Forum Polityka, aktualnościKraj

Znamy listę zabiegów, za które trzeba będzie płacić

Znamy listę zabiegów, za które trzeba będzie płacić

Wyświetlaj:
Marcyl1 / 193.109.244.* / 2008-06-06 14:01
Składka zdrowotna odprowadzana przez pracodawcę to ponad 200zł składka za prywatną lecznicę to koszt około 70zł dosyć że w prywatnej placówce mamy LUKSUS to wchodzimy bez kolejek !!!!!!!!!! DLACZEGO PŁACIMY TAKIE WYSOKIE SKŁADKI??????? Ja jestem zatrudniony i mam własną działalność więc płace ponad 400zł składki zdrowotnej TO ISTNA PARANOJA !!!!!!! I tak lecze się prywatnie NIE MAM CZASU NA KOLEJKI !!!!!!!!!!!!!!
kometator1 / 217.147.104.* / 2008-06-06 14:50
A prywatne ubezpieczenie zawiera doplate do lekow, pogotowie, szpitale, stomatolgie, hospicjum? Prywatny wylicza skladke w oparciu o wiek, ubezpieczaja ludzi zdrowych, aktywnych i mlodych.
Poza tym z naszej skladki zdrowotnej finansujemy tez leczenie dzieci i innych, ktorzy nie placa skladki.
raqq / 2008-06-06 15:34 / Bywalec forum
Nie chcę mi się Pana przekonywać więc przytoczę tylko kilka faktów:
Ubezpieczenie prywatnie rodziny 2+1 pakiet maximum razem z hospitalizacją, pogotowiem i wszelkimi badaniami typu np tomografia itp. -1084PLN miesięcznie
pakiet średni -441PLN.
pakiet średni dla modelu 2+4 -495PLN. To dla tych którzy martwią się o rodziny wielodzietne.
To w momencie kiedy zakład pracy nie dofinansowuje prywatnej służby zdrowia. W moim wypadku za 300PLN ubezpieczam siebie i jeszcze 4 osoby z rodziny.
Ubezpieczenie rodziny 2+x w państwowej służbie zdrowia z usługami typu "jak Bóg da" - ponad 1100 miesięcznie plus łapówki jeśli che się zrobić badania w rozsądnym terminie.
I to wszystko w momencie kiedy nie możemy nawet mówić o konkurencji między prywatnymi ubezpieczycielami i paktycznie nie istnieje sektor ubezpieczeń zdrowotnych.
Proszę zrozumieć że nie chodzi nawet o to że obecny model jest drogi. Lekarze wykorzystują sprzęt państwowy do wyłudzania łapówek a więc mamy do czynienia z modelem jak najbardziej komercyjnym z jednym wyjątkiem; pacjent został w nim pozbawiony wszelkich praw. Może liczyć tylko na dobrą wolę lekarza.
Na temat finansowania hospicjów obecnie nie będę się wypowiadał bo nie chcę się denerwować ale jeśli Pan myśli, że są one utrzymywane w całości przez państwo to może się pan gorzko rozczarować.
rolada / 79.188.238.* / 2008-06-06 13:33
przez 30 lat pracy zawodowej uzbierało się moich wpłat do ZUS-u tyle że wystarczyłoby na emeryturę i leczenie. 2 razy byłem w szpitalu na drobne schorzenia, chorowałem tylko na grypę i leczyłem się czosnkiem.
Beee / 195.138.208.* / 2008-06-06 13:25
To złodziejstwo. Oddajcie składki oszuści!! Sami będziemy się leczyć za nasze i tylko nasze pieniądze.
zdrowy emeryt / 89.78.205.* / 2008-06-06 13:11
To my nie chcemy wam płacic za to co pozostało. Oddajcie nam kasę. Sami sobie damy radę. Ubezpieczymy sie bez urzędasów to bedzie taniej i kompleksowo
andowc / 83.30.87.* / 2008-06-06 13:02
Traktują "człowieka" jak "robota" (maszynę).
Jedne śrubki płatne, inne bezpłatne.
raqq / 2008-06-06 15:44 / Bywalec forum
Mylisz się. Traktują człowieka gorzej jak robota. Za naprawę robota płacisz tylko wtedy kiedy się zepsuje. Za leczenie człowieka płacisz nawet wtedy gdy nie choruje. Ty nie musisz sie tym przejmować. Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie pracowałeś, nie pracujesz i nie będziesz pracował, w innym wypadku o jakkich bezpłatnych "śrubkach" mówisz?
andowc / 83.30.83.* / 2008-06-06 16:29
Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.
"O, wypraszam sobie!
Jak to? Ja nic nie robię?
A kto siedzi na tapczanie?
A kto zjadł pierwsze śniadanie?
A kto dzisiaj pluł i łapał?
A kto się w głowę podrapał?
A kto dziś zgubił kalosz?
O - o! Proszę!"
Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.
"Przepraszam! A tranu nie piłem?
A uszu dzisiaj nie myłem?
A nie urwałem guzika?
A nie pokazałem języka?
A nie chodziłem się strzyc?
To wszystko nazywa się nic?"
Na tapczanie siedzi leń,
Nic nie robi cały dzień.
Nie poszedł do szkoły, bo mu się nie chciało,
Nie odrobił lekcji, bo czasu miał za mało.
Nie zasznurował trzewików, bo nie miał ochoty,
Nie powiedział "dzień dobry", bo z tym za dużo roboty,
Nie napoił Azorka, bo za daleko jest woda,
Nie nakarmił kanarka, bo czasu mu było szkoda.
Miał zjeść kolację - tylko ustami mlasnął,
Miał położyć się spać - nie zdążył - zasnął.
Śniło mu się, że nad czymś ogromnie się trudził.
Tak zmęczył się tym snem, że się obudził.
- J.Brzechwa.
raqq / 2008-06-06 16:50 / Bywalec forum
To rozumiem. Przynajmniej odpowiedź na poziomie:)
wystarczy / 79.188.238.* / 2008-06-06 12:49
niech ona wreszcie przestania z nas robić sobie przysłowiowe jaja !

Przed kamerami to już pokazywała tyle rzeczy, druga Pitera z raportami !!
man13 / 2008-06-07 08:32 / Tysiącznik na forum
Jak Ci się Pitera nie podoba to popatrz na Rydzyka.

Najnowsze wpisy