Forum Forum podatkoweVAT

Zgoda na 22 proc. VAT w budownictwie

Zgoda na 22 proc. VAT w budownictwie

1 / .* / 2003-11-24 20:57
Komentarze do wiadomości: Zgoda na 22 proc. VAT w budownictwie.
Wyświetlaj:
S.R. / .* / 2003-12-11 12:36
VAT w budownictwie wzrośnie , będzie też VAT przy obrocie gruntami . Nie można jednak tylko narzekać , że podatki rosną . Zmalały przecież podatki ryczałtowe od automatów hazardowych . Nie jest istotne kto zgłosił poprawkę . Ważne że przepchnęła to koalicja rządząca . Nikomu też do głowy nie przyszło podłaczenie do tych automatów kas fiskalnych . Wszystkich niezadowolonych zapraszam więc do gry .
bp / .* / 2003-12-11 10:41
Trzeba będzie pomyśleć o przeniesieniu firmy budowlanej np. na Słowację.W Polsce nie mam zamiaru czekać na bankructwo mojej firmy po wejściu do EU.
Andrzej / .* / 2003-12-11 01:39
W ustawie podatkowej są jeszcze ukryte podwyżki.Ustawa mówi o opodatkowaniu przychodów sp-ni i wspólnot mieszkaniowych 19% podatkiem.Dotychczas przychody te były zwolnione z podatku jeśli były wykorzystawne na działalność statutową. (np przychody z tytułu wynajmowania komórek, lokali, garaży itd). Nie ma jeszcze rozporządzeń szczegółowych w tej sprawie i nie wiadomo co oni uznają za przychów.Dodatkowo będzie musiała wzrosnąć i biurokracja - co miesięczne deklaracjie sp-ni i wspólnot mieszkaniowych do U.S.
ciekawski ;) / .* / 2003-12-11 00:17
Ciekawe kiedy się w końcu dowiemy od kiedy wejdzie 22% VAT na materiały budowlane. Może 31 grudnia ........
sab / .* / 2003-12-10 16:14
a może by tak pomyśleć o preferencyjnych kredytach mieszkaniowych a potem z zwiekszaniu VAT-u na 22%. Już teraz mało kogo stać na kupno mieszkania a co dopiero potem, gdy ich ceny wzrosną, a co z naszymi zarobkami? chyba ktoś się pospieszył z naszym wejściem do UE i szybkimi zmianami z jakimi się to wiąże. Niestety zapomniano o realiach współczesnej Polski. Przykro!
Budowlaniec / .* / 2003-12-06 23:28
NIEMA I NIE MOŻE BYC ZGODy NA 22% vat w budownictwie Ałta nie kupiłem bo mi ciągle uciekało zaoszczędzone pieniadze przeznaczyłem na mieszkanie i tera z i ono mi może uciec a na TRUMNĘ to rodzina będę miał za dużo jak nie wymysłą czegoś że rodzina będzie musiała się złożyć STANOWCZE NIE DLA STAWKI 22%
Budowlaniec / .* / 2003-12-06 23:19
Są jeszcze pamiętający stare triki Elit rządzącej Dawniej z samochodem było tak:oszczędzałeś 10 lat i już byś mógł kupic auto a tu trach podwyżka ale miałęś pracę, oszczędzałeś następny cały rok a przed Nwym Rokiem trach podwyżka i td.Z mieszkaniami tak samo władza mówi mieszkania dla młodych Odpisy od podatku 30% ale tylko dla swoich bo dwa lata. potem kasy mieszkaniowe 7%w skali roku a na lokacie 27% 20% w plecy żebys nie był za dużo stratny likwidacja ulgi budowlanej.mimo to składasz dalej przy oprocentowaniu 1,2% w skali roku i już już prawie masz całą kwotę a tu trach tradycyjnie (Nowy Rok)przepraszam na 1-go Maja COŚ NOWEGO MIESZKANIE UCIEKA O 15% VATu
1 / .* / 2003-11-24 20:57
zgoda na 22 proc.vat w budownictwie

Najnowsze wpisy