Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ziobro zbada kulisy zbórki oraz inwestycji Radia Maryja

Ziobro zbada kulisy zbórki oraz inwestycji Radia Maryja

Wyświetlaj:
papiernik / 87.207.182.* / 2006-04-15 11:34
dziś dowiadujemy się o tym bo prasie niezależnej pasuje kompromitować Radi Maryja, ale nie o tym chciałem teraz tez toczy się postępowanie w sprawie zmiany marki Idea na Orange Gdzie jest ta wolność gospodarcza jak niejaki Król stracił na giełdzie podarowane przez słuchaczy bony to przecież prywatne sprawa, co ma do tego prokuratura, no chyba że weżmiemy pod uwagę że nie ma w konstytucji gwarancji prywatnej własności
klusek / 212.76.33.* / 2006-04-11 21:01
ktoś , kto ma czyste intencje tak nie postępuje . dlaczego dopiero dzisiaj dowiadujemy się o tych inwestycjach. co stało na przeszkodzie ogłosić ile się zebrało, w co się zainwestowało?
dlaczego zebrane pieniądze i świadectwa nfi przekazano prywatnej osobie?a już zupełnym kuriozum jest fakt trzymania w tajemnicy, że ma się pakiet akcji większy niż 5% co na to komisja Pap Wart. dlaczego jedynie radyjo nie składało rozliczenia do czego zobowiązane są wszystkie radia? lamanie na łamaniu przez łamanie prawa tego radyja nie obowiązywało prawo i nikt nie śmiał go nigdy głośno skrytykować stąd taki skutki
George / 83.25.242.* / 2006-04-12 13:49
Dowiadujemy się dopiero teraz, bowiem trwa nowa kampania przeciwko Radiu Maryja. Środowisko Gazety Wyborczej, jej mocodawcy, tzw autorytety moralne i wszelkiej maści "pożyteczni idioci" zwarli szyki i groźnie pohukują. A to jakiś redaktorzyna z GW domaga się zamknięcia Radia, a to Marek Edelman wyrazi swoje ostetcznie zniecierpliwienie nierozwiązaniem tej kwestii, a to głos zabierze JE abp Życiński lub Gocłowski i bez ogródek napiętnuje postawę Ojca Rydzyka. Nie mogą zdzierżyć faktu, że pod nosem ukonstutuował im się twór mający czelność głosić własne, niezależne i co najgorsze nie uzgodnione z autorytetami poglądy. A przecież miało być tak, że głównym inżynierem społecznym będzie Adam Michnik i jego organ.
George / 83.25.206.* / 2006-04-11 16:35
Ja myślę, że przy okazji należałoby wyjaśnić również na co były wydawane pieniądze, które otrzymywała z zagranicy Solidarność i skąd miała fundusze Gazeta Wyborcza na swój bezprzykładny rozwój i stworzenie imperium medialnego Agory? Ktoś kiedyś na publicznym forum domagał się wyjaśnienia tych kwestii, ale przez jedyne słuszne środowiska został odżegnany od czci i wiary i wyzwany od grandziarzy, oszołomów i najgorszych wichrzycieli.
Wapniak / 83.28.130.* / 2006-04-11 18:43
Na temat AGORY i GAZETY WYBORCZEJ ich historii można poczytać w Nasz Dziennik 11-12.03.2006r. tytuł artykułu: "Zaufanie przekute na miliardy - przypadek Agory". Czy można w to wierzyć? Nie słyszałem o pozwie wobec autora tekstu.
George / 83.25.242.* / 2006-04-12 08:21
Niestety na portalu Naszego Dziennika nie ma dostępu do numeru z 11-12 marca 2006. Czy zna Pan może jakiś adres WWW, gdzie można by znaleźć w/w artykuł? Chętnie bym się z nim zapoznał. Pozdrawiam.
Wapniak / 83.28.130.* / 2006-04-12 11:25
Bardzo proszę. Mam go przed sobą. Postaram się zeskanować i przesłać mailem. Proszę o sygnał. Adres na ksywce.
Wapniak / 83.28.134.* / 2006-04-11 15:48
Proponuję zamiast polskiej pyskówki i pieniactwa, zaczekać do obiecanego wyjaśnienia sprawy. Od dopilnowania tegoż przecież, mamy demokratycznie wybraną, silną i konstruktywną opozycję. Więc co, znów myśliwi chwycili za strzelby, a ptaka nie widać?...
hogwh / 83.14.35.* / 2006-04-11 15:35
Chrystus wyganiał przekupniów (handlowców, biznesmenów) ze świątyni. Widziałem taki obraz. Czy to nie daje do myślenia ? Jak by to wyglądało w dzisiejszych czasach, kogo by wygonił ze świątyń ???????
kaśka / 213.76.169.* / 2006-04-11 15:04
To ciężka próba dla całego Pis-u. Z jednej strony człowiek, dzięki któremu osiągneli w wyborach aż taki wynik z drugiej ich własny honor. Naruszenie prawa w tym wypadku jest prawie oczywiste i jeżeli Pis nic z tym nie zrobi to jego gadki o kolesiostwie poprzednich układów będą mogli schować do szuflady, bo tak naprawde niczym się nie będą różnili.
George / 83.25.242.* / 2006-04-12 10:18
No proszę. Szanowna Pani Kaśka wie, że w w/w sprawie nastąpiło naruszenie prawa. Chyba zbyt gorliwie czytuje Gazetę Wyborczą.
lopez / 193.201.167.* / 2006-04-11 14:47
Radio powinni zamknąć. Za pranie mózgów, naciaganie i itd. Antysemityzm w kościele katolickim jest niezrozumiały, Jesus był Żydem!!! widać do katolików to nie dociera, może w końcu zaczęli by czytać Biblię.
A na powaznie żenada...
George / 83.25.242.* / 2006-04-12 10:23
Hmm... Nie zrozumiałem. Końcowe stwierdzenie " A na poważnie żenada..." skłania mnie do przypuszczeń, że poprzedający ją akapit był żarcikiem. Czy aby dobrze odczytałem zamiar Szanownego Lopeza?
tam-tam / 81.67.247.* / 2006-04-11 21:56
Lopez ma silne wyczucie pluralizmu, ktorego haslem na codzien wymachuja rozowi.
Zamykalby "morde" na prawo i lewo, a zwlaszcza na prawo.
Co do Chrystusa, to byl Bogiem-Czlowiekiem, urodzonym w Galilei (gdzies musial przyjsc na swiat i tak bylo w Bozym planie).
tt
petro / 129.35.231.* / 2006-04-11 15:01
zx-sie
w takim razie dlaczego sie sciga falszywych wolontariuszy, przeprowadzajacych zbiorki pieniedzy? rozumiem, ze dla ciebie czarne moze byc biale, pod warunkiem ze jest robione przez czarnych? taki fundamentalistyczny relatywizm...
zx / 83.16.202.* / 2006-04-11 08:10
Czy Pan Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny nie ma nic innego do roboty ? Ludzie, którzy powierzyli, darowali czy też przekazali RM pieniądze czy świadectwa NFI uczynili to z własnej nieprzymuszonej woli. Jeżeli zatem nie są dzisiaj zadowoleni ze sposbu zainwestowania tych pieniędzy przez RM to mogą zgłaszać swoje roszczenia na drodze cywilnej. Koniec, kropka, a Pan Minister niech się zajmie tym co do niego należy czyli ściganiem przestępców.
Gido / 80.55.141.* / 2006-04-11 09:07
To zupełnie nie tak. Zbiórki pieniężne podlegają w Polsce określonym zasadom zawartym w przepisach prawnych MSWiA. Przepisy te złamane zostały w tym przypadku wielokrotnie ( choćby brak rozliczenia zebranych środków). Pieniądze ze zbiórek pieniężnych nie mogą być inwestowane w przedsięwzięcia ryzykowne ( w tym przypadku była to inwestycja o ogromnym ryzyku ,choćby ze względu na zaangażowanie wszystkich środków w jeden instrument finansowy). Z ostatnich komunikatów w tej sprawie nie wiadomo tak dokładnie kto dokonywał tych inwestycji gdyż Radio Maryja stwierdza ,że była to prowincja redemptorystów a nie oni. Ciekawe jak prowadzony był rachunek inwestycyjny na którym dokonywano transakcji; czy był to rachunek inwestora indywidualnego,ks. Króla czy też jakiejś osoby prawnej ( jeżeli tak ,to jakiej). Lista tych wątpliwości nie wyczerpuje oczywiście tematu. Chodzi o to aby prawo obowiązywało wszystkich. Teza przedstawiona przez mojego poprzednika jest tyle nieuprawniona co i głupia. Prozaiczny przykład :jeżeli ja ,osobiście ,dokonam zbiórki pieniędzy a następnie je zainwestuję ( nawet z potężnym zyskiem) to będzie to naruszenie conajmniej kilku aktów prawnych. I o tym warto wiedzieć zanim się coś napisze.
Odnosząc się zaś do treści samego artykułu to nie wydaje mi się aby minister Ziobro był na tyle zdeterminowany żeby wyjaśnić całą sprawę. O wiele prościej ścigać dziadków ,którzy 25 lat temu wprowadzali stan wojenny ( tu żeby sprawa była jasna -wcale nie neguję tych działań) bądż zajmować się fundacją Kwaśniewskiej .
Kiju / 81.168.203.* / 2006-04-11 08:51
"a Pan Minister niech się zajmie tym co do niego należy czyli ściganiem przestępców."
O to to to....
Ma Pan racje Panie zx.
Wyłudzili od ludzi pieniądze UWAGA !!! - na pomoc Stoczni, a nastepnie je zdefraudowali...Ja tam widze Ojca jego mać Dyrektora za kratkami - tam jego miejsce.
Mona / 80.55.245.* / 2006-04-11 12:37
Popieram w 100% !!! Jednakże na naiwność ludzką nie ma lekarstwa, a RM potrafi nieźle prać mózgi i Ci ludzie nawet nie czują się oszukani. Totalny obłęd !!!
mimi / 83.238.45.* / 2006-04-10 21:33
nawiazali kontakt werbalny, ijuz mieli oglosic wszem i wobec co stalo sie z cegielkami na stocznie......ale ta GW to zawsze musi wszystko wypaplac ojoj :-P
stern / 83.22.198.* / 2006-04-10 22:01
Myślę ,że następnym etapem kontaktów byłby kontakt niewerbalny a ściślej mówiąc mruganie do darczyńców.
A mówiąc serio ;cały ten komunikat to jeden wielki bełkot pełen nieścisłości . Widać taki jest poziom komunikacji tego radia z słuchaczami.
pytaczek / 213.158.197.* / 2006-04-10 22:12
Informację o ordynarnym wyłudzeniu nazywasz bełkotem ?
Jaką ty wyznajesz moralność? Jakim jestes człowiekiem ?
Czy porównałeś opisywany czyn z dziesięciorgiem przykazań? Czy ty jesteś przyzwoitym ?
George / 83.25.228.* / 2006-04-13 07:24
A zna Pan stanowisko drugie strony sporu? Proponuję się zapoznać i tezę o ordynarnym wyłudzeniu odłożyć do wyjaśnienia sprawy, chyba że Pan tak z zasady lubi przyłożyć Radiu Maryja i Ojcu Rydzykowi.

Najnowsze wpisy