Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Znamy przeciwników Giertycha

Znamy przeciwników Giertycha

Money.pl / 2006-05-16 10:03
Komentarze do wiadomości: Znamy przeciwników Giertycha.
Wyświetlaj:
LP / 83.135.165.* / 2006-06-21 19:19
Jak długo jeszcze trzeba powtarzać ten protest aby Wreście co niektórzy zrozumieli jakie Autorytety są godne zaufania a jakie NIE. Czyżby trzeba by było zrobić egzamini deputowanym aby przypomnieli sobie co to jest Społeczna Aprobata Celów i Oczekiwań !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bizon / 83.22.39.* / 2006-05-28 14:52
Ciekawe ilu homoseksualistów jest w szeregach LPRu, skoro tak na nich naskakują to widocznie mają coś u siebie do ukrycia, inaczej nie rozumię tej fobii, przecież to podobno sami katolicy, a mnie uczono, że katolik jest tolerancyjny wobec bliźnich.
mama / 83.16.116.* / 2006-05-24 22:23
Podwyżki? Zapłaci z własnej kieszeni??
Belfer / 213.199.225.* / 2006-05-17 13:43
Ile można by zaoszczędzić skracając letnie wakacje z 3 do 2 miesięcy ? Ja wiem, że oburzą sie studenci stacjonarni, którzy w tym czasie hulają lub pracują ale koszty panie i panowie wy wyjeżdżacie na długie wakacje w tym biednym kraju a podatnicy w tym czasie muszą opłacać wylegiwanie się na słonku belfrów.
George / 83.25.228.* / 2006-05-17 09:11
Nic dziwnego. Nauczycielstwo to bastion lewicy. A że jego elektorat jest tardycyjnie nieźle zdyscyplinowany, szybko reaguje na polecenia towarzyszy z SLD, o postępowcach ze środowiska Gazety Wyborczej nie wspominając.
helmi / 80.53.43.* / 2006-05-17 13:21
Nauczycielstwo to bastion rozsądku i intelektu nie chcącego, by wyznaniowiec wychowywał nasze dzieci. Giertych pod pojęciem "patriotyzmu i wierności tradycji" rozumie jedynie dalsze panowanie kościoła w oświacie i państwie, które miło byc neutralne wyznaniowo. Jeśli chciało się byc w Europie, to nie można swych średniowiecznych poglądów lansować w niej, a trzeba się od niej uczyć. Giertych nie jest zdolnym uczniem, to fanatyk religijny, który do UE chciał tylko dlatego, że zauważył w sobie katolickiego mesjasza.
Belfer / 213.199.225.* / 2006-05-17 13:39
Nauczyciele chcieliby nadal lezeć, 3 msc płatnego urlopu niewystarczają ! Dodatkowo obskakują hałtury za dobrą kasę. Jeśli jest wakat to rozbierają go na kawałki wśród swoich i niedopuszczają młodych i tak sie to kręci lewica dla nich jest gwarantem stabilności bo nie pozbawią ich stołków, coraz mniej uczniów/studentów a ilość nauczycieli nie zmienia się.
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-05-17 08:32
Ciekawe kiedy ta eskalacja obłudy się skończy, ten człowiek jeszcze nic nie zrobił a już ma ocenę. Najlepsze są wypowiedzi że to faszysta. Nie lubię Giertycha i nie mam do niego zaufania, ale śmieszy mnie ta troska uczniów i studentów o sprawy nauki. Jak na dłoni widac kto organizuje te pochody. Jak elity martwią się o Polskę
DA / 195.225.68.* / 2006-05-17 02:58
W ten sam sposób zebrać można podpisy w sprawie usunięcia z partii Tuska lub Rokity. W internecie ponuja inne zasady, nie zawsze zgodne z logiką. To raczej pęd owczy niz racjomnalne działania. Wystarczy tylko trochę podsycić "wymyślony problem" a z pewnością znajdzie się grupa kilkudziesięci tysięcy skónnna do złożenia petycji.
helmi / 80.53.43.* / 2006-05-17 13:25
Co nie znaczy, że ktoś, kto ledwo załapał sie na stołek w Sejmie, ma od razu zostać ministrem. A problem nie jest wymyślony, bo klerykalizacja polskiego szkolnictwa jest niespotykana w Europie. Uczymy młodzież wyznaniowych wymysłow, zamiast zbliżać ją do Europy i cywilizować. Czyżby istniała konieczność emigracji wszystkich młodych ludzi w poszukiwaniu pracy i rozsądku?
Marcin / 2006-05-16 22:58 / Bywalec forum
chyba Pan Giertych sie troszkę tych protestów przestraszył bo już jakieś podwyżki obiecuje... No tak, wszyscy obiecują (podwyżki dla lekarzy, nauczycieli, becikowe, minimum socjalne itd) tylko skąd oni te pieniądze wezmą? proponuję podnieść podatki to jest teraz na topie
helmi / 80.53.43.* / 2006-05-17 13:34
Ja mam inną propozycję; wypowiedzieć konkordat, nie płacić z budżetu na Fundusz Kościelny, zrezygnować z darowizn na kościół, renegocjować wszelkie dotychczasowe pseudoukłady z kosciołem, obciązyć kościół utrzymywaniem resortowych służb koscielnych, typu ordynariat WP itp. niech tez wierni zapłacą za wizytę swego idola B16, bo sama TVP zamierza wydać na to 4 - 8 milionów złotych, nie licząc strat za wolny dzień i wydatków na obsługę tej wizyty. Prezydent Czech, Vaclaw Klaus, indagowany o zaproszenie B16, powiedział:Nie, nie i jeszcze raz nie. Ta wizyta nie może dać nic dobrego. Jeśli biskupi i pan minister spraw zagranicznych chce zaprosić B16, niech zrobią to na własny koszt. To daje nie mniej niz 5 mld zł rocznie. Nie stworzymy nic nowego, to ma już od dawna EUROPA, do której wstąpiliśmy.
Eljot / 193.111.166.* / 2006-05-16 11:04
Cytaty z listu:
Giertych
- "posługuje się językiem nienawiści i pogardy" - jawna nieprawda nie słyszałem takich wypowiedzi
- "głosi pochwałę przemocy" - jawna nieprawda
- "neguje wartość tolerancji "- półprawda - jest przeciwko propagandzie homoseksualizmu
- "jego doświadczenie pedagogiczne ogranicza się do reaktywowania Młodzieży Wszechpolskiej" -nieprawda
(choć ma małe doświadczenie to niemożna pisać nieprawdy)
- "Młodzież Wszechpolska organizacji nawiązującej do tradycji faszystowskich " - nieprawda
- "Zgłaszane przez niego projekty dotyczące oświaty są absurdalne i groźne " - chyba dla zasiedziałych, niereformowalnych nauczycieli
- "proponowane represyjne metody wychowawcze, odwrót od demokracji i dialogu " - nieprawda rozmawia ze środowiskiem
- "z pewnością nie rozwiążą żadnego z problemów polskiej szkoły " - chyba na wyrost
- "są także sprzeczne z zasadami wynikającymi z podpisanych przez Polskę umów międzynarodowych" - jakich i co???
– " pomysł tworzenia klas dla dzieci „zdolniejszych” i „mniej zdolnych” " – sam zapisałem dziecko do klasy gimnazjalnej o wyższym poziomie i uważam, że rywalizacja ma dobre efekty,a nie jest "wprowadzaniem i pogłębianiem podziałów, stygmatyzacją i wykluczaniem."
antymoher / 2006-05-16 11:18 / Bywalec forum
Ja bym zalecil szpital dla umysłowo chorych, ewentualnie zalecilbym noszenie czapki z daszkiem, bo sloneczko teraz mocno przygrzewa
Eljot / 193.111.166.* / 2006-05-16 11:26
nie poddawaj się emocją, a zweryfikuj punkt po punkcie.
emocjom / 217.98.20.* / 2006-05-16 11:34
Chyba wszechpolak jak takie śliczne byki robi.
Eljot / 193.111.166.* / 2006-05-16 11:40
przepraszam ale i mnie poniosły emocje
antymoher / 2006-05-17 07:22 / Bywalec forum
nawet moj kumpel z pracy "zatwardzialy" człowiek prawicy, do nie dawna wielbiciel ligi pieknego romana, przyznaje ze giertych nie jest do konca odpowiednia osoba i do tego meczy go jakas mania przesladowcza, sam przyznal ze zrobil wiele bledow jesli chodzi o obsade stolkow w lprze i styl wladzy...

co do pogladow pana giertycha - to nacjonalista (faszysta?) a to nie oznacza nic dobrego dla Polski
poljot / 80.55.141.* / 2006-05-16 11:10
To co powyżej napisano to jakiś hołd sympatyka wszechpolaków i samego Giertycha. Polemizować z tym trudno bo prawie wszystko co napisano jest nieprawdą. Autorowi polecić można jedynie zdjęcia występów tej niefaszystowskiej młodzieży ,które kiedyś zamieścił Fakt czy też krążące w Internecie "imprezki wszechpolaków".
George / 83.25.228.* / 2006-05-17 09:17
Co innego marsze pedałów. O... tam jest atmosfera otwartości (he, he...) i miłości. Jak to mówią: każdy pedał stoi do bliżniego otworem.
Eljot / 193.111.166.* / 2006-05-16 11:24
Niestety dałeś się zwieść propagandzie bo do faszyzmu to daleka droga i jedno stare zdjęcie z ręką podniesioną nie jest argumentem
PISman / 83.22.236.* / 2006-05-16 12:24
Fajnie piszesz Eljot. Zdjęcie stare ...a jak stare to go wcale nie było. moja rodzina zginęła w jednym z faszystowskich obozów więc na punkcie faszyzmu też jestem przeczulony. Rzucanie kamieniami w przeciwników ideologiocznych ,bez względu na to kim oni by nie byli ,też jakoś nie mieści mi się w głowie jako niezgodne z nauczaniem chrystusowym.
hetero :P / 82.160.70.* / 2006-05-16 10:40
...moglibyśmy podziwiać szybujące nad Polską kondory, stada kondorów ;) Bełkotu Wierzejskiego po prostu nie da się słuchać...
gron / 80.55.141.* / 2006-05-16 10:33
Kaczyńscy muszą odejść, czym prędzej tym lepiej . Po tym co zafundowali dla Polski nie ma dla nich miejsca w życiu politycznym.
Belfer / 213.199.225.* / 2006-05-16 10:41
Wolałbyś tych którzy skończyli kraść jesienią a były prezydent ich ułaskawił ?
gron / 80.55.141.* / 2006-05-16 11:05
A widzisz żeby się teraz coś zmieniło na lepsze? Kto jest wicepremierem rządu? A załatwianie "swoich interesów" na Pradze?Różnica jest jedna ;tamci kradli i dostali wyroki ,część z nich siedzi do dzisiaj. Obecnie zaś przestępstwo stanowi przepustkę do rządu bądż do zajmowania wysokich stanowisk partyjnych .
Belfer / 213.199.225.* / 2006-05-16 11:08
Ci jak narazie nie nakradli a swoje interesy będą załatwiać zawsze po to wchodzili do polityki, to nie są altruiści.
gron / 80.55.141.* / 2006-05-16 11:15
O właśnie o te "interesy" chodzi. Proponuję zapoznać się jednak ze sprawą na warszawskiej Pradze. Dawniej ,w III RP nazywało się sprawy po imieniu a złodziei sadzano do więzień . Obecnie "załatwia się interesy" . A . Lepper też już zdążył pokazać co potrafi ( ogolenie główy komornikowi i strzaskanie mu tyłka to nie złodziejstwo ale bandytyzm). Na ale jeśli ktoś lubi taką władzę to już jego sprawa -demokracja jest.
Belfer / 213.199.225.* / 2006-05-16 11:51
A cóż to za demokracja jeśli są w tym państwie grupy uprzywilejowane jak np. górnicy, nauczyciele, studenci którzy studiują bezpłatnie na tym samym uniwersytecie są wieczorowi/zaoczni którzy płacą bo zabrakło im punkciku aby studiować za darmochę. System demokratyczny w którym młodzi ludzie sponsorują emerytów (rzekomo biednych) a sami mogą liczyć na emeryturę z II filaru w wysokości 100 zł msc. Idź do sądu i złóż pozew przeciwko swojemu pracodawcy jesli nie opłacisz adwokata to poczekasz kilka lat a adwokatem w tym demokratycznym kraju może być córka, syn lub krewny albo kochanka osoby z korporacji. Masz jeszcze jedno wyjście złożyć podanie o przyjęcie do nowej pracy np. w państwowej firmie tylko, że jakie nazwisko zostanie dopisane ołówkiem na twoim cv (od kogo jesteś?). Jeśli ci się nie podoba to możesz pracować łopatą z tytułem mgr, który po 40-tce w Polsce jest już człowiekiem starym i niedołężnym nie mogącym nauczyć się biegle władać conajmniej 3 językami obcymi jak np. chiński z dialektem mandaryńskim. Oczywiście ten problem nie dotyczy salonowców i byłych sbeków dla których dzieci praca znajdzie się zawsze i szybciej otrzymają koncesje niz ktokolwiek inny.
antymoher / 2006-05-16 11:20 / Bywalec forum
no prawo prawem ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie

jeszcze gorsza holota rzadzi naszym krajem
Belfer / 213.199.225.* / 2006-05-16 12:28
Wybrał naród i należy to uszanować.
"Jaki naród taki rząd"
wydymany / 83.21.145.* / 2006-05-16 22:26
Aha, tylko że jakoś skąpo w necie słychać, żeby się ktoś chwalił, że tak wybierał... czyli nawet jeśli głosowali, to się teraz wstydzą ?
Po za tym.... Samoobrona jakoś wyborów nie wygrała... ani LPR... a rządzą... wydymali nas
Belfer / 213.199.225.* / 2006-05-16 10:18
Co to za krzywda spotkała nauczycieli (nierobów) pracujących 3/4 etatu. trzy miesiące wakacji płatnych dla nauczycieli akademickich czy to nie przesada jak na taki biedny kraj ? Nauczyciele to elektorat SLD i dlatego protestują.
nauczyciel / 80.55.141.* / 2006-05-16 10:31
A któż Ci broni ( bronił ) zostac nauczycielem? Zostań nim i też będziesz sobie pracował na 3/4 etatu. Zobaczysz jakie to 'słodkie życie'.
George / 83.25.228.* / 2006-05-17 09:19
No specjalnie cięzkie to życie nauczycieli nie jest. Bez przesadyzmu...
Belfer / 213.199.225.* / 2006-05-16 10:46
Składałem podania wszędzie jest niż demograficzny i będą zwalniać a więc jedni nie będą mieli pracy wcale a ich koledzy którzy pozostaną będą zbijać baki na 3/4 etatu otrzymując średnia krajową. Może by tak jaśniepaństwo popracowało na produkcji tak jak wielu wykształconych ludzi na prowincji zarabiając 900zł, wówczas może zamknelibyście dzioby. Jesteście na utrzymaniu podatników i jeszcze pyskujecie.
pd / 2006-05-16 10:30 / Bywalec forum
Widać nie masz styczności z nauczycielami! A każdy mierzy swoją miarką... Więc nie mów o "nierobach".
artysta / 217.98.20.* / 2006-05-23 12:58
Nie jestem nauczycielem. Znam trochę to środowisko - z mej klasy maturalnej połowa skończyła w tym fachu. I na podstawie wiedzy o nich mogę wnioskować o innych nauczycielach. Zakładając, że ilość nauczycieli, którzy stają się lepsi z czasem jest taka sama jak sytuacja odwrotna, mogę stwierdzić, że trochę więcej niż połowa z nich nie powinna nigdy nikogo uczyć. Ja przynajmniej nie chciałbym by moje dzieci były przez nich uczone. Pominę kwestie dlaczego – przecież nie muszę być niemiły. Optymistycznie zakładam, że stosunek „dobrych” nauczycieli do tych, którzy nimi nigdy nie powinni zostać jest jak 4 do 6. Teraz obserwuję to co dzieje się w szkole na własnej skórze – jest źle – a czasami tragicznie. Poziom nauczania jest zwykle zaniżany, podręczniki ( te, które czytałem – szkoła podstawowa ) są okropne – mnóstwo błędów ( szczególnie w młodszych klasach ) logicznych, totalne pomieszanie wszelkich pojęć, infantylizm gdzie niegdzie, wyjątkowe rozbieżności poziomów z poszczególnych przedmiotów. A najważniejsze to złe podejście do małego człowieka. Za mało prac domowych – a jeśli już są to nikt nie raczy sprawdzić czy zostały wykonane ( tylko tyle – nie trzeba tych prac koniecznie sprawdzać i oceniać – wystarczy zobaczyć czy są ) – w efekcie dzieci, po jakimś czasie, przestają odrabiać zadania domowe - czyli zatracają umiejętność systematycznej i odpowiedzialnej pracy. A ilości lekcji, które powinny się odbyć ale... są wprost przerażające. Liczyłem kiedyś synowi przez 2 miesiące – wyszło mi, że średnio 3 godziny tygodniowo gdzieś znikały ( i nie był to czas matur czy rekolekcji – nie będę komentował tego tematu – temat rzeka ).
Teraz kwestia naszego ( w zasadzie to Waszego – ale to mało istotne ) ministra i wicepremiera R. Giertycha. Ten eksperyment jest raczej nieetyczny – ktoś kto zakłada bojówkę i jest z tego dumny nie ma prawa uczyć w szkole a co dopiero być ministrem oświaty. Argumenty typu „dajcie mu porządzić i oceniajcie po czynach, po efektach” są obłudne i tylko z pozoru prawdziwe. Nie można eksperymentować w taki sposób – to tak jakby mianować kogoś na dowolnie wysokie stanowisko i czekanie na efekty jego pracy – a nuż mu się powiedzie. Na dany stołek trzeba sobie zasłużyć – a tu widzę raczej czyny które zmierzają dokładnie w drugą stronę.
A tak swoją drogą to sądzę, że będzie znacznie lepszym ministrem niż można by się było spodziewać.
wszechrusek / 83.26.233.* / 2006-05-16 10:03
a wg wszechpolako-posła Wierzejskiego to wszystko wina międzynarodufki pedałuf

Najnowsze wpisy