Forum Forum prawneBudowlane

Zmiana sposobu użytkowania obiektu

Zmiana sposobu użytkowania obiektu

Ryszard_S / 2008-04-17 21:33
W 2005 nabyłem warsztat. Od 1990 był on warsztatem ślusarskim a od 1991 do 2004 był on użytkowany jako warsztat naprawy samochodów (działalność zgłoszona w urzędzie). Ja, od chwili nabycia, nie prowadziłem w nim żadnej działalności. Teraz chcę zmienić sposób jego użytkowania - mała, ręczna myjnia samochodowa (czyszczenie tapicerki, ręczne czyszczenie i pranie wyrobów włókienniczych). W obiekcie tym nie zamierzam wprowadzać żadnych zmian w konstrukcji, budowie, obrysie itp. Urząd nie chce mi dać pozytywnej decyzji o zmianie warunków zabudowy, powołując się na zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, który póki co jest ma etapie studium. Czy mam szansę uzyskać taką decyzję ? Czy są w tej materii regulacje prawne ?
Wyświetlaj:
Haś / 79.188.53.* / 2008-04-22 19:01
Do czego warunki zabudowy? zarejestruj działalność i rób, a jak zajdzie potrzeba zgłoś zmianę sposobu użytkowania. Jaki urząd ? Budynek o funkcji usługowej jest, więc co ma do tego plan zagospodarowania przestrzennego. warunki zabudowy wydaje się dla nieruchomości niezabudowanych. Nie daj im zarobić. Poza tym kto wymaga od Ciebie tak głupiej decyzji ? Później mogą Ci się czepiać sanepidy i inne, ale teraz ?
kmit / 193.108.194.* / 2008-10-28 14:19
taki stan to pewne problemy - ukrząd skarbowy - wysokość podatku DLA GMINY +WAT DLA SKARBU PANSTWA , zakład energetyczny inna większa taryfa +wat itd.+ kary naozone przez urząd kontroli skarbowej i jesteś goły i wesoły.
werpy / 2008-09-25 14:46
Kupiłem dom z warsztatem blacharsko lakierniczym. w miejce warsztatu ulokowałem swoją hurtownie art. przemysłowych. Warunki jezeli chodzi o ochrone srodowiska i przepisy pozarowe itp. znacznie sie poprawiły. Czy jest to zmiana sposobu uzytkowania?Mam teraz kłopoty z tego powodu.

Najnowsze wpisy