Forum Forum dla firmDotacje

zmiana zasad przyznawania dotacji w PUP Warszawa w 2010

zmiana zasad przyznawania dotacji w PUP Warszawa w 2010

RafałRB / 83.31.219.* / 2010-03-26 16:26
witam,

szukałem takiego tematu ale nie znalazłem wiec zaczynam nowy. Nie wiem czy jest tu jeszcze ktoś z Warszawy kto czeka na nową edycję jednorazowych dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej w PUP Warszawa ale dzwoniąc dzisiaj otrzymałem niepokojące informacje z Zielonej Infolinii potwierdzone przez panią z PUP'u na Grochowskiej.

Otóż regulamin dotacji ma być dostępny na przełomie marca i kwietnia i ma się w nim znaleźć zapis mówiący, że aby skorzystać z dotacji należy być zarejestrowanym bezrobotnym przez minimum 3 miesiące [jeżeli nie dłużej - słowa pani z PUP'u].

Dotychczas wniosek o dotację można było złożyć nawet tego samego dnia po rejestracji jako bezrobotny. Teraz nie tylko trzeba się będzie zarejestrować dużo wcześniej ale przez ten czas nie będzie można w żaden sposób zarabiać [jako bezrobotny przecież nie można wykonywać umów o dzieło czy zlecenia]. Mało tego: urząd teoretycznie może nam zaproponować pracę i nie możemy bez podania przyczyny odmówić a jeżeli możemy to chyba tylko raz.
Zatem jako absolwent wyższej uczelni czekający z otwarciem firmy na możliwość otrzymania dotacji i wsparcia państwa teraz muszę rejestrować się jako bezrobotny, głodować 3 miesiące i modlić się aby urząd nie zaproponował mi pracy sprzedawcy w osiedlowym sklepie albo sprzątaczki, której to posady odmówić nie będę mógł.
Czy ktoś z Państwa ma szersze informacje na ten temat? Sam znam dwie osoby czekające tak jak ja na nową edycję dotacji w PUPie w Warszawie i obawiam się, że albo wszyscy będziemy musieli zrezygnować z zakładania firmy i wychodzenia z „szarej strefy” tudzież rozliczania „na umowy” albo będziemy musieli własnymi siłami udźwignąć trud założenia własnej firmy mimo, że inni, którzy wcześniej zakładali swoje firmy takich obostrzeń nie mieli.

pozdrawiam

Rafał

Najnowsze wpisy