Forum Forum emerytalneInne

Zrzutka na młodych emerytów

Zrzutka na młodych emerytów

Money.pl / 2007-08-07 08:20
Komentarze do wiadomości: Zrzutka na młodych emerytów.
Wyświetlaj:
Wolność / 83.175.177.* / 2008-03-12 08:04
Emerytów, pracowników, kobiet, związków, opieki medycznej (prywatnej), no... w sumie wszystkiego.
Wolny rynek sam ureguluje wszystko: pensje, emerytury, życie, wsio... wsio...

Jakim prawem ktoś zabiera jednym, aby za darmo dać innym? W imię czego? Bo ciężko pracowali?
A kto nie pracował?!
Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto ciężko nie pracował!!!

Każdy sam wybiera swoją drogę życia.
Każdy ma to, na co zapracuje.

"...nie pożądaj żony bliźniego swego, ani żadnej rzeczy, która jego jest..."

Zbyt dużo grup społecznych pożąda rzeczy, które do nich nie należą...
konstatnyna / 2007-08-13 21:06
z jednej strony czepianie sie nauczycieli jest absolutnie bezpodstawne, a juz szczegolnie wypominanie im dwoch miesiecy wakacji...sama jestem nauczycielka matematyki w liceum i wierzcie mi lub nie ale moja praca nie ogranicza sie do spedzenia kilku godzin przed tablica, poswiecam srednio 2-3 godziny dziennie na sprawdzanie prac, wycieczki klasowe z mlodzieza to same nieprzespane noce i ogromna odpowiedzialnosc..
ale licytacja "kto pracuje wiecej" nie ma sensu, sami sobie wybralismy taka prace jaka mamy, jakbym nie chciala byc nauczycielka to bym nia nie byla, zawsze moge sie przekwalifikowac tylko denerwuje mnie troche ze tek wele osob nie znajacych pracy nauczyciela sie wypowiada...
z drugiej strony pamietajmy ze nie starzejemy sie juz tak szybko, mam w pracy cztery nauczycielki w wieku 55-60 lat ktorym nie spieszno do emerytury, ktore wciaz wygladaja mlodo, sa na biezaco, i nikt o nich nie mysli ze sa "przedpotopowe"..
Asiek / 83.18.63.* / 2007-08-07 22:15
wiecie co jak wyobrażę sobie 60letniego n-la WF-stę czy informatyka w szkole to mnie ogarnia rozpacz!!! mam nadzieję ze moje dziecka już tego nie doczeka.... gorzej z wnukami!!!
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-08-10 13:45
A na wyższych uczelniach profesorowie pracują do 70 lat normalnie natomiast znałem osobiście 2 rekordzistów pracujących jeszcze po 80-tym roku życia. A pani od matematyki w klasach 1-3 podstawówki po 55 roku życia to już jest analfabetką czy niepełnosprawną umysłowo? A jak ktoś skończył AWF to wie lepiej od innych jak zmienia się wydolność organizmu z wiekiem więc gdy nie będzie mógł uczyć WF to może by wcześniej zrobił studia podyplomowe i uczył biologii lub został pedagogiem szkolnym zamiast w wieku 50 lat przechodzić na emeryturę i na czarno pracować w prywatnej firmie jako wykładowca na kursach dla ochroniarzy! Więcej uczciwośći w tym domaganiu się szybkiego przejścia na utrzymanie innych starszych podatników.
Fakty obecnego systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce
Jeżeli odrzucić emocje wynikające z osobistej sytuacji to fakty są następujące:
- żyjemy dłużej, ale pracujemy krócej,
-szybko maleje liczba pracujących, bo od 1983 roku systematycznie maleje liczba urodzeń, ale przybywa emerytów, bo wiek emerytalny osiągają roczniki wyżu demograficznego z lat 1946 – 1955,
-wszyscy chcą większych wypłat socjalnych ze wspólnej kasy, ale wszyscy chcą również mniej płacić do wspólnej kasy.
Zawsze uważamy, że to Ci inni powinni płacić a my powinniśmy dostawać.
Czy oparty o takie założenia system prawny może dać całemu narodowi dobrobyt?
DK / 83.19.84.* / 2007-08-08 10:06
A jak wyobrażasz sobie 60 letniego kierowcę autobusu....., którym twoje dziecko bedzie np jechać do szkoły?????
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-08-10 13:59
Od tego czy 60 latek jest zdolny pracowac jako kierowca sa badania okresowe i to lekaz powinien decydowac czy ktos może jeszcze czyjuz nie pracowac w danym zawodzie i jeżeli nie ma zdrowia to przechodzi na rente anie na wcześniejsza emeryturę a jako rencista moze sobie dorabiac np jako mechaqnik samochodowy bo wszak mechanicy w zajezdniach autobusowych muszą pracować do 65 lat a ich praca również jest związana z bezpieczeństwem pasażerów. Kierowca moze równiez w razie utraty zdolności do prowadzenia pojazdu zostać kontrolerem sprawności pojazdów , magazynierem części zamiennych lub obsługiwac zakłądowa stację paliw itp wiele innych stanowisk w firmach autobusowych ale po co skoro inni moga od 39 roku zycia byc emerytami to ja tez chcę szybciej otrzymac emeryturę i to się rozszeża jak zaraza dlatego mmay najniższy w europie wskażnik pracujących wśród osób w wieku 15-65 lat oraz rekordowo niski wśród osób wieku 50 do 65 lat. więc juz pracujący oprócz opłacania skłądek musza płacic podatki z których dopłaca ZUS do młodych emerytów rocznie 20miliardów!!
H2O / 83.14.68.* / 2007-08-07 20:06
Jak różnica czy górnik, nauczyciel czy inny "uprzywilejowany"? Jeśli ciężko pracują to niech dostaną za to tak solidne wynagrodzenie aby mogli z WŁASNYCH a nie CUDZYCH pieniędzy opłacić sobie luksus wcześniejszej emerytury! Dlaczego w wieku 65 lat mam utrzymywać 40-letniego emeryta, który pewnie mnie przeżyje?
śmieszno i durno / 83.23.174.* / 2007-08-07 19:58
Bzdura i jeszcze raz bzdura. Robienie wody z muzgu!.
40 lat pracy = 280 000zł odłożone do ZUS.
40 lat przcy+ 20 lat młodzieńcze = 60 lat; wiek wcześniejszej emerytury.
Pożyjesz jeszcze jakieś 7-9 lat!!! Przy obecnym stanie służby zdrowia.
Więc odbierzesz 8 lat x 12 miesięcy= 96 miesięcy
x 1230zł =118080zł - 280000/wpłacone/ = 161920 zł.
Więc kto ukradł pieniądze z wpłat? 161920zł.
egon / 198.28.69.* / 2007-08-07 16:27
Może czas rozstać się z pojęciem wieku emerytalnego. Odkąd mamy zindywidualizowane konto w ZUS ( z kapitałem początkowym) i OFE, to przejście na emeryturę w dowolnym wieku jest możliwe. Wtedy każdy mógłby decydować, czy chce wcześnie otrzymać mniejszą emeryturę, czy później większą.
Brendy / 83.12.217.* / 2007-08-26 07:58
Tak madra mysl. Niech kazdy pracuje do takiego wieku na ile zdrowie mu pozwala, nawet do 8o tki.Jesli ktos ma przepracowane 20 lat to niech przejdzie na emeryture nawet w wieku 5o lat i dostanie tyle ile odlozyl w ZUS.
merixo / 83.22.245.* / 2007-08-28 14:41
Nareszcie ktoś mądrze rozumóje.BRAWO.
kobieta / 195.82.190.* / 2007-08-07 15:40
Górników jest już mało i ich emwertury nie kosztują tyle co emerytury nauczycieli cz słózby mundurowe. Górnicy zaprazowali na to cięzką praca w tudnych warunkach. A nauczyciele?Ile mają wolnego w roku? Policja i wojsko zawodowe mają w większości prace z biurkiem i jest ich mase. To są wielkie koszty a wszyscy uczepili się górników a jest ich tulko garstka w porównaniu z innymi
Belfer / 62.121.118.* / 2007-08-07 16:43
Regulamin forum
Senior_Gda / 157.25.158.* / 2007-08-07 16:10
Byłeś kiedyś nauczycielem/ nauczycielką?
Masz własne dzieci?
Pytania retoryczne...
Kero niezwerbowany / 213.238.127.* / 2007-08-07 10:50
Mój kolega nauczyciel jest tak styrany pracą w szkole, że nocki jeździ na taksówce.
DK / 83.19.84.* / 2007-08-08 10:12
Najprawdopodobniej zeby poprostu dorobić na życie, a skąd inon znam za dużo pracujących ( nie zawsze oficjalnie/legalnie) emerytów górniczych i się nie dziwię bo co ma robić czterdziesto kilkuletni facet w domu po krótkim zachłystnieciu się wolnością emeryta......
antyuser / 83.9.203.* / 2007-08-07 09:41
Nie zapominajmy tez o ludziach ktorzy ida na emerytury w wieku 40-45 lat. Tak sie dzieje w sluzbach mundurowych i nie ma tu znaczenia czy pracowali w terenie czy grzali stolki. To jest dopiero marnotrawienie naszych pieniedzy. Wiekszosc ludzi z tej grupy dostaje okolo 2tys do reki emerytury .
Oczywiscie nikt tego tematu nie ruszy bo kto by sie odwazyl.
wczoraj / 2007-08-07 13:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
marnotrawienie piniedzy i ludzkich mozliwosci, bo przecierz ci ludzie znakomicie nadaja sie do pracy w innym charakterze np. gornicy jako dobrzy fachowcy mogliby znalezc prace na budowach, policjanci w ochronie,
ale coz prawa nabyte trudno zlikwidowac, przynajmniej potrzebny by byl do tego silny i zdeterminowany rzad z charyzmatyczym przywodca, a takiego w Polsce nie ma!
zduński / 79.187.37.* / 2007-08-07 10:29
a płacenie super emerytur tym co kiedys wyrywali paznokcie polskim patriotom ! TO skandal, że musze sie składac na oprawców mojej rodziny !
Przeraźliwy rechot historii.
Belfer / 62.121.118.* / 2007-08-07 16:54
Marnotrawieniem pieniędzy jest płacenie diet tym wszystkim "wybrańcom" co zbierają się na ul. Wiejskiej i myślą wyłącznie o swoich prywatach. Zamiast IV RP mamy obecnie powrót do I RP czyli "warcholstwo i prywata, pijaństwo i dziwki" a wszystko za podatników pieniądze.

Jak skończyła się I RP wiemy. Domyślamy się jak skończy się IV Rp rządzona przez ludzi, których morale jak stan psychiczny jest znany. Państwo w którym nienawiść do bliźniego jest chlebem powszednim poprzez podsuwanie tematów zastępczych ( jak chocby emerytury górników, nauczycieli i służb mundurowych)./ Tylko prymitywy z elektoratu ojczulka dyrektora dają się na to nabrać.
nicsieniezmieni / 199.67.203.* / 2007-08-07 08:20
O ile górników to potrafiłbym jeszcze zrozumieć, ale nauczyciele to już lekka przesada. Nie dość, że w gruncie rzeczy pracuja tylko przez 10 miesięcy w roku, to jeszcze chcą kolejnych przwywilejów. A to wszystko, że jest ich masa i swoją liczbą mogą wywierać nacisk na rządy (i te z lewej i te z prawej i te nie wiadomo z której strony sceny politycznej),l które bojąc się utraty głosów finansują sobie spokuj z naszych pieniędzy. Niech dają z własnych diet i pensji a nie szastaja naszymi pieniędzmi ...
troche obiektywizmu / 83.3.193.* / 2007-08-07 16:01
tylko wyobraźmy sobie nasze dzieci które uczy "stary" nauczyciel.. czy nie pamietamy takich tzw.przedpotopowych? kto gorzej na tym wychodził?
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-08-10 14:38
Miałem w życiu to szczęście, że w dzieciństwie uczyli mnie starzy przedwojenni niezdemoralizowani nauczyciele i dobrze na tym wyszedłem a wykłady 80 letniego profesora Karol Podgórskiego na studiach podyplomowych w 1997roku w akademii ekonomicznej czy 80 letniego profesora Zygmunta Romana z politechniki warszawskiej wprowadzającego prezesów firm wodociągowych w zawiłości dyrektyw unii europejskiej należą do niezatartych wrażeń w mojej pamięci w podziwie do ich wiedzy i życiowej filozofii. Tymczasem niedouczone 50 letnie nauczycielki prac ręcznych i wychowania plastycznego twierdzą, że ich praca z dziećmi jest tak wyczerpująca, że muszą wcześniej iść na emeryturę. Cóż wstydu brak. A propos czy nie wstyd, że 50 letni dziś nauczyciel nie opanował przez ostatnie 15 lat, czyli między swoim 35 a 50 rokiem, życia umiejętności obsługi k0omputera w stopniu takim, aby mógł wspomagać się nim w pracy i za to swoje lenistwo ma być nagradzany wcześniejszą emeryturą. Wszak, gdy ktoś utracił kompetencje do wykonywania zawodu przez własne zaniedbanie to powinien być po prostu zwolniony i zatrudnić się na kasę w markecie a jeżeli już nie potrafi nawet obsługiwać kasy to jeszcze są stanowiska czyścicieli powierzchni płaskich.
pierzyk / 83.22.209.* / 2007-08-07 12:03
nauczyciele wyjedźcie z Polski a ci którzy piszą takie brednie i wam zazdroszczą proszę uczyć sowoje pociechy samemu - wtedy będzie sprawiedliwie...nie polecam zostawac nauczycielem bo to niedoceniony wysiłem dlatego POLECAM wyjazd zagranicę. A Polacy najlepiej neich nei mają dzieci bedzie spokój raz na zawsze z tym MOCNO POWALONYM narodem
titania / 83.7.253.* / 2007-08-07 08:46
jakich 10 miesięcy zapomniałeś o feriach o róźnych przerwach świątecznych zobacz ile pracują tygodniowo przecieź to najmniej pracująca grupa zawodowa w Polsce
AleksanderK / 193.243.147.* / 2007-08-08 08:02
Z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś pracownikiem biurowym, który pracuje 8h w tygodniu i ma 26 dni urlopu. Nie liczysz zapewne wycieczek po zakupy i innych wyjść prywatnych w czasie pracy, przerw na śniadanie, na kawę i paierosa, plotek na korytarzu, imienin szefa, współpracowników, itd. Rzeczywisty pracy wynosi wtedy średnio 4h dzienie i wolne popołudnia. Pracowałem w kilku dużych firmach i znam to z życia. Mam dzieci w wieku szkolnym i nie zazdroszczę nauczycielom. Naprawdę nie ma czego.
SERWO / 87.105.65.* / 2007-08-07 20:12
idź do pierwszej lepszej szkoły, przedszkola czy innej placówki oświatowej i zapytaj co robią nauczyciele w wakacje, ferie i "dni świąteczne", a później pisz na forum o wolnym
sett / 62.87.214.* / 2007-08-07 10:07
zamyka biurko i idzie do domu a sprawdziany,dyktanda i inne wypociny które nawet ciężko przeczytać a co dopiero zrozumieć sprawdzają się same, na wycieczki z klasą też jada z przyjemnościa pozostawajac własne dzieci w domu..Wszedzie jest dobrze gdzie nas nie ma a w policji jest podobno dużo wakatów zawsze mozna sie zatrudnić zamiast zazdrościc.
nicsieniezmieni / 199.67.203.* / 2007-08-07 11:08
Wiesz to nie kwestia zazdrości, ale raczej poczucia niesprawiedliwości, bo w czym jest bardziej pożyteczny policjant, górnik, czy nauczyciel od sprzątaczki, pracownika banku czy przedstawiciela handlowego... I nasuwa się pytanie dlaczego ludzie w pozostałych zawodach mają dopłacać tym uprzywilejowanym do emerytury???
sett / 81.168.168.* / 2007-08-07 12:59
niech nie dopłacają,nauczyciele łaski nie potrzebują,niech im tylko zapłacą uczciwie za wszystkie nadgodziny, wyjazdy,czas spędzony przy sprawdzaniu matur i sprawdzianów, jak myślisz kiedy nauczyciel to robi, w domujak sprzataczka zostanie w pracy dłużej to ma nadgodziny czemu ich nie ma nauczyciel?
obiek / 89.174.123.* / 2007-08-07 21:53
biedactwo,jak cięzko tyrają ,raptem 8 m-cy w roku,reszta to leżenie -ferie,wakacje ,przerwy itp.,nieroby okrutne za dużą kasę
C z ł o w i e k / 212.76.37.* / 2007-08-07 10:53
Regulamin forum
sett / 81.168.168.* / 2007-08-07 13:01
a CZŁOWIEK podobno brzmi dumnie,tylko jakoś do ciebie nie pasuje
kpiarz / 83.7.158.* / 2007-08-07 09:52
to zostań nuczycielem i boleć cie to przestanie - proste:)
K. / 81.219.93.* / 2007-08-07 10:23
To znajdź mi pracę, bo szukam, szukam i nic. Jak sie nie ma znajomej Pani Dyrektor to w dużym mieście z pracy dla młodego nauczyciela nici.
Zgadzam się z przedmówcami - mniej godzin tygodniowo (no chyba, że jak większość ma sie półtora albo i dwa etaty, ale wtedy i zarobki są inne) (sprawdziany - bez przesady, inni też biorą robotę do domu), wakacje, ferie, dorabianie korepetycjami, choroby zawodowe, a teraz jeszcze wcześniejsze emerytury.
nicsieniezmieni / 199.67.203.* / 2007-08-07 08:55
wiesz w kupie siła :P
a skoro już otworzył się nasz rynek pracy na pracowników ze wschodu to może by ich brać do pracy w kopalniach czy w szkolach, jako obcokrajowcy nie mieli by siły i możliwości wywierania nacisku na rząd, a swoją drogą importowałbym także kolejarzy Ci też cały czas marudza...
Wtedy przy takiej konkurecji zza wschodniej granicy, skończyłyby się wszelkie roszczenia, bo działały by tu prawa rynku.
lorunia / 91.94.128.* / 2007-08-07 17:26
Zlikwidować wszystkie wcześniejsze emerytury . A uprawnieni dotychczas powinni podjąć pracę w innym charakterze , aż osiągną odpowiednią ilość lat pracy . Niech to będzie dla kobiet 35 lat pracy , dla mężczyzn 40 lat . wtedy to będzie sprawiedliwe ! , dwudziestoletni człowiek zaczynający pracę mógłby odejść na emeryturę w wieku 60 lat , czyli 5 lat wcześniej . W takim przypadku nikt nie miałby jakichkolwiek pretensji , że ktoś do kogoś musi dopłacać .Dziś mamy bardzo młodych emerytów , którzy pracują nadal i pobierają emeryturę .
12345 / 83.12.235.* / 2007-09-07 08:10
obecnie pierwszą pracę (legalną, nie na czarno) podejmyje 30-tolatek , czyli idąc Twoim tokiem rozumowania 40 lat (mężczyzna) nazbiera w wieku po 70-ce. I o to właśnie chodzi...
Lorunia / 91.94.180.* / 2007-08-08 17:59
Do tej pory nawet kierowca karetki mógł mieć 60 lat i wykonywać swoją pracę , oczywiście przechodził odpowiednie badania . W dzisiejszym wydaniu prawa niektórym grupom zawodowym przypadła by praca przez 50 lat , a to dlatego , że podjęli zatrudnienie jako młodociani . Taki układ można dopiero nazwać krzywdzącym ! Przejście na emeryturę powinno zależeć tylko od dużej ilości przepracowanych lat a nie od wieku . Ale ZUS jest przebiegły , i o latach pracy specjalnie nie nawiązuje , interesuje go bardziej wiek przejścia na emeryturę . pada pytanie dlaczego to jest ważniejsze ? ? ? . Odpowiedz jest bardzo prosta , bo trzeba krócej wypłacać emeryturę lub wcale w przypadku śmierci
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-08-10 14:42
Sprawiedliwy system emerytalny i rentowy to taki, w
którym wysokość świadczeń zależy tylko od 2 jednakowych
dla wszystkich ubezpieczonych parametrów, którymi powinna być wyłącznie: suma wpłaconych składek i statystyczna dalsza długość trwania życia od dnia przejścia na emeryturę lub rentę. Tymczasem przez ciągłe majstrowanie w prawie dotyczącym zasad systemowych i wprowadzanie wyjątkowych regulacji dla najsilniejszych grup nacisku dzieje się tak, że coraz więcej Polaków przechodzi wcześniej na renty i emerytury wg jakichś
specjalnych, doraźnych, wyjątkowych przepisów wymagających dotowania systemu emerytalnego z podatków oraz zaciągania kredytów i wydawania obligacji a coraz mniej osób będzie w Polsce podlegać zasadom ogólnym. W dodatku to Ci Polacy, których obowiązują zasady ogólne przechodzenia na emerytury będą zmuszeni najwięcej zapłacić, bo będą musieli najdłużej pracować na przywileje wybrańców a najkrócej będą pobierać własne emerytury. To jest łamanie konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa i prowadzi do tworzenia kast uprzywilejowanych i wydzielanie ze społeczeństwa gorszych, dla których będą gorsze warunki przechodzenia na emerytury. Powstanie, więc społeczność obywateli drugiej kategorii. Dlatego gwarantowane z podatków przez Państwo powinny być tylko renty losowe socjalne np dla osób, które ulegając wypadkowi lub tracąc zdolność do pracy z powodu choroby w młodym wieku nie mają jeszcze na koncie takiej sumy składek, która by pozwoliła na przyznanie im minimalnej renty. Ale jeżeli ktoś już zgromadził składki pozwalające na przyznanie mu
dożywotniej renty w wysokości wyższej niż minimalna to
taką rentę powinien otrzymywać tak długo aż odzyska
zdolność do zarobkowania albo tak długo jak długo będzie
żył. Wypłacanie obecnie wysokiej renty przed osiągnięciem
wieku emerytalnego a po osiągnięciu tego wieku niskiej
emerytury lub odwrotnie jest, bowiem niesprawiedliwe i
rodzi kolejne patologiczne zachowania społeczne, bo wszak pokusa życia bez pracy jest u wielu ludzi bardzo silna a gdy jeszcze można sobie po cichu nieźle zarobić nie opłacając składek ani podatków to już jest życie lepsze niż tych uczciwych i głupich, którzy będą pracować do 67 lub 70 lat i emerytury nie pobiorą, bo jej nie dożyją!

Najnowsze wpisy