Forum Forum emerytalneZUS

ZUS - skłądki należne a odprowadzone

ZUS - skłądki należne a odprowadzone

ania777 / 87.205.136.* / 2009-11-05 13:17
Witam,
Mam pytanie odnośnie informacji Zus o składkach na ubezpieczenia emerytalne, która przychodzi co roku.
Jest tam informacja o składkach należnych i odprowadzonych, co to znaczy?
Co jeśli kwoty tych składek się różnią? czy to znaczy, że jakieś składki są niezapłacone?
Miałam niezapłaconych kilka składek z własnej działalności w 2005 ale kwota została rozłożona na raty i lipcu 2007 została wpłacona ostatnia rata.
Jednak nadal widzę, że w AIG składki za te miesiące nadal nie zostały przekazane....
Czy ZUS przekazuje aż z takim opóźnieniem? I czemu różnią mi się cały czas te składki należne od przekazanych skoro wszystko mam zapłacone?
Wyświetlaj:
KRZYSZTOF BYDG / 2010-02-03 23:11
Składki należne jest suma składek którą zus powinien przekazać na twoje konto ofe.Składki przekazane jest suma składek faktycznie przekazanych do ofe. Prawidłowo powinno być tak że te dwie kwoty są równe.Jesli składki należne sa wieksze to znaczy że brakuje tobie składek w ofe. Niestety większośći klientów ofe brakuje składek na ofe. Jesli masz z tym problem podaje kontakt 660 42 57 41 Krzysztof
umiecka / 213.25.86.* / 2010-02-07 15:04
tak tylko najpierw trzeba sięgnąć do składek naliczonych i faktycznie przekazanych przez zakład. Co z tymi składkami które są naliczone na podstawie deklaracji rozliczeniowych a nie zapłacone przez pracodawcę i nie przekazane te które pracodawca pobrał na liści płac a jeszcze później rząd umorzył. Kto za takiego będzie płacił emeryturę. To trzeba wyjaśnić. Ile składek rząd umorzył a ile stanowi dług ZUS . Według mojej wiedzy to ZUS miałby większe pieniądze na emeryturę gdyby rząd nie łamał prawa. Fundusze emerytalne są funduszami celowymi i rząd nie miał prawa umarzać. Takim zachowaniem zachęcił innych do niepłacenia składek i stąd dziura funduszu się pogłębia.
Składki należne

Najnowsze wpisy