Forum Polityka, aktualnościKraj

ZUS czy OFE? Rząd rusza z kampanią informacyjną

ZUS czy OFE? Rząd rusza z kampanią informacyjną

Wyświetlaj:
Strykajka / 91.215.1.* / 2014-03-18 19:04
nie wiem, jak rząd chce mnie przekonać do ZUS w obecnym kształcie tego systemu? Maja mnie za głupca? Z mojej składki na ubezpieczenie społeczne większość przeznaczana jest na; przywileje emerytalne górników, policjantów, rolników, sędziów, prokuratorów. Na moją emeryturę pozostaje niewiele. Do tego dochodzi coraz mniejsza liczba osób opłacających składki (choćby dlatego, ze rodzi się mniej Polaków, parę milionów stąd wyjechało i opłacają składki np. w Anglii). W takim układzie nie ma sensu wpłacanie składek do ZUS, bo obojętnie ile wpłacimy wszystko idzie na bieżące wydatki. Dopóki rząd tego nie zmieni, ja nie zamierzam brać w tym udziału. Zostaję w OFE
Strykajka / 91.215.1.* / 2014-03-18 19:04
nie wiem, jak rząd chce mnie przekonać do ZUS w obecnym kształcie tego systemu? Maja mnie za głupca? Z mojej składki na ubezpieczenie społeczne większość przeznaczana jest na; przywileje emerytalne górników, policjantów, rolników, sędziów, prokuratorów. Na moją emeryturę pozostaje niewiele. Do tego dochodzi coraz mniejsza liczba osób opłacających składki (choćby dlatego, ze rodzi się mniej Polaków, parę milionów stąd wyjechało i opłacają składki np. w Anglii). W takim układzie nie ma sensu wpłacanie składek do ZUS, bo obojętnie ile wpłacimy wszystko idzie na bieżące wydatki. Dopóki rząd tego nie zmieni, ja nie zamierzam brać w tym udziału. Zostaję w OFE
rk345 / 31.182.66.* / 2014-03-17 22:23
Kampania informacyjna powinna być krótka:
Emerytur nie będzie.
hot / 62.87.131.* / 2014-03-17 13:43
załóżmy ze zostajemy w OFE, 10 lat przed końcem emerytury cała składka zostanie przerzucona do ZUS... Czy to co uzbieramy z OFE przez te lata będzie w 100% wypłacane czy tak jak w pierwszym filarze wrzucają nas po to do ZUS żeby wypłacić 30% kwoty zastąpienia.. jak tak to jaki ma sens wybór pomiędzy ZUS a OFE jak i tak 30% z tego dostaniesz(30% przy optymistycznych założeniach)
bsf / 46.45.103.* / 2014-03-17 13:42
Gdzie są moje pieniądze z indywidualnego konta OFE ? miały być w ZUSie powiększając moją emeryturę !
opiniamoja / 193.36.240.* / 2014-03-26 15:00
poszły na portal dla bezdomnych

Najnowsze wpisy