Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zmienne nastroje na rynku

Zmienne nastroje na rynku

Money.pl / 2006-03-02 19:14
Komentarze do wiadomości: Zmienne nastroje na rynku.
Wyświetlaj:
hajdi / 2006-03-03 07:53 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ciekawej jak tam dzisiaj nasza Sms'owa gwiazda
MNIaniak / 2006-03-03 08:52 / Bywalec forum
Dzisiaj jaki poziom wg Ciebie będą uklepywać?
orzeł / 2006-03-03 01:03 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
"orle jak dzis twoj bajtlik ?" napisał do mnie fularr
ps a co to jest bajtlik:)?
Damarekus / 81.210.63.* / 2006-03-03 07:54
Bajtlik to po sląsku dziccko :-)
Eh wy "ślązoki" :-D
agat123 / 2006-03-03 08:05 / Bywalec forum
Dziecko to po śląsku bajtel, a bajtlik to portfel.
Pozdro wszystkich.
Igor | Evil Empire / 2006-03-03 06:07 / Ja sem gieldowy nietoperik
to po slasku portfel orle ehehe
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-03 07:58
ale z was slazoki :D
Robbi / 2006-03-02 23:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zaakceptowno prospekty emisyjne Alchemi i Capitala, jutro chyba powinno być UP (chociaż troszkę), na PP też powinno dać się troszkę zarobić. Co o tym sądzicie? Jakie przewidujecie kursy na otwarciu PP?

Ja zrobiłem sobie teoretyczne kursy otwarcia dla tych spółek (wyliczane z dzisiejszego zamknięcia) i przyjąłem bardzo pesymistyczny wariant, że otworzą się -25%. Wyszły mi następujące stawki: Dla ALC=173,1zł, a dla CPA=71,7zł.
Prawdę mówiąc uważam że ceny będą wyższe bo przed notowaniami PP kurs pewnie troszkę wzrośnie i te -25% to chyba też troszkę za dużo.
orzeł / 2006-03-02 23:21 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam
jeśli ktoś jest zainteresowany dokumentem ingu na temat biotonu jestem w stanie udostępnić - rekomendacja sell z docelową 14,9
proszę o podanie maila
kriss2 / 2006-03-04 21:03 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam ,Orle bylbym ci wdzięczny za przesłanie rekomendacji biotka teteryczk@op.pl
stówa / 213.192.115.* / 2006-03-04 16:18
gdomh@wp.pl z góry wielkie dzieki kolego pozdrawiam i zyczę owocnego inwestowania
kelak / 83.8.235.* / 2006-03-03 08:47
Prosze o przesłanie info na temat BIOTONu. Z góry dzekuję
kelak@poczta.onet.pl
Eagle / 2006-03-03 07:52
proszę o przesłanie info ING na temat Biotonu . Z góry bardzo dziękuję . Pozdrawiam .
Eagle / 2006-03-03 07:53
proszę o przesłanie info ING na temat Biotonu . Z góry bardzo dziękuję . Pozdrawiam . andrzej.orzel@poczta.interia.pl
mari / 2006-03-03 06:52 / Achi
Orle będę wdzięczny
wama@op.pl
mara / 213.77.195.* / 2006-03-03 05:28
ja również nieśmiało poproszę i bardzo dziękuję pozdrawiam jolandakici@poczta.onet.pl
Baryton / 81.219.25.* / 2006-03-03 01:11
chetnie przeczytam z gory dzieki
gardinero@poczta.onet.pl
chwyku / 193.238.180.* / 2006-03-03 00:17
Bylbym wdzieczny za przeslanie tej rekomendacji:
tchw@op.pl
czarnytom / 2006-03-03 00:06
tomasz.czarnecki@kn.pl

dzieki z gory
popekjr / 2006-03-02 23:53 / Bywalec forum
przeslij mi prosze na adres:
popekjr@tlen.pl
z gory dziekuje
strokuś / 2006-03-02 23:28 / Uznany Bywalec forum i giełdy
a nie udostępniłbyś jakiegoś wzrostu na unimilu wreszcie? :-)
nawet pan Saj w Forbesie pisał, że dokupił, bo jego zdaniem gumki są ciągle tanie
stop profit ustawił na 48.9 - to +22% ;-)
wiosna się zbliża, love is in the air i te sprawy :-)
orzeł / 2006-03-03 00:50 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
a coby wywołać wzrosty powiem co jeden z inwestorów w biurze zakrzyknął po usłyczeniu że rozmawiam z makrelą na temat unimila:"nie ma wyjścia musi róść"
więc niech róści rośnie czy co tam chce byle do 44 :)
orzeł / 2006-03-03 00:45 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
oj Strokusiu drogi jako Batman rzekł "podejmowanie decyzji w psychicznym stanie niestabilmym groźne" ja i owszem decyzje podejmuję ale nic pisać nie chcę bo pewności mi brak:)
dlatego nie piszę iż zdaje się mi że wycieczka do Bytomia nie skończy się w bieda szybie ale w jego północnych dzielnicach a głowa z ramionami powstanie tyle że prawe wzniesione w górę będzie w geście pabiedy
dziś chciałem napisać coby dmuchać ile sił by prezerwatywy szły up ale jakieś niechcący zbereźne by mi to wyszło bo miałem na myśli pompowanie ot co
nie piszę że nie mogę się pozbyć wrażenia że wszelkie techniki razem z fundamentami wzięte przemawiają za tym że Wanda pójdzie na Szwedy (bo NIemca przecież nie chciała) a dziś to powrót przed ponownym wybiciem (choć tu niepokój we mnie jest nie powiem)
stali się pozbyłem bo chłopcy marudzą że koniunktura nie taka (ale końkurencji to jakoś nie przeszkadza - stalprodukt) i jakiś taki nieruchawy byłem w tym ubranku stalowym
oddałem ibsa (zarobiłem całe mnóstwo hahahaha na te moje kolejne adidasy :)
i czekam na kolejny up na Atm która to po krótkiej konsolidacji powinna jednak na stałe zagościć ponad 90
idm to inna bajka (to moja kurka - pozdrowienia dla Hajdiego)
powodzenia
ravdrab / 2006-03-02 23:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oto co dzisiaj napisał PARKIET:

Morgan Stanley poleca 5 polskich firm

Inwestorzy na wschodzących rynkach wschodniej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki powinni kupować akcje, z których wypłacana jest stosunkowo wysoka dywidenda, bo rośnie ryzyko spadku indeksów w tym rejonie - ostrzega Morgan Stanley.
W najnowszym raporcie stratedzy tego amerykańskiego banku inwestycyjnego wymieniają 41 spółek, których papiery mają najlepiej sobie radzić w najbliższym czasie, a w każdym razie najprawdopodobniej dadzą większe zwroty niż akcje innych firm z tego regionu. 14 z tych zalecanych spółek ma siedziby w Republice Południowej Afryki, osiem w Turcji i pięć w Polsce. Ta piątka to TP, Mondi, PKN, Grupa Kęty i Agora.
Autorzy omawianego raportu Neil Wedlake i Michael Wang uznali, że akcje wszystkich tych firm mają wysoką i rosnącą stopę dywidendy, niską wycenę i charakteryzuje je stabilny wzrost. Podobne zalety mają m.in. turecka spółka naftowa Tupras Turkiye Petrol Rafinerileri i firmy telefoniczne, a wśród nich węgierski Magyar Telekom.
Raport zatytułowany jest jednak „Head for the Hills!", co w wolnym tłumaczeniu znaczy „Uciekajcie!". „Widoczne są sygnały spadku zysków w tym regionie, spowodowane możliwością spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego na świecie i spadku cen surowców. Wskaźniki nastrojów i wpływy do funduszy są wyjątkowo wysokie. A to zwiększa ryzyko spadku" - piszą autorzy.
Indeks Morgan Stanley Capital International Emerging Markets wzrósł w tym roku już o 11 %, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy zyskał jedną trzecią. Rosnące ceny ropy naftowej sprzyjają notowaniom akcji spółek paliwowych w Rosji i zwiększają bogactwo w krajach arabskich, w wyniku czego indeksy tamtejszych giełd biją rekordy. Akcje we wschodniej Europie drożeją, gdyż gospodarki nowych i przyszłych krajów członkowskich Unii Europejskiej rozwijają się szybciej niż na Zachodzie.
W połowie lutego światowy strateg Citigroup Ajay Kapur ostrzegał, że akcje spółek z emerging markets cieszyły się zbyt dużym wzięciem w minionych trzech latach, co ogranicza możliwości ich dalszego wzrostu.
ravdrab / 2006-03-02 23:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie chcę tego komentować:-((
strokuś / 2006-03-02 23:06 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wygląda na to, że na amice rozgrywa się scenariusz w miarę pozytywny w dłuższym terminie
spekulanci dostali nauczkę, kurs jedzie znowu w okolice 19 zł (dolne ograniczenie kanału od X.98 - mocne wsparcie)
myślę, że tam spędzi jakiś miesiąc uklepując drugie dno i dopiero wtedy ruszy ponownie na linię trendu spadkowego i tym razem ją pokona
o ile nie wydarzy się nic specjalnego oczywiście
technicznie ult wygenerował średnioterminowy sygnał sprzedaży przebijając linię dotychczasowego trednu wzrostowego wskaźnika (od X.05)
optymalnie byłoby gdyby spadł do około 33-34 pkt czyli do linii trendu długoterminowego (od II.05), a potem rósł przy stabilnym kursie
tak mi z fusów wyszło ;-)
Pablo / 2006-03-03 00:05 / "Uznany Gracz Giełdowy"
czesc Strokuś
czytam Twoje opinie o Amice z kilku dni. Pobieżnie przeczytałem wyniki finansowe a samego raportu jeszcze nie miałem czasu przeczytać. Ogólnie można powiedzieć tyle, że nie tak to miało być. Kolejne miesiące zejdą na oczekiwaniu wzrostu.
strokuś / 2006-03-02 22:41 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wygląda na to że surowce jutro wesprą W20
z kolei USA całkiem nieźle zważywszy na te surowce i spadki w Europie
zmienność jest ponad normę i chyba czas już żeby się trochę uspokoiło - najlepiej małymi kroczkami do góry :-)
ravdrab / 2006-03-02 23:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie widzę zagranicznych bodźców ani z USA ani z Europy. Indeksy poszły w dół.
anna. / 2006-03-02 22:49 / Uznany Gracz Giełdowy
też mam taką nadzieję :)
Krecik / 195.16.88.* / 2006-03-02 22:13
Mam małe pytanko na temat ustawiania stopów. Mam od niedawna rachunek w BPH i za cholere nie wiem jak ustawić stopy jest ktoś kto mi to wytłumaczy ?? Z góry wielkie dzięki
Batman / 2006-03-02 22:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Można spróbować poszukać zleceń o nazwie zlecenia z limitem aktywacji. O oto charakterystyka tych zleceń:

Zlecenie z limitem aktywacji - Limit aktywacji (LimAkt), Stop
Zlecenia z limitem aktywacji są chyba najbardziej skomplikowane, ale bardzo użyteczne i popularne wśród inwestorów. Inwestor ma do dyspozycji dwa rodzaje zleceń tego typu: zlecenie popularnie zwane STOP LIMIT oraz STOP LOSS. W zleceniu typu STOP LIMIT inwestor musi określić dwa limity: limit aktywacji - czyli poziom kursu na rynku, po przekroczeniu którego jego zlecenie "uaktywni się", oraz limit, po którym jego zlecenie ma
zostać zrealizowane. W przypadku zleceń typu STOP LOSS inwestor określa tylko limit aktywacji. Gdy cena akcji na rynku osiągnie poziom określony jako limit aktywacji, zlecenie staje się „widoczne“ na rynku jako zlecenie PKC, czyli akceptujące dowolny kurs. Inwestor nie może określić limitów aktywacji oraz limitów realizacji zlecenia dowolnie, ponieważ obowiązują go pewne reguły. W przypadku zleceń kupna musi być spieniony warunek: - kurs ostatniej transakcji < limit aktywacji ≤ limit realizacji a zlecenie może zostać złożone, jeżeli określony limit aktywacji > kurs ostatniej transakcji. Przykład: Kurs ostatniej transakcji 25 zł. Inwestor może złożyć zlecenie kupna z limitem aktywacji 26 zł i limitem realizacji 26,50 zł. W przypadku zlecenia sprzedaży musi być spełniony warunek, że kurs ostatniej transakcji > limit aktywacji ≥ limit realizacji, a zlecenie
może zostać złożone, jeżeli określony kurs ostatniej transakcji > limitu aktywacji.

Przykład: Kurs ostatniej transakcji 25 zł. Inwestor może złożyć zlecenie sprzedaży z limitem aktywacji 24,50 zł limitem realizacji 24,50 zł. Zlecenia takie często służy inwestorom do zabezpieczenia się przed niespodziewanymi stratami, gdy kurs akcji spadnie. Złożenie właściwego zlecenia z limitem aktywacji poniekąd zwalnia inwestora z ciągłego śledzenia, co dzieje się z kursem akcji - złożone zlecenie służy jako polisa ubezpieczeniowa zabezpieczająca przed nagłym niespodziewanym spadkiem kursu.
Przykład
Inwestor nabył akcje spodki „D“ po 50 zł wierząc, że ich kurs wzrośnie. Ma jednak pewne obawy, że w przypadku, gdy ceny spadną może ponieść duże straty. Aby się przed tym zabezpieczyć i nie stracić więcej niż np. 10%, składa zlecenie STOP LOSS - zlecenie sprzedaży z limitem
aktywacji 45 zł, które ma być zrealizowane Po Każdej Cenie. Złożone zlecenie chroni go przed stratami, ponieważ, gdy kurs spadnie i osiągnie poziom 45 zł, jego zlecenie się ujawni i zostanie zrealizowane w całości.
Oczywiście, inwestor może stosować różne kombinacje zleceń w zależności od swojej strategii działania. Musi jednak pamiętać, że nie wszystkie zlecenia można składać w każdym momencie sesji oraz, że nie wszystkie kombinacje zleceń są dozwolone.
Krecik / 195.16.88.* / 2006-03-03 20:29
Dzięki Batman mam to ;))
Batman / 2006-03-02 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Coś dziś smutno na forum. Nikt się nie udziela. Chyba trzeba się udać na spoczynek. Już niedługo weekend. Będzie można od giełdy trochę odpocząć.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-02 21:54
ja chce zeby gielda dzialala 7 dnia w tydodniu. 2 dni starty.....
Longterm / 212.76.37.* / 2006-03-02 23:17
ja bym tego nie wytrzymał non stop, nie w długim terminie, dobrze że jest 2 dni oddechu, inaczej byśmy powariowali
ravdrab / 2006-03-02 23:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech.

Wybieram to drugie:-))
Robbi / 2006-03-02 22:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No pewnie!. Tylko w innych godzinach. Albo krócej (np. do 15.30), albo dłużej (np. do 17.30). Bo gdy na parkiecie się najwięcej dzieje, tj. w końcówkach to ja akurat jestem w aucie i nie mogę reagować!
Reasumując to stratę mam już od początku roku na poziomie -5,71% , a jeszcze w końcówce stycznia było ponad 8% na plusie. Teraz od paru dni na szczęście nie spadam tylko wacham się w przedziale +/- 0,3% czekając na jakiś głębszy ruch.
Batman / 2006-03-02 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy ktoś może zna dobre strony z notowaniami cen surowców (miedzi, ropy itd)?
dexxx / 62.233.197.* / 2006-03-02 23:22
http://www.kitcometals.com/charts/
czarnytom / 2006-03-02 21:56
http://www.parkiet.com/no towania/metale.jsp
Batman / 2006-03-02 22:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki
agat123 / 2006-03-03 08:14 / Bywalec forum
Zerknij na
http://www.lme.co.uk/dataprices_daily_metal.asp
Batman / 2006-03-02 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ciekawa stona z notowaniami giełd amerykańskich:

http://money.cnn.com/data/markets/sandp/
Batman / 2006-03-02 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla zainteresowanych podaję stronę z notowaniami wielu indeksów giełd europejskich:

http://www.bloomberg.com/markets/stocks/wei_region2.html
Batman / 2006-03-02 21:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Od dawna denerwuje mnie podatek od zysków giełdowych. Tak ciężko jest zarobić na giełdzie. Przy transakcjach są pobierane prowizje (przy zakupie i przy sprzedaży), a jak już w dużym trudzie uda się zamknąć transakcję to pojawia się chciwy fiskus i zabiera 1/5 tej kwoty. Przecież to jest zwykłe okradanie inwestorów i wysysanie z rynku funduszy. Przy okazji nasuwa mi się inny beznadziejny i niesprawiedliwy podatek - podatek od darowizn. Człowiek całe życie pracuje i płaci podatki od dochodów, ZUS, składki na ubezpieczenie zdrowotne itd. Z tego co mu zostaje kupuje z trudem mieszkanie lub dom. I kiedy chce to przekazać synowi lub córce to pojawia się ten złodziej fiskus, który już raz podrał podatek, aby pobrać go ponownie. Rozumiem, kiedy darowizna jest między obcymi osobami. Ale jak się coś daje własnemu dziecku, to wara od tego fiskusowi!
ravdrab / 2006-03-02 21:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Skarb Państwa podchodzi do sprawy:
Raz ściągnąć -> jest OK, ale lika razy to już sztuka.
Najgorszą rzeczą jest to, że jesteśmy w tym kieracie i nie mamy na to żadnego wpływu.
Kadrę polityczną wykształcimy dopiero za kilkanaście lat, a do tej pory to będą polityczni "Wokulscy".

Anglik pyta: co będzie, jesli chama ubierzemy we frak?
Odpowiedź: Będzie to tylko cham we fraku.

Na to, żeby dorosnąć do polityki potrzeba nie tylko wykształcenia, ogłady, polotu, ale również doświadczenia, którego nie można ani kupić, ani szybko nabrać.

Nasza kadra polityczna została wybita w pień w zeszłym stuleciu, a potem próbowano podnościć kufajkę i beret do rangi "wicie, rozumicie".
Też mi tego żal:-(((
bodzio / 2006-03-02 22:01 / Bywalec forum
ravdrab....obserwowałes dzisiejsze zakupy Dudka...cholernie chcieli go spuscić i te skoki o 20 ale utrzymał się.Mysle ,że jeszcze przepychanka potrwa ale kierunek jest na Nord.Dzisiaj pozbyłem sie Biotka i jestem luzak.Pozdrówko
ravdrab / 2006-03-02 22:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Podobno dla Biotka obniżyli rekomendacje (ING).
Ale wiadomość ta jest nie potwierdzona.

Dudek czeka teraz na Japonię.
orzeł / 2006-03-02 23:10 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
no to ją potwierdzam (taka info wyświetliła mi się w okienku sidomy - system transakcyjny ingu)
sell z docelową 14,9
ps 20 sekund później upubliczniłem ją (nie wiem czy mnie za to nie ukarają :)
bodzio / 2006-03-02 23:39 / Bywalec forum
Orzeł...jak się pozbyłem biotonka...a niezle zarobiłem...to teraz odczułem ulgę....Pozdarwiam Cię
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-02 21:12
tego nigdy nie przeboleje :(
Batman / 2006-03-02 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy ktoś coś więcej wie o powyższym komunikacie "Portal Money.pl domaga się likwidacji podatku od zysków z giełdy" (powyższy link nie działa)
czarnytom / 2006-03-02 20:55
http://www.money.pl/gielda/protest/
Batman / 2006-03-02 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-02 19:14
martwia mnie te wahania :(
Batman / 2006-03-02 20:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Trudno powiedzieć jaki ukształtuje się dalej trend. Do tej pory rynek był bardzo silny. Hossa trwa od wielu lat i zmiana trendu na spadkowy (którego oczekuję) może nie nastąpić tak łatwo. Jednak myślę, że jeżeli nie zmiana trendu to na pewno może pojawić się jakaś głębsza korekta, co powinno oczyścić rynek. Ciekawe zjawisko, że dwa wielkie spadki WIG20 w 2006 roku nastąpiły 31 stycznia oraz 28 lutego (w ostatnie dni miesiąca). Jest to zaprzeczenie tzw. "window dressing", kiedy to fundusze podciągają kursy, aby wykazać lepsze wyniki miesięczne.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-02 20:50
masz racje, te wlasnie daty nas wszystkich ubiły, tak zyski bylyby wyzsze ! to mnie martwi, oraz te wahniecia !
Batman / 2006-03-02 20:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadza się. W obu przypadkach, też byłem bardzo zaskoczony zachowaniem rynku w tych dniach. Przewidywałem, że ostatni dzień lutego nie będzie taki zły. Może było za dużo osób, które tak myślało, a jak wiemy na giełdzie większość przeważnie nie ma racji.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-02 21:01
ciezko teraz myslec. wycofalem duzo aktywow do pieniedzy. czekam na powazniejsze kroki, nie moze ciagle rosnac...
Batman / 2006-03-02 21:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja mam otwarte krótkie pozycje na kontraktach terminowych. Dziś kontrakty podeszły bardzo blisko do cen po których otwierałem pozycje. Na szczęście nie obserwowałem wtedy rynku i gdy sprawdziłem giełdę wieczorem to było już lepiej. Coś jednak w tym jest, aby zachować spokój i jasność myślenia. Zobaczymy co przyniesie piątek. Obecnie indeksy w USA są na minusach. Mocno spadł DAX (podwyżki stóp w Eurolandzie, spadek kursu EURO i ucieczka kapitałów z rynków europejskich)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-02 21:35
ja chce korekte. nie mam co kupic :(
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-02 20:51
ps ja bym chcial korekte porzadna do 2400 WIG20, bo wtedy rynek bylby przejrzysty, teraz sie dławi :(
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy