Forum Polityka, aktualnościKraj

Zima atakuje. Polskie drogi zasypane

Zima atakuje. Polskie drogi zasypane

Money.pl / 2010-12-15 11:21
Komentarze do wiadomości: Zima atakuje. Polskie drogi zasypane.
Wyświetlaj:
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-12-15 16:22
Jonaszowi niedojdzie Tuskowi i POgrandzie z nocnikiem Komórkowskim nawet pogoda nie służy - dwie śnieżne zimy, dwie powodzie w ciągu roku, A nieudolność działania wychodzi codziennie, maskowana pudrem POpropagandy ...
ździcho / 77.255.231.* / 2010-12-16 08:56
W latach 2000-2005 nigdy ten problem nie wystąpił, Oszołomowaty.
velandil / 2010-12-16 08:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak zobaczyłem już tytuł tego artykułu, to byłem pewien, że zaraz pojawi się jakiś komentarz odnośnie Tuska i PO.
No i naczelny oszołom tego forum nie zawiódł, gratuluję :)
ździcho / 77.255.231.* / 2010-12-16 09:03
Jeżeli ktoś decyduje się na piastowanie najwyższych stanowisk państwowych, to musi się liczyć z krytyką. W dziejach tej planety NIKT nie rządził dobrze. Jedni nie umieli a drudzy nie mieli na to najmniejszej ochoty. XXI wiek nie zmienił w tym względzie niczego...i mniejsza już o opcje polityczne. Nikt ubiegający się o władzę nie ma najmniejszego zamiaru dbać o dobro innych, velandil. Uważasz inaczej?
velandil / 2010-12-16 09:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Nikt ubiegający się o władzę nie ma najmniejszego zamiaru dbać o dobro innych

Może i zdarzają się nieliczni co mają szczery zamiar dbać, ale po dopchaniu się do koryta priorytety zmieniają się tak jak wszystkim. I będzie tak dopóki piastowanie stanowisk urzędniczych będzie źródłem ogromnej władzy i wysokiego dochodu, który w realiach polskich jest kilku lub nawet kilkunastokrotnie wyższy od średniego wynagrodzenia.

Nie uważasz jednak, że nawiązywanie do wszystko jedno których polityków i partii przy KAŻDEJ okazji, nawet przy omawianiu warunków atmosferycznych, to "lekka" przesada??
ździcho / 77.255.231.* / 2010-12-16 09:39

Nie uważasz jednak, że nawiązywanie do wszystko jedno których polityków i partii
przy KAŻDEJ okazji, nawet przy omawianiu warunków atmosferycznych, to "lekka"
przesada??

Dokładnie tak uważam. Jak ktoś chce uderzyć psa, to kij się znajdzie. Jezeli zaś chcesz odnieść to to wypowiedzi Oszołomowatego, to ją skomentowałem powyżej.
Przy okazji. Widziałem dziś kilka pługów na drogach poza miastem, które są białe. Wszystkie jechały z podniesionym pługiem i nie uruchomioną piaskarką. W mieście zaś pługi drą czarny asfalt i sypią nań piasek. Jest to chyba wynikiem decyzji różnych komórek odpowiedzialnych za odśnieżanie a nie wynikiem SAMEJ zimy, no nie?
velandil / 2010-12-16 10:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Widziałem dziś kilka pługów na drogach poza miastem, które są białe. Wszystkie jechały z podniesionym pługiem i nie uruchomioną piaskarką. W mieście zaś pługi drą czarny asfalt i sypią nań piasek. Jest to chyba wynikiem decyzji różnych komórek odpowiedzialnych za odśnieżanie a nie wynikiem SAMEJ zimy, no nie?

Trudno temu zaprzeczyć:) Ale za odśnieżanie odpowiedzialne są samorządy lokalne, a nie rząd i premier, a tak chyba uważa większość przeciwników PO :)
Ja natomiast widzę, że muszę trochę ograniczyć się do wypowiadania się w tej kwestii tylko do "mojego podwórka" i cieszyć się ze sprawnie działającego samorządu. Bo Wrocław i okoliczne drogi są odśnieżane wzorowo, myślę, że nie można mieć zastrzeżeń (zasadnych, bo wieczni malkontenci zawsze się znajdą).
ździcho / 77.255.231.* / 2010-12-16 10:29

Ale za odśnieżanie odpowiedzialne są samorządy
lokalne

Tylko skąd te samorządy biorą fundusze na odśnieżanie. Na pewno gdzieś z góry. a tam na górze nie ma nikogo, kto by skontrolował sposób zarządzania tymi funduszami. Domyslam się, ze te komórki predzej czy później podlegają jurysdykcji rządu. Samorząd lokalny decyduje się oszczędzać paliwo i piasek odśnieżając pomniejsze aglomeracje a piasek potem trafia na budowę do jakiegoś dygnitarza. en proces ma charakter ostentacyjny, a jednak uchodzi bezkarnie.
Bo Wrocław i okoliczne drogi są odśnieżane
wzorowo

U nas w obrębie samego Zamościa też, ale poza miastem to tak jak mówiłem. Wyjeżdżałeś w ostatnich dniach gdzieś dalej poza Wrocław - powiedzmy - 50 km?
velandil / 2010-12-16 10:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

a tam na górze nie ma nikogo, kto by skontrolował sposób zarządzania tymi funduszami (...) Samorząd lokalny decyduje się oszczędzać paliwo i piasek odśnieżając pomniejsze aglomeracje a piasek potem trafia na budowę do jakiegoś dygnitarza.

Brak kontroli spożytkowania funduszy na właściwy cel dotyczy wszystkich sektorów działalności publicznej. Ja mogę przytoczyć jeszcze bardziej bulwersujące przykłady, np. wyciągania pieniędzy z wydziału zdrowia we Wrocławiu (w skrócie - poradnie psychologiczne poprzez oszustwa wyciągają nawet cztery razy więcej pieniędzy niż im się faktycznie należy, a pacjent zamiast 50 minut terapii dostaje 30 minut konsultacji). Oszustwa to jedno, natomiast oszczędności to druga sprawa i jestem pewien, że na takie oszczędności przymykane są po prostu oczy, bo pieniędzy zawsze brakuje i jak gminie skończą się pieniądze na odśnieżanie, a śnieg będzie wciąż padał to będą musieli spożytkować pieniądze przeznaczone na edukację lub ochronę zdrowia. Jest to w każdym razie bardziej wina systemu, który jest dziurawy jak ser szwajcarski i pozwala na niekontrolowane pożytkowanie publicznych funduszy. Do rządu (zarówno obecnego jak i wszystkich poprzednich) można mieć co najwyżej pretensje o to, że nie robi nic by ten system usprawnić.
ździcho / 77.255.231.* / 2010-12-16 11:18

Do rządu (zarówno obecnego jak i wszystkich poprzednich)
można mieć co najwyżej pretensje o to, że nie robi nic by ten
system usprawnić.

No i koło nam się zamyka.
smolik / 82.177.194.* / 2010-12-15 11:21
jak jest zima to muszi byc zimno, takie jest odwieczne prawo natury"
velandil / 2010-12-15 16:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zimno owszem, ale na pewno gdyby nie Tusk to spadłoby mniej śniegu, a tak to nawet nam pogodę rozp***ił ;P
ździcho / 77.255.231.* / 2010-12-16 09:45

na pewno gdyby nie Tusk to spadłoby mniej śniegu

Normalka. Przecież to on przyczynił się do ocieplenia relacji polsko-rosyjskich. Stad te wyże ze wschodu. Za darmo:)
velandil / 2010-12-16 10:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Faktycznie! Przecież związek jest ten bezdyskusyjny, że też sam tego wcześniej nie dostrzegłem :)
ździcho / 77.255.231.* / 2010-12-16 10:22

Przecież związek jest ten bezdyskusyjny

Jednakże popełniłem błąd merytoryczny. Wyże nie przynoszą opadów śniegu, tylko mróz. Skąd te cholerne niże zatem? Znowu mamy zagadkę. Nie zaraz, przecież te niże idą z Niemiec. Zapomniałem o tej fabryce prezerwatyw, na którą krócej mówi się "kondominium":))
velandil / 2010-12-16 10:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Zapomniałem o tej fabryce prezerwatyw, na którą krócej mówi się "kondominium":))

hehehe :D

Wyże nie przynoszą opadów śniegu, tylko mróz. Skąd te cholerne niże zatem?

Wyże idą ze wschodu, a opady z zachodu. Jarek miał więc rację - kondominium niemiecko-rosyjskie jak się patrzy:)
ździcho / 77.255.231.* / 2010-12-16 10:41

kondominium niemiecko-rosyjskie jak się patrzy:)

Dokładnie. Zdrówka i ciepełka życzę. Pozdro

Najnowsze wpisy