Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Złoty ponownie będzie silny

Złoty ponownie będzie silny

Money.pl / 2008-09-11 07:42
Komentarze do wiadomości: Złoty ponownie będzie silny .
Wyświetlaj:
gege / 83.18.67.* / 2008-09-16 11:34
A gdzie SPEC-ANAL m. Zuber z BPH?? On zawsze trafiał z prognozami, zwłaszcza z EUR po 5-6PLN :)
yipp / 83.24.164.* / 2008-09-16 10:27
Guzik prawda, popatrrzcie na wykresy!!! Trend się odwrócił USD jeszcze w tym roku 2,6- 2,7!!!!! Tam się kończy obecna fala wzrostowa a co potem zobaczymy!!! CHF minimum 2,3 Zamieniajcie kredyty póki czas zanim to wszystko p********* z HUKIEM!!!!
kozyk / 77.115.215.* / 2008-09-14 21:20
Ja myślę że jednak złoty może jeszcze ewentualnie trochę się umocni (może do końca roku) bo RPP zapowiada jeszcze 2 podwyżki stóp do końca roku a FED i EBC przebąkuje coś o obniżkach ale w 2009 zacznie się jazda w dół dla złotego.

Eksport nam siadł w europie spowolnienie czyli dla emigrantów też nie będzie lekko. Jedyne co nam pozostało to popyt wewnętrzny ale przy zapowiadanych podwyżkach cen (szczególnie energii np. prądu o 100% w ciągu 3-4 lat) zadusi naszą gospodarkę i wywoła bardzo duża inflację.
I na to niestety nie widać żadnej rady. Społeczeństwo bardzo zubożeje i znowu staniemy się lichą gospodarką.
Kwachs / 82.177.111.* / 2008-09-16 12:11
A tam, dyrdymały. Ze złoty się osłabi, to się zgadzam, ale przyczyny tego widzę zupełnie inne. Tylko proszę nie rozbawiaj towarzystwa opowiadaniem, że "zdrożeje prąd i przez to nasze społeczeństwo stanie się ubogie..." - jaki ułamek Twojego budżetu stanowi rachunek za prąd? U mnie prąd to mniej niż 1% miesięcznych wydatków... A nawet, jak podrożeje o 100% w ciągu 4 lat, to przez te cztery lata moje zarobki wzrosną, a zużycie prądu spadnie (bo wymienię przez ten czas urządzenia domowe na nowocześniejsze, bardziej energooszczędne).
Natomiast złoty się osłabi, ponieważ jest przewartościowany - kurs złotego pompowała w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach RPP trąbiąc o podwyższaniu stóp i potem nawet faktycznie je podwyższając. Jednak te podwyżki już rynek skonsumował z zapasem. Zobacz jak WIBOR wygląda - przewyższa stopy RPPowskie o 0,8 pkt, nigdy tak nie było.
A... / 2008-09-14 16:49 / Bywalec forum
...a 3 lata temu pisałem tutaj cytując coś co się chyba ukazało na stronie American Business (ale po polsku), że siła nabywcza Euro = 2,85-2,90 PLN (wówczas płacono 4,7 PLN za Euro), a za 3 lata, jak polska gospodarka nie zwolni to za 1 Euro zapłacimy tylko ok. 3,20...

...ja jednak wówczas, gdy to zacytowałem i zgodziłem się z tym, zostałem nazwany klaunem przez większość komentatorów na Money...

...a ciekawe, który z polityków w Polsce był tak przewidujący i któryż z ich protegowanych, (biorących z naszej kieszeni setki tysięcy miesięcznie na "łeb") genialnych menadżerów spółek skarbu państwa, szczególnie stoczni, wkalkulował sobie te prognozy do swych ekonomicznych działań...
A kaczorek ma motorek / 79.184.43.* / 2008-09-14 16:40
złoty będzie coraz mniej wart [pisałem o tym wiosną ]
mamy dwa czynniki wpływające na wartość złotego:
W kraju złe rządy PO, niszczące polską gospodarkę brak fachowców w administracji, ,niekompetencja połączona z gęgalstwem , nie jasne interesy tych rządów. Całość ta budzi zaniepokojenie w świecie finansów
Za granicą potęgi gospodarcze powoli otrząsają się z kryzysu
Wartość dolara zdecydowanie będzie rosła
A gdy ogłosimy że nie damy rady udźwignąć realizacji Mistrzostw Europy i przyjdzie nam popłacić kary wzrost ten będzie przyspieszony
tomrob / 83.30.216.* / 2008-09-11 16:20
Takie prognozowanie w dzisiejszych czasach to przypomina szczelanie chybił trafił. Trzeba by było spekulantów wystrzelać i jeszcze pare innych czynników weliminować przedewszystkim na WIEJSKIEJ. Polecam zagłębiać się w teorię CHAOSU a nie próbować przekabacać prostych ludzi i sterować masą. Pozatym rynek i tak zweryfikuje wszyskie prognozy. Trzeba zadać pytanie analitykom gdzie ta ropa za 200 dolarów za baryłke dzisiaj nieco ponad 99 dolara. KOLEJNY CUD tym razem ARABSKI
HeniekM / 208.120.140.* / 2008-09-12 18:42
szczelanie? Co to jest? Tak jak w tej reklamie "do czech to ma za darmo"
edek928387 / 85.221.165.* / 2008-09-11 15:37
Dzisiaj na pewno giełda poszybuje w górę. W końcu Pawlak to geniusz ekonomii i największy twardziel w ekipie Tuska, a PSL i PO otacza się wyłącznie specjalistami a nie debilami i rodzinką tak jak rydzykowe PISiory. Dobrze że PO ucięło całe dofinansowanie z europy na środowisko by przypieprzyć rydzowi. Ja mogę płacić nawet 50% więcej za prąd z niemiec by tylko czarni nie dostali kasy.
Wyjechany1996 / 79.206.255.* / 2008-09-16 18:13
Prymityw ,cham ,głupek.Zycze zdrowia fizycznego bo na poprawe umysłową to i u tuska nie ma co liczyc!!!
taki tam / 87.205.70.* / 2008-09-12 18:36
Na idiotę nie ma rady. Jak chce płacić więcej, to niech płaci, ale na własny koszt.
premiership / 85.128.12.* / 2008-09-11 13:37
A mi się podoba, że ktos zebral prognozy od tyle analitykow wraz z krotkim komentrzem Mozna miec obiekcje do ich prognoz, ale jest na rynku wiele firm, ktore muszą zaprognozwac kurs nie tylko na 12 miesiecy ale i dluzej...
otylop / 85.128.12.* / 2008-09-11 13:35
Ciekawe zestawienie prognoz i to jeszcze w takiej ilości
otylop / 85.128.12.* / 2008-09-11 13:34
aaaa wlasnie....A jak prognozuje sie w MF? na podstawie bankowych wróżbitów? czy jak?
Kwachs / 82.177.111.* / 2008-09-11 11:49
Teraz mówią, że to tylko korekta w długoterminowym trendzie wzrostowym złotego, za miesiąc będą mówić, że jeżeli zostaną przekroczone punkty wsparcia, to możemy mieć doczynienia ze zmianą trendu, za 3 miesiące nikt już o trendzie wzrostowym nie będzie pamiętał. Jak na to spojrzeć z boku, to obecna wartość złotego wobec głównych walut jest absurdalna (wysoka) i to się musi skończyć.
gentleman / 77.133.78.* / 2008-09-11 14:38
Dla 99 % spoleczenstwa nie istotne jest ile kosztuje dollar lub gram zlota .
Nie maja ani zapasow waluty ani zlota z brylantami
Nie maja i nie beda mnieli rowniez szans na to zeby zdobyc cos na legalnej drodze .
A gotowka ?

Zloty wzmocni sie znacznie przed wprowadzeniem Euro

Politycy i ci wszyscy inni ktorzy beda mnieli dostep do tajnych informacji rzadowych i bankowych beda zabiegali o to i jak zwykle zrobia KOKOSY na ociemnianiu gawiedzi
To wlasnie oni nakrecac beda zlotowke do gory
Juz na dlugi czas przed wprowadzeniem Euro powolnie ale systematycznie prowadzona bedzie kampania publiczna oglupiania mas .
Ze smakiem przedstawiane bedzie spoleczenstwu profitowanie z walorow nowej waluty " o nazwie obietnica "
Wizje bezproblemowych wyjazdow polskich turystow za granice na urlop bez koniecznosci wymiany waluty jak tez zwiekszona , ulatwiona dzialalnosc gospodarcza to niektore tylko ulubione argumenty
W rezultacie spoleczenstwo ( Klasa Robotnicza ) powznie zbiednieje
Te scenario poznalismy juz w momencie kiedy Polska wchodzila do Uni Europejskiej ,
Nie zapomnijmy ze wedlug strategow Polakom mnialo zyc sie lepiej i tak sie tez stalo zyje sie lepiej -" statystycznie "
Statystyki pisza ci sami " stratedzy " ktorzy pisali juz zanim bylo lepiej
Obserwujmy dokladnie tych NOWYCH ANALITYKOW ktorzy prowadzic beda te nastepna propagande - to beda znowu ci sami lub ich rodziny
rozwado / 2008-09-11 11:32 / Tysiącznik na forum
Zloty reaguje na stope i na cross eurodolara, a ten ostatni zalezy od ceny ropy. Przyszla kondycja gospodarki jest trudna do przewidzenia nawet dla miarodajnych instytucji, narazie nie jest zle, a zatem panstwa pesymistyczne wrozby nie maja zadnych racjonalnych podstaw.
21345678 / 195.137.72.* / 2008-09-11 11:32
Nie bede sie wypowiadal. Skopiowalem ten artykulik i zajrze do niego 31/12/2008 ( jesli dozyje ) . I zobaczymy jak kazdy wrozbita wrozyl.
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-09-11 12:57

jesli dozyje

uwzgledniajac datę, dodałbym jeszcze: jeśli bedę w stanie
x-man / 83.18.164.* / 2008-09-11 11:15
- Tak jak część osób komentujących ten artykuł uważam, że "aprecjacja złotego" została zakończona na dłuższy okres, a obecnie jesteśmy świadkami zmiany trendu na spadkowy. Wypowiedzi analityków zatrudnionych przez instytucje finansowe mnie nie dziwią, bo kto z nich wystąpiłby przeciwko polityce swojego "pracodawcy", który aktualnie zbiera z rynku złotówki za "wysokie" oprocentowanie, gdy faktycznie za dwa lata gdy złoty straci 30%-40% swojej wartości wypłaci tym wszystkim oszczędzającym ich należne zyski, a sam inwestując w umacniającego się dolara zrealizuje swoje zyski na poziomie 20%.

- Wiem, że to może pesymistyczne, ale bardzo realne gdy euroland jest w fazie recesji, a my przejmiemy jego walutę, to w skali makro też na tym stracimy.

- Poza tym giełda, która o pół roku zawsze wyprzedzająca zdarzenia ekonomiczne pokazuje już dziś, że na początku 2009 r. nastąpi pogorszenie czy to na rynku nieruchomości (firm deweloperskich i innych), przemysłowym, a w przypadku fiaska prywatyzacji firm energetycznych nastąpi spirala negatywnych impulsów dla naszej gospodarki.

Oby tak nie było...

-
ZQW / 83.9.141.* / 2008-09-14 22:25
Bardzo trafny komentarz. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę , że mamy obecnie przełomowy okres w skali światowej. Amerykański system finansowy jest bliski załamania ( np. ostatnie weekendowe posiedzenie FED w sprawie ratowania Lehman Brothers było czymś niespotykanym w historii ) i wcześniej czy później Azja będzie zmuszona zrezygnować ze sztywnych kursów dolarowych.
Ciężko wyczuć , co się będzie działo , bo czasy są tak niespokojne , że zwykłe plotki ( jak w przypadku American Airlines ) powodują rozchwianie rynków. Coś wisi w powietrzu , a tu "eksperci" prognozują kurs z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
jarek nie k. / 213.17.175.* / 2008-09-11 10:55
chciałbym zobaczyć "analizy "tych panów sprzed 2 miesięcy
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy