Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w abonamencie RTV. Rośnie ściągalność, ale TVP liczy na więcej

Zmiany w abonamencie RTV. Rośnie ściągalność, ale TVP liczy na więcej

Wyświetlaj:
emeryttttttttt / 83.30.106.* / 2015-06-16 20:25
Z cytowanych przez TVP danych wynika, że zaledwie 7,4 proc. Polaków "wypełnia obowiązek ustawowy".
-----------------
Społeczeństwo w zdecydowanej większości nie płacąc wypowiedziało się czyli zagłosowało za likwidacją tej bzdurnej opłaty zwanej abonamentem. Mądry prawodawca nie tworzy przepisów prawnych o których wie, że nie będą przestrzegane ponieważ to go ośmiesza i powoduje lekceważenie innych słusznych przepisów czyli niszczy prawo.
Społeczeństwo w większości nie płaci abonamentu bo traktuje media publiczne jako miejsce do reklamy polityków i partii politycznych a więc jak chcą niech sobie sami płacą na swoją reklamę.
--
Media publiczne powinny być utrzymywane w ramach budżetu Państwa i być pozbawione reklam. Powinny zostać ograniczone do jednego programu TV oraz jednego też ogólnopolskiego programu radiowego. Reszta do prywatyzacji.
-------------------
Pani Premier Ewo Kopacz, jeśli chce pani aby koalicja PO-PSL zyskała w jesiennych wyborach kilkaset tysięcy a może i więcej dodatkowych głosów to - zlikwidujcie abonament RTV od stycznia 2016 roku, ograniczcie publiczną TV do jednego programu i radio do jednej stacji ogólnokrajowej finansowanych z budżetu Państwa i bez reklam. Reszta do prywatyzacji.
dfkdfkdf / 83.9.127.* / 2015-06-16 21:15
przecież tu jest ten sam kit wciskany, nic się nie zmieni. abonament włożony w budżet to nic innego jak ukrycie abonamentu

nikt nie będzie utrzymywał jakichś stacji.
chcą żyć, mają coś zrobić z programami telewizyjnymi
zrobić coś z reklamami
mamy utrzymywać dziadów z budżetu za nic nie robienie?
chlop22 / 83.26.238.* / 2015-06-16 20:07
PANIE BRAUN dlaczego w ramach abonamentu
NIEMA KANAŁU SPORT który nadaje TVP podobno
PUBLICZNA ,jak to JEST z TYM PŁACENIEM
za ABONAMENT a kanał SPOTOWY DZIAŁA ZA MOJE
PIENIADZE !!!!!!!!!!
jasiek22 / 84.131.75.* / 2015-06-16 19:39
K:WA telewizor kupilem za swoje pieniadze jak chca abonament to niech zakoduja swoje kanaly a zobaczymy ze tylko nieliczni je wykupia bo w TVP nie ma co ogladac . w radiu tez g...o na okraglo lansuja tylko wybrane piosenki i puszczaja powtorki co 20 minut jedynie w nocy jest OK bo spia
jans / 93.105.250.* / 2015-06-16 18:27
Zwiekszone wpływy to wynik podwyżek opłat a nie lepszej sciągalności.Płacą głównie emeryci i to ci starsi ale ich ubywa.Czuję się jak jeleń wobec tych młodych którzy nigdy nie zarejestrowali odbiornika a władze już od kilkunastu lat nie potrafią tej sprawy unormować.
jas 66 / 176.115.82.* / 2015-06-16 17:52
jestem od 2-ch lat na emeryturze i abonament tv powinien byc zniesiony od razu z emerytura jezeli nie to wzywam emerytow do składania petycji o zniesienie ,rzad pomaga frankowiczom wiec niech pomoze tez w szczegolnosci emerytom
Hobbit815 / 89.25.243.* / 2015-06-17 09:55
Rząd nikomu nie pomaga, więc zastanów się d...u co piszesz. A ja jako pracujący "frankowicz" nie życzę sobie żeby Tobie emerytowi pomagać. Jesteś na emeryturze, masz czas oglądać telewizję to płać abonament. Skoro mnie jako frankowicza opluwają, to teraz ja opluwam innych.
Pracuś40 / 188.146.77.* / 2015-06-17 02:04
A dlaczego Jas66 jest na emeryturze od dwóch lat??? Przecież oficjalnie w Polsce pracujemy do 67.. Nawet wg starych zasad powinien pracować do 65.. Coś się chyba roszczeniowo Pan zachowuje.. Tu przywileik tam przywileik nauczyli się w starym systemie kożystać i teraz zdziwieni..
tad / 46.148.64.* / 2015-06-16 17:49
mafia krrit zorganizowała kilkadziesiąt programów
żeby zatrudnić swoich kolesiów - nieustanne powtórki na tych samych kanałach, czy sąsiednich tych samych filmów, seriali, audycji,informacji
- kto to ogląda? -niech się wypowiedzą słuchacze i telewidzowie, ile programów powinno być
zbych142 / 79.184.112.* / 2015-06-16 17:27
jak za komuny płacić i płacić i co rok to podwyżka, może by tak skończyć raz na zawsze z tym abonamentem, jaki wpływ ma użytkownik na te " z przesłaniem " seriale i programy. TVP winna się utrzymywać jak komercyjne stacje tzn. z reklam itp. Przecież każdy z nas opłaca dwa razy abonament raz dla TVP a drugi dla prywatnego operatora. Jeśli chodzi o zwolnienie w roku 75 lat to może z chwilą przejścia na emeryturę....
-Płacąca_ / 79.184.116.* / 2015-06-16 17:27
Jednej sprawy nie mogę zrozumieć. Mam "talerz" i płacę za ten "talerz" i cały pakiet i dodatkowo jeszcze płacę abonament. To znaczy że płacę podwójnie. Jaki jest problem z tymi którzy nie płacą? Kiedyś dawno, dawno temu kupowałeś telewizor, radio dostawałeś książeczkę i było wiadomo że masz telewizor a teraz nikt niema a wszyscy wiedzą jakie seriale można obejrzeć. A może Trybunał albo NIK powinien się zainteresować dlaczego płacimy podwójnie skoro korporacje i RTV nie mogą się dogadać na temat ściągalności. A to jest proste kupujesz telewizor masz potwierdzenie i płacisz. Pozdrawiam.
switas / 88.156.139.* / 2015-06-18 21:57
Moj TV stal sie ekranem, bo bez dekodera nie odbiera ich sygnalu cyfrowego wiec mam wywalone.
Roman64 lat / 83.16.196.* / 2015-06-16 17:23
niech zlikwiduja zarzady i sobie zmniejsza wynagrodzenia tych cwaniakow Prezesow do 5 tyś na miesiąc a kasy bedzie w brud
Laura 415 / 83.11.54.* / 2015-06-16 17:20
A wplywy z reklam? Jaki dochod? Nie rozumiem tych wyliczen,poza tym placa tylko emeryci,bo im Poczta Sa sciagnela z glodowych pieniedzy a gdzie pieniadze z niezarejestrowanych odbiornikow?Przeciez jestesmy wszyscy rowni,nieprawdaz?
ola1231 / 79.191.63.* / 2015-06-16 17:07
Niech tak nie szastają naszymi pieniędzmi. Ktoś powinien się przyjrzeć celowości tak wysokich wynagrodzeń różnych prezenterów, celebrytów i "artystów". Godzinowa stawka powinna być ustalona w wysokości nie wyższej niż np 5-cio krotność godzinowej stawki wynikającej z średniego wynagrodzenia za rok poprzedni. Przede wszystkim nie powinno się płacić za byle co.
obatel RP / 89.77.117.* / 2015-06-16 17:06
jak to jest z tym abonamentem. Raz opłacam abonament za ... posiadanie radia i telewizora a drugi raz opłacam taki sam,abonament w umowie z operatorem dostarczającymi mi inne programy radiowo telewizyjne, w tym pakiet podstawowy. Co tu jest grane, dlaczego pobierane są podwójne opłaty....
gość 67 / 83.20.166.* / 2015-06-16 17:05
Proponuję referndum czy chcemy płacić abonament cz nie
ufoludmały / 159.205.91.* / 2015-06-16 16:53
Widać panu prezesowi i jego totumfackim znudziły się już wczasy na antypodach. Zamarzył im się widać jakiś integracyjny wyjazd na Marsa.
Telewidz / 94.231.233.* / 2015-06-16 16:52
Telewizja to dno totalne wiecznie powtórki.Konczy się serial w czerwcu i zaczynają się od nowa powtórki.Złodzieje jakich mało na zachodzie w cale się nie płaci .Mniej niech zarabiają dziennikarze prowadzący wiadomości i programy bo już im się w d----ch poprzewracało i ciągle im mało.Prezes TVP też niech spojrzy realne na swoje zarobki ze swoją świtą A NIE CIĄGLE IM MAŁO I TYLKO WIDZĄ ROZWIĄZANIE W PODWYŻSZKACH A NIECH SOBIE ZMIEJSZĄ ZAROBKO .siedzi złodziej na złodzieju i złodziejem pogania tego to nie widzą .Może nimi zajmie się CBŚ.JAKA TAM MAFIA I JAK OKRADAJĄ PAŃSTWO.TO NIKT W TELEWIZJI NIE PISNIE ANI SŁOWEM .
To ja 521 / 62.87.128.* / 2015-06-16 17:51
Szczera prawda kolego zgadzam się z tym w 100 procentach co napisałeś . Zarabiają krocie w telewizji i jeszcze we wszystkich teleturniejach obsada jest aktorska oraz celebryci a jest ich ostatnio jak (psiego rumianku )same biedaki więc trzeba dać im zarobić . Ciągle mało i zawsze będzie im mało bo ta cała elita jada inny chleb bo mają delikatne podniebienia .

Najnowsze wpisy