Forum Forum dla firmKsięgowość

Zmiana prawa: Łatwiej umorzyć ZUS

Zmiana prawa: Łatwiej umorzyć ZUS

Money.pl / 2011-08-25 18:05
Komentarze do wiadomości: Zmiana prawa: Łatwiej umorzyć ZUS.
Wyświetlaj:
grau_42 / 31.174.221.* / 2011-08-25 22:48
ZUS jest chory ...
To chyba jedyna znana mi "firma", która jak dziś mówi lub pisze "nie zalegasz" to za 5 lat możesz się spodziewać, że będzie chciala to z Ciebie ściągnąć z odsetkami za pośrednictwem komornika.

W ZUS nie ma czegoś takiego jak "potwierdzenie salda".
Takie proste pytanie: "czy jestem Wam coś winien". O nie! To jest za proste.
Jak chcesz sprawdzić czy uważają, że zalegasz czy nie to musisz wystąpić o tzw. rozliczenie.

I co wtedy? Wtedy te matoły przysyłają Ci wyciąg wszystkich deklaracji i zapłat z ostatnich np. 10 lat. A Ty sobie rób z tym co chcesz.

Jak pomyliłeś konto 9 lat temu i wysłałeś składkę emerytalną na konto rentowe to zalegasz im od 9 lat z odsetkami a tego nie wiesz. I nie licz, że ktoś poinformuje Cię o tym błędzie. MAJĄ to w ZUPIE.
Bo jak trzeba to i tak ściągną z Ciebie ostatnią koszulę!!!

Ale kto ma to poprawić. Koleś co nie ma nawet konta w banku?
Czy inny koleś co nie wie nawet jak wygląda jego urząd skarbowy, bo nigdy nie odwiedzał go osobiście.
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2011-08-25 18:52
Białoruś stosuje dokładnie te same metody co ZUS. Prawo działa wstecz - czy ktoś widział to w cywilizowanym świecie? Co za pogarda dla ciężko pracujących matek. Każą im się zwracać o umorzenie. Raz liczą, że część kobiet nie dowie się o tym przepisie i zaoszczędzą. Dwa, że w ten sposób udają, że to nie oni popełnili błąd tylko kobiety. Wstyd i hańba. Dobrze, że idą wybory to przynajmniej raz się pośrednio przyznali do złodziejstwa. Powinni z odsetkami z własnej inicjatywy przelać pieniądze na konto bankowe tych kobiet podane w ZUS. Banda zwyrodniałych socjalistów.
edeq / 46.112.175.* / 2011-08-25 18:08
W 2000r przez 6m-cy nie płaciłem składek ZUS prowadząc dział. gosp. Od tamtego czasu nie dostałem żadnego upomnienia, wezwania etc. Czy to się przedawniło, czy mogą jeszcze to ode mnie ściągnąć?
Dzięki za info.
dgen / 2011-08-25 18:17 / Tysiącznik na forum
z tego co wiem, mieli na to 10 lat - teraz to się już przedawniło
H Szatkowski / 2011-08-25 18:05

Nie wskazuje przy tym terminu, w jakim można to zrobić. Zmiany mają wejść w życie z dniem ogłoszenia.

I bardzo dobrze- z powodu tego, że ostatnio już dwa razy 'grzebano' przy terminach przedawnień składek ZUS, znów jest zapowiedź. A tak zapis 'dzisiejszy' jest uniwersalny.

Najnowsze wpisy