Forum Forum podatkoweInne

ziana adresu korespondecyjnego na zagraniczny w us

ziana adresu korespondecyjnego na zagraniczny w us

jecksonek1988 / 2017-07-03 21:53
Witam, proszę o podpowiedź. Mieszkam w Holandii a jestem zameldowana w Polsce, chciałabym żeby ewentualne pisma przychodziły na adres holenderski z Urzędu Skarbowego. Czy złożyć zap3? Dziękuje z góry. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
wiwan / 2017-07-04 11:39
Zasadniczo tak, natomiast należy zastanowić się, czy nie zaszły już przesłanki wymeldowania lub zgłoszenia wyjazdu za granicę (z ustawy o ewidencji ludności), zmiany adresu zamieszkania czy w ogóle utraty już polskiej rezydencji podatkowej.

Czyli na jak długo w tej Holandii, od kiedy w tej Holandii, z jakim dalszym zamiarem ta Holandia....
jecksonek1988 / 2017-07-04 20:18
Już trzeci pełny rok. Nie myślę o powrocie. Wygląda mi to na bardzo skomplikowane. Gdzie zasięgnąć porady?
wiwan / 2017-07-05 09:36
Bez przesady z komplikacją. Moim zdaniem;

- pozapodatkowo- był/jest obowiązek zgłoszenia stałego opuszczenia kraju lub wcześniej wymeldowania z pobytu stałego.
To raczej kwestia na :

http://www.money.pl/forum/katalog,5,0,0,40,0,prawo.html

- podatkowo - od dawna jest już Pani dla celów podatkowych osobą nie mającą miejsca zamieszkania w Polsce, utraciła polską rezydencję podatkową. No chyba, że jest w RP nieruchomość, rodzina, małżonek, wraca Pani na święta itd.

W ZAP 3 nie tyle należy zmienić adres korespondencyjny, co przede wszystkim zamieszkania.

Może on polskiemu fiskusowi przydać się w razie kontroli zeznań PIT za lata poprzedzające pełne lata podatkowe bez polskich przychodów. No chyba, że ma Pani jakiś polski przychód- rentę, wynajem nieruchomości, a więc do ewentualnych bieżących kwestii podatkowych.

Zawsze można w sprawach podatkowych odpytać KIP.

Najnowsze wpisy