Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Znieście ten podatek giełdowy

Znieście ten podatek giełdowy

Money.pl / 2006-03-29 09:33
Komentarze do wiadomości: Znieście ten podatek giełdowy.
Wyświetlaj:
rafal wojcikowski / 212.51.211.* / 2006-03-29 13:27
pisałem o tym jakiś czas temu...

podatek od zysków kapitałowych jest niesprawiedliwy gdyż:

- płacą go de facto drobni gracze - osoby fizyczne i dla nich jest to podatek przychodowy;
- osoby prawne placa cit od którego odliczaja sobie podatek od zyskow - maja tez mnostwo kosztów...
- osoby majętne czy zagraniczne nie placa wcale, mieszkają bowiem formalnie w monaco albo innym takim kraju lub inwestuja przez cypryjski fundusz...

myślę ze podatek będzie zniesiony dopiero gdy nadejdzie jakaś trwalsza bessa...a teraz poki jest hosa nie ma na to szans...niestety

jednak mozna obejsc taki podatek - wystarczy zamieszkać na węgrzech i zalozyc tam rachunek inw w wegierskim banku z opcja inwestowania na rynkach zagr - w tym na polskim ... na wegrzech podatku od zysku kap nie ma (ale maja wprowadzic)...
MarekP / 85.219.252.* / 2006-03-29 20:45
Panie Rafale zapomnial pan dodac ze niesprawiedliwe jest rowniez to ze jest to podatek ryczaltowy czyli niezaleznie od progu podatkowego placi sie te same 19%.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-03-30 15:16
w sklepach też powinny być wyższe ceny "dla bogaczy" obecny stan to jawna niesprawiedliwość !!!!
PS ryczałtowy to kwotowy a nie %
MarekP / 85.219.252.* / 2006-04-03 17:12
Czy pan sie dobrze czuje?
Andre / 83.10.120.* / 2006-03-29 12:22
Jestem drobnym i niedoświadczonym inwestorem, zacząłem inwestować w listopadzie , na koniec roku zarobiłem ok. 200 zł z czego prawie 40 zł muszę oddać fiskusowi, problem polega na tym że w tym roku podjąłem znaczne ryzyko i straciłem 1000 zł oszczedności, zaznaczę że jestem bezrobotny. zanosi się na to że będę musiał się zadłużyć, bo skąd mam wziąć pieniądze dla fiskusa, skoro je straciłem ???? Druga kwestia, która sama się nasuwa, to status bezrobotnego, zasadniczo powinienem się wyrejestrować w chwili uzyskania dochodu, ale to przecież jest BZDURA, bo gra na giełdzie to nie jest stałe źródło dochodu, jak wygram 500 zł to muszę lecieć do PUP-u wyrejestrować się i stracić ubezpieczenie, a co gdy zachoruję ? jak widać jest to potrójne ryzyko: 1.gry na giełdzie , 2. utraty świadczeń zdrowotnych, oraz 3. zapłata należnego podatku, mimo poniesionej w następnym roku straty. Tak więc moja sytuacja jest katastrofalna; obciązenia są zbyt duże, zysk może być niewielki a strata może mnie pogrzebać, podjąłem decyzje że nie będę już inwestował na polskim rynku. Co gorsza, myślę że nie jestem odosobnionym przypadkiem, wiem że jest wielu w podobnej sytuacji, ludzie nie chcą siedzieć i czekać na cud z nieba, aż nieudolne państwo da pracę, tylko po prostu sami sobie radzą i szukają nowych dróg rozwoju i źródeł dochodu, ale państwo potrafi skutecznie zniszczyć obywateli i ich i tak marne oszczędności. Ale drodzy Państwo jest rozwiązanie UWAGA DO WSZYSTKICH GRACZY, KTÓRYCH BOLI PODATEK BELKI: Należy otworzyć rachunek w WIELKIEJ BRYTANII, tam zwolniony jest dochód do 8200 FUNTÓW (ok. 45 tys PLN) z podatku dochodowego, dopiero po przekroczeniu tej kwoty wchodzi się w pierwszy próg podatkowy, czyli płacimy TAMTEJSZEMU FISKUSOWI 10 %. Oczywiście trzeba mieć certyfikat rezydencji podatkowej, który uzyskuje się po 183 dniach pobytu. Jeszcze jedna uwaga: przeanalizujcie statystyki podane na www.gpw.pl , ilość rachunków inwestorskich SPADŁA notabene w chwili wprowadzenia podatku Belki, a 71 % zleceń w 2005 r. napłynęło z Wielkiej Brytanii !!!! Skojarzenie chyba jest oczywiste Drodzy Państwo, Polacy po prostu przenieśli tam swoje kapitały i tym samym napedzają gospodarkę i PKB Wielkiej Brytanii !!! Ciekawe tylko, co na to nasz rząd? - czy jest tak głupi że tego nie widzi, czy nie chce widzieć ?
MAN13 / 82.33.126.* / 2006-03-29 11:51
PiS to partia, która wygrała wybory przedstawiając obietnice bez pokrycia. Jednak trzeba było być wyjątkowo naiwnym by liczyć na zniesienie podatku od zysków kapitałowych tak samo jak budowie przez tych polityków państwa demokratycznego dbającego o równouprawnienie obywateli. Jeśli teraz ktoś płacze za niespełnionymi obietnicami jest po prostu naiwny i głęboko wierzący, co predysponuje go do grona zwolenników PiSuawów - Moherowych Beretów! Pan Daniel powinien zastanowić się, czego i od kogo oczekuje i nie pisać, że podatki powinny stymulować rozwój gospodarczy, bo to jest zwykła indoktrynacja na potrzeby polityki niezwiązanej z wolnorynkową gospodarką.
George / 83.25.253.* / 2006-03-30 06:20
Ciekawe. To jest w Polsce partia, która spełnia przedwyborcze obietnice? Proszę nas oświecić i powiedzieć jaka.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-03-30 15:18
w demokracji totalnej liczy się skuteczność czy prawdomówny polityk ma jakiekolwiek szanse na wybór ???
wojtuś / 83.18.243.* / 2006-03-29 21:50
Słusznie. Mocherowe berety nie powinny głosować na tych co nie dotrzymują słowa ale na tych co napewno ich dotrzymają i jak mówią, że utopią to pewne, że mocherowcy będą utopieni.
dragon / 80.55.141.* / 2006-03-29 10:18
PiS to partia ,która wygrała wybory przedstawiając obietnice bez pokrycia. Jeżeli propozycję podatkową PiS musi przedkładać partia opozycyjna to jest to kpina z wyborców. K.Marcinkiewicz obiecywał zniesienie podatku kapitałowego zarówno w kampanii jak i w przemówieniu sejmowym. Jak wygląda realizacja tych obietnic widać gołym okiem. PiS objął rządy dla samej władzy . Stąd też próba podporządkowania sobie coraz to szerszych jej obszarów ( nadzór bankowy i media to jedynie pierwsze z brzegu przykłady). Tymczasem rolą władzy powinno być rozwiązywanie problemów ludzi ; w szczególności wywiązywanie się z obietnic wyborczych na które przecież głosował elektorat. W przeciwnym przypadku należy honorowo powiedzieć : pomyliliśmy się ,nie jesteśmy w stanie spełnić naszych obietnic i podać się do dymisji.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-03-29 10:16
jeżeli "Część inwestorów giełdowych być może nawet z tego powodu zagłosowała na partię braci Kaczyńskich, że dostrzegli tam postulat likwidacji podatku od zysków kapitałowych" to oznacza, że to skończeni naiwniacy i satysfakcja im się nie należy !!! Rozumiem, że jest to po prostu drobna akcja lobbystyczna, a nie realizacja poważnego programu. W naszym kraju są setki czy tysiące rzeczy ( np ustaw ) całkowicie zbędnych lub szkodliwych a tu taka wybiórczość. Dlaczego nie ma akcji likwidacji CIT , który jest znacznie bardziej szkodliwy ????
canan / 81.210.63.* / 2006-03-29 14:05
Bo sznasa na zniesienie podatku giełdowego jakaś jest. Na zniesienie CITu - żadna.
Marqus / 212.244.249.* / 2006-03-29 16:20
ze 20 lat temu tak byś powiedział o ZSRR - też będzie na wieki i co ??? Dlaczego uważasz że taka szansa istnieje ? Uważam , że dużo bardziej szkodliwym i niemoralnym a jednocześnie prawie wszystkich dotykającym podatkiem jest ten od spadków. Pare zwycięskich partii o jego zniesieniu też mówiło i co ???
Jancych / 83.14.105.* / 2006-03-29 09:33
Za zyski z podatku kapitałowego płacą teraz becikowe. Tak wyglądają ich obietnice. Po prostu oszuści !!
EDiS / 83.11.21.* / 2006-03-29 17:37
Trzeba podziękować Romanowi Giertychowi, to jest super oszołom
pabloo83 / 2006-03-29 10:21 / Bywalec forum
Stypendia naukowe tez obnizyli bo becikowe trzeba sfinansowac....szkoda słów
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy