ZŁOTO ?!

Jędrek_ / 83.14.70.* / 2008-05-30 11:44
czy warto dokupić?? np. - BlackRock Global Funds - World Gold Fund

http://www.aegon.pl/u235/navi/33198

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Jędrek_ / 83.14.70.* / 2008-07-01 13:30
odbijmy :)
max1224 / 2008-07-01 13:56 / Tysiącznik na forum
najlepiej komu głośniej:-))))
Mamona / 83.143.40.* / 2008-06-19 08:28
Przeczytaj sobie artykuł o złocie, "Goraczka złota, czyli złoto dla zuchwałych"
Facet pisał to w czasie jak naganiano na kupowanie złota w styczniu, że to szczyt, zobacz wykresy i sie przekonasz w jakim miejscu na rynku jesteśmy.
Cały artykuł z wykresami na www.amerbroker.pl
LordFury / 2008-06-19 11:13 / portfel
Czy na tym forum jest jakikolwiek filtr anty-trollowy?

No bo kurde, to się już irytujące robi - te marne próby "polecania" w kółko tej samej strony "najlepszego niezależnego doradcy". Rozumiem, że pewnie masz tam jakiś licznik pod wyświetlanymi reklamami albo prowizje od poleceń, ale litości... Taki forumowy SPAM moim zdanien bardziej zniechęca do tej jakże gorliwie promowanej witrynki...

I druga sprawa... Wykaż się choćby odrobiną dobrej woli i przyzwoitości w podejściu do "klienta" i jak już naganiasz, to rób to pod jakimś konkretnym i stałym pseudonimem na forum. No bo te pseudo-wypowiedzi pod 50 różnymi nickami z tego samego adresu IP i o identycznej treści są naprawdę żenujące...

Więcej pomyślunku życzę i pozdrawiam.


PS. Ku przestrodze innych zadziałam w Twoim stylu i wkleję tę wiadomość pod 3 ostatnimi Twoimi reklamami...
Pilsener / 2008-06-20 09:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chce zarobić bana na IP. Zresztą w ten sposób reklamują się tylko dzieci lub niepoważni ludzie. Poważne serwisy wykupują reklamy lub piszą na forach z kont typu "Doradca z abc.pl" - dzięki czemu użytkownik może dowiedzieć się więcej o doradcy.

Wklejanie anonimowo linków z daleka pachnie szukaniem naiwnych żeby ich naciągnąć.
Pilsener / 2008-05-30 14:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja odradzam. Było kupować, kiedy ceny złota dołowały, a dolar był mocarny. Jak kryzys minie, a dolar się umocni to inwestorzy szybko odwrócą się od surowców - zdajesz sobie sprawę, na ile ceny surowców wynikają z faktycznego zapotrzebowania, a na ile z zaangażowania kapitału spekulacyjnego?
Ceny złota mogą spaść i stać w miejscu i 20 lat, podczas gdy na giełdzie rok bezruchu to rzadkość.
Poza tym złoto to nie tylko kruszec, lecz także akcje spółek z branży czy kontrakty terminowe.
Zeus52 / 2008-06-27 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja doradzam,bo kryzys nie minie tak szybko na surowcach można jeszcze dużo zarobić,a zwłaszcza na złocie!(które jest właśnie niedowartościowane,poniżej wszelkich norm)
pchelek / 2008-06-19 08:44 / Tysiącznik na forum
zloto nie spadnie jeszcze dlugo bo trza gdzies lokowac wycofana gotowke - surowcow nie ma i nie bedzie wiecej - a nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie sprzedawal taniej bo surowce sie nie psuja - jak mozna sprzedawac mniej a drozej - moze spasc najwyzej 10%
Z tm ze ja przekonwertowalem w new energy
Zeus52 / 2008-06-26 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pchełek! Jaki przewidujesz jutrzejszy wynik ML5? Zobacz starsze posty...
Zeus52 / 2008-06-22 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przewiduję na najbliższe dni jazdę do 920$/oz...wszystkie wykresy to sugerują. Natomiast ze spółkami(ML5) nie ma pewności. Na wykresie indeks spółek złota dążył od dołu do średniej(wstęgi Boolingera),ale zjechał przed przebiciem jej.Jednak po spadku powstała świeca"doji",więc prawdopodobnie jutro pójdzie w górę i jeśli przebije średnią...to przez następne dni trochę się zarobi na Black Rocku. Jest jednak coś,co wywołuje niepokój...oscylator stochastyczny idzie nieuchronnie na przecięcie,co będzie sygnałem do sprzedaży i tego się nie uniknie,ale bardzo możliwe,że powstanie natychmiast nowy sygnał kupna,gdyż wzrost złota powinien jednak pociągnąć spółki do góry co powinno wygenerować wspomniany sygn.zakupu.Dlatego sądzę,że jutro indeks sp.złota podskoczy,następnie czeka nas nieuchronny mały spadek(wtorek)a później dłuższa jazda w górę. Ale opowiedziałem Wam bajeczkę na dobranoc!!! Podobała się?
pieczek_zzz / 2008-06-23 00:23
bajeczka może byc
przespijmy się i zobaczymy co dziś nam to przyniesie
ja narazie wyszedłem z ml5 czekam
może nasza giełda w końcu pójdzie do góry to polskie fundy się zakupi coraz bliżej max dołka
Zeus52 / 2008-06-26 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i jak dzisiaj podoba się bajeczka...może trochę z opóźnieniem,ale...ML5 za wczoraj +2,5%,a dziś niektóre spółki z ML5 mają nawet 2-cyfrowe wyniki na plusie,a w większości +6,5%,+8%,+7,5%
Zeus52 / 2008-06-23 07:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
To już pewnie niedługo. Wszystko zależy od Stanów,a u nich jeśli chodzi o DJ (odpowiednik naszego WIG20) to wygląda lekko obiecująco,rynek prawie wyprzedany,choć nie całkiem(RSI już blisko 30),oscylator s.(14.3.3)bardzo nisko i lekko zagiął się w górę...jakby chciał iść na przecięcie...może coś z tego wyniknąć. Jednak ich giełdy jako szeroki rynek mają jeszcze chęć spadania(Willshire5000,jak nasz WIG)...brak widoków na sygnał kupna,ale pewnie już niedługo...przygotujmy się
Jędrek_ / 83.14.70.* / 2008-06-02 10:38
coś mi chyba odbiło ale zrobiłem konwersje na 40% portwela w BlackRock World Gold - poczekam tydzień - dwa - zobaczymy

Pozdrawiam
juhas / 89.77.118.* / 2008-06-02 18:41
Nie no szkoda gadac..." Zrobie konwersje i poczekam tydzien, dwa". To Ty jednostki fundzuszy kupujesz na taki czas? pewnie masz straty i myslisz ze tym nadgonisz bo historycznie szybko rosl. Jaka swiadomosc takie inwestycje w calym spoleczenstwie.
max1224 / 2008-06-03 00:43 / Tysiącznik na forum
jak robi to z głową to niekoniecznie a co do świadomości to się zgadzam istny matrix
doradca666 / 89.171.96.* / 2008-06-02 21:31
złoto przez ostanie 5 lat poszlo do gory o ponad 150% ale ja też należe do optymistów i myśle da się jeszcze zarobic nie tak dużo ale da
emilka1 / 2008-06-02 11:27
Też tak zrobiłam /45% portfela/.













Też tak zrobiłam /45% portfela, jednostki przeliczone 30-05/. Ryzyko chyba jest spore. Analitycy są podzieleni, jedni wieszczą ewent. głęboką korektę, nawet do 770/ chyba Kuczyński/ inni, że będzie wzrost / po ewent. korekcie do ok. 850/. Zobaczymy, jakby co to też uciekam...Pozdr.
krzysiek29 / 2008-06-02 11:13 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam jeszcze jakis czas surowce beda rosly wiec sie nie przejmuj rok napewno moze pare miesiecy krocej a pozniej nastapi ostatnia faza cyklu koniunkturalnego (spadek surowcow) a to pociagnie za soba i inne rynki czyli wszystkie rynki spadaja.pozdr
Finance / 2008-06-03 13:45
dla zainteresowanych złotem i bezpieczną inwestycją :

Lokata strukturyzowana

Korzyści:


nieograniczony zysk do 100% średnich wzrostów indeksu złota obliczanego przez Standard and Poors
przejrzysta struktura produktu, zabezpieczenie przed spadkiem na końcu trwania inwestycji
brak opłaty wstępnej
inwestycja średnioterminowa, długość pozwala na zaplanowanie wypłat
dywersyfikacja ryzyka inwestycyjnego klienta – inwestycja w różne klasy aktywów
brak ryzyka kursowego, inwestycja w pln
brak podatku od zysku kapitałowego, dzięki formule ubezpieczenia na dożycie
możliwość umorzenia w każdym momencie według wyceny rynkowej aktywów

Klient może wskazać uprawnione osoby, które w razie jego śmierci otrzymają świadczenie w wysokości wpłaconych środków wraz z gwarantowanym zyskiem


4 letnie ubezpieczenie strukturyzowane
Produkt ten opiera się na S&P GSCI Gold Index. Inwestor zyskuje na wzroście indeksu złota. Stopa zwrotu z inwestycji w ten produkt oparta jest na stopie zwrotu z indeksu i wynosi do 100% średnich wzrostó indeksu złota obliczanego przez Standard and Poors. W przypadku ujemnej zmiany indeksu inwestor ma zagwarantowany zwrot 100% zainwestowanego kapitału na koniec okresu inwestycji.

Historyczna analiza pokazuje, że możliwe są zyski nawet na poziomie 20% rocznie.

W okresie ostatnich trzech lat stopa zwrotu
z GSCI Gold Index wyniosła około 85%.




Dlaczego warto? Dodatkowe informacje

przejrzysta struktura produktu, zabezpieczenie przed spadkiem na końcu trwania inwestycji
korzystna prognoza wzrostu
obsługa posprzedażowa wycena w każdym momencie
dywersyfikacja portfela na dłuższą metę przynosi tylko pozytywne efekty
nieskorelowane aktywa w portfelu znacznie uodparniają go na wszelkie gwałtowne zmiany
Dla kogo?

Dla osób, które chcą inwestować przy ograniczonym ryzyku, chcą zdywersyfikować swój portfel

Okres subskrypcji

02 czerwca 2008 – 30 czerwca 2008

Minimalna kwota wpłaty

10 000 zł


Klienci otrzymają Certyfikaty Ubezpieczeniowe potwierdzające ich udział w ubezpieczeniu.

W przypadku zainteresowania zapraszma
ina / 213.69.142.* / 2008-07-04 13:23
Mówisz o Investor Gold FIZ?
miki3d / 2008-06-03 14:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co to ma wspólnego z tematem (złotem)?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy