Forum Forum inwestycyjneForex

Złoty osłabił się po decyzji w sprawie stóp

Złoty osłabił się po decyzji w sprawie stóp

Wyświetlaj:
Zgig / 168.224.160.* / 2011-12-09 12:34
Pisane patykiem na wodzie... rynkiem rządzą jakieś sztuczne i chore twory, w których nie widomo o co chodzi. Wszystko wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi... Od kiedy coś co przechodzi kłopoty i załamanie jest w cenie?!
absolwent85 / 95.49.36.* / 2011-12-08 17:28
skoro stopy w dół? to Euro łatwiej dostępny, wiec jest go więcej? czy tak? Jeśli czegoś jest więcej to dlaczego drożeje? No i jak pisze money, banki centralne wielu krajów przygotowują się do drukowania własnych pieniędzy, bo euro padnie. Jeśli tak to dlaczego rośnie coś co za chwile, w-g money nie będzie miało wartości? Spekulacje i nic więcej. Nie ma to nic wspólnego z realną sytuacją. Takie jest moje zdanie. Jak ktos ma jakieś mądre argumenty, chętnie poczytam, bo być może jestem w błędzie. Money od jakiego czasu ma dobre tylko wykresy :)
Ekonomista-Marksista / 83.29.156.* / 2011-12-08 20:46
Jak dla mnie to coś więcej niż spekulacja. To atak na euro w celu jego inicestwienia. Taka polityka jest na rękę USA bo pozbywają się z gry istotnego partnera. Cały świat zawiruje po upadku Euro i USA znowu będzie mogło ten świat ratować. Całkiem możliwe że USA te działania wspiera.
ktsodjdjd / 109.173.143.* / 2011-12-08 18:42
Ehm nie wiem gdzie zdrożało. Chwilowo zdrożało, ale wynikało to z konsolidacji z dolarem. Niestety rodzime waluty sa nadal w trendzie wzrostowym nie ma na razie jak dla mnie ani jednego sygnału odwrotu trendu. Zreszta jesli nie ma inwestycji w danym kraju nie ma zakupu waluty. Wszystko wynika z gospodarki i zachowania popytu i podazy. Zobacz czy rosnie sprzedaz detaliczna w krajach euro i w Polsce ?? Inwestorzy nie musza kupowac ani euro ani zlotowek tak powstaje trend do ktorego rowniez podlacza sie reszta spekulantow.
Lysy 25 / 77.255.163.* / 2011-12-08 18:00
Inwestorzy zagraniczni przyparci są do muru i realizują zyski w Polsce po to tylko żeby zaraz kupić euro i zrealizować straty w swoich krajach.
Stąd wyzbywanie się złotówki i zakup euro.

Po prostu nasze aktywa są sprzedawane aby zdobyć środki na utrzymanie płynności finansowej podmiotów które w nie zainwestowały, a które poniosły duże straty na rynkach "Zachodu" czyli ich "rodzimych" rynkach.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy