Forum Forum prawneCywilne

zrzeczenie się obywatelstwa

zrzeczenie się obywatelstwa

krzysztof m. / 2013-01-03 08:52
Od kilku lat mieszkam w Norwegii i chciałbym się już ubiegać o obywatelstwo ich, jako że mam też żonę stamtąd i nic mnie właściwie w Polsce już nie tzryma. Tylko żeby uzyskać tamto obywatelstwo muszę zrzec się polskiego, w jaki sposób mogę to zrobić?
Wyświetlaj:
kicias / 2013-01-03 10:06
Taki wniosek sklada sie do Prezydenta RP. Jest to wniosek o udzielenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego. Może go złożyć osoba pełnoletnia i posiadająca zdolność do czynności prawnych
ignorantt / 2013-01-03 12:49
tylko pamiętaj, ze musisz dokładnie opisać swoją sytuację i w jakiś konkretny sposób uargumentować swoją decyzję, to, ze nie chcesz być dalej obywatelem polskim
???? / 83.27.87.* / 2013-01-05 15:22
Jaja se robisz? To co? Przywiązanie chłopa do ziemi?
Piszesz w krótkich słowach że rezygnujesz z polskiego obywatelstwa, odsyłasz paszport i dowód osobisty i baj, baj.

Z Twojego wpisu wynika że obywatel powinien się płaszczyć przed jaśnie panem, by móc zrezygnować z przynależności do narodu/miejsca w którym się urodził.
Klecha też uważa że jak rodzice zanieśli cię jako oseska do kościoła i klecha skropił cię wodą to do końca życia jemu jesteś przynależny i poddany. Tyle że klechę możesz olać i pogonić, a sprawa obywatelstwa rodzi różne poważne prawne konsekwencje.

Najnowsze wpisy