Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmowa prokuratorów

Zmowa prokuratorów

Money.pl / 2006-08-05 09:45
Komentarze do wiadomości: Zmowa prokuratorów.
Wyświetlaj:
obserwator / 83.20.179.* / 2006-08-05 14:17
Mamy za dużo prokuratorów >> za dużo wycieka złych informacji przerażających społeczeństwo>>sprawiedliwość jest niesprawiedliwa >> sprawiedliwość z trudem się oczyszcza >> ale to proces długi i bolesny. W związku z tym, że ta grupa jest nadmiernie uprzywilejowana należy wprowadzić systemy skutecznej samokontroli, zauważyć należy, że to sie dzieje ale za wolno.
Krzywda wyrządzona z premedytacją przez funkcjonariuszy sprawiedliwości działa jak huragan >> powalająco i niszcząco na społeczeństwo. Zauważyłem, że prokurator wysyłający akt oskarżenia do sądu, juz więcej nie interesuje sie sprawą bo za niego dużyrni prokuratorzy, za każdym razem inni zrobia swoje, nie musi patrzeć w oczy ofiary niesłusznie oskarzonej. Należy wprowadzić zasadę aby prokurator sporzadzający akt oskarżenia i przekazujący go do sądu >> był obecny przy odczytywaniu wyroku, zeby jego ofiara , rodzice i bliscy ofiary mogli spojrzeć mu w oczy. Mam tu na myśli wszystkich tych , którzy zostali skazani za przestępstwa ktorych nie popełnili.
czater / 2006-08-05 13:37 / Tysiącznik na forum
Zapraszam do Czestochowy gdzie corka znanego Katowickiego Komendanta Policji ( tak tego aresztowanego w zeszlym roku Przez CBS za sprzedawanie informacji mafi paliwowej) jest sedziną. Ostanio oskarzala kilka osob za udzial w zbrojenej grupie przestepczej oraz zabojstwo. Po aresztowaniu, szef grupy przyznal sie podczas pierwszego zeznania ze mial uklady z byłym komendantem Policji od ktorego kupowal inforamcje Sprawa powierzono do prowadzenia ... corce tego Komendanta, ktora jest sedziną w czestochowskim sadzie ( jak by nie bylo innych sedziow w tym sadzie). Zeznal on juz na sprawie ze nie pamięta czy wspolpracowal z bylym komendantem bo ma "zaniki pamieci" i dostal 2 lata :) i teraz mozna spotkac go w centrum czestochowy. Oto przyklad jakie mamy sady :) kto nie wierzy moze sprawdzic gdzie pracuje corka tego slawnego komendata o ktorego aresztowaniu trabily wszystkie media i jej dziwnym wyroku.
rmj / 217.99.93.* / 2006-08-05 13:21
Żywiec i na południe jest bardzo specyficzne, tam nie działa prawo i kontrole (Min Sprawiedliwości, policja, PIP, sanepid, ochrona środowiska itd)...
Zdaje się że pasażera PKP potrzebującego pomocy spałowano na śmierć kilka lat temu.
Catbert / 83.25.221.* / 2006-08-05 13:12
Przestępcy, którzy kradną więcej niż 100 tys. USD też mogą liczyć na wyrozumiałość wymiaru sprawiedliwości - chyba, że wda się konkurencja, wtedy wygrywa ten, kto ukradł więcej.
Witold Donat / 83.243.39.* / 2006-08-05 12:45
Jechał po po wódce zabieramy samochód i prawo jazdy zrobił wypadek śmiertelny do końca życia płaci ofierze nie ma z czego do p****** na lata
VACEK / 62.87.232.* / 2006-08-05 12:37
Ale minister Ziobro odkryl ameryke.........od dawien dawna wiadomo ,że najwieksza mafia w malych miejscowosciach sklada się z ichnich elit..........
saul / 2006-08-05 13:13 / portfel / Pan Owca
Ale dobrze, że coś robi w tym kierunku.
Kero / 2006-08-05 09:45 / -
To tylko władze o tym nie wiedzą(?)
Ja myślę, że nie chcą wiedzieć. Teraz troszkę hałasu narobi się dla poklasku, trzech głupawych prokuratorów otrzyma nagany i za chwilę sprawa wróci do normy.
saul / 2006-08-05 13:16 / portfel / Pan Owca
Jak nic nie robią - źle, kiedy robią - jeszcze gorzej, bo to dla poklasku, jak dało się zauważyć wielokrotnie z moich wypowiedzi nie jestem wielkim zwolennikiem tego rządu, niemniej Panowie, bez przesady, toż to zwykłe pieniactwo i niczemu się ono nie przysłuży. Proszę tego nie odbierać jako atak, bynajmniej nie chciałem Pana krytykować, nie zgadzam się tylko z krytyką dla samej krytyki.
Kero / 2006-08-05 13:50 / -
Czyżby to dla samej krytyki? Szanowny panie czy mało jeszcze mamy w mediach informacji o umorzeniach spraw ewidentnych przestępstw, zaniechań podjęcia czynności wreszcie grubo szytych oskarżeń na potrzebę określonych osób?
To, że prokurator jest nieudolny i nie potrafi zebrać dowodów (lub niechce) to wcale nie znaczy, że ma prawo umarzać śledztwo. A może powinien sprawę przekazać innemu prokuratorowi? Oczywiście jeśli sprawa ma mieć łeb ukręcony to przekazywanie jest bezcelowe.

Najnowsze wpisy