Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zoll: Nie grzebać przy konstytucji!

Zoll: Nie grzebać przy konstytucji!

Money.pl / 2007-04-02 08:39
Komentarze do wiadomości: Zoll: Nie grzebać przy konstytucji!.
Wyświetlaj:
jotemem / 83.19.25.* / 2007-04-06 18:13
A wam było wolno?, sfabrykowaliście Ją tylko do własnych celów, Polak, Polska jest tam tylko z nazwy, reszta z ziemi obiecanej!
drakula / 83.17.92.* / 2007-04-03 09:09
i nie ruszać Kwasniewskiego !
Komuchy muszą spokojnie kraść i korumpować !
Przecież tak to ustaliliśmy w Magdalence. Czesław Kisczak , autorytet demokratów, rekomendowany przez samego michnika jako mąż opatrznościowy RP , Człowiek Honoru dla demokratów wszystko z wami poustalał. Gieremk, Mazowiecki, Onyszkiewicz, Kiszczak. Wielka 4-ka!

co za manifest ?
Dobranoc / 83.29.9.* / 2007-04-03 00:11
Dajcie se spoko z takimi skompromitowanymi ludźi jak Zollllll!
marek 19-53 / 83.24.40.* / 2007-04-03 00:26
Facetowi wyraźnie pogorszyło się.., przykre. Goni w piętkę.

Gdybym miał z przedstawionej listy coś dla pana wybrać, to chyba oportunistę.
Z mojej zaś zaślepionego fanatyka. Z akcentem na zaślepionego.

Diagnoza - niespełniona, zawiedziona miłość do politycznego idola.
Zalecenia - odpoczynek, medytacje,
Rokowania - mizerne.
ech... / 212.244.61.* / 2007-04-03 08:36
Ugodowy, dopasowujący się ( uginający się z wiatrem ) a jednocześnie zaślepiony fanatyk - i kto tu goni w piętkę.
scorpion / 89.78.46.* / 2007-04-02 21:05
A Michnika to tylko Urban lubi i ty!
Ech! / 83.15.97.* / 2007-04-02 19:04
Tu się Zollem zgodzę. Nie ma co grzebać przy konstytucji napisanej przez komunofaszystów i polonofobów tylko trzeba napisać nową. Gdzie nie będzie żadnej naleciałości ani czerwonej ani brunatnej zarazy.
marek 19-53 / 83.24.40.* / 2007-04-03 00:29
Ech tam, zgadzam się.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-04-02 18:02
Jak widzę Mazowieckiego klepiącego w ręce na cześć Kwacha (ostatni weekend) to mam duże wątpliwoąci, czy ta Konstytucja uchwalona przed kilkunastoma laty rzeczywiście zabezpiecza interesy wszystkich polaków, czy też tylko "wybranych"....
szwagier00 / 83.23.48.* / 2007-04-03 01:24
z narodu wybranego
marek 19-53 / 83.24.40.* / 2007-04-03 00:28
Wszystkich wybranych
pracownik / 83.30.213.* / 2007-04-02 16:22
- dlaczego przez tyle lat nie doprowadził Pan do tego żeby ograniczyć immunitet formalny posłów i senatorów , czyli ten, który nie pozwala aresztować posła za przestępstwa !
Stan_zwyczajny / 83.6.248.* / 2007-04-02 17:16
Dlatego aby Ziobro z Kaczyńskim nie wsadzili całej opozycji do aresztu do końca kadencji.
Jeszcze w zeszłym roku sam optowałem za ograniczeniem immunitetu, ale po kolejnych wyczynach i tekstach serwowanych przez ministra niszczarkę oraz premiera zmieniłem zdanie.
czytomożliwe / 83.24.253.* / 2007-04-02 19:09
to się ceni - no to posiadanie jakoby własnego zdania.
Gnom / 83.238.1.* / 2007-04-02 16:41
I dlaczego jeszcze nie załatwił powszechnej szczęśliwości?
Wszystkiemu winien Zoll!
DA-old / 195.225.71.* / 2007-04-02 17:57
A ja w gazetach i internecie czytam że wszystkiemu winni Kaczyńscy... Może złe dyrektywy z Moskwy poszły do pismaków...
Ktoś iinny / 83.6.248.* / 2007-04-02 17:40
Powszechną szczęśliwość załatwią Bracia Bliżnizacy. Obserwujemy już jej awangardę.
scorpion / 195.38.12.* / 2007-04-02 14:39
I co "różowi" zablokujecie lustrację dziennikarzy w TK?
ORWEL / 83.30.219.* / 2007-04-02 14:33
Tego Pana nie chce się juz komentować;To porażka dla etosu człowieka nauki ,profesora.
Można tylko emocjonalnie - " spieprzaj dziadu"
arch / 83.30.213.* / 2007-04-02 13:39
p. profesorze Zoll
ile razy słyszę, iż ktoś obok mnie wypowiada słowa, że życie ludzkie ma być chronione od poczęcia aż do naturalnej śmierci, to ja nawet nie patrzę, kto to mówi, ja się pod tym podpisuję, bo to jest Prawda".
Nie mówię, że to jest prawda wiary, lecz po prostu:
To jest Prawda!
man13 / 2007-04-02 15:45 / Tysiącznik na forum
Nawet jeśli ta ochrona narusza granice wolności?
Marqus / 212.244.191.* / 2007-04-02 17:20
a co to jest wg Ciebie wolność ?? czy wolność to m.in. prawo do zabicia kogoś ?
Floyd / 2007-04-02 17:33 / Tysiącznik na forum
Problem nie polega na tym czy zabić kogoś czy też nie ale na tym czy obiekt o którym mówimy jest człowiekiem czy też nie, a tu już sprawa nie jest tak jednoznacza i zdania są podzielone.
sakaszwili / 89.78.195.* / 2007-04-02 22:25
poproszę bardzo o definicję "człowieka" !
Floyd / 2007-04-03 00:26 / Tysiącznik na forum
sakaszwili chyba lepiej zna tą definicje niż ja to chętnie przeczytam. Dobrze, że w tych dyskusjach nie angażują się zbytnio śwadkowieJehowy (pewnie ich za mało) dopiero wtedy byłby kociokwik, przecież dla nich nawet transfuzja krwi jest niedopuszczalna i spróbuj pan ich przekonać. Nie poraz pierwszy okazuje się, że w sprawach wiary nie może być sensownej dyskusji już z założenia. Po prostu albo się w coś wierzy albo nie.
A, tak na marginesie to jajko jest kurą, czy też nie, no i jaka jest definicja kury i jeszcze to nieśmiertelne: Co było pierwsze?
Stella / 83.6.137.* / 2007-04-03 11:37
Samo jajko bez zapłodnienia na pewno kurą nie jest i na to nie potrzeba wielkiej wiedzy. Czy zapłodnienie ludzkiego jaja tworzy już człowieka czy nie... jeśli nie wiemy, to nie twierdźmy z całą pewnością, że człowiekiem nie jest. A skoro nie jesteśmy pewni, to może się zastanówmy chociaż nad tym, zamiast zaprzeczać. Historia nauki pokazuje, jak wiele razy jej oficjalne wersje były obalane przez nowe odkrycia, więc może okażmy trochę więcej pokory w wyrażaniu swoich opinii.
maa / 2007-04-02 12:57 / Tysiącznik na forum
Ciekawe wpisy...
Można na nich studiować sukcesy bolszewickiej propagandy.
Można też zrozumieć, dlaczego Rosjanie dali pieniądze na rozruch Radia Maryja i chętnie zgodzili się na retransmisje na swoim terytorium..
sceptyk / 2007-04-02 12:44 / Tysiącznik na forum
Jak tu szanować konstytucję, jeżeli większość jej istotnych przepisów jest albo martwa, albo anty-polska?
Przykłady?
Obywatel ma prawo do BEZPŁATNEJ opieki zdrowotnej
- kto leczył się "bezpłatnie" ten wie, ile to kosztuje napradę;
Obywatel ma prawo do BEZPŁATNEJ edukacji,
- ale za wykształcenie już trzeba zapłacić samemu z opodatkowanych pieniędzy;
Obywatel ma prawo do ochrony mienia
- kto płaci podatki, ten zna skalę rabunku organizowanego przez aparat przymusu skarbowego; kto został napadnięty, ten wie, że policja jest bezradna i mienia nie odzyska;

- konstytucja RP stanowi, że Rzeczpospolita Polska jest krajem suwerennym, jednak polskie prawo (np. do ochrony życia) jest wtórne wobec przepisów unii europejskiej;
naród polski sprauje władze na terenie RP poprzez swoje organa przedstawicielskie i wykonawcze
- ale tylko wtedy, kiedy przepisy unii europejskiej nie stanowią inaczej (vide casus Rospudy)

A na to wszystko podobno płacimy podatki; państwo nie realizuje podstawowych przepisów konstytucji!
Jeszcze panu mało, panie Zoll?
Ta konstytucja powinna zostać w CAŁOŚCI wyrzucona na śmietnik historii! I mam nadzieję, że prędzej czy później tak się stanie.
Za wolą Ludu, ma się rozumieć.
lekarz / 83.23.244.* / 2007-04-02 21:25
Są bardzo dobrzy psycholadzy w naszym kraju oni ci pomogą.
maa / 2007-04-02 13:22 / Tysiącznik na forum
Czhyba Pan nie czytał konstytucji, nie wie czego dotyczy, jak jest jej rola.
a) punkty które Pan kwestionuje nie powinny byc w konstytucji. Zostały tam umieszczone przez posłów, jak sie domyślam pańskiej orientacji by przypodobać sie takim jak Pan.
b) konstytucja nie nie ma do podatków. Podatki są nakładane w dużej częsci na ludzi pracujących, by partie mogły przekupywać swój elektorat. To taka "legalna" łapówka. Tego Pan ja widac z tekstu zupełnie nie rozumie.

3) Sciganiem przestępców zajmuje sie policja, nie konstytucja. Nie podoba sie Panu? Marsz do posła, na krórego Pan głosował i zgłoś Pan żeś nieszczęśliwy i zastrachany. Rozumie Pan to?

4) Rozpuda: kto płaci ten wymaga. Unia płaci. Marsz do swego posła i domagaj się Pan opodatkowania 70% - będziemy suwerenni (?). Obawiam sie jednak że wtedy będziemy po tych autostradach zasuwać pieszo i boso. Poza tym jak powiad podlega województwu, a województwo krajowi, tak kraj podlega Unii. Czegoś Pan nie rozumie?

Rozumiem jednak, że podoba się Panu konstytucja na wzór bolszewickiej z 1952r. z katolickimi (? raczej Rydzykowymi) akcentami. A mnie sie nie podoba, i musimy obaj z tym żyć.
szwagier00 / 83.23.48.* / 2007-04-03 01:36
ja mam panie maa, w głębokim poważaniu, czy puste obietnice w konstytucji powinny być, czy nie.
One tam zwyczajnie są. Ci którzy tworzyli tę konstytucję wiedzieli doskonale, że są to puste,`propagandowe frazesy.
Pisze pan: kto płaci ten wymaga.
Otóż podatnikiem jestem ja. I to ja płacę za towar, którego nie otrzymuję, bo moje pieniądze są topione np. na jakieś pozarządowe lewackie manify, promocję homoseksualizmu albo utrzymywanie nierentownych państwowych molochów.
Pisze pan, panie maa, że unia płaci więc wymaga.
Otóż panie maa, konstytucja, która tak pana cieszy, zmusza mnie, polskiego podatnika, na płacenie podatków do unijnego budżetu, z których wracają do Polski ochłapy okupione utratą suwerenności. Jak rozumiem wg pana, panie maa, dziesiątki ofiar wypadków w Suwałkach i okolicach każdego roku są bez znaczenia wobec muszki, ślimaczka albo trawki. A tak wygląda mentalność brukselskich biurwokratów, pod których kuratelę tak ochoczo się pan oddaje.
Bo zwalnia to pana, panie maa, z odpowiedzialności i obowiązków wobec Polski. Wydaje się Panu, że płacąc haracz na Brukselę jest pan bardziej wolny, bo Kaczory mają związane ręce. Obudzi się pan z ręką w nocniku.
Ale wtedy będzie za późno.
man13 / 2007-04-02 15:50 / Tysiącznik na forum
brawo - to powinno trafić do wyobraźni.
Ech! / 83.15.97.* / 2007-04-02 09:29
Regulamin forum
scorpion / 195.38.12.* / 2007-04-02 12:11
Zgadzam się z całą Twoją wypowiedzią. Chociaż całe "różowe towarzystwo" będzie Cię piętnowało za Twoje słowa.
szwagier00 / 83.23.48.* / 2007-04-03 01:40
Właśnie go napiętnowali.
Regulamin forum.
Inaczej Paragraf 22.
ten co zwykle... / 212.244.61.* / 2007-04-03 08:44
Czy to nie Pan wypuszczał Pandorę z puszki?? Po Pańskich wypowiedziach ( mimo zmiany NIK'a ) jestem tego pewny.
maa / 2007-04-02 11:22 / Tysiącznik na forum
To tez wartołoby usunąć.
Panowie z Money, czy to forum ma służyc do wyładowania nienawiści takim osobnikom jak powyższy?
Czy musimy w imię poprawności politycznej znosić chamstwo i głupotę?

Myślę, że mają oni swoje "patriotyczne" fora należące do Radia Maryja, NOP-u, Młodzierzy Wszychpolskiej i ograniczenia im dostępu do tego forum w niczym zasad demokracji nie narusza.
Nastoletnia punkówna też nie wchodzi do sklepów np. Hexeline. A jeśłi wejdzie to stawian na nogi ochronę.

Jesteście, Panowie Redaktorzy dosyć młodzi, może Was takie zachowanie bawi?
Floyd / 2007-04-02 21:10 / Tysiącznik na forum
Jak się pogrzebie w archiuwum to można znaleźć wpisy szonownego maa które zostały usunięte z powodu nie spełniania regulaminu, co tylko dowodzi, że nerwy puszczają, a redaktorzy nie zawsze doceniają publicystykę maa. :(
maa / 2007-04-02 21:50 / Tysiącznik na forum
I owszem.
Były tam inwektywy takich takich jak NoDick, scorpion i podobni. Zwykle słowo, którym Wałęsa określił Kaczyńskich. Słowo "dureń", czasami tylko ono.

Należało mi się wycinanie, twierdzę że nawet dużo częściej niż miało miejsce. Mam zwykle niesmak, gdy patrzę później na co odpowiadam i komu odpisuję.

Moderator nie wysila się. Pozwala na niewybredne inwektywy wobec felietonistów, ale gdy nazwie się "po imieniu" tego, co bluzga, usuwa wpis. Tak pomaga w tworzeniu "forum chamorum". Jak widać, prawo Kopernika-Greshama działa...

Myślę, że pisanie tu ma coraz mniejszy sens. Jeszcze rok temu czytałem to forum, wcale nie mając ochoty niczego pisać. Wiadomości były dosyc często sensownie komentowane, co teraz zanikło zupełnie.

Został tylko sabre i Marek 19-53 (mój adwersarz, ale na poziomie) . Beszta albo zwyczajnie "patriotycznie " bluzga, albo pisze nie wiadomo po co, jak Pan.

Jeśli znam Niemców, to podejrzewam, że gdyby Handelsblatt wiedziało, na co Money na forum pozwala, paru ludzi mogłoby dostać porządną burę, a nawet stracić pracę.

Za rok dyskusje będą pewnie tak wyglądać:
1. To żydoliberał!
2. Nie to różowa świnia!
3. On gorszy od tego bandyty Balcerowicza!
itd...

Bawcie się dobrze. Ja juz nie ma ochoty.
szwagier00 / 83.23.48.* / 2007-04-03 01:44
Cytat z obrońcy wolności słowa maa:
"Jeśli znam Niemców, to podejrzewam, że gdyby
Handelsblatt wiedziało, na co Money na forum pozwala,
paru ludzi mogłoby dostać porządną burę, a nawet
stracić pracę."

Taki mały przyczynek dodyskusji, czy dziennikarze są niezależni. Różowi wierzą, że są.
Ich wielbiciel maa, doskonale wie o co chodzi. Dziennikarska niezależność kończy się przy kasie.
Floyd / 2007-04-03 08:26 / Tysiącznik na forum
Zaręczam, że na wszystkich forach są regulaminy i nie ma to nic wspólnego z zależnością. Oczywiście są tacy jak ty szwagier co uważają, że im powinno być wolno wszystko ale innym to już nie.
Szwagier, ...szwagier..., czy to jakaś rodzina ......
marek 19-53 / 83.24.40.* / 2007-04-03 01:10
To forum, z przykrością stwierdzam, obniża loty. Inwektywy coraz tańsze.
Też zaczynam tracić ochotę na tą zabawę. Poziom poniżej budki z piwem przestaje mnie bawić i interesować (nadmieniam, że lubię piwo).
Można się kłócić, awanturować ale coś z tego powinno wynikać, pozostać w umyśle. Dać asumpt do przemyśleń.

Aczkolwiek, z drugiej strony, jak mawiał mleczarz, wolność słowa nie powinna być ograniczona. Zakładam, że każdy biorący udział w dyskusji powinien sam się nieco ograniczyć do poziomu przyzwoitości (staromodne?).

P.S. Poszedłem zrobić siusiu. Ze szczęścia. Zostałem poklepany po ramieniu. Dzięki.
(wężykiem, Jasiu, wężykiem.)
Floyd / 2007-04-03 00:05 / Tysiącznik na forum
Trudno panu maa nie przyznać w tym przypadku 100% racji. Większość tu piszących zachowuje się jak politycy, a czy widział kto aby jeden polityk przekonał drugiego polityka?
Wszyscy narzekają na poziom posłów, a mnie się wydaje, że pewna częś społeczeństwa mimo wszystko bierze przykład z tych polityków. Na pocieszenie mogę jedynie powiedzieć, że znam takie fora gdzie wypowiedzi są na właściwym poziomie mimo, że jest tam dużo młodych ludzi, a może właśnie dlatego?
Nie są to jednak fora polityczne a moderatorzy dbają aby nie były przekraczone normy regulaminowe. Życzę wszystkiego najlepszego, no i nie angażowania się zbyt emocjonalnie w dyskusje polityczne, poglądowe, religine. Nie warto. :)
gate / 2007-04-02 09:02 / Bywalec forum
Bawić się Konstytucją pragną osoby związane z Rydzykiem, nie przez kasę, inne sprawy.
Z tej opcji wychodzi jakaś tolerancja dla przestępców(więźniowie zeznają często i są uwiarygadniani), podsłuchów(Oleksy robi karierę u części PIS-u : PO ZAISTNIENIU W REALITY SHOW PODSŁUCH), podglądania.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-04-02 08:39
Rewolucja powinna zmienić Konstytucję, albo ją przynajmniej zawiesić. Potem trzeba zmienić 10 przykazań i 7 grzechów głównych.
sceptyk / 2007-04-02 13:00 / Tysiącznik na forum
Chyba KONTR-rewolucja?
Rewolucja była w Polsce 1944-1953

Najnowsze wpisy