Forum Polityka, aktualnościKraj

Zniknie Agencja Nieruchomości Rolnych

Zniknie Agencja Nieruchomości Rolnych

Money.pl / 2008-09-18 16:47
Komentarze do wiadomości: Zniknie Agencja Nieruchomości Rolnych.
Wyświetlaj:
jaaa... / 46.170.176.* / 2012-07-19 14:52
Jestem ciekawa czy chociaz jedna osoba, która dodał tutaj swój wpis zastanowila sie co będzie z ludzmi, którzy tam pracują, którzy mają kredyty, są jedynymi żywicielami rodziny, mają dzieci, które jeszcze trzeba kształcić itd. Może i Ci z wyższych stołków są zakłamanymi, skorumpowanymi wrzodami ale oni zapewne nie muszą się matrwić o siebie iswoich bliskich bo tak jak piszecie juz sie nachapali tyle ile chcieli.
Teraz wszyscy sie wypowiadają jak to zle jest z Agencją ale zapomnieliscie ze ta ziemia, która zostala to resztki i ochłapy z tego co pozostało właśnie po tych ministrach i ich znajomych co chcieli to wzieli.. najlepsze najwieksze i najlpeiej polozone w terenie, a to co sie nie przydalo zostawilwi wlasnie dla rolnikow, raptownie sobie przypomnieli ze tak przeciez sa poszkodowani. Niby maja ziemie dla rolnikow tylko, ze albo nie nadaja sie do zadnej uprawy albo jest wyceniona na grube tysiace, w sumie z czegos musza oplacac Ministerka Sawickiego no teraz juz bylego :)
nicciniepowiem / 91.202.230.* / 2012-07-20 20:52
A kto ci kazał kredyt brać???????
Leo75 / 109.173.157.* / 2012-02-06 08:45
Witam!
Kiedy rzad ma zlikwidowac ANR?Prosze o uczciwa odpowiedz
developer... / 81.190.72.* / 2011-11-29 16:30
Chwileczkę. Jeszcze trochę gruntu do przehandlowania zostało ...
urzędas / 83.19.219.* / 2011-11-29 14:28
No i dzięki bogu jest prawie 2012 i co ? i jajco:-) tak długo jak PSL będzie w koalicji- to nic nie zlikwiduje i tyle !
Bubel12 / 2011-11-29 14:43 / Bywalec forum
To kto przejmie jej funkcję?
stopa1 / 83.26.174.* / 2010-07-27 07:21
Dawno powinna zostać zlikwidowana. Faktycznie kupuję już dzierżawioną ziemię przez ponad 5 lat. Na początku dostałem już wycenę oraz warunki, na które się zgodziłem. Po wymianie wielu zapewnień przez 5 lat otrzymałem pismo, ze ANR jest generalnie jest zainteresowana sprzedażą, tylko muszę się o to do Nich zwrócić (mam to już wielokrotnie udokumentowane) . Zgubili dokumenty, zapewnienia i inne ustalenia i zapewnienia obowiązujące, które posiadam udokumentowane. Za każdym razem dokumenty i pisma ANR podpisuje ktoś inny. Widać tak często zmieniają i polityczni zarządcy tej instytucji?Dlatego nikt nie wie , o co tam chodzi? Ostatnie udokumentowane i złożone w tej sprawie mam z 2008 roku, na które nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Pewno znowu zarzadcy się zmienili i zaczynają komunę od nowa?
spadkobierca... / 77.79.195.* / 2009-07-18 20:55
A o prawowitych właścicielach tych gruntach się zapomina, twierdzicie że nam się nie należy zwrot naszych ziem które zostały nam zrabowane po 1945 roku.
A nasze dwory i pałace doprowadziliście do ruiny...
Jestem ciekaw jak byście czuli jak by was wyrzucili teraz z waszych domów, mieszkać itd....
Szkoda słów...
@prawnik / 83.20.229.* / 2008-11-17 10:44
Chyba nikt łącznie z ministrem nie wie co mówi w tej sprawie. Agencja przejmowała ziemię od PGR-ów ( i inną państwową )przez 5-6 lat. Przejęcie nastąpiło w katastrofalnym stanie prawnym - PGR nie prowadziły prawidłowej ewidencji nieruchomości więc wojewodowie przekazali do ANR ziemię "jak leci" - bez lub z mylnymi numerami działek, albo z całkiem "pokręconym stanem prawnym" albo w ogóle należącą do nie wiadomo kogo, niepomierzoną , niewpisaną do ksiąg wieczystych itp.Całe lata pracownicy ANR czyścili te stany prawne ale miliony działek wymagają milionów działań i ten stan nadal nie jest uregulowany w całosci. Aby sprzedać lub przekazać teraz te nieruchomości ANR będzie musiała wyregulować wszystko, wyczyścić stany prawne nieregulowane od wojny. Kto da na to pieniądze - wynagrodzenie geodety za mapkę 1 działki to 1000-2000 zł. A reszta kosztów? Do tego ANR musi robić wszystko w trybie zamówień publicznych - ktoś ma wyobrażenie jaki czas zajmie wyłonienie geodetów , którzy będą to robić? Cztery lata?! A co z roszczeniami byłych właścicieli" blokujących sprzedaż od lat.? Najpierw powinna być reprywatyzacja a potem sprzedaż dla rolników . Inaczej to po prostu kolejna reforma rolna dla klienteli PSL. A reprywatyzacja to znów ,poza kwestią uchwalenia ustawy, masa czasu na zaspokojenie roszczeń. I dwadzieścia lat będzie mało na likwidację tego bałaganu. I jeszcze jedno- dla tych którzy głupio się cieszą z likwidacji ANR - to nie jest dziwaczny twór - to politycy wszystkich możliwych opcji spowodowali , że w ANR dyrektorzy i prezesi a nawet sprzątaczki zmieniają się co kilka miesięcy i firma nie może normalnie funkcjonować. Rolą ANR powinno być proste zarządzanie majątkiem Skarbu Państwa i dostarczanie pieniędzy do budżetu. I z tej roli ANR wywyiązuje się - płaci milirdy złotych do budżetu i sama się utrzymuje ( w przecieoństwie do innych agencji) . Niestety do tej roli dołożono, nie wiadomo po co , cele polityczne i zamiast dobrych gospodarzy wsadzxa się tam polityków różnej maści.Efekty są widoczne, niestety.
jasno widzący / 83.21.136.* / 2009-01-09 19:13
Kieszenie już mają pełne a rolnicy puste CZAS ZLIKWIDOWAĆ TEGO WRZODA
Zasmucony / 213.158.199.* / 2009-10-20 20:28
Zgadzam się. Miałem robić dla znajomego dzierżawcy przegląd techniczny obiektów z założeniem ksiąg obiektowych. I co się stało. Agencja zleciła opracowanie opisów technicznych obiektów a niedługo potem dzierżawca otrzymał z rąk pracownika Agencji Książki obiektów wraz z protokółami przeglądu oraz kwotę do zapłacenia za niezleconą robotę. Aby było śmieszniej wszystko byłościągnięte z opisów technicznych wraz ze szkicami. Jeżeli ktoś nie wierzy co napisałem niech sam zobaczy u jakiegokolwiek dzierżawcy w kujawsko pomorskim kto dokonał przeglądu i niech porówna z innym dzierżawcą a nastepnie to nazwisko w ANR w Bydgoszczy.
Z poważaniem Obywatel.
jeden z wielu / 83.21.136.* / 2009-01-09 19:03
prawnik nie może uwierzyć że wielu skorumpowanych urzędników
straciło by KORYTO z którego żarli przez 15 lat
KORUPCJA w ANR ŚIĘGA ZENITU lepiej się tym zaj
mnij
:-P / 89.78.19.* / 2008-09-25 16:44
teraz to sie dopier zacznie - calutki majątek rozkradną za psie pieniądze,.
matros61 / 217.113.229.* / 2008-09-19 11:03
Tak to jest a Urzędami Powstają w jedną noc a żeby się ich pozbyć trzeba aż 4 lat To gorsze niż RAK
Miś koralgol / 79.190.1.* / 2008-09-18 16:47
no brzmi rozsądnie ale zastanawiające jest (nie znam sie na tej materii zbytnio) dlaczego pegeery zniknęły kiedy 90 ? 91 :? i do dziś ta ziemia była nie używana :? czy mi sie tylko wydaje ? A nawet jeśli nie to państwowe farmy na kształt pegeerów nie są dobrym pomysłem :| - czyli co polikwidowali i se tak wisiało przez prawie 20 lat :O - wtf :?
prvter / 62.121.77.* / 2008-09-19 09:13
No nie tak do końca wisiało.
Kto mógł to się uwłaszczył ( za psie pieniadze lub bez zwrotne/umorzone pożyczki) .
rolnik75 / 79.162.22.* / 2008-09-19 08:02
Nareszcie ten dziwaczny twór ktoś chce zlikwidować, mimo iż to bardzo tania Agencja "Zatrudnia około tysiąca osób i dysponuje 2-milionowym rocznym budżetem" jeśli dobrze liczę 2000000/1000(pracowników)/12(miesięcy) to wychodzi ok 166zł na osobę. Czy oni tam pracują za darmo? Coś mi się tu nie zgadza.
none / 89.191.131.* / 2008-11-07 07:37
Człowieku ale ty płytko myślisz...wejdź sobie na stronę www.anr.gov.pl i zobacz na co pożytkowany jest budżet a nie dajesz głupie posty....pzdr
aaa1 / 212.160.133.* / 2010-02-28 22:18
masz absolutna racje.w środowisku tym są same machloje.tereny agencyjne dzierżawione przez pseudo polskie firmy tak naprawde trafiają w ręce niemców.

Najnowsze wpisy