Zmiana OFE

jarek / 212.87.231.* / 2006-01-13 12:07
Wkrótce miną mi 2 lata w OFE Allianz. Pracuję nieco ponad 2 lata.
Chciałbym zmienić OFE (np. na AIG).
Powiedzcie mi, czy warto zmieniać biorąc pod uwagę, że Allianz od 2 lat jest na szarym końcu rankingów, ale jednocześnie ma najniższą opłatę od stawek.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2011-03-31 16:08
Wiesz, to nie ma żadnego znaczenia. W tej chwili państwo zabiera 2/3 składki na OFE do ZUS-u (z 7,3% pensji składkę zmniejsza do 2,3%). Trudno powiedzieć na jak długo wystarczy tych pieniędzy na kroplówkę dla zdychającego ZUS-u. Ze 2 - 3 lata. Potem państwo sięgnie po pozostałe 2,3% co starczy na ok. 1 rok. A następnie całkowicie zlikwiduje OFE zabierając wszystkie pieniądze. Trudno przewidywać na ile to starczy. Poszczególne rządy zadłużają nasz kraj w tempie astronomicznym z każdym rokiem coraz szybciej. W każdym razie jesteś na początku drogi życiowej i PEWNE jest że z tych pieniędzy nie dostaniesz ani grosza. Tak więc naprawdę szkoda tracić czas na te zabawy w zmianę OFE.
rreennaattaa / 2011-03-29 19:17
witam, reprezentuje jeden z najlepiej prosperujacych fundudszy emerytalnych na rynku ( AXA OFE) i chetnie spotkam się z Panem, aby porozmawiać o nadchodzących zmianiach.
prosze o kontakt, a oddzwonię
pozdrawiam,
proRP / 213.77.7.* / 2006-01-16 13:56
Ja jestem w Allianz od początku czyli 7 lat. Też jestem trochę zaniepokojony słabszymi wynikami. Jest to efekt tego, że Allianz inwestuje ostrożnie tj. ma najmniejszy udział akcji w portfelu a największy obligacji. Ponieważ od 2-3 lat trwa hossa na rynku akcji to i wyniki Allianza w porównaniu do innych wyglądają słabo. Jednak gdy przyjdzie bessa to Allianz będzie tracił najmniej. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto zmieniać fundusz. Moim zdaniem wyniki Allianza nie sa aż tak złe a najniższe opłaty to rekompensują.
rreennaattaa / 2011-03-29 19:21
REPREZENTUJE JEDEN Z NAJLEPSZYCH FUNDUSZY NA RYNK (AXA OFE), I CHĘTNIE UDZIELE WSZELKICH INFORMACJI NA TEMAT ZMIAN, KTÓRE NAS CZEKAJĄ, PROSZĘ O KONTAKT, A SKONTAKTUJE SIĘ Z WAMI ...POZDRAWIAM
Jarek / 83.30.202.* / 2006-01-16 22:33
Dzięki, chyba poczekam. W koncu do jest daleki horyzont. Czytalem opinie ostatnio, ze Allianz sprzedawal akcje bardziej asekuracyjnie, wczesniej niz inne fundusze. Z decyzja nie bede sie spieszyl, dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy