Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Zrezygnować z ING srtategia lwa?

Zrezygnować z ING srtategia lwa?

niza / 2008-08-12 12:17
Witam wszystkich,piszę tu pierwszy raz.
Mam pytanie-od 6 lat mam ubezpieczenie na życie z funduszem w ING.Właśnie zbliża się kolejna rocznica i okazało się,że wartość jednostek spada,przez rok wartość wykupu nie zmieniła się przez ostatni rok.Czy rezygnować i pogodzić się ze stratą,czy przeczekać?Wybrałam niewielki zakres ochrony,bardziej mi zależało na tej części kapitałowej.
Wyświetlaj:
poldek34 / 83.22.223.* / 2008-10-10 00:34
Nalezy zmienić bezzwłoczie fundusz alokacji Pana składek. Ma Pan do swojej dyspozycji następujące portfele gdzie sa lokowane Pana środki:
- obligacji
- mieszany
- międzynarodowy obligacji
- międzynarodowy mieszany
- dynamiczny
-pieniężny
- kilik

W obecnym czasie powinien Pan zmienić szybko na fundusz obligacji aby ustrzec od spadków spowodowanych bessą. Fundusze obligacji mają niższy zysk al esą stabilne i na plusie. Inne sposoby lokowania są obarczone większym ryzykiem.

Strategia Lwa daje Panu możliwość przerzucania swobodnie swoich jednostek uczestnictwa pomiędzy funduszami. Przecież to Pana składki więc ING daje Panu możliwość Panowania nad sposobem ich inwestowania i ew. korekty przy zmianie koniunktury na rynku.

Musi Pan sprawdzić jaki wariant inwestowania Pan sobie wybrał przy podpisywaniu umowy.

Jeśli Pan nie wie jak to zrobić proszę się skontaktować bezzwłocznie ze swoim agentem. Warunkiem przeniesienia między funduszami jest niezaleganie ze składkami. Wszystko zawarte jest w OWU.

Pozdrawiam!

poldek34
rozczarowany / 82.160.252.* / 2009-03-04 20:29
Agent ING pojawia się tylko jak trzeba składkę indeksować.To on powinien, wiedząc co się dzieje na rynku zaproponować strategię Lwa.Nie jestem finansistą.Zaufałem mu, że część przeznaczona na inwestycję będzie w odpowiednich rękach.Teraz tego lwa niech odda do ZOO.Zrywam umowę.Wolę pewną lokatę i pewny zysk, a nie wróżby Davida Harkleya.
Agent niech sobie żyje i naciąga innych.
myslimy / 79.185.110.* / 2010-12-20 13:33
Ale Lew jest pod ochroną
gdzie moja kasa? / 87.205.186.* / 2009-04-20 11:52
jak zakładałam polisę agent zapewniał mnie, że po 5 latach mam gwarancje wypłaty 100% zainwestowanych środków. Na pewno nie opłacałbym tych składek gdybym wiedziała, że połowę z nich zabiera Fundusz.
Marek Agent ING / 195.225.121.* / 2009-05-11 21:57
Szanowny Panie, zdarza się że agent ING opowiada klientowi głupoty, bzdury. Ale głęboko wierzę iż jest Pan osobą wykształconą która podejmując decyzję/zobowiązania na wiele lat zastanawia się nad nimi, analizuje swoje potrzeby i możliwości. Na pewno otrzymał Pan OWU, gdzie są wszelkie informacje i koszty w.w. produktu. Jeżeli dokonała Pan zakupu w sposób pochopny, bezmyślny opierając się jedynie na tym co opowiadał Panu agent- to gratuluje roztropności. Zaletą Strategi jest jej elastyczność proszę przemyśleć co można w niej zmienić aby dopasować do Pańskich prawdziwych potrzeb, w razie chęci zasięgnięcia porady na temat Pańskiej polisy pozostaje do dyspozycji.
pzdr Marek
Agent SB / 95.49.221.* / 2012-08-31 00:34
Ty agent. Bujaj się z takimi radami.
hmmmmmmmmmmmmmmmm / 83.31.173.* / 2009-05-11 22:13
szkoda tylko ze informacje o wartosci funduszu, liczbie kupionych jednostek podajecie klientowi raz na rok a strona internetowa wola o pomste do nieba - prawda panie Marku agencie z ING?
pilotmarker / 79.162.64.* / 2009-04-20 14:16
chyba ci sie cos pomieszalo z tymi 5 latami albo agent zrobil cie w balona a teraz sie z ciebie smieje - lech masz racje - zalosni sa tacy ludzie
Lech3 / 2009-04-20 12:02 / Bywalec forum
Wybacz , ale śmieszą mnie takie żale .
Zawsze znajdą się tacy co kupią oryginalny ciuch w bramie okazyjnie za 20 złotych , kolumnę Zygmunta , wodę na porost włosów itd .
I do takiej grupy niestety Szanowna Pani się zalicza .
A gdyby powiedział , że już po roku ?
Kupiła byś pewnie z pięć polis.
A poczytać ? nie było można ?
Elmer Fudd / 89.74.134.* / 2012-02-26 21:55
Tak, tak: Nie czytałeś - Twoja wina! Idioto! Mamy Cię! To typowe podejście wyćwiczonych w bojach codziennego życia Polaków. Ale jakoś nikt z tych "mądrych", co to się nie dali "nabrać" bo czytają, nie zmarszczy swojego niskiego czółka i nie wpadnie na to, iż taka postawa sankcjonuje zachowanie tych "nakręconych" agentów co jedno mówią, a inne robią, developerów, co to nie odpowiadają za usterki techniczne oddawanych mieszkań, sklepikarzy, którzy nie przyjmują zwrotów, rzeźników, którzy sprzedają soję z solanką pod nazwą szynki, itp, itd. Obudźcie się do licha! Nawet ci przewspaniali prze-przebiegli czytelnicy wszelkich umów są co dnia nabijani na sposób "bo nie czytali" pewnie o tym nie wiedząc. A wynika z ogólnego pozwolenia na takie zachowanie dziadowskich pracowników różnych branż czyhających na potknięcie klienta. Miałem tę przyjemność mieszkania w różnych krajach Europy i wyobraźcie sobie, że nie spotkałem się z takim nastawieniem - tam człowiek człowiekowi wierzy na słowo i, wiecie co?, lepiej się wszystkim dzięki temu żyje. Naprawdę. W Polsce jestem już zmęczony uważaniem, aby nikt mnie nie oszukał. A co do samego czytania OWU to powiem "mądralom", że mojej żonie agent podsunął umowę do podpisania przez swojego gońca kiedy ona była w pracy, czyli gdy była bardzo zajęta, wręczając jej JEDNOCZEŚNIE OWU. Ale tydzień przed tym zdarzeniem agent ów spędził ponad godzinę w naszym domu roztaczając wizje wspaniałej emerytury pod palmami i nawet nie zająknął się, że będzie jakaś dodatkowa (nie wspominając nawet, że droga) polisa do III filaru, na którym wyłącznie zależało mojej żonie. Wówczas jakoś zapomniał zostawić coś "do poczytania". Uważam, że można powalczyć w ramach pozwu zbiorowego. Sądy są obecnie cięte na korporacje (nie bez powodu) i przychylne oszukanym. Chętnie się bym przyłączył, gdyby taka inicjatywa się pojawiła. Jest też artykuł w prawie, którego możnaby się czepić, choć na początek. Być może jest więcej, ale nie jestem prawnikiem, więc nie wiem. Pozdrawiam wyłącznie tych, co "nie przeczytali" i czekam na kontakt.
lezdrub@interia.pl / 79.185.80.* / 2008-12-15 20:28
W tym programie zmiana funduszu kosztuje 5% kapitału.
W programie Aegona za 1,95% klient ma 12 transferów.

Dlatego ten program nie nadaje się do inwestowania kapitału.

On nie spełnia dobrze ani funkcji ochronnej, ani inwestycyjnej.
W mojej poni jest bublem.
Klient płaci za rybki i akwarium,a dostanie albo rybki,albo akwarium.

Takie programy.gdy spotykam likwiduje natychmiast z pełnym uzasadnieniem na piśmie.
o rety / 89.77.111.* / 2009-01-31 13:50
co za bzdura - zadne 5 procent - raz albo dwa razy w roku mozesz mzienic fundusz za darmo - lezdrub doucz sie troche marny agencino w garniturze z bazaru
lezdrub / 83.4.6.* / 2009-01-31 14:22
O rety. przeczytaj sobie OWU. Sa dwie ceny jednostki cena kupna i cena sprzedaży. Różnica między tymi cenami to 5%.
Tak więc, albo o tym nie wiesz a próbujesz oczerniać mnie.
Tak zachowują sie tylko debile.
Malo wiedzą , dużo dyskutują.
lezdrub@interia.pl / 79.185.87.* / 2008-12-10 18:51
Bardzo ciekawe. Gdzie byl agent bessatrwa już !6 miesiecy a klient jest w funduszach akcyjnych.
Co to swiadczy o agentach tej firmy. Co oni robią. Czy tak miała wgłądać wspólpraca.
Co obiecywał agent jak namawiał do umowy??

Mam nadzieję,że klient pamieta.
Ale pewno sie rozczarował.

Ale jak zadzwoni to już nie będzie musiał się rozczarowywać.
Mój telefon 600 942 367
assska / 85.89.185.* / 2010-11-08 21:12
A propos agentów, przestrzegam przed Panią Alą z ul. Sienkiewicza z Łódź 2, obiecywała góry złota,a jak zdecydowałam sie na wypowiedzenie umowy to odebrała przez pracownika moje wypowiedzenie wcale go nie złożyła w oddziale a potem wszystkiego sie wyparła. Z wyliczonych przez nią prawie 2 tys zł po 2 latach, wyszło ledwo 800zł a ja przekonana że ubezpieczenie już jest wypowiedziane, nie opłacałam składki i teraz nie dość, że nie widać uzbieranych pieniędzy to jestem ich dłużniczką bo zalegam ze składką! Ing oczywiście poparło pracownika krętacza a ja wyszłam na kłamczuchę i wariatkę. Pamiętajcie każde pismo musi mieć potwierdzenie odbioru bo oszustów nie brakuje.
lezdrub@interia.pl / 79.185.104.* / 2010-11-08 22:27
assaka. Pismo o rezygnacji nie pisze sie do agenta tylko na adres firmy listem poleconym. 100% skuteczności rozwiazania umowy w ten sposób.
kaszell / 213.158.196.* / 2008-10-23 12:43
Panie poldek34, czy ma Pan pojęcie o giełdzie, jeśli nie to proszę się nie wypowiadać, przy takich spadkach na cenie jednostki zmiana funduszu w polisie kapitałowej powoduje podwójne straty wartości polisy!!! Sprzedaję się na górce nie w dołku!!!
Pani "niza", czy przedstawiciel ING rozmawiając z Panią i sprzedając produkt podkreślał jego charakter długoterminowy? Jestem pewien że tak, proszę nic nie robić z polisą, ponieważ dopiero po ok. 15 latach można zmienić fundusz tak aby chronił kapitał przy choryzoncie 30 letnim!!! Giełda odbije się i zyski będą ale tylko w DŁUGOITERMINOWYM INWESTOWANIU. Życzę cierpliwości. Pozdrawiam
jwfinanse / 2008-10-09 19:06
Może rzeczywiscie warto przyjzeć się możliwościom Twojej polisy i zmodyfikować ją tak abyś była bardziej zadowolona.
Twój opiekun w ING powinien razem z tobą jeszcze raz się przyjżeć wszystkim wybranym umowom dodatkowym i pomóc w pononym ALOKOWANIU części kapitałowej wpłacanej przez ciebie składki.
Strategia Lwa ma duże możliwości takich "modernizacji".
Po 6 latach raczej bym nie wycofywał się z polisy. Wszystko dopiero nabiera obrotów.
Jezeli Twój opiekun nie wie jak ci pomóc zadzwoń do mnie - pogadamy i na pewno cos wymyslimy.
Mój nr. telefonu: 0605-746-145
Kaśka 11111 / 157.25.31.* / 2008-08-20 07:39
Witam
Ja bym nie rezygnowała tylko zmodyfikowała polise. Składka na polisę najniższa a do tego wzięłabym sobie IKE i byłabyś bardziej zadowolona. Pozdrawiam
poldek34 / 83.22.216.* / 2008-10-12 00:51
CZy zdajesz sobie sprawę -oferując IKE - że są to środki uziemione do emerytury, anwet gdyby ich właściciel przymierał głodem?

NIe doradzaj czegośna co sam byś nie poszedł.

p,s,
IKE - tak. Ale po zmianieprzepisów, że można będzie podjąć środki przed emeryturą i nie ponosząc karnych "danin" na rzecz państwa.
lezdrub / 79.185.77.* / 2008-12-11 00:19
A ja myślę,że przepisów nie trzeba zmieniać. Tylko ty poldek musisz najpierw poznać ustawę o IKE.
eme / 83.22.12.* / 2008-12-15 15:21
lezdrub czy zaprzeczysz ze Poldek ma racje?Jezeli tak to uzasadnij.
Lezdrub@interia.pl / 79.185.80.* / 2008-12-15 20:16
Srodki z IKE można zawsze wybrać,jezeli sa potrzebne pieniądze,
Jezeli sa wybrane wcześniej niż do osiagniecia wieku w którym można skorzystać ze zwolnienia podatku belki, to wówczas zostanie ten podatek naliczony.

Co w przypadku budowania kapitału w innym programie i tak byłby naliczony.

Więc nie ma zadnej straty,a koszty zbierania mialby ten klient i tak mniejsze.

Tak więc nie rozumie słów poldka i twoich eme ,że środki sauziemione do emerytury.

Rzecz jeszcze jedna,ze klient likwidujć jedno IkE, może pózniej założyć drugie.
Ustawa mówi,że nie można mieć dwóch lub więsej IKE w jednym czasie.

Tak więc proszę was poldek i eme,abyście poznali ustawe o IKE, a pózniej zabierali głos na tym forum. Narazie tylko wprowadzacie potencjalnych klientów w błąd , to spowoduje u nich to ,że kiedyś będa musieli się dzielić swoimi zyskami z FISKUSEM.
miki3d / 2008-08-19 16:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli chcesz inwestować to są daleko lepsze produkty do zarabiania niż polisy inwestycyjne.
www.commercial-union-polska.pl / 80.50.238.* / 2008-08-23 12:13
I takie coś mnie rozwala....mimo iż pracuje w CU to nie rezygnuje się z polisy ot tak. To bez sensu.
Panie miki3d - polisa na życie to nie inwestycja to długotrwałe zabezpieczenie.
Pani chodzi o to że jeżeli coś się stanie - dostanie pieniądze z ubezpiczenia, a tego nie gwarantuje żaden inwestycyjny fundusz.
A dopiero jak sie uzbiera sporo pieniędzy to polisa zmienia się na wariant emerytalny - zbieramy pieniądze na emeryture.

Ale to nierozsądne mówić o inwestowaniu jeżeli ktoś ma polisę, bo polisa to zabezpieczenie jakby po tygodniu coś niespodziewanego się wydarzyło. Czyś nie.
Co Ci z inwestycji jak po tygodniu stracisz dochodu w skutek wpadku?
Co z 1000zł do emerytury masz czekać :)
Dlatego Kaska - nie rezugnuj z polisy bo nie masz gwarancji na pewne jutro :)
lezdrub / 79.185.88.* / 2009-03-19 04:02
Bez sensu to jest zalożenie takiej polisy, jak Srtategia Lwa.
Trzeba być idiota . aby taka umowę podpisać.
asdfhfjkdfhsdhfhsdfsd / 94.42.32.* / 2009-03-18 18:55
ZALETY POLIS:
- dostęp do wielu funduszy zagranicznych, które w normalnej dystrybucji są przy małych kwotach nieosiągalne
- brak podatku od zysków kapitałowych w trakcie inwestycji (mała jednak różnica)
- korzystne przepisy spadkowe
- produkt dla osób często zmieniających strategie inwestycyjne (a więc nie dla szarego Kowalskiego, który na giełdzie i inwestycjach się nie zna)
- opłacalność przy wpłacie jednorazowej dużej kwoty

WADY POLIS:
- bardzo duże opłaty (przeważnie ponad 10% od każdej wpłaconej składki)
- dodatkowa opłata pobierana corocznie od wartości całego uzbieranego kapitału
- długi okres trwania polisy (likwidacja polisy wiąże się zawsze ze stratą części lub całości włożonego kapitału)
- połączenie inwestycji z ubezpieczeniem na życie, które nie każdemu jest potrzebne
- agent nie zawsze mówi całą prawdę o wadach i wyłączeniach produktu, ponieważ za sprzedaż ma bardzo dużą premię
lezdrub@interia.pl / 79.185.77.* / 2008-12-11 00:07
Taka polisa nie jest do zbierania pieniędzy na emeryturę.
Taka polisa nadaje się do wszystkiego i do ni czego.
Ona nie spełnia dobrzeani funkcji ochronnej, ani funkcji budowania kapitału.

To jest taki kosztowny bubel.
kaszell / 213.158.196.* / 2008-10-24 11:01
Popieram:)
piwko / 91.94.9.* / 2008-08-12 18:18
w ostatnim czasie giełda poszła w dół, wszyscy tracą więc jeżeli nic nie zyskałaś ale też nie straciłaś to lepiej nie wycofuj się. widocznie całkiem nieźle sobie radzą na rynku
ppa / 83.18.148.* / 2008-08-15 18:18
z wartości wykupu po roku odpadło około 2 tyś - w mojej polisie po 7 latach- wszystko w akcjach ----na pewno sobie dobrze radzą tylko ja niestety nie bo mi kradną kase
q123 / 83.22.250.* / 2008-10-11 15:51
Możesz orzerzucać swoje skłądki np. na UFK obligacji i nie masz spadków. Takie możliwości daje Ci Strategoa LWa - korzystaj z tego.

NIe widze lepszego produktu na rynku od STrategii Lwa.
cerber8 / 81.190.246.* / 2009-03-08 20:31
oj są leprze :)
lezdrub@interia.pl / 79.185.88.* / 2008-12-19 01:39
Ty chociaż znasz produkty innych firm.

Gdybyś znał to byś nie pisał takich bzdur.
EsgIEhA / 89.228.102.* / 2008-08-26 21:56
cytat]
na pewno sobie dobrze radzą tylko ja niestety nie bo mi kradną kase

Kto Ci kradnie kase ? Wyniki giełdy? Rząd? Prezydent? Ubezpieczyciel? Takiego nonsensu jeszcze nie czytałem. Według Ciebie ppa to niezależnie od tego czy giełda zarabia czy traci powinienneś dostawać zyski z akcji ? Załamująca niewiedza. Najpierw tacy delikwenci inwestują w akcje razem z owczym pędem, kiedy nawet sprzątaczka z bloku mówi, że warto inwestować, po czym kiedy są spadki taki inwestor wycofuje swoje środki bo akcje spadają, albo narzeka że ktoś lub coś go okrada. Żenujące....[
Kaszell / 213.158.196.* / 2008-10-24 11:06

na pewno sobie dobrze radzą tylko ja niestety nie bo mi kradną kase


Do q123
Dla mnie jest to tragedia że nasz zakompleksiony naród na okrągło myśli że ktoś ich okrada. Zacznijcie od siebie, bo nikt was nie okrada, poza tym jeśli podpisujesz coś zwanego polisą i rozmawiasz o długoterminowym charakterze inwestycji przestań p***** że tracisz pięniądze! Pamietasz zyski? Przypomnij sobie.
lezdrub@interia.pl / 79.185.77.* / 2008-12-11 00:14
Takie polisy jak ta okradają klienta z chwiła, kiedy ją podpisze.
Jezeli firma chciał robić dwie usługi naraz w jednym programie to powinien być jasny podział wpłat na ubezpieczenie i na inwestowanie.

A na wypadek smierci wypłata sumy ubezpieczenia + zbudowany kapitał.

Natomiast w takich polisach jak ma klient. Firma wypłaca sumę ubezpieczenia. lub zbudowany kapitał. Czyli płaci za rybki i akwarium, a dostaje albo rybki,albo akwarium.

Najnowsze wpisy