Forum Forum prawneCywilne

znęcanie psychiczen bez świadków

znęcanie psychiczen bez świadków

anias07 / 2009-03-19 16:44
mam problem, chciałabym rozwieźć sie z mężęm, chciałam załatwić to między nami, żeby był to rozwód bez orzekania o winie, on jednak sie nie zgodził. w jaki sposób mogę udowodnić przed sądem, że mąż znęcał sie nade mną psychicznie i czasami fizycznie, jeżeli dzisało sie to bez świadków? jedynymi świadkami są moi rodzice i rodzeństwo, a z tego co wiem, to zwznania ich nie są do końca traktowane jako wiarygodne. wien też ze mąż może posunąc sie do podstwienia jakiegoś świadka, że by on zeznawał ze to ja jestem winna. co powinnam zrobić?
Wyświetlaj:
prawne.org / 89.229.117.* / 2013-09-12 21:04
W sprawach rozwodowych najczęściej świadkami są członkowie rodziny i nie ma żadnych podstaw do braku dania im wiary - tylko z tego powodu, że to ktoś z rodziny. Poza tym co do stanowiska męża: sąd rozwodu udziela bez względu na to czy mąż wyraża zgodę czy też nie - pod warunkiem, że ustali że nastąpił między wami całkowity i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Sprzeciw męża byłby skuteczny tylko wówczas gdyby chciał wykazać, że albo wasze pożycie nadal trwa, albo że rozkład nastapił, ale całkowitą winę za tą sytuację ponosi Pani. Mało prawdopodobne i rzadko zdarza się, aby sąd oddalał pozew o rozwód.
Prawne.org
baska892 / 83.20.229.* / 2013-09-09 18:26
witam mam podobny problem uwierz ze to bedzie ciezkie

Najnowsze wpisy