Forum Polityka, aktualnościPolityka

Ziobro ustalił cennik prawnikom

Ziobro ustalił cennik prawnikom

Money.pl / 2007-06-08 14:21
Komentarze do wiadomości: Ziobro ustalił cennik prawnikom.
Wyświetlaj:
kontr SamoPIS / 89.78.172.* / 2007-06-15 18:56
Cóż, dla wszytskich którzy twierdzą, że to dobry pomysł mam złą nowinę. Niestety dużo spraw będą musieli prowadzić sobie sami. Nikt nie zmusi mnie do podjęcia się np.: sprawy pracowniczej za 180 zł, bo suma sumarum dołożę do interesu.
rickmers / 84.205.11.* / 2007-06-12 15:59
prawidłowo
ds / 212.160.143.* / 2007-06-11 08:03
I ZNÓW NIC Z TEGO NIE WYNIKNIE TAK SAMO JAK ZE ZMNIEJSZENIEM STAWEK NOTARIALNYCH - LOBBY PRAWNICZE CZUWA I NIE DA SOBIE ZABRAĆ KASY!!!!
bochenek / 83.21.24.* / 2007-06-12 09:03
ciekawe dlaczego minister spraw wewnętrznych nie ustalił do tej pory stawki maksymalnej za godzinę pracy murarza, kierowcy albo elektryka prowadzącego własną działalność - odpowiedź jest prosta i widoczna nawet dla nieprawnika - BO TO NIE ZGODNE Z KONSTYTUCJą ciągle jeszcze oficjalnie III RP - i dlatego właśnie kolejny pomysł PiS-owców nawet jeśli wejdzie długo się nie utrzyma - i lobby wykształciuchów nie mają tu zupełnie znaczenia.
Andrzej i Kryśka / 83.9.25.* / 2007-06-10 16:56
100 zł za poradę to nie jest mało. Mało dla prawnika, ale dla zwykłego człowieka, który zarabia 1000 zł to b. dużo. Jak lekarz weźmie za poradę prywatną 50 zł to jest dużo. Uczył się nie mniej. Co mają powiedzieć zwykli ludzie, których nie stać na prawnika? W Polsce utworzyło się zamknięte lobby i pilnuje ,aby nic nie zakłóciło ich prosperity i łajdactw. Zdecydowanie jestem za regulacją stawek dla prawników i pisemnymi umowami. Słyszał ktoś, żeby za samo powiedzenie klientowi o zakupie znaczków i wpisaniu peselu kosztowało 40 zł? Bo ja tak. Czemu tak zajadle bronią się przed konkurencją i rozszerzeniem uprawnień dla większej ilości ludzi gotowych na uczciwszy zarobek. To, że ktoś raz czy dwa w miesiącu odpęka przysłowiowe 2 godziny społecznie, albo za mniejsze pieniądze w jakiejś fundacji, Caritas czy MOPS to tylko próbuje uspokoić swoje sumienie. Oczu nam nie zamydli. Uczciwa praca za uczciwą pracę. Może tak byłoby słuszniej?
Lidia prawnik / 84.10.149.* / 2007-06-12 18:24
Proszę państwa chyba zapominacie, że w Polsce można ceny z prawnikami również negocjować. Jak państwa nie stać na dużą Kancelarię to proponuję udać się do małej. Też są b.dobrzy radcowie prawni, a stawki nieporównywalne. Czy jak Pana i Panią boli ząb czy nawet inna część ciała to idziecie z tym do najdroższego w mieście czy w okolicy lekarza, czy też szukacie dobrego a taniego? Radzę się nad tym zastanowić i nie rozpowszechniać za "Cudownym" ministrem głupot
lucia / 83.9.25.* / 2007-06-10 16:45
Prawnicy to zdecydowanie najbardziej godna pogardy grupa. Wiem to z autopsji. Nie ma tu zrozumienia dla prawdy, czy cudzego nieszczęścia. ZŁodzieje, hieny, skorumpowani cwaniacy. Jestem za płaceniem przelewem na konto za każdą ich usługę, umowami i płaceniem przed sprawą tylko zaliczki. Czemu wszyscy mamy uczciwie płacić podatki a prawnicy nie? Nie chcę obrażać wszystkich prawników, ale tych uczciwych jest tak niewielu, że tylko potwierdza to regułę. Jestem za nagrywaniem spraw sądąwych i wprowadzeniem maksymalnych stawek za usługi prawnicze dla zwykłych obywateli. Prawo cywilne nie ma nic wspólnego z gospodarczym. Ponadto, jeżeli przy jakiejś umowie pracuje kilku prawników, to oni wszak wszyscy dostaną po 100.000. Wystarczy to przemnożyć przez np 10 osób i sądzę, że nawet za wielkie umowy milion zł to nie jest mało.
Lidia prawnik i nie tylko / 84.10.149.* / 2007-06-12 18:28
Bije z pani Luciu taka sama nienawiść jak z ministra ziobry. ciekawa jestem jaki pani zawód wykonuje, że tak bardzo nienawidzi pani innych? Trzeba było się uczyć, wtedy byłaby pani wykształciuchem i może pozbawiona choć trochę tej nienawiści, która panią zżera. Chyba da się pani szybko zeżreć.
Lidia prawnik i nie tylko / 84.10.149.* / 2007-06-12 18:28
Bije z pani Luciu taka sama nienawiść jak z ministra ziobry. ciekawa jestem jaki pani zawód wykonuje, że tak bardzo nienawidzi pani innych? Trzeba było się uczyć, wtedy byłaby pani wykształciuchem i może pozbawiona choć trochę tej nienawiści, która panią zżera. Chyba da się pani szybko zeżreć.
Prawnik / 83.21.24.* / 2007-06-12 12:53
Iście żałosne... weź sobie pełną odpowiedzialność za kilkudziesięciotysięczny kontrakt albo prowadź sprawę rozwodową ciągnącą sie 5 lat za tysiąc złotych. Jeżeli kogoś nie stać na poradę niech idzie do "mecenasa po studiach" bez żadnego doświadczenia i marną wiedzą, który nie musiał przejść 4 lat aplikacji zarabiając półtora tysiaka na miesiąc (rok aplikacji kosztował 5 tys) i drogi przez mękę, jaką jest rozkręcenie kancelarii. Grupa godna pogardy.. Śmieszne nie jesteśmy Ci nic winni. Kształcimy się za własne pieniądze i prowadzimy interesy jak inni przedsiębiorcy, z tym, że nie możemy się reklamować. Co do kas fiskalnych, dla mnie ten problem nie istnieje, jak wielu innych od zawsze fakturujemy wszystkie usługi.
kopek7 / 89.171.103.* / 2008-06-06 11:02
co do "mecenasa po studiach" to czy warto obrażać innych Panie Prawniku po aplikacji, osobiście znam wielu prawników bez aplikacji o wiele lepszych niż ci po aplikacji i uwłaczanie tym ludziom nie przystoi nikomu a tym bardziej Panu, panie mecenasie. WSTYD
klient prawnika / 195.90.107.* / 2007-06-12 13:37
Scenka rodzajowa:
Klient do prawnika: A ile to bedzie kosztowalo?
Prawnik: 1000 zlotych
Klient: Z faktura?
Prawnik: Z faktura 1220 zlotych

To byla rozmowa prawdziwa i chodzilo o apelacje w sadzie okregowym.
Prawnikowi sprawa zajela moze 1-2 godziny. (1 godzina na przygotowanie apelacji i 1 godzina w sadzie. z dojazdami)
jliber / 91.94.128.* / 2007-06-09 08:40
Regulacje cen spowoduja braki i dawanie pod stolem, jak zawsze. Ceny powinien regulowac rynek, a jezeli chcemy miec najnizsze mozliwe ceny, nalezy uwolnic dostep do zawodu, aby bylo wiecej prawnikow i wieksza konkurencja. PiSuary jednak wolnego rynku nie czuja zupelnie.
obywatel RP / 83.27.22.* / 2007-06-08 22:54
Bardzo dobrze, jeśli sprzedaję pietruszkę lub jestem kierowcą TAXI muszę mieć kasę fiskalną - najwyższy czas zrobić porządek z radcami prawnymi, adwokatami i lekarzami. Popieram.
olka / 2007-06-09 18:01 / "Giełdowa blondynka"
najwyzszy czas zrobic porzadek z podpisujacymi sie "obywatel RP"

kiedy ostatnio pisales donos ??
maa / 2007-06-08 17:15 / Tysiącznik na forum
Czyli czeka nas następna fala zakładania firm, teraz prawniczych, na Cyprze?

Ja jakoś w swojej sprawie do prawnika o wiedzy Ziobry i wynagrodzeniach proponowanych przez Ziobrę bym nie poszedł... To byłoby za duże ryzyko.
lilak / 84.10.149.* / 2007-06-12 18:32
Niestety ma Pan rację, ja też bym nie poszła. Przede wszystkim dlatego, że nie lubię lubi opanowanych nienawiścią do "wykształciuchów" jak jaśnie pan minister i spółka
a320 / 83.27.44.* / 2007-06-08 16:57
5 zł na godzinę.

Oceniam, że nie maja potrzeb usprawiedliwiających wyższe wynagrodzenia.

Co, nie podoba się?
mico111 / 80.53.254.* / 2007-06-08 23:11
a moze niech ukladanie glazury bedzie mogl wykonywac tylko fachowiec nalezacy do kasty glazurnikow ? i powiedzmy niech ta kasta glazurnikow ustala minimalna cene za polozenie 1 kafelka 1000 zl ? i jeszcze niech sama organizuje egzaminy i decyduje, kto moze zostac glazurnikiem a kto nie ?

Troche sie Ci sklepienie otwiera ?
El Padre / 87.96.61.* / 2007-06-08 17:16
po co 5 zł, 2 piwa za godzinę i będzie git. Nie nie źle cofnij powołajmy NFP - Narodowy Fundusz Prawniczy i zróbmy koszyk świadczeń prawniczych które przysługują każdemu obywatelowi 4 RP.
ElPadreDirektoreToutoPolako
Father Adolf / 91.94.200.* / 2007-06-08 16:37
hihihi nonsens :))) Yee PIS roulez. Pomału to wszystko zaczyna się robić śmieszne. Komuno wróć upps komuna wróciła. Tylko Kościół Katolicki jakby już nie ten -teraz nie popiera strajków uppss popiera tylko jeden, ten żeby nie handlować w niedzielę i święta uppss czyżby szło tylko o kaskę? uppss a reszta to podpalacze "demokracji" i ....... Żydzi i Masoni. Ojojoj coś mi się zdaje, że w następnych wyborach PIS będzie miał 70% poparcia minimum jak się wieść rozniesie po parafiach i budkach z piwem.
Hau hau ałtorytet / 83.21.22.* / 2007-06-08 16:03
Tak pisza o polskich "prawnikach" w raporcie Transparency International.
W Polsce przed sądami karnymi adwokatów nie ma ponad 80% oskarzonych.
W sprawach rozwodowych adwokatównie ma w ponad 70% spraw.
Wiec ja sie pytam po ci "adwokaci" w ogóle są ??????
Ci wszyscy mafijni adwokaci powinni sie łańcuszkiem ustawić w kolejce do p******.
Ani jedna praca polskich "naukowców" prawniczych nie została zacytowna w swiecie w ciągu ostanich 5 lat.
Macie tych swoich TW hau-autorytetów prawniczych.
lciesiel / 2007-06-08 15:43 / Bywalec forum
A dlaczego p. Ziobro nie chce uregulowac pensji wszystkim? Ależ on litosciwy się ostatnio zrobił..
lider / 84.10.149.* / 2007-06-12 18:40
i niech zacznie od siebie tą regulację. niech porówna swoje zarobki z tymi co zarabiają po kilka złotych na godzinę i weźmie tę samą stawkę co oni. Polecam panie ministrze. z tego podobno się świetnie żyje, a pan bierze pieniądze tylko i wyłącznie za szerzenie wśród własnego narodu nienawiść jednego człowieka - Polaka do drugiego. a gdzie jest pan, po środku między tymi nienawidzącymi się?
dilbert / 83.5.139.* / 2007-06-08 15:19
Niech pokryje koszty wizyty w Szwajcarji.
Bo narazie to płacą za to podatnicy.
kolumb / 213.199.225.* / 2007-06-08 14:21
Pan Bramorski twierdzi, że stawki powinien kształtować rynek, a ja sie pytam czy taki rynek jaki panuje wsród notariuszy ??? żaden nie zejdzie z 2% bo jest zmowa między nimi i po rynku, a biednemu dalej wiatr w oczy !!!
liderek / 84.10.149.* / 2007-06-12 18:42
nieprawda znam kilku notariuszy, z którymi każdy "z ulicy" może stawkę negocjować i to w Warszawie, która jest podobno droga.
:) :) / 83.6.142.* / 2007-06-09 09:13
notariusze nie moga brac 2% taksy notarialnej na oczy nie widziales a pisszesz :) oj biedny jestes rzeczywiscie
Gercio / 84.40.234.* / 2007-06-08 16:05
Racja, w środowisku adwokackim jest cicha zmowa.
Żeby dostać się na praktyki (aplikacje) trzeba mieć prawnika w rodzinie albo zapłacić 100 tys zł. Toż to jest zdegenerowane od podszewki.
A notarialne taksy to rozbój i nie ma mowy o regulowaniu tych cen przez rynek. I dlatego popieram Pana Ziobro.
Aleksandra Niedziels / 83.15.206.* / 2007-06-11 13:47
A ja jestem niespokrewniona i nikomu nic nie płaciłam i własnie kończę aplikację adwokacką w Warszawie.

Aleksandra Niedzielska
hjfakhjlr / 83.24.128.* / 2010-01-16 17:54
może dlatego że wchodzisz w tyłek
biurs / 195.114.186.* / 2007-06-10 14:30
Taa jasne, ja jestem na aplikacji bo zdałem egzamin ale jak widze pomysły dyletanta prawniczego Ziobry (patrz list prof. Zolla do GW) to widzę, że niedługo to chyba będe musiał zmieniić zawód na mechanika lub spawacza bo i będą zarabiać 10 razy tyle co ja. Czy wy myślicie, ze wezmę sprawę o rozwód za 1 000 zł. od Polskiego Niemca. Przecież za tą kwotę to on mnie nawet nie będzie szanował bo wiecej wydaje na waciki. Albo jedź na sprawę 400 km w jedną stronę to przy 3 terminie już dopłacam do sprawy. A co ja jestem altruista

Co do gwarancji wygranej w sprawie, którą prowadzi adwokat. Każdy, kto daje Tobie gwarancję wygranej jest oszustem. Nigdy nie wiadomo, co orzeknie sąd a ty jako klient tez mozesz go wkręcić. Ja np. miałem przypadek rozwodu w którym okazało się, że żona (rzekomo pokrzywdzona przez męża) zdradzała go na lewo i prawo. I jak miałem wygrac taki proces????

Od razu mówię, jak przychodzi do mnie bida z nędzą to udzielam porady za darmo a ponadto darmowo udzielam porad w caritasie. Wiem co to wrażliwośc społeczna.

Nie dawałem nikomu 100 tys. za wpis tylko 700 zł. za egzamin. I od razu mówię, nie mam nawet auta a na sprawy jeżdżę pociągiem bo wychodzi taniej, niż zatankować auto od rodziców, których muszę wspierać by przeyżyli bo tylko ojciec pracuje.
Lisior / 2007-06-08 19:57
Zgadzam się z "Gercio".
Poza tym uważam, że sam fakt reprezentowania klienta przez prawnika (nawet adwokata z dużym doświadczeniem) np. przed sądem, wcale nie gwarantuje "wygrania" sprawy (znam taki przypadek z autopsji).
Poza tym sędziowie i tak robią co chcą, dokonując tzw. swobodnej oceny dowodów lub pomijając niewygodne dowody (np. zeznania)- w końcu żyjemy w "państwie prawa".........
Ponadto należy jak najszybciej uprościć procedurę odbierania immunitetów prawniczych, bo niestety nie wykonują tego zawodu sami uczciwi.....
BASIA I MŁODZIEŻ / 83.7.248.* / 2007-06-08 16:17
MAJE SRODOWISKO POPIERA PANA ZIOBRO DUZO ZROBIŁ ,ALE TEŻ JESZCZE MA DUZO DO ZROBIENIA W TYM NASZYM SKORUPOWANYM PAŃSTWIE
MLODZI CZEKAJĄ NA POMOC W DOSTANIU SIĘ NA APLIKACJE
Lilak / 84.10.149.* / 2007-06-12 18:35
to się uczcie a nie czekajcie z wyciągniętą łapą
prytek / 83.6.142.* / 2007-06-09 09:10
no tak na aplikacje a potem bedziesz zaraciac 100 zł od porady i jeszcze 100 od sprawy ale bedziesz k... bogata jej nic tylko układac glazure , czy moze bedziesz brac lapowki pod stolem zeby dszieci wyksztalcic i kazdy bedzie mial na ciebie haka zeby moc na ciebie w odpowiednich sytuacjach wplynac jak zajdzie taka potrzba !!
Bez odbioru / 83.22.225.* / 2007-06-08 17:09
Masz sporo racji Basieńko . Jednak trudno mi sobie wyobrazić prawnika repreezentującego moje interesy ,który nie potrafi wyłączyć "caps locka" oraz pisze o jakimś "skorupowanym państwie".
P.S. Zanim pomyślicie o aplikacji skończcie jakieś porządne liceum z dobrze wyposażoną pracownią komputerową.
maa / 2007-06-08 14:28 / Tysiącznik na forum
A czego biedny szuka u notariusza?

Biednemu starcza z rana puszka piwa, wieczorem pyszny i słodziutki "Leśny dzban"...

Najnowsze wpisy