować w Chinach inaczej by nie przetrwał. Bardzo dobrze się stało, że Zelmer poszedł tą drogą, w przeciwnym razie za kilka lat musiałby zbankrutować. Tak więc Zelmer powoli staje się spółką na światowym poziomie, z modelem biznesowym podobnym do takich spółek jak Bosch, Philips lub Brown. Wszystkie te spółki produkują w Chinach, być może nawet w tych samych fabrykach, jednakże Zelmer ma nad nimi zdecydowaną przewagę jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Wkrótce Zelmer stanie się spółką o światowej pozycji, albo przynajmniej znaczącym producentem AGD w Europie.
Pozdrawiam,
m.. / 81.219.253.* / 2012-02-15 13:15
Z opinii analityków, doradców inwestycyjnych i maklerów zebranych na zlecenie „Pulsu Biznesu” przez TNS Pentor wynika, że Zelmer jest na 5 miejscu spośród spółek notowanych na GPW pod względem najlepszych produktów oraz najwyższej jakości usług.

Link do artykułu:

http://gsr.pb.pl/2557903,62313,20-spolek-z-gpw-z-najlepszymi-produktami-br

Z ciekawości sprawdziłem profile spółek zajmujących miejsca od 1 do 4. Ku mojemu zdumieniu okazało się, że biorąc pod uwagę wskaźniki giełdowe P/E, P/BV, Zelmer zdecydowanie korzystniej wypada od tych wszystkich spółek.

Ponadto analizując sprawozdanie finansowe Zelmera, zarówno zwyczajnie przeglądając je, albo prowadząc pogłębioną analizę wskaźnikową, można wyraźnie zauważyć, że Zelmer jest zdecydowanie lepiej zarządzany od powyższych spółek, a także większości konkurentów branżowych. W szczególności dobrze Zelmer wypada porównując wskaźniki płynność, zadłużenia, rentowności oraz obrotów. Zelmer praktycznie nie ma wartości niematerialnych i prawnych, wartości firmy, wartości znaków towarowych, patentów itp. Natomiast aktywa obrotowe, czyli te szybko i drogo zbywalne, stanowią aż 70% wszystkich aktywów.

Podsumowując, z uwagi na bardzo dobre zarządzanie majątkiem zelmera oraz potwierdzoną wysoką jakość produktów i usług, Zelmer jest jedną z najlepszych polskich spółek, nie tylko w porównaniu z tymi notowanymi na GPW, ale wszystkimi zarejestrowanymi w Polsce, co oznacza, że jest on wyjątkowo perspektywiczną i rozwojową spółką.

Pozdrawiam,
jk.. / 81.219.253.* / 2012-02-14 08:54
Proponuję zapoznać się z artykułem zamieszczonym pod poniższym linkiem (w tym tabelą) i się na chwilę nad nim zastanowić, biorąc pod uwagę dotychczasowe działania zarządu Zelmera.

http://gsr.pb.pl/2557161,39006,te-spolki-z-gpw-maja-przyszlosc-br

pozdrawiam,
jk.. / 81.219.253.* / 2012-02-09 11:14
Zelmer zajął 10 miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku 2011, sporządzanym corocznie przez Puls Biznesu. Ranking ten jest sporządzany na podstawie następujących kryteriów: kompetencje zarządu, kompleksowość oferty, relacje inwestorskie, perspektywy rozwoju. Biorąc pod uwagę, że na GPW jest notowanych prawie 500 spółek, to 10 pozycja Zelmera zasługuje na szczególne uznanie. Wyprzedził on m.in. takie firmy jak Pekao, Netia, CD Projekt, Kęty, Syntos, PEP, TVN, i wiele innych. Jest to kolejne potwierdzenie bardzo dobrej strategii jaką zarząd Zelmera przyjął 2 lata temu. W niedługim czasie, dzięki umiejętnemu zarządzaniu oraz relokalizacji produkcji, tzn. przeniesienia jej do SSE Euro-Park, pozycja Zelmera będzie systematycznie rosnąć.

Więcej informacji o rankingu Giełdowa Spółka Roku 2011 w Pulsie Biznesu z dnia 9 lutego 2012 r.

Pozdrawiam,
m.. / 77.222.226.* / 2012-01-22 22:43
Zysk 50 mln za 2011 r. jest niemal pewny. Już po 3 kwartałach było ok 30 mln. Prezes mówił że 4 kwartał był lepszy niż rok temu (rok temu było 16 mln.). Tak więc zysk będzie na pewno nie mniejszy niż 46 mln, a jest duża szansa, że może i 50 mln. Zelmer zwiększa eksport do Rosji a w 4 kwartale były bardzo korzystne kursy walut. Jestem przekonany, że zysk za cały 2011 r. to będzie minimum 50 mln. zł. pozdrawiam
mt. / 81.219.253.* / 2012-01-20 09:51
Biorąc pod uwagę dotychczasowe informacje przekazywane przez zarząd Zelmera, spodziewam się nie tylko lepszego wyniku w 2011 r. niż w 2010 r. ale wręcz gigantycznego skoku. Szacowany zysk netto za 2011 r. wynosi ok 50 mln zł, natomiast przychody na 700 mln zł. Oznacza to, że wyniki za 2011 r. będą wręcz ponad dwukrotnie lepsze niż za 2010 r.

Pozdrawiam,
mt. / 81.219.253.* / 2012-01-20 09:21
Ubiegły 2011 r. był kolejnym rekordowym rokiem dla Zelmera. Po informacjach o wynikach za 3 kwartał wiadomo, że 3 pierwsze kwartały 2011 r. były lepsze niż te same rok wcześniej. Biorąc od uwagę, że na powyższe kwartały przypadł jednorazowy koszt przenosin do nowej fabryki (kilka mln zł) to sama poprawa wyników w tym czasie jest bardzo dużym osiągnięciem.

Niedługo poznamy wyniki za 4 kwartał, które nie będą już obciążone kosztami przenosin. Biorąc pod uwagę kryzys gospodarczy poprawa wyników wydaje się istnym fenomenem, nie tylko w Polsce, ale nawet w skali europejskiej.

Jeszcze chwilę poczekamy na danych za 4Q, ale już teraz można powiedzieć, że Zelmer miał 2 ostatnie lata rekordowe i także 2012 r. zapowiada się bardzo obiecująco.

pozdrawiam,
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy