Forum Forum prawneCywilne

Zostałem publicznie poniżony i wyrzucony z własnego domu

Zostałem publicznie poniżony i wyrzucony z własnego domu

Grzegorz Makaryk / 79.184.121.* / 2009-06-16 19:18
Witam !!
Mam problem ponieważ w niedziele wieczorem miałem wizyte siostry mojej dziewczyny ktora byla pijana , doszlo do klotni miedzy nami i wyrzucila mnie z mojego wlasnego domu w ktorym mieszkam ze swoja dziewczyna i moim synem , najgorsze jest to ze umowa najmu mieszkania jest na moja dziewczyne a ja w niej wogole nie jestem wspomniany , kiedy wyszedlem z domu po uplywie nie wiem moze 30 minut zostalem zaczepiony pod domem przez siostre mojej dziewczyny i jej ojca . Stalem ze znajomymi i otrzymalem wiazanke bardzo nie milych slow , do tego jeszcze zaczeli ubnizac mojej matce ze taka ze owaka mimo tego ze jej nawet nie znaja , pozniej naslali na mnie policje ale nic mi nie zrobili bo nic nie zrobilem , kiedy moja dziewczyna zabrala mnie z powrotem do mieszkania to na drugi dzien rano do domu zagoscila jej matka i zaczela mi takze ubnizac i grozic mojej dziewczynie ze zabierze nam dziecko , czy moge zalozyc sprawe cywilna za znieslawienie i wyrzucenie z wlasnego mieszkania ? jak to zrobic mam isc na policje czy odrazu do sadu ? no i najwazniejsze jakie wiaza sie z tym koszta . Z góry dzieki za odpowiedz
Wyświetlaj:
andyyman / 83.17.10.* / 2012-03-02 09:38
Zostalem usuniety z domu ktory jest moja wlasnoscia.Jestem bezradny wobec stronniczosci dzialania policji,ktora przyjezdza na jej wezwania i mnie usowa.Przez ta cala sytuacje o malo sie nie powiesilem
sikus2009 / 94.42.43.* / 2009-06-22 14:47
przede wszystkim, czy twoja dziewczyna zgodzila sie na to, aby w mieszkaniu przebywala jej matka, czy siostra? jak nie, to od razu dzwonisz na policje, jak to sie powtorzy. niestety policja niewiele moze, tylko ich sila usunie z mieszkania i to wszystko. sprawa pewnie jest glebsza, radze pogadac z dziewczyna i niech sie opowie, czy jest z toba, czy z rodzinka. jak z rodzinka, to pakuj sie i dyla. dziwisz mnie, bo jak jakas osoba jest pijana, to mozesz ja ze schodow nawet zrzucic i bedzie na nia, bo "sie potknela". widac rodzinka dziewuchy ciebie nie trawi, ale to musicie juz zalatwic sami. zadne sady tu nie pomoga, jak zwiazales sie z kims, kto pol rodziny powinien oddac na leczenie.
henieck / 90.141.5.* / 2009-06-18 11:29
jesteś wyuczoną ofiarą a nie facetem. Nie wyskakuj z tym, że cię jakaś kobieta poniżyła i prawie pobiła- tylko poszukaj swoich jajek na początek, bo zaraz zaczniesz jeszcze obrywać od żony i niedługo potem może jeszcze od dzieci :)))
maniche / 193.111.166.* / 2009-06-18 11:08
Jeżeli niema cię na umowie najmu to nie jest twój dom i nie możesz wnieść sprawy do sądu za wyrzucenie cię z cudzego domu!
~~ja~~ / 89.200.210.* / 2009-06-17 23:10
A co na to dziewczyna, przecież to jej prawie cała rodzina?
po / 93.105.86.* / 2009-06-16 22:39
Witam.Rozumiem,że Pan posiada tytuł prawny do lokalu (umowa najmu.akt własności.).Po prostu nie wpuszczać do swojego domu takich osób ,Odmowa wpuszczenia do domu powinna być stanowcza i klarowana.Wtargnięcie nieproszonych gości jest karalne -naruszenie miru domowego.Pana dziewczyna powinna się dostosować do Pana.Każde naruszenie pana godności lub miru domowego proszę zgłaszać na policję ( nawet kilka razy dziennie jeżeli jest to uzasadnione).Po takim wtargnięciu sprawdzić czy nic nie zgineło z domu i ewentualne zawłaszczenia zgłaszać na policję.Nic to nie kosztuje.
Grzegorz Makaryk / 79.184.169.* / 2009-06-17 09:59
ale jak mowilem na umowie nie widnieje moje nazwisko. A co moge zrobic jesli zostalem publicznie zniewazony ?
never_mind / 158.75.83.* / 2009-06-17 14:18
jeśli masz świadków to powództwo cywilne. jeśli nie to raczej nic.
Grzegorz Makaryk / 79.184.169.* / 2009-06-17 16:32
mam 5 swiadków i to nie jest moja rodzina , a gdzie mam to zgłosic na policje ?? czy odrazu do sadu ? i ile kosztuje wytoczenie sprawy
Alimon / 78.8.136.* / 2009-06-17 17:25
Można to załatwić na dwa sposoby albo na drodze cywilnej albo karnej. W przypadku drogi karnej będzie to związane z powództwem adhezyjnym, w którym można dochodzic odszkodowania. Sprawę można zgłosić na policję lub bezpośrednio do prokuratora. W przypadku procesu cywilnego będzie potrzebne załatwienie adwokata, ale można będzie uzyskać zwrot kosztów sądowych w przypadku wygrania procesu. Wybór należy do Pana :)

Najnowsze wpisy