Forum Forum inwestycyjneFundusze

ZŁE FUNDUSZE + NAZWISKO MANAGERA FUNDUSZU

ZŁE FUNDUSZE + NAZWISKO MANAGERA FUNDUSZU

spod londynu / 78.149.210.* / 2007-11-15 23:24
Od pewnego czasu przyglądam się wynikom różnych funduszy polskich i zagranicznych. Widać że niektórzy sukcesywnie pna sie do góry a nektórzy stale tracą. Dobrze byłoby piętnować na tym forum najwiekszych fajansiarzy, PSEUDOMANAGERÓW ku przestrodze innych ciułaczy. Proszę podawać nazwę funduszu z nazwiskiem managera. Manager funduszu w świecie zachodnim to bardzo bogaty człowiek. Ale musi sobie na to zapracować. W Polsce są to czasem ludzie z przypadku. No bo wójek załatwił fuchę.... Ale zarabiają pewnie tez nie najgorzej. JAK CHCĄ NASZYCH PIENIĘDZY TO NIECH SIĘ STARAJĄ.
Wyświetlaj:
trichogaster / 2007-11-20 13:42
KBC Aktywny - Osoby odpowiedzialne Piotr Habierai Marek Król - Fundusz piął się w góre systematycznie, kiedy zakupiłem go po 213 jego wartość VAN n.i.u. maxymalna wynosiła wówczas 221zł - teraz .... 195. Strata tak duża, jak spodziewane zyski. Uważacie, że warto dalej trzymac pieniądze? Czy uciekać czym prędzej aby nie ponieść większych strat?
jurekasd / 62.121.76.* / 2007-11-16 19:05
AIG wysyła stan rachunku zwykłym listem.
nawet nie poleconym.
więc każdy może się dowiedzieć czy mamy 10 000, 100 000, czy 1 000 000.
wycenę jednostki przy wykupie w moim przypadku (mieli 2 tyg według umowy) dokonali w najgorszym dniu może bym myślał że to przypadek ale przelewu dokonali 8 dni po dniu wykupu i ten czas według mnie stanowi pole do nadużyć (list o umożeniu jednostek wysłali oczywiście zwykłym listem -skór syny tyle opłat pobierają a tak człowieka traktują).
orcs / 212.244.68.* / 2007-11-19 22:44
Skarbiec miss. Wynik z 16 - go jest po prostu haniebny. Zaden iiny fundusz nie uzyskal tak fatalnego wyniku. Dobrze ze wyszedlem przy 91 zl , a kupilem i tak po 104.Ciekawe czemu jest niby najlepszym TFI
miki3d / 2007-11-20 16:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak nie wiesz, o co chodzi w funduszach to cierp i się złość. Sam sobie jesteś winien.
spod londynu / 89.243.36.* / 2007-11-16 23:25
TO SKANDAL!!!!!!!, współczuję. Zwyczajnie podałbym sk..... synów do sądu. Masz dużą szansę na wygrana bo sądy często stają po stronie słabszych. Jestem w podobnej sytuacji. Zlecenie kupna poszło w piatek a zlecenie zrealizowali po cenie wtorkowej. Niby zgodnie z regulaminem tylko że w tym czasie cena funduszu wzrosła prawie o 5% ( no bo fundusz jest azjatycki). Manager i jego kumple mieli okazje wyskoczyć na wzroście bo rzuciłem ponad 300 tys. Złożyłem oficjalną skargę bo w tym czasie żaden z indeksów w Azji o tyle nie wzrósł. Jeśli mi nie odpowiedzą spotkamy się w Sądzie
miki3d / 2007-11-17 13:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli jest to zgodne ze statutem, to nic w sądzie nie wskórasz. Po drugie wyceny j.u. nie dokonuje TFI, tylko bank depozytariusz. Po trzecie wszystkie TFI oraz SICAVy (czyli polskie i luksemburskie fundy) wysyłają informacje nt. twojego salda listami zwykłymi. Wyciągi ze wszystkich banków w polsce też są wysyłane listami zwykłymi.
miki3d / 2007-11-16 11:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mój typ - Superfund. Managera brak - inwestuje system komputerowy.
cortez / 2007-11-15 23:49 / Bywalec forum
już dzisiaj podobny wątek był. Dużo tych negatywnych rankingów. A może jakaś nutka opytmizmu i zrobimy odwrotnie - najlepsze fundy/TFI
zdenek... / 62.121.76.* / 2007-11-16 18:55
ty to chyba przedstawicielem jakiegoś fundu jesteś.
zmykaj z tąd
a sio
Idyll / 2007-11-16 21:30 / Bywalec forum
Zdenusiu... dlaczego nie. Cortez stra się podjąć dobrą inicjatywę. W końcu o wiele lepiej wiedzieć w co zainwestować i u kogo, niż że nie warto inwestować. Wg mnie o wiele więcej jest funudszy nie godnych uwagi, niż godnych... dlatego informacja odwrotna do tej, którą zdobywany w tych postach będzie bardzo pomocna.
Proszę więc o opinie na temat funudszy wszytskich rodzajów: od pieniężnych, do akcji. Kto pierwszy?
spod londynu / 89.243.36.* / 2007-11-16 23:31
JESTEM ZA!!!. Podawajcie nazwiska managerów którzy potrafią coś osiągnąć i nie oszukują ludzi! . Tu w anglojęzycznym świecie dobrzy managerzy są odkupywani przez banki ponieważ przynoszą ze sobą dobra markę. Często jedno nazwisko przewija się w zarzadach wielu funduszy bo gość jest dobry. Podawajcie tez nazwiska tych managerów na których się zawiedliście. JESLI NIKT ICH NIE BEDZIE KRYTYKOWAŁ TO BĘDĄ NAS ROBIĆ W BAMBUKO
Idyll / 2007-11-19 20:04 / Bywalec forum
Okay moim zdaniem najlepszych zarządzających funudszami pieniężnymi mają w Unionie. Mam tu na myśli przede wszytskim Dariusza Lasek, wielokrotnie nagradzany i chyba nie bez przyczyny, bo jak się spojrzy na wyniki UniWIBID to od razu widać jak bardzo jest on stabilny.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy