Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w kontraktowaniu świadczeń z NFZ. Część prywatnych szpitali może upaść

Zmiany w kontraktowaniu świadczeń z NFZ. Część prywatnych szpitali może upaść

Wyświetlaj:
Lekarz / 178.235.115.* / 2016-05-28 18:51
Jeśli ktoś chce się wyleczyć - idzie prywatnie do lekarza i do prywatnego szpitala, Jeśli ktoś chce dogorywać i przedłużać agonię w mękach - wybiera NFZ
Ewaxx321 / 89.76.81.* / 2016-05-29 06:28
Takie twierdzenie to skandal!!! Takich lekarzy winno pozbawić się prawa wykonywania zawodu, bo prywatne też pobierają pieniądze z NFZ, a dodatkowo pobierają pieniądze od pacjenta!!!
Zenon 22 / 89.66.228.* / 2016-05-28 18:47
Od ponad trzech lat pozbawiony jestem dostępu do tzw lekarza pierwszego kontaktu. Nie pomogło przepisanie do prywatnej przychodni- po pól roku NFZ nie przedłużył umowy i prywatna przychodnia padła.
Wtedy zainteresowałem się tym co ma do powiedzenia niejaki pan Zięba. I wiecie co? Wyszło mi to na zdrowie. Nie choruję i nie potrzebuje ani zwolnienia ani NFZ. Szkoda tylko,ze nie mogę odzyskać swoich składek
WODNIK248 / 5.172.247.* / 2016-05-28 18:28
MNIE TONIE INTERESUJE KTO BĘDZIE PŁACIŁ ZA USŁUGĘ.JA PO WYJŚCIU ZE SZPITALA MOGŁEM USTALIĆ WIZYTĘ NA NFZ DOPIERO PO 45-DNIACH.SKORO POTRZEBOWAŁEM JUŻ POMOCY MEDYCZNEJ.CZY TO JEST ZDROWE.PO 40-LATACH OPŁACANIA SKŁADEK NA NFZ ZOSTAŁEM TAK POTRAKTOWANY.JESTEM ZA LIKWIDACJĄ NFZ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM.
wąs / 193.238.180.* / 2016-05-28 18:32
Z Bogiem tylko najpierw zwrot kosztów studiów.
heh / 83.23.222.* / 2016-05-28 23:31
Wyprany umysłowo POwiak dał głos... koszta studiów sam powinieneś zwrócić nieuku, gdyż najwyraźniej nie wyniosłeś z nich umiejętności samodzielnego myślenia
Marzena 3 / 89.191.163.* / 2016-05-28 18:18
Mój syn kończy wydział medyczny w Gdańsku. Wprowadzona durna ustawa nakazująca mu przystąpienie do egzaminu z j. polskiego (jest obywatelem Polski, zdawał maturę z j. polskiego w Polsce, studiował medycynę z wykładowym j. angielskim, ...) rzuca go w niebyt zawodowy. Przydział stażu na początku września niemożliwy bo egzamin z polskiego we wrześniu/październiku. Wyjście - wyjazd z Polski.
ggfgvc / 89.231.180.* / 2016-05-28 21:43
A co w październiku nie zatrudniają?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lekarz / 93.157.158.* / 2016-05-28 18:09
Niech politycy się boją jednego. Ścisłego respektowania prawa przez lekarzy. Wtedy zabraknie 50000 specjalistów i finał.
pacjent / 83.24.70.* / 2016-05-29 09:37
Jest znakomita rzesza tzw.lekarzy, a tak naprawde to konowałów.
toja557 / 83.30.230.* / 2016-05-28 18:45
cytat]
Niech politycy się boją jednego. Ścisłego respektowania prawa przez lekarzy.

A czy oni respektują prawo?! czy leczył i wyleczył, czy udawał, że leczy?!
toja557 / 83.30.230.* / 2016-05-28 18:37
a czy oni respektują prawo?! czy leczył i wyleczył, czy udawał, że leczy?!
Ragnarok70 / 83.7.239.* / 2016-05-28 23:28
toja jak widać z jąkanie cię nie wyleczyli....
F20 / 79.191.83.* / 2016-05-28 17:29

To nie jest istotne, czy płaci Funduszu czy bezpośrednio budżet, aczkolwiek ja uważam, że naznaczone pieniądze są bezpieczniejsze – mówi w rozmowie z money.pl Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

W RP mamy najmniej lekarzy (2,2)/1000 ludności-najmniej w Unii. Mamy też najmniejsze w Unii nakłady na leczenie/twarz/rok. Mnie jako lekarza nie interesuje kto / co będzie płatnikiem. Chcę zarabiać dobrze jak do tej pory a nawet lepiej.Jeżeli Polacy chcą mieć lekarzy to muszą im zapłacić. Czy to w postaci pensji , czy w prywatnym gabinecie . Inaczej znaczna część z nas wyemigruje. Żadne propagandowe zaklęcia i polityczny bełkot nie zmienią praw ekonomii !
Ewaxx321 / 89.76.81.* / 2016-05-29 06:53
Tylko dlaczego do tej pory nie wyemigrowali, a jak mają już po 50 lat i więcej, to za granicą tak szybko nie zaklimatyzują się, bo będą postawieni procedurze sprawdzania ich umiejętności.

Nie ma tak łatwo za granicą , jak to sobie lekarze specjaliści marzą. Dostaną pensję zwykłego lekarza, a ONI "Specjaliści" chcą od razu dużych lub olbrzymich zarobków ,jakie mają tacy specjaliści tubylcy za granicą!!!
Ponadto od lekarzy za granicą wymagają pracy w pełnym wymiarze, a nie jak to jest w Polsce, gdzie przychodzą do pracy na godzinę 8 rano( jak dotrą i nie spóźnią się 30 minut lub więcej) , a już o godzinie 13-14 "zmywają się (ulatniają się jak kamfora)" ze szpitala i biegną do prywatnych przychodni i klinik. O godzinie 15 to nie ma już prawie żadnego lekarza z całej puli na oddziale, no może zostaje jeden lekarz na dyżurze (rezydent czyli osoba o najmniejszych umiejętnościach i na stażu pracy w szpitalu).
Takie jest oblicze oddziałów szpitalnych i pisze to jako pacjentka , która bacznie przyglądała się na kilku oddziałach w Warszawie!!! tej chorobie zawodowej lekarzy ( próżniactwa, łgarstwa, obijania się i udawania wykonywania pracy na rzecz pacjentów, a do tego arogancja i brak wiedzy, myślenie lekarzy sztampowe - matrycowe, brak umiejętności logicznego myślenia i analizowania faktycznych stanów chorobowych- jak nie mieli tego w książce na studiach... to rozkładają nieporadnie ręce, a wystarczyło tylko logicznie pomyśleć i odsyłali mnie do specjalisty fachowca, który wiedział jak dokonać operacji, ale ........., który od kilku lat już nie żyje) .
Lekarze którzy wykonywali swój zawód 30 lat temu byli lepszymi specjalistami niż obecni lekarze, którzy choć mają tomografy, rezonanse, ale nie posiadają tych umiejętności co lekarze choćby 30 lat temu, bo kto ich nauczy jak ordynatorzy uciekają z oddziałów o 13 do prywatnych przychodni.????.
DDRka / 77.66.58.* / 2016-05-28 17:15
Dac zarobic ludziom tyle, zeby bylo ich stac na prywtne leczenie!!!! Wtedy rynek sam zweryfikuje koszta! Zli lekarze padna bo nie beda mieli pacjentow, dobrzy zostaa bo beda ich mieli!!!!!!!! Taki twor jak NFZ to tylo niepotrzebna strata kasy!!!!!!!! Urzedasy pochlaniaja 5/4 kasy na leczenie chorych!!!!!!!!!!!!!!
Lekarz rodzinny / 79.191.83.* / 2016-05-28 17:15

Pytanie, jaka jest intencja Ministerstwa Zdrowia. Eliminacja tych mniejszych podmiotów?

Część tych prywatnych "szpitali" robi tylko dochodowe ,pojedyncze sprawy, ( zaćma, porody niepowikłane itp ). W razie komplikacji koszty ponoszą szpitale publiczne
andrzej369 / 164.127.167.* / 2016-05-28 17:09
kto i kiedy zainicjuje budowę pomnika ofiar N F Z -tu.
Polak400 / 37.24.143.* / 2016-05-28 15:29
Ten system zakladal Buzek puzniej to przerobil miler i tam są ludzie tamtych władz a kaczor chce mieć swoich ludkow w NFZ i kolejny rząd będzie z tych pieniędzy opłacał swych kacykow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
emeryt931 / 81.190.252.* / 2016-05-28 15:24
Kiedy skończy się okradanie pracujących emerytów i karanie ich podwójną składką na ubezpieczenie zdrowotne, prawie 600 zł miesięcznie.Jedna z emerytury, druga z pracy.
ala622 / 91.230.9.* / 2016-05-28 19:27
jest prawo mówiące że nie wolno dwukrotnie opodatkowywać!!!!
123login / 164.127.152.* / 2016-05-28 15:21
Mam więc jedno pytanie...
Po jaki ch... w powiatowej Bydgoszczy, na maleńkim osiedlu gdzie praktycznie nie ma komunikacji publicznej, przy wąziutkiej i dziurawej uliczce na której nie miną się dwa samochody budują biurowiec NFZ? Łamiąc prawo o zagospodarowaniu przestrzennym wciskają regionalną instytucje ludziom pod okna na niewielkim osiedlu domków jednorodzinnych. Własnie budują drugą kondygnację, fundują koszmar mieszkańcom i... będą zlikwidowani? Śmierdzi wałkiem na kilometr, za parę miesięcy pewnie będzie tam boordel lub jakaś inna mordownia...
PS. Likwidacja jedynego w okolicy parkingu oraz decyzja o budowie tego czegoś powstała za czasów PO, jakby kogoś to interesowało.
NFZ / 89.68.136.* / 2016-05-28 15:21
Są regiony w Polsce gdzie czeka się w kolejce na operację po 15 lat
Tom879 / 217.99.21.* / 2016-05-28 15:16
Nie ma kraju gdzie nie narzeka się na publiczną służbę zdrowia. Kolejki do specjalistów itp. Przykład proszę bardzo. Z mojego regionu bardzo dużo rodzin wyjechało do jednego z najbogatszych krajów świata, konkretnie Norwegii. Pracują tam i są ubezpieczeni. Również w Polsce opłacają nasze składki zdrowotne. Niestety też chorują. Jest Pani która w ciągu 3 lat w Polsce była trzy razy poważnie operowana. Strumektomia, nefrktomia oraz wymiana stawu biodrowego. Wszystko na NFZ. Pytanie dlaczego nie korzysta z tamtejszej wysoko rozwiniętej służby zdrowia , stwierdziła że nasze terminy jak i poziom świadczonych usług jest na dużo wyższym poziomie. To pierwsze .
A po drugie dzięki prywatnym przedsiębiorstwom funkcjonującym w naszych dużych szpitalach publicznych np. pracownie hemodynamiki - zakładanie stentów do zatkanych naczyń wieńcowych serca , mamy jeden z najlepiej działajacych systemów leczenia zawałów w Europie. Tylko na terenie Warmii i Mazur istnieje 5 takich ośrodków , dzięki czemu osoba ze świeżym zawałem dociera bardzo szybko do ośrodka i po 2 dniach wychodzi z naprawionym sercem. Koszty jednostkowe duże, procedura nielimitowana, dobrze płatna, a przede wszystkim świadczona przez prywatny podmiot , który dał sprzęt , płaci lekarzom. Ale to boli. Tyle tylko, że publiczna służba zdrowia tego nie potrafiła wykorzystać. Ogólny całkowity koszt takiego leczenia chorego z zawałem serca jest kilkukrotnie niższy niż metodami tradycyjnymi. Hospitalizacja +rehabilitacja + świadczenie rentowe z powodu niemożności pracy , nie wspominając o zdrowiu chorego który dzięki temu znienawidzonemu prywaciarzowi żyje i ma się dobrze. Kolejny przykład pracownie obrazowe Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego. Podobna sytuacja.
A że doktorzy chcą pracować gdzie im lepiej płacą? No cóż to chyba normalne. Ponadto niestety w Polsce jest jeden z najniższych wskaźników pracowników służby zdrowia na 1000 mieszkańców. Źle opłacane pielęgniarki. , brak szkolnictwa zawodowego w tym kierunku praktycznie, sztucznie zmniejszone luty przyjęć na studia medyczne, czy wreszcie lepsze warunki pracy i płacy na zachodzie Europy. Nikt nie ma prawa zabraniać medyków wyjazdu tam gdzie lepiej płacą. A to ze ci którzy pozostali w Polsce pracują na kilka etatów ilościowo - bynajmniej nie wynika z chęci zysku a raczej z obowiązkowosci. Jesteśmy wręcz zmuszani do takiej pracy bo bez tego nie byłoby obsady lekarskiej tam gdzie być musi nie mówiąc już o kolejkach do lekarzy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ronson217 / 164.127.192.* / 2016-05-28 15:15
na 5 kupionych lekow przeciwalergicznych jeden jest ma znizke-30%

Najnowsze wpisy